free web hit counter Skocz do zawartości
mali118

hotel a brak karty kred.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada rezerwacja hotelu bez karty kredytowej. Planuje zabieg w brukseli i wydaje mi sie ze nimi nie bedzie problemu z rozliczeniem reka w reke, bilet lotniczy tez do ogarniecia ale co z hotelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będziesz musiał wykonać przedpłatę za rezerwację, ale kredytowej karty mieć nie trzeba. Tak jak pisał xattic, wystarczy płatnicza z możliwościami płatności przez Internet (chyba każdy bank teraz takie oferuje).

 

Ze swojej strony dodam, że najtaniej zarezerwować przez booking.com i lepiej zrób to z min. 2-miesięcznym wyprzedzeniem.

Ja rezerwowałem 7 sierpnia 2013 hotel na dni 24-27 września 2013 (3 noce) i okazało się, że już wszędzie były końcówki na te dni. Ostatecznie zarezerwowałem hotel De France, który jest gorszej jakości niż Catalonia i dalej od kliniki. No i do tego przepłaciłem.

Jedyne pocieszenie, to że było bliżej do dworca autobusowego (Gare du Midi).

 

Loty też warto rezerwować wcześniej (miesiąc-dwa), bo później cena idzie w górę, gdy miejsca się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za pomoc, gdzies wyczytalem ze Jan pomaga w rezercji hotelu czy wiecie cos na ten temat, narazie niechce zadawac mu tak blahych pytan bo juz nie ma ze mna lekko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Informacje, które ci podałem pochodzą właśnie od Jana, który generalnie doradził mi we wszystkim i bardzo szybko odpowiada na emaile. Poprzedni konsultant, Piotr May, choć też służył pomocą, to odpowiadał bardzo długo.

 

Jan mówił mi, że Catalonia daje stałą cenę 80 euro dla klientów BHR (przy rezerwacji mailem: brussels@hoteles-catalonia.es trzeba wspomnieć, że jest się ich pacjentem)

Ale stwierdził, że szczerze mówiąc i tak lepiej jest przez booking.com, gdzie można zarezerwować pokój Catalonii już nawet za 60 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie rachunek walutowy w praktycznie dowolnym banku, wpłać tam w oddziale euro, które chcesz przelać i zrób do BHR przelew europejski z kosztami SHA. Zapłacisz wtedy chyba 5zł prowizji i nie będziesz miał żadnych przewalutowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o opcję najtaniej, to załóż konto w kantorze Alioru: kantor.aliorbank.pl, co możesz zrobić przez internet. Dane osobowe weryfikujesz wtedy przelewem ze swojego prywatnego konta, bodaj na 1 zł.

 

Tam kupisz walutę po kursach, po których raczej i tak nie kupisz w kantorach tradycyjnych (jak ja dzwoniłem po kantorach, to zawsze mieli tak 2-3 gr/euro drożej niż ten z Alioru). No i kupioną walutę możesz przelać za darmo do BHR, bezpośrednio z tego kantoru.

Normalnie przelewy europejskie (SEPA) są tańsze niż przelewy międzynarodowe (SWIFT), jak wspomniał xattic, ale w tym przypadku nie ma to znaczenia. Jeśli kupisz walutę w kantorze Alioru, to możesz ją stamtąd przelać zawsze za darmo, natomiast jak wpłacisz do ich kantoru walutę kupioną gdzie indziej, to wtedy płacisz za dalsze/następne jej przelewy za granicę.

 

Osobiście uważam, że lepiej jest zapłacić całą kwotę w ten sposób (nie tylko zaliczkę), bo naprawdę nie ma sensu wozić gotówki. To jest zawsze stres, bo nawet w hotelu bałem się zostawić portfela, gdzie wchodziła obsługa. Zaś jak będziesz miał nawet nadpłatę przelewem (np mniejszy przeszczep niż planowano), to i tak ci potem oddadzą w gotówce lub przelewem zwrotnym.

 

PS.

Nigdy nie kupuj waluty na lotnisku, bo tam to jest grabież w biały dzień (z tego co pamiętam to różnice były nawet do 30-40 gr/euro). Trochę gotówki (euro) warto ze sobą jednak zawsze mieć, na wypadek wydatków na mieście. A niestety w tych mniejszych sklepikach w Brukseli udają, że nie mają terminali kart, jak widzą obcokrajowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kantorze aliora może sobie do konta walutowego wyrobić normalną kartę płatniczą, więc nie musi płacić z góry wszystkiego, tylko zaliczkę, a już na miejscu dokonać transakcji kartą na pozostałą część kwoty. Ja właśnie tak zrobiłem (choć nie pamiętam czy wtedy był już kantor, czy może miałem kartę do normalnego rachunku walutowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za cenne rady konto zalozone jutro bede przelewal kase ale z hotelem kicha, gardzi moja debetowka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...