free web hit counter Skocz do zawartości
Lestat001

Kwas acetylosalicylowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Zastanawiam się, czy dla większego efektu kuracji fina nie byłoby dobrze dorzucić wewnętrznie jakiegoś niesteroidowego leku przecizapalnego, chociażby zawierajacego kwas acetylosalicylowy, który wpływałby na obniżenie poziomu prostaglandyn. Wiem, że w tej kwestii nikt jeszcze konkretnych badań naukowych nie robił i trudno łudzić się możliwością zahamowania łysienie przykładowo samą aspiryną, ale czy z fina nie byłoby to działanie synergiczne i nie dawało choć troszkę, nawet minimalnie lepszych efektów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich dawkach, jak przykładowo w Polocardzie czy Bestpirynie, można go zażywać przez lata. W badaniach nad jego długotrwałym stosowaniem w trakcie 24-letniej obserwacji zarejestrowano zmniejszenie ogólnej umieralności o 25%. Jedynym problemem jest brak możliwości stosowania kwasu acetylosalicylowego u osób, które mają skłonności do choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy lub cierpią na cukrzycę albo astmę czy też skazy krwotoczne. Oczywiście nie ma się co łudzić, że sam kwas acetylosalicylowy zatrzyma łysienie, ale hamując wytwarzanie prostaglandyn, może działać synergicznie z finasterydem i trochę zwiększać szanse w walce o utrzymanie włosów na głowie.

 

EDIT: Dokładnie poczytałem o syntezie prostaglandyn i dawka terapeutyczna kwasu acetylosalicylowego, która wpływałaby na zmniejszcenie procesów zapalnych, to od 2 do 6 gram na dobę. W takim przypadku tańsze i bezpieczniejsze dla przewodu pokarmowego byłoby zastosowanie koksybów (Coxib z ang.), czyli chociażby z leków dostępnych w Polsce Orofaru, ponieważ leki z tej grupy dużo skuteczniej blokują działanie cyklooksygenazy-2 (COX-2), która jest enzymem aktywnym w procesie zapalnym i odpowiada za syntezę mediatorów stanu zapalnego. Blokowanie tylko COX-1 powoduje upregulacje COX-2, toteż kwas acetylosalicylowy w bardzo małej dawce może nawet minimalnie wzmóc procesy zapalne w mieszkach włosowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...