free web hit counter Skocz do zawartości
ellipsis

RU czy fin

Rekomendowane odpowiedzi

nie chciałem ciągnąć rozmowy w temacie RU 58841 więc przeniosłem moje pytanie tutaj...

 

systematycznie używam RU półtorej miesiąca i czy to normalne że stan na głowie się pogorszył właśnie przez to? pokładałem w tym wielką nadzieję na zatrzymanie wypadania włosów a zamiast tego mógł zadziałać odwrotnie? czy jest to tylko chwilowe wzmożone wypadanie włosów czy po prostu jestem osobą na którą RU nie działa?

zamierzam w najbliższym czasie dorzucić Saba gel z beta do tego ale jak już to nie pomoże to już chyba nic...

 

jak to u Was było z tym RU?

 

Mogło się pogorszyć przez ru, na forum były też takie osoby. Na mnie nie działa, inni obserwują mniejsze wypadanie włosów, na każdego działa ( lub nie działa) inaczej.

 

 

co zatem byście poradzili...

czy dać sobie spokój z RU i spróbować fina (nigdy go nie stosowałem) czy lepiej dać czas i szansę dla RU i zużyć te 10g które kupiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję fin 4 lata plus od jakiś 7 miesiecy ru . Moje obserwacje: widze że z roku na rok spada gęstość na całej głowie, włosy wciąż wypadają raz mniej raz więcej zależy jak leży Oczywiście między czasie miałem przygody z spectralF7, neogenicem, kirklandem ,shiseido, skrzypami, biotynami itp. Żadna z tych cudownych mikstur Ci nie pomoże ,czy będziesz używał fina samego czy samego ru czy jedno i drugie razem jak ja, tak samo tyczy się to innych cud mikstur. W niektórych przypadkach może się zdarzyć i coś tam zadziała ale raczej mogą że tak się wyrażę opóźnić łysienie o rok, dwa, pięć to wszystko albo je przyspieszyć jak to jest np. u Ciebie po ru. Jeśli Ci się pogarsza po ru to bym je odstwił z resztą jak widzę po sobie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... chyba jednak zdecyduje się na tego fina i może spróbuje przez jakiś czas stosować fina i RU... w najbliższym czasie zamierzam dorzucić jeszcze SABA z beta... zobaczymy co z tego będzie, chociaż nie powiem obawiam się tego finasterydu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ru dziala przy stosowaniu regularnym i zaleznie w jakim pojezdzie na kogo dziala, moim zdaniem warto wyprobowac chociaz 2-3 pojazdy.

Jest kilka osob, ktore stosuja RU od kilku/kilkunastu miesiecy i maja zatrzymanie, wiec czego wiecej wymagac od blokera skoro to jest jego glowne zadanie??

Fina mozesz sprobowac, zobaczysz po 1-2 tyg jak uboki i jak efekty- w moim przypadku tak bylo, takze zycze porzadnych efektow bez ubokow:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

 

 

 

1) Ru ma takie samo działanie jak fin czyli blokuje dht , jest droższy od fina ale nie powoduje skutków ubocznych ?

 

2) Fin czyli proscar lub propecia powodują skutki uboczne i są tansze od ru ale dzialanie jest dokladnie to samo ?

 

 

Dziękuje za odpowiedz


Start Kuracji : 23 maj 2014

Kuracja : Proscar dzielony na 4 czesci ( 1.25mg fina ) raz dziennie

Nizoral 2-3 razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Chyba nikt nie pisał że ma skutki takie jak po Finie. Co do innych długoterminowych 100% pewnosci nie ma.

2) Fin działa od wew , RU stosujesz na zew. Fin zmiejsza ilosc dht we krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mam pytanie

 

 

 

1) Ru ma takie samo działanie jak fin czyli blokuje dht , jest droższy od fina ale nie powoduje skutków ubocznych ?

 

2) Fin czyli proscar lub propecia powodują skutki uboczne i są tansze od ru ale dzialanie jest dokladnie to samo ?

 

 

Dziękuje za odpowiedz

 

Nie takie samo, bo fin blokuje formowanie się DHT, przez co jest go mniej w całym organizmie.

RU natomiast "oblepia" tylko receptory androgenowe mieszków włosowych, przez co DHT nie może sie do nich przyczepić i wywoływać miniaturyzacji.

Efekt jest taki sam, jesli chodzi o zapobieganie łysieniu (choć różny może być poziom skuteczności), ale RU nie wpływa na poziomy hormonów a fin tak.

 

Należy podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować oba środki i atakować problem z dwóch stron.

RU i fin działają synergicznie.

 

Wysłane z LG-E986 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...