free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

[NERD][1987][2014] - Moje łysienie (zdjęcia)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Może przedstawię na początek moją sytuację od początku do końca.

 

Planowałem zrobić przeszczep włosów, dowiadując się co i ile kosztuje, u kogo i jak.

 

Trochę czasu minęło i udało mi się 29 marca 2014 zapisać na konsultacje do BHR Clinic.

 

Na konsultacji dowiedziałem się, że nie kwalifikuję się do przeszczepu, ponieważ nie będzie można pokryć ubytków włosów patrząc w przyszłość jeśli dalej zaczną wypadać. Co dziwne, bo na zdjęciach, głowa z tylu wydaje się ostro zarośnięta

 

Powiedzieli mi o lekach: minoxidil i finasteryd

Zacząłem dowiadywać się na forum odnośnie tych leków co i jak, o skutkach ubocznych.

 

01 kwietnia 2014 miałem wizytę u dermatologa (prywatnie), który w niezwykle kompetentny sposób opowiedział w sumie to co dowiedziałem się z forum. O minoxidylu i finasterydzie. Chciał mi przypisac Propecie, ale że wiedziałem, że jest też Proscar to nakierowałem go na to i skończyło się receptą na Proscar.

 

02.04.2014 wziąłem pierwszą tabletkę Proscar i mam zamiar obserwować co się będzie ze mną działo i jak będą reagowały na to włosy.

 

Dodatkowo zakupiłem szampon Pirolam, który polecił mi lekarz, gdyż mam leciutki łupież.

 

 

Zdjęcia z 01.04.2014 (specjalnie zrobiłem przy długich bo wtedy bardziej widać problem z włosami):

https://copy.com/WSXkmYHRhefK

 

Stan włosów z 05.05.2014:

https://copy.com/hDNeDfqM2GJH

 

Od początku kwietnia: 1mg finasterydu + szampon Pirolam.

Edytowane przez Gość

-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az trudno uwierzyc ze Tobie odmowili przeszczepu..na zdjeciach nie wyglada to zle. Nie myslales nad Turcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koncultacji BHR Clinic byłem jakoś pod koniec marca, a od początku kwietnia biorę Proscar.

Zbadali donor i powiedzieli, że się nie kwalifikuję.

 

Dzisiaj byłem na konsultacji Medikemos (kuracja trwa leciutko ponad miesiąc) i tutaj nie usłyszałem, że się nie nadaję. Owszem mam cieniutkie bardzo włosy i każdy włos u mnie jest na wagę złota, aczkolwiek donor mam mieszczący się w średniej.

 

Sam nie wiem co myśleć. Czy finasteryd przez miesiąc mógł wpłynąć na donor?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadłem. Finasteryd w postaci Proscar wywoływał u mnie słabszą erekcję i wydawało mi się, że trochę nabieram masy tłuszczowej w szybszym tempie.

 

Chyba nie ma dla mnie rozwiązania.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak slabo reagujesz na proscar ( ja akurat dobrze reaguje nic nie zauwazylem ) to sprobuj kuracji z RU jedyna chyba nadzieja dla Ciebie


Start Kuracji : 23 maj 2014

Kuracja : Proscar dzielony na 4 czesci ( 1.25mg fina ) raz dziennie

Nizoral 2-3 razy w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przede wszystkim od samego początku byłem bardzo senny, ale to może być spowodowane alergią.

 

Zastanawiam się czy nie zrobić drugiego podejścia i zbadać jeszcze raz jak wygląda erekcja.

 

Jedno co pozytywnego zauważyłem to, że włosy miały jakby lepszą jakość samą w sobie. Albo mi się wydawało.

 

 

Pytanie mam do wszystkich. Gdzie na terenie Warszawy mogę zbadać swoje włosy. Odnoszę wrażenie, że mam jakiś stan zapalny albo co. Ponieważ po drapaniu się po głowie, zawsze wejdzie mi coś w paznokcie z niej, a po użyciu szamponu Pirolam bezpośrednio po... nie ma tego problemu.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zdecydowałem się na kontynuację walki i rozpoczęcie kuracji (spróbowanie) z RU (z KB Solution) + SabaGel.

