free web hit counter Skocz do zawartości
lys2008

Walka z wiatrakami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Drodzy forumowicze, chciałbym poprosić was o ocenę sytuacji oraz radę.

 

Słowem wstępu - w mojej rodzinie łysienie zauważam tylko od strony mamy. Mój dziadek dopiero w wieku 50 lat otrzymał zakola, jego synowie maja powyżej 45 lat i tylko jednemu z nich wypadają włosy (podniosło się czoło). Od strony mojego taty nikt nie łysieje, ani jego bracia ani on sam. Nie ma najmniejszych zakoli.

 

Ja aktualnie mam 24 lata i od 3 lat borykam się z problemem wypadania włosów. Mianowicie włosy wypadają mi od jakichś 2-3 lat, lecz dopiero po tych wakacjach na których zachorowałem na ospę włosy zaczęły wypadać garściami. Jakby tego mało ciągle się przetłuszczają.

 

Brałem już loxon 5% przez okres ponad roku. Nie przyniósł on jakiejkolwiek poprawy, moim zdaniem włosy zaczęły wypadać po nim bardziej. Od niedawna biorę Locoid Crelo na przetłuszczanie oraz witaminy.

 

Wszystkie osoby jakie spotykam i które łysieją mają zarost na twarzy - ja takiego nie posiadam w ogóle (owłosienie na ciele również jest bardzo małe). Dziwi mnie tym bardziej to że łysieję i jednocześnie martwi bo jestem szczupły.

 

Czy możliwe jest to, że mimo iż mój tata nie łysieje ja mogę być łysy? jaki może być zasięg łysienia? znacie jakies sposoby na zatrzymanie tego? za odpowiedzi serdecznie dziękuję

 

http://www.iv.pl/images/14920923822048859998.jpg

http://www.iv.pl/images/64923885898781577129.jpg

http://www.iv.pl/images/02141742637195524551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum,

 

Po pierwsze zarost i owłosienie na głowie nie mają wiele wspólnego. Oczywiście częściej osoby łysiejące mają super zarost, ale znam naprawdę wiele osób, które praktycznie zarostu nie mają, a na głowie też wiele im nie zostało.

Co do Twojego stanu, czubek masz całkowicie dobry, a linia włosów to raczej mature line niż łysienie. Ja przynajmniej mam takie wrażenie.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Tylko ze u mnie po kazdym myciu jest coraz mniej wlosow w zakolach. Wiem ze brzmi to dziwie ale zdjecia ktore wrzucilem sa z przed tygodnia i dzis linia wlosow jest jeszcze dalej. Wiecie moze dlaczego linia miedzy czubkiem glowy a bokami sie przezedza? tak jakby rozstepywaly sie wlosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój dziadek dopiero w wieku 50 lat otrzymał zakola,

 

A to były zakola honorowe, czy za jakieś określony zasługi?

 

 

(sorry, nie mogłem się powstrzymać )

 

i nie schizuj chopie, całkiem normalna linia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...