free web hit counter Skocz do zawartości
eryk

Wzmożone wypadanie włosów.

Rekomendowane odpowiedzi

4 miesiące BIG3, gdzie od 2 tygodni jestem w trakcie odstawiania fina.

Od pewnego czasu około 2-3tyg. (dokładnie nie potrafię powiedzieć) bardzo mocno przerzedziły mi się włosy, a dzisiaj to dosłownie zrobiłem takie oczy

A dlaczego, a no dlatego że jak myłem rano włosy i wieczorem to dosłownie całe dłonie miałem oblepione włosami, gdzie wcześniej nigdy w życiu czegoś takiego nie miałem. Dodam, że miałem przerwę 2-3 tyg. w minoksie, a wróciłem do niego od około 2 tyg.

Myślę, że dzisiaj wypadło mi około 200-250 włosów.

Co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na myśl przychodzą mi dwie dość oczywiste możliwości: efekt odstawienia finasterydu (mniej prawdopodobne z racji dynamiki przebiegu) oraz linienie spowodowane powrotem do minoxidilu (bardziej prawdopodobne).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale minoks stosuje na same zakola, a włosy lecą z całego skalpu. Absorpcja systemowa?

Fina też nie obarczam winą, bo tak jak napisałeś zbyt duża dynamika przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierzadko linienie można było zaobserwować na całym obszarze pokrytym włosami pomimo stosowania miejscowego (na podstawie przypadków z for zachodnich). Niemniej to tylko moje sugestie, tak naprawdę trudno z dużą dozą pewności odpowiedzieć na Twoje pytanie.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomijając fakt, że nagłe rotacje w specyfikach na ogół sprzyjają linieniu, to czasem występują także linienia okresowe.

Tzn. okresowo synchronizują się fazy wzrostu włosów, wskutek czego włosy przechodzą w fazę telogonu i wypadają w tym samym czasie (pamiętaj, że każdy włos ma swój cykl po którym wypada), co skutkuje linieniem.

Po jakimś czasie fazy włosów ponownie się jednak różnicują.

Jest to dość znana przypadłość finasterydu i dutasterydu.

 

Ja generalnie, mimo, że przechodziłem też załamki, to konsekwentnie stosowałem dobrą kurację i włosy zawsze odrosły, wracając do stanu pierwotnego.

 

Generalnie nie warto przesadnie przerażać się linieniem - pamiętaj, że łysienie nie równa się wypadaniu włosów. Łysienie polega na tym, że włos z każdym cyklem rośnie słabszy, a nie, że wypada ich więcej.

Wzmożone wypadanie włosów to linienie. Ale z linienia nic naprawdę nie wynika - bo czasem po linieniu włosy odrastają mocniejsze (np. po rozpoczęciu dobrej kuracji), czasem słabsze, a czasem takie same jak były (linienie okresowe o którym wspomniałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Mam nadzieję, że z czasem wszystko się wyjaśni.

 

Dzięki Lion za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion dzięki też za odpowiedź, bo lekko się przeraziłem że w miesiąc dwa, mogę wyłysieć, bo mi włosy szybko poleciały, zwłaszcza długie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...