Ewentualnie może do tego jakiś szampon.

 

Teraz pytanie do Was. Patrząc na moje zdjęcia ile potrzebowałbym wstępnie RU, KB Solution i SabeGel. Ile gram i na ile powinno mi to starczyć. Tak samo SabaGel, nie wiem jaką wersję wybrać by nie było problemu, że kupię i będę musiał odłożyć.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie z 10-15g Ru, z 270ml KB i 50-100g SABA. To Ci wystarczy, by zapoznać się z kuracją... zobaczyć czy masz efekty uboczne, czy odpowiada Ci codzienne stosowanie wcierki no i czy pomaga powstrzymać/cofnąć łysienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj zacząłem brać RU z KB Solution.

 

Zrobiłem sobie 60ml. 3g RU i 57g KB

 

Zobaczymy jak to będzie!


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I myślisz nad przeszczepem ? Mówili ci w BHR jaki konkretnie masz donor ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę. Mam cichy zamiar zrobić to w wakacje.

 

Nie w BHR nie chcieli mi powiedzieć. Mówił, że mam brać leki, leki, leki... Także średnio oceniam tę wizytę. Tam chyba chcą tylko super efektów "po". Żeby móc się chwalić w necie.

 

Miałem konsultacje w Medkiemos i tam już lepiej to wyglądało. I zastanawiam się właśnie nad tą kliniką. Dwie opcje albo zakola 1500graftów albo zakola i dogęszczenie grzywki 2300-2500 graftów.

 

Także pewnie wyjdzie z 30 000 zł


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo może wstawię filmiki po 4 dniach kuracji. Tylko po to by mieć aktualny pogląd na to jak to wygląda i zobaczymy jaki będzie efekt po jakimś czasie.

 

 

Dla zainteresowanych:

- RU 10g zakupione i trzymane w zamrażarce

- KB Soluton 270ml trzymane w pokojowej temperaturze w ciemnym miejscu

 

Do mieszania zakupiłem wagę jubilerską na allegro za 20zł

Zakupiłem również parę strzykawek oraz szklaną buteleczkę z podziałką do 100ml.

 

Spostrzeżenia. Przydałby mi się jeszcze lejek do szybszego, pewniejszego aplikowania produków i mieszania ze sobą.

 

I zamiast strzykawki wolałbym mieć coś w styly pipety.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, jakies skutki uboczne odczuwasz po RU? Po finie dosc szybko zareagowales, dlatego jestem ciekaw (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne. Nie zauważyłem by coś mi doskwierało. Może to dobrze, że nie czytałem za dużo o skutkach ubocznych

 

Przy okazji. Jan z BHR napisał mi dokładną wiadomość co Bisanga napisał w karcie.

 

 

"Wynikają z niej bardzo słabe parametry obszaru dawczego czyli: gęstość 63grafty/cm2 oraz słaba charakterystyka włosów ponieważ bardzo duża ilość graftów jest 1 - 2 włosowa. Do tego dochodzi proces miniaturyzacji w obszarze dawczym na poziomie 15%.

 

Doktor zalecił Ci wtedy stosowanie kuracji farmakologicznej w postaci Finasterydu oraz Minoxidilu przez okres dwuch lat zanim jeszcze raz przystąpisz do konsultacji."

 

Czy to aż tak słabe parametry? Bo nie wiem czy zdecydować się na np. Poswala.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby donor . Pamiętaj , że procent zminiaturyzowanych włosów w donorze może się zwiększyć , a łysienie z przodu może postępować dalej . Może nie starczyć donoru na pokrycie łysiny .

Daj sobie siana z przeszczepem. Utrzymaj to co jest stosując Ru, to i tak będzie sukces .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze BHT.

 

BHT może służyć co najwyżej do dogęszczenia i to nie jakiegoś znacznego, ