free web hit counter Skocz do zawartości
fighter

Selsun Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat, bo ostatnio często widzę, że jest w postach wspominany.

Czy rzeczywiście nie robi siana na głowie, a działa tak samo jak nizoral? Warto dodać go do kuracji i stosować raz w tygodniu?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto eryk to poleca to moze i się wypowie


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest, a nawet bardzo Nizoral strasznie mi wysusza włosy i skórę głowy. Zaś po selsunie czuję "świeżość" na głowie, włosy w idealnym nawilżeniu, i działa w sumie podobnie do nizoralu, czyli łagodzi łojotok, usuwa łupież (choć go nie miałem podczas jego stosowania, to jestem pewien, że z łupieżem też radzi sobie świetnie) i działa ogólnie leczniczo na skórę. Polecam. Cena jakieś 27zł za buteleczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry jest, a nawet bardzo Nizoral strasznie mi wysusza włosy i skórę głowy. Zaś po selsunie czuję "świeżość" na głowie, włosy w idealnym nawilżeniu, i działa w sumie podobnie do nizoralu, czyli łagodzi łojotok, usuwa łupież (choć go nie miałem podczas jego stosowania, to jestem pewien, że z łupieżem też radzi sobie świetnie) i działa ogólnie leczniczo na skórę. Polecam. Cena jakieś 27zł za buteleczkę.

 

Mam dokładnie takie samo zdanie nt. Selsuna.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest żeby nie stosować go codziennie,bo istnieje ryzyko,że skóra się przyzwyczai i nawet przestawienie się na wyższe stężenie i przerwa w stosowaniu nic nie pomoże.

Najlepiej stosować 2-3 w tygodniu,można też wachlować np zamiast w Poniedziałek to we Wtorek itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy, ale właśnie szukając na kilkunastu forach info na temat skutecznego szamponu przeciwko uporczywemu łupieżowi i przetłuszczającym się włosom trafiłem na info o Nizoralu / Zoxinie i Selsunie. Wybrałem opcję jeden, ale oprócz faktycznego zmniejszenia łupieżu uczucie swędzenia poprostu potroiło się. Dlatego też kupiłem Selsuna i dosłownie po 3 myciach (stosuje co 2 dni) łupież jest znikomy, skóra tylko lekko swędzi, i włosy zdecydowanie lepiej układają się. Natomiast nie jest skuteczny przynajmniej u mnie na walke z przetłuszczającymi się. Po 2 dniach mam tak samo tłuste jak po Nizoralu/Zoxinie. Na to muszę znaleźć jakiś specyfik. Selsun blue polecam.

Dodam tylko, dla wahających się czy nie stracą włosów to również mam problemy z łysieniem andro, ale póki co zwiększenia wypadania nie widzę, a efekt małego zwycięstwa nad łupieżem działa zapewne placebo i wydaje mi się, że nawet mniej lecą niż przez ostatni czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zwykły selsun, czy do włosów tłustych? Może to placebo/przypadek, ale u mnie ten drugi bardziej działał na przetłuszczanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ten aptekowy na przetłuszczające się...

Pierwszy lekki efekt lekko widać, ale wciąż daleko mi do stanu z okolic przed października gdzie nie miałem problemu z przetłuszczającymi się włosami wcale. Prędzej to zasługa tego, że kaloryfery już na 0 są niż niestety szamponu... Dobrze że chociaż łupież zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam post ze względu na ocenę szamponu.

 

Wykorzystałem całkowicie całą buteleczkę Selsun Blue. Tak jak pisałem wyżej zmagałem się z uporczywym łupieżem, przetłuszczającymi się włosami noi oczywiście wypadaniem (poziom raczej niski do średni przy myciu ok 50 szt.) Szampon poradził sobie dość szybko z łupieżem. Niestety z ograniczonym wypadaniem to efekt placebo ale tutaj nie spodziewałem się poprawy. Zawiodłem się natomiast na tym iż włosy jak się przetłuszczały tak przetłuszczają się...

Tutaj pytanko czy ktoś poleca jakiś specyfik na ograniczenie przetłuszczania się tak dobry jak Selsun na łupież??

 

OCENA : 4+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selsun Blue - siarczek selenu

Nizoral/Zoxin Med - ketokonazol

 

siarczek selenu - leczy łupież

ketokonazol - leczy łupież i jest antyandrogenem (słabym, ale jednak)

 

 

Co do wysuszania włosów to stosuje taki myk:

1. Myje włosy zwykłym szamponem.

2. Spłukuje wodę i staram się wygłaskać dodatkową wodę z głowy.

3. Nakładam duży szamponu z ketokonazolem + mieszam z kroplą EMU oil do uzyskania jednolitej konsystencji.

4. Namydlam głowę i trzymam szampon przez około 3-5minut.

5. ....

6. Profit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podbijam post ze względu na ocenę szamponu.

 

Wykorzystałem całkowicie całą buteleczkę Selsun Blue. Tak jak pisałem wyżej zmagałem się z uporczywym łupieżem, przetłuszczającymi się włosami noi oczywiście wypadaniem (poziom raczej niski do średni przy myciu ok 50 szt.) Szampon poradził sobie dość szybko z łupieżem. Niestety z ograniczonym wypadaniem to efekt placebo ale tutaj nie spodziewałem się poprawy. Zawiodłem się natomiast na tym iż włosy jak się przetłuszczały tak przetłuszczają się...

Tutaj pytanko czy ktoś poleca jakiś specyfik na ograniczenie przetłuszczania się tak dobry jak Selsun na łupież??

 

OCENA : 4+

 

Raczej nie załatwisz sprawy samym szamponem. Przetłuszczanie się to bardziej skomplikowana sprawa. Pomyśl. Czemu Ty to masz, a niektórzy ludzie mogą nie myć włosów 3-4 dni i nadal dobrze wyglądają? To nie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...