free web hit counter Skocz do zawartości
Aisop

BHR, 2930 graftów STRIP, Maj 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

 

Własnie wróciłem z mojej operacji w BHR ...tylko troche czuje glupiego jasia... dlatego szerzej napisze następnym razem.

Doktor zaproponował nietypowy zabieg... korekte linii z przodu i zrobienie całej korony... a przerzedzony środek pozostawic na kolejną operacje - prawdopodobnie FUE. Niestety wyszło tylko 2930 graftów.

Więcej następnym razem... jak troche wydobrzeje... generalnie wrażenie bardzo pozytywne.

Pozdrawiam, Aisop

 

Dla niewtajemniczonych... to był mój drugi zabieg. Ten pierwszy jest opisany tutaj http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=112 Tam też znajdują się zdjęcia stanu mojego owłosienia przed tym zabiegiem.

Edytowane przez Gość

1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Aisop, czekam na relację, moje HT u Bisangi już za 1,5 mies., przy okazji witam Wszystkich na nowym forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak przybylem do hotelu, to najpierw zasnalem w lazience... potem jak sie ocknalem i napisalem ten poprzedzajacy post... probowalem zasnac, ale moj sen juz byl znacznie lzejszy. Z uwagi na wysokie cisnienie dostalem podwojna dawke glupiego jasia... tak, ze Jan musial mnie pod reke do hotelu odprowadzac. teraz juz jest ok. w lazience zrobilem pare zdjec z komorki... co tu zaraz wrzuce. Lysy obszar na okolo korony to w rzeczywistosci obszar z wlosami... podciety dla wygody zabiegu. z przodu zachowano moja linie wlosow.. podcieto ja jednak i zageszczono do wlasciwych standardow. reszta, czyli zageszczenie srodka, to potencjonalny kolejny zabieg fue 2000. on by juz zamknal sprawe lysienia na lata. taki pomysl zaproponowal dr Bisanga, gdyz dawalby mi juz niezly komfort wygladu jeszcze przed ostatnim zabiegiem.. i bardzo mi sie spodobal. wlosy ktore mi nie podcieli mam w wielkim nieladzie.. w czasie zabiegu poobklejane tasma, klub gdzie niegdze skrocone lub obciete. Bede musial sie niezle naglowic by cos z tego stworzyc po zejsciu opuchlizny. Nie jestem w stanie zrobic sobie komorka zdjec szwow.. na te poczekam od Jana...ide na 10 na konsultacje, a potem czeka mnie "fajna" droga pociagiem do eindhoven i samolot do 3miasta z bandama na glowie. Mam pytanie czy wam na lotnisku kazano zdejmowac bandame?

624002723_2012-05-1707_02_42.thumb.jpg.945f9b51fc423d5a3d150a8bc9aa84a4.jpg

1613355157_2012-05-1707_01_17.thumb.jpg.0b60876c67018537c3ab6a20fc86ae94.jpg

1798879960_2012-05-1707_01_09.thumb.jpg.5e87d3dcfefbb1c43a631905f0912e81.jpg

Edytowane przez Gość

1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Aisop, czekam na relację, moje HT u Bisangi już za 1,5 mies., przy okazji witam Wszystkich na nowym forum!

 

 

Jaki zakres zabiegu będziesz miał u Bisangi?


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ściągałem bandamy nigdzie. Ale jak w na lotnisku przechodziłem przez bramki to alarm zaczął wyć. Straż graniczna sprawdzała mnie i ten gość złapał mnie dwoma rękami za głowę na szczęście po bokach. Reakcja odruchowa , odrzuciłem jego ręce z mojej głowy po czym powiedziałem żeby mnie tam nie dotekał bo miałem zabieg chirurgiczny na głowę i jak chce to pokaże mu list od dr i mogę ściągnąć nakrycie głowy w pokoju prywatnym. Ten gość na początku nie wiedział o co chodzi, dlaczego tak zareagowałem i ostro poczerwieniał Puścił mnie bez ściągania nakrycia głowy i listu od doktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Aisop, czekam na relację, moje HT u Bisangi już za 1,5 mies., przy okazji witam Wszystkich na nowym forum!

 

 

Jaki zakres zabiegu będziesz miał u Bisangi?

 

2200 FUE, tylko na przód. Powiedzieli mi, że od ostatnich konsultacji (ok. 3lata temu) az tak bardzo się u mnie nie pogorszyło, zaczął się sypać właśnie bardziej przód. Może nieco więcej niż 2200 FUE wyjdzie...problem mam z transportem...niestety lotów z PL w moim terminie, tj. lipcowym już praktycznie nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Aisop, czekam na relację, moje HT u Bisangi już za 1,5 mies., przy okazji witam Wszystkich na nowym forum!

 

 

Jaki zakres zabiegu będziesz miał u Bisangi?

