free web hit counter Skocz do zawartości
tripticox

Może komuś się przyda - obiecujące efekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, zakola i przerzedzenie włosów "na czubku" - zjawisko typowo androgenowe.

Zaczęło się +/- 2 lata temu, w ciągu ostatniego roku trochę się bardziej nasiliło, dlatego też zacząłem działać.

Sytuacja jeszcze bez tragedii - zakola około max 2,5 - 3cm od pierwotnej linii włosów, na czubku prześwity.

Na początku środki "z reklam" DX2, Dermena, Novoxidyl.. Ale wszystko posuwało się dalej. Zaczęło się szperanie po internetach, szukanie..

Dermatolog - "bagatelizacja" sprawy - zalecenia: Loxon 2%, biotyna. Lekarz rodziny: podstawowe badania+TSH (wszystko w normie), Vitapil, Loxon2%..

Z tych zaleceń skorzystałem tylko z witamin - z loxonem nie chciałem nawet zaczynać - efekty są, ale skóra po czasie się do przyzwyczaja..

W maju 2013 zaczęło się picie wierzbownicy, następnie tabletki z wyciągiem, jednak wystąpił spadek libido.. I znów szukanie, szperanie..

 

I od lipca nadeszły zmiany - które kontynuuję z dobrymi skutkami (o nich na końcu) do dziś:

1. Prostatan - zgodnie z ulotką - 2 x 1 tabletka /dzień

2. Nizoral - szampon - 3x w tygodniu (a myję głowę codziennie) (woda lekko ciepła,"trzymanie" na głowie ok 5-10 min, masaż głowy = lepsze ukrwienie skóry!)

3. Seria Green Pharmacy (bez sls!) przeciw wypadaniu - Balsam + Szampon - na dni "bez Nizo" - i używanie zgodnie z pkt 2.

4. Loton Provit - Elixir Ziołowy - przeciw wypadaniu - kilka psiknięć na głowę - w szczególności na miejsca przerzedzone - wmasowywanie w skórę.

5. Masaż głowy - takim "drucianym" masażerem - 2-3 min ( i tak 2-3x dziennie),

6. Zielona herbata - min 2 szklanki dziennie.

7. Dieta - "zdrowa" - bez śmieciowego żarcia - owsianka, bakalie(orzechy!), owoce, warzywa, kasze, ciemne pieczywo, oliwa, ryby itp., ale nie stronię też od wypicia małego co nieco - alkoholu, zapalenia papierosa..

8. Suplementy - dziennie: 1x magnez (chelatowany), 2x tran, 2x rutinacea (itp),

poza tym naturalna woda mineralna (taka z dużą zawartością minerałów - np. Muszynianka, Piwniczanka..) - ok 1-1,5l.

 

Dotychczasowe efekty: dużo mniejsze wypadanie włosów, odrosty - narazie najdłuższe "świeże" włosy mają ok 1 cm, najbardziej zauważalne oczywiście na całej linii czoła - na większej części zakoli, tam gdzie nie było już włosów - są te ok 1cm i dużo "nowych" baby, które ciemnieją i rosną.. Jak widać po efektach - narazie to co stosuję wystarcza na pokonanie "złych" przemian testosteronu w moim organizmie. Jestem pozytywnie zaskoczony efektami - przy braku stosowania "specjalistycznych", wysoce "ubocznych" w działaniu, a do tego drogich środków (raczej nie na studencką kieszeń) preparatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie Twoja terapia jesteśmy w podobnym wieku (ja mam 25 lat ) a od ok 4 lat zauważyłem oznaki łysienia. Z początku mi to nie przeszkadzało ale teraz jak już widać znaczne przerzedzenia chcę coś z tym zrobić. A boję się truć wiele lat mocnymi lekami. niedawno zacząłem używać używam tylko loxon, i szampon nizoral. A od wewnątrz wspomagam się vitapilem z biotyną. Ale myślę o jakimś blokerze DTH najlepiej cos co można dostać bez recepty (po tym co napisałeś zastanowię się nad Prostatan).

Mile widziane jakieś wskazówki co zmienić lub co dodać od wszystkich użytkowników forum

 

Tak wygląda stan mojej głowy na dzień dzisiejszy

DSCN0757.thumb.JPG.71cc632cf9ce7a3508576e8e0e2dda62.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz zdjecia tej super kuracji przed i po


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripticox tak jak napisał poprzednik, może masz jakieś zdjęcia ? Często ocena jest dość subiektywna, warto by było się nią podzielić


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...