free web hit counter Skocz do zawartości
duzy1712

wpływ finasterydu na płodność?

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie zastanawia mnie jak sie ma ten cały finsteryd w stosunku do płodności. Na innych forach i szukajac w necie, mozna spotkac wypowiedzi kolesi ze w trakcie brania fina jakosc spermy jest bardzo słaba, no i ze niby po 3 miesiacach od odstawienia wraca do normy (popierają to swoimi wynikami badan, jednak nikt nie mowi ile czasu bierze fina). Ale głownie męczy mnie pytanie czy jezeli bierzmy przez dlugi okres pwiedzmy 3 lata w góre, to nadal jakos nasienia wroci do normy czy moze juz byc z tym problem. Mam 23 lata biore od 3 lat i powaznie zastanawiam się nad odłożeniem bo powli włacza mi się instykt tatusia , a niechciałbym pozniej dowiedziec sie ze zawalilem sam sobie sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest od dawna wiadomo, ze finasteryd moze utrudnic partnerce zajscie w ciaze, gdy mezczyzna go bierze.

Tylko tyle i az tyle.

 

Jednak niektorzy maja dzieci, jadac caly czas na finie, wiec dramatu nie ma.

 

Mozesz tez odstawic na jakis czas przed (np. pol roku - rok), jesli ci zalezy jak najszybciej dorobic sie potomstwa.

 

Ps. A co do tego czy wroci do normy, to jest jak wiadomo.

A wiadomo, ze jest ten mniej niz 1% pechowcow, u ktorych skutki brania fina nie przemijaja po odstawieniu leku.

W wiekszosci przypadkow jednak, po pol roku, do roku, powinno wszystko wrocic do stanu wyjsciowego. Moze nawet wczesniej.

 

Wysłane z BlackBerry 9780 przy pomocy Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólny wygląd sprawy to znam bardzo dobrze.

mnie interesuje następujący aspekt:

przyjmując juz bez badań nasienia, ze u wszystkich jest w jakims stopniu gosza jakasc nasienia podczas brania finasterydu to, czy u osoby ktora bieze nawet 10 lat finasteryd i odstawi go , jakosc nasienia wroci tak samo do normy jak u osoby ktora powiedzmy brala przez rok finasteryd.

Innymi słowy czy nasz organizm po dłuższym czasie brania tabletek nie ulegnie upośledzeniu i tak mu juz zostanie (pomijam porblemy z obnizonym libido, - mnie interesuje jakosc nasienia). Koncerny nigdy nie prowadziły wieloletnich badań ( co wieciej ze zdobytych przeze mnie informacji - początkowo w grupie przyjmjącej finasteryd nie przewidywano osób które chca miec potomstwo) a finasteryd jest na rynku juz od wielu lat i na pewno nie jeden z nas juz grubo ponad 5 lat to lyka i moglby sie wypowiedziec chociazby na swoim przykladzie (wiadomo organizm organizmowi nie rowny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam starego kotleta. ktos cos?

kusza mnie te tabletki kture zostaly i mam zamiar wrocic po przerwie do fina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...