 

2200 FUE, tylko na przód. Powiedzieli mi, że od ostatnich konsultacji (ok. 3lata temu) az tak bardzo się u mnie nie pogorszyło, zaczął się sypać właśnie bardziej przód. Może nieco więcej niż 2200 FUE wyjdzie...problem mam z transportem...niestety lotów z PL w moim terminie, tj. lipcowym już praktycznie nie ma :/

 

O jaki termin dokładnie chodzi i co rozumiesz przez "nie ma"? Często gdzieś latam, wyszukiwaniem tanich lotów zajmuję się poza tym powiedzmy hobbystycznie, jeżeli podasz terminy postaram się jakoś pomóc.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dzień po zabiegu

 

Od kilkunastu godzin jestem już u siebie w domku.

Bandama od BHR jest całkiem fajowa.. może będę czasem używał również po tym wszystkim

Mam spuchnięte czoło, ale wydaje mi się, że po pierwszym Stripie było w tym czasie dużo gorzej. Fatalnie ze spaniem... jedyna możliwa pozycja, by ominąć bliznę i obszar przeszczepów to "na boku:... ale za długo tak się nie da, więc czasem spałem "na twarzy" (jeszcze gorzej)... próbowałem działać bez przeciwbóli, ale w nocy się zasnąc bez nich nie dało. Blizna wciąż o sobie przypomina... najbardziej jak zdarza mi się kichnąć Zrobiłem sobie jeden zimny okład rano... zobaczymy

Zauważyłem że linia z przodu zrobiona przez Bisange nie jest linią prostą, ale na samym przedzie włosy są ułożone trochę w linii lekkiej, acz ostrej fali. Czekam na zdjęcia z BHRu


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Hair: 573

2 Hair: 1063

3 Hair: 797

4 Hair: 497

 

Jak to oceniacie? Nie miałem tak fajnie jak u Tadka gdzie było najwięcej graftów 3 włosowych


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie będziesz zadowolony z rezultatów, dobrze że miałeś poprawioną i lekko obniżoną linię, a nie zagęszczenie obszaru, bo zawsze z małą pomocą nanogenu lub tego typu środka możesz stworzyć mocną wizualną objętość. Poza tym jeśli będziesz chciał ściąć się krócej to teraz będziesz miał taką możliwość

 

Życzę powodzenia dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Bisanga powiedział, że zagęszczenie środka poprzez 2000 FUE (to był mój ostatni STRIP) powinno stworzyć bardzo dobry efekt całościowy na chwile obecną (potem już zależy od postępu łysienia)... z tym, że już po tym obecnym zabiegu ma być nieźle. Jan mi chciał zabookować termin na to FUE na jesień, ale muszę najpierw przeliczyć fundusze... nie wiem czy dam rade w tym roku, a kredytu brać nie chcę. Tak czy owak skazany jestem jeszcze na to FUE na dłuższą mete... tylko czy warto tak drastycznie poświęcać się finansowo dla włosów w tak krótkim czasie. Będę musiał to przemyśleć.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Hair: 573

2 Hair: 1063

3 Hair: 797

4 Hair: 497

 

Jak to oceniacie? Nie miałem tak fajnie jak u Tadka gdzie było najwięcej graftów 3 włosowych

Ja mam więcej 3 włosowych ale za to ty masz dużo 4 włosowych policzyłem średnią włosów podzieliłem przez grafty i mamy podobnie około 2,4 średnio. Ty masz dokładnie 2.41 a ja 2.39:) Nie jest źle bo niektórzy nie mają prawie wcale 4 włosowych i mało 3 włosowych, także myślę że jest dobrze.Wiesz jaką masz gęstość w donorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 Hair: 573

2 Hair: 1063

3 Hair: 797

4 Hair: 497

 

Jak to oceniacie? Nie miałem tak fajnie jak u Tadka gdzie było najwięcej graftów 3 włosowych

Ja mam więcej 3 włosowych ale za to ty masz dużo 4 włosowych policzyłem średnią włosów podzieliłem przez grafty i mamy podobnie około 2,4 średnio. Ty masz dokładnie 2.41 a ja 2.39:) Nie jest źle bo niektórzy nie mają prawie wcale 4 włosowych i mało 3 włosowych, także myślę że jest dobrze.Wiesz jaką masz gęstość w donorze?

 

Średnia jest bardzo dobra, statystyczny pacjent ma ją na poziomie 2.2 .


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety donor jest średni 65 - 70 / cm2

Dlatego tylko tyle wyszło z tego Stripa.. jak policzyć też poprzedni to ze Stripa wyciągnięto w sumie prawie 4500 graftów... teraz już zostaje tylko FUE i BHT. Dostałem własnie zdjęcia z BHR załączam 3 z nich, m.in. z narysowaną linią przed podcięciem włosów z przodu.... zastanawia mnie czy te włosy które były już wcześniej przeszczepione na linii przednich włosów... teraz poraz kolejny wypadną, czy normalnie będą rosły. Na zdjęciu korony mam na drugim zdjęciu większy kąt schylenia głowy, dlatego ma się trochę wrażenie jakby przeszczep był za wysoko.

Siedzę sobie w domku rodziców na czas dochodzenia na siebie i oni twierdzą, że fryzure mam wystrzałową

tn_IMG_2342-s.jpg.2792e646564d0ae079d1770f34ab2a5a.jpg

tn_IMG_2345.thumb.JPG.78df3b3d0af1656ead80a5caa922863b.JPG

tn_IMG_2374.thumb.JPG.c20fc3ab0cab8eb65cdb05b159d89b29.JPG


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posłużyłem się Twoim przykładem bo sądzę że jak odrosną dłuższe włosy to pokryją obszar wokoło przeszczepu jak zakreśliłem.

Tak mi się wydaje, przy dłuższych włosach powinno to zamaskować ubytki dookoła.

t1390907_8889.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli potencjalne przyszłe ubytki?

Tam gdzie masz łyse, to tak naprawde jest wygolony obszar gdzie mam włosy... przygotowując ten obszar pod zabieg wygolono dodatkowy margines by ułatwić robotę.


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, niczego nie miałem na mysli, napisałem jasno robiąc symulację jak może wyglądać po przeszczepie.

Wg. mnie może zakryć ładnie koronę, jak pójdzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a swoją drogą dziwi mnie trochę ich podejście, teraz mam na myśli pozostawienie kawałka korony.

Podliczając koszty- dojazd, nocleg, czas na regenerację,-shockloss, łącznie długie miesiące oraz fatyga jak wolne z pracy,

ukrywanie się przed ewentualnym zdemaskowaniem, nie lepiej jakby zrobili cały przeszczep na raz?

 

przecież po bokach jest ewidentnie przewaga gęstrzych włosów niż na górze, co za problem doskubać więcej z FUE

tego co nie wystarczyło ze stripa. Za jednym kombo załatwić problem w cholerę.

Czy dyskutowałeś o tym z doktorem?

stawia jakiś "opór" na takie życzenia pacjentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby zrobić combo trzeba uzgodnić wcześniej. To nie jest ot tak, tylko dodatkowo jeden dzień więcej i oczywiście więcej kasy. Żeby pozbyć się tak zaawansowanego łysienia nie wystarczy jeden zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o a swoją drogą dziwi mnie trochę ich podejście, teraz mam na myśli pozostawienie kawałka korony.

Podliczając koszty- dojazd, nocleg, czas na regenerację,-shockloss, łącznie długie miesiące oraz fatyga jak wolne z pracy,

ukrywanie się przed ewentualnym zdemaskowaniem, nie lepiej jakby zrobili cały przeszczep na raz?

 

przecież po bokach jest ewidentnie przewaga gęstrzych włosów niż na górze, co za problem doskubać więcej z FUE

tego co nie wystarczyło ze stripa. Za jednym kombo załatwić problem w cholerę.

Czy dyskutowałeś o tym z doktorem?

stawia jakiś "opór" na takie życzenia pacjentów?

Z drugiej strony sam się zastanawiam czy nie lepiej byłoby rozłożyć te grafty na całej powierzchni korony i tam gdzie rozpoczęła się miniaturyzacja, bo włos może polecieć. Ale przecież dr Bisanga wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co zrobił dr Bisanga jest efektem naszej konsultacji przed zabiegiem (po badaniach donora, elastyczności skóry itp.)... podczas której doszliśmy do wniosku, że FUE 2000 na przestrzeni najbliższych max 2 lat jest nieuniknione (niestety na FUE w następnym dniu po STRIPIE nie był gotowy dr Bisanga logistycznie, ani ja finansowo) ... w związku z tym rozmowa się przekierowała w kierunku... jak najbardziej uprościć mi życie przez ten czas, oraz ułatwić przebieg owego 3ciego zabiegu przy jednoczesnym ryzyku różnych wariantów postępu łysienia. Z rozważanych wariantów ten wydał się nam obu najbardziej sensowny.

Tego nie widać do końca na tych zdjęciach gdzie włosy są już częściowo pojechane golarką, i generalnie posklejane, wytłuszczone i potraktowane tym zabiegiem (dziewczyny wycierały mi z nich krew i spryskiwały co chwile tymi sprayami), ale środek nie jest aż tak zły... przy czasowym dopalaniu nanogenem i nieco dłuższej fryzurze myślę, że efekt pozwoli przetrwać okres odkładania na kolejny zabieg.

Edytowane przez Gość

1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aisop - jakoś mi to umknęło - co stosujesz aby spowolnić/zahamować proces dalszego łysienia?


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aisop - jakoś mi to umknęło - co stosujesz aby spowolnić/zahamować proces dalszego łysienia?

 

Nic! Pisałem o tym kiedyś, że brałem 2 lata temu propecje i loxon, ale zrezygnowałem z chemii na rzecz chirurgii... nie mam zamiaru całe życie brać babskiego hormonu ... zresztą lekarze przypisujący mi propecje też protestowali po 10 miesiącach, że nie mogą mi przypisywać ją ciągle, bo to może zachwiać moją męskość


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...