free web hit counter Skocz do zawartości
mildton

RU - przed użyciem zapoznaj sie z ulotką...

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjdę z inicjatywą aby ktoś z tak zwanych weteranów strony napisał krótką i rzeczową "ulotke" jak stosować RU i saba gel, ponieważ jest to chyba podstawowa kuracja zatrzymująca łysienie. Taki post się podepnie i każdy będzie mógł sobie przejrzeć co, jak, kiedy i w jakiej dawce. Takie kompendium z samymi konkretami co robić i czego nie robić.

TAK wiem niby wszystko jest na stronie i osobiście przeczytałem ją juz w duzej części! Jednak tematy są bardzo obszerne i podejmowane są tam przy okazji różne dyskusje przez co konkretne informacje jak stosować specyfik toną w tłumie. Jedyną radą jest tylko usiąść z kartką i ołówkiem w ręku, po baaaardzo długich godzinach spędzonych na kolejnym czytaniu w celu wychwycenia szczegółów spisać to sobie wszystko na kartce i z ogromu informacji wychwycic pośrednia prawdę ponieważ różni uzytkownicy różnie radzą...


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rano mycie wlosów i uzycie RU, w jednym z trzech pojazdów, które zdają się działąć a osob stosujące , a mianowicie:

-KB solution

-70eth/30pg

-rozpuszczenie RUw butelce minoksidilu o ile ktoś stosuje

 

Wieczorem po wyjsciu z pod prysznica i opłukaniu głowy po całym dniu SABA gel rotacyjnie z EMU oil.

 

To jest chyba najprostsza i efektywna kuracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce jeszcze minoxa dorzucić, np na same zakola, to rozumiem że rano po Ru a wieczorem po SABA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując chciałbym zadać jeszcze kilka pytań:

1. RU jako proszek należy przechowywac w zamrażalce tak? Ale w jakim opakowaniu najlepiej: plastik, szkło, czy jakaś folia?

2. KB jako półprodukt normalnie przechowujemy w temperaturze pokojowej?

3. Rozrobione RU w KB też przechowujemy w temp. pokojowej i nowe meszanki polecacie robić co około miesiac? W czym trzymacie mieszanke znowu: plastik czy szkło?

4. Aby otrzymać 5% bierzemy 5g ru i 95g KB? Sugerujemy się tylko wagą a nie ml? Mieszamy i gotowe?

 

Jaki zapach powinno mieć RU oraz KB?

 

5. Teraz na temat stosowania:

Czy mycie głowy CODZIENNIE rano przed nałozeniem Ru jest konieczne? Chodzi mi o to w jakim celu dokładnie to robimy?

W celu zmycia resztek emu lub saba jezeli ktos to stosuje czy w ogólnie jest to niezbędne aby np. włosy były wilgotne, skóra nawilżona i lepiej się rozprowadzało Ru?

Pytam ponieważ sam myje włosy co kilka dni nizoralem, wiadomo świeżo po myciu kompletnie się nie układają, a do tego idzie zima i takie bieganie po miescie od 7 z swiezo umytą głową to średni pomysł

 

6.Teraz godziny stosowania:

Mam na myśli czy trzymacie się sztywnych godzin nakladania Ru aby zachować jako taki rytm czy to raczej bez róznicy? Wiadomo że cały tydzień nie wstajemy sztywno o 6. Czy takie manewrowanie miedzy 6.00 (w tygdniu) a np 12.00(w weekend) będzie miało jakieś negatywne skutki?

 

7. W przypadku siłowni jak postępować z RU?

Rano nakładam, ide koksić po treningu włosy przepocone, to myjemy czy zostawiamy do rana?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odmierzacie RU w proszku ? rozpuszczacie w KB i dosypujecie aż wyjdzie pożądany wynik czy np sypiecie trochę prochu na wagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
minox przed.

jak długo przed?

Wetrę w głowę minox a po jakim czasie mam użyć RU?

I czy jest sens stosowania minox 1xdziennie, i to nie zawsze ponieważ niejednokrotnie nie mam takiej możliwości. Ze względu na studia, maskuję głowę Nanogenem więc i nie używam minoxa w takie dni, a RU używam o innej godzinie niż zwyczajnie (znacznie później) - robię tak ponieważ te środki sklejają mi włosy a przy tych nielicznych które zostały już teraz jest problem z używaniem nanogenu, przy sklejonych nie ma o tym najmniejszej mowy.

 

A może ktoś poleci coś lepszego niż nanogen? Ponieważ osiada mi bardzo na skórze i z bliska to paskudnie wygląda, że staram się zdecydowanie unikać sytuacji w których ktoś mógłby to zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
minox przed.

jak długo przed?

Wetrę w głowę minox a po jakim czasie mam użyć RU?

I czy jest sens stosowania minox 1xdziennie, i to nie zawsze ponieważ niejednokrotnie nie mam takiej możliwości. Ze względu na studia, maskuję głowę Nanogenem więc i nie używam minoxa w takie dni, a RU używam o innej godzinie niż zwyczajnie (znacznie później) - robię tak ponieważ te środki sklejają mi włosy a przy tych nielicznych które zostały już teraz jest problem z używaniem nanogenu, przy sklejonych nie ma o tym najmniejszej mowy.

 

A może ktoś poleci coś lepszego niż nanogen? Ponieważ osiada mi bardzo na skórze i z bliska to paskudnie wygląda, że staram się zdecydowanie unikać sytuacji w których ktoś mógłby to zauważyć.

 

Czym szybciej zrezygnujesz z nanogenu tym bedzie Ci łatwiej, to "gówno" strasznie uzależnia, ja przez to przestałem wychodzić do ludzi "bo ktos mógłby coś zauważyć, że mam jakiś proszek na głowie", dobrze że mam już to za sobą... Ale posłuchaj dobrej rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, i cenię Twoją radę. Chciałem jednak dociągnąć do końca studiów I stopnia, tj 1,5 roku. Potem jeżeli kuracja by nie pomagała zwyczajnie zamierzam się ogolić i jakąś wziąć to na klatę... a przynajmniej spróbować.

Mógłbyś mi jednak mimo wszystko odpisać ziom (lub ktokolwiek inny) na postawione wyżej pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu stosować 1 raz dziennie minoxa, chyba że dla podtrzymania efektu. Ru powinno sie nakładać na czystą skórę, ale jeśli musisz stosować minoxa to kup loxon (kirkland ma duzo PG i bedzie schnął długo) lub ew. dolej 20% etanolu do butelki kirklanda. I stosuj RU tak po godzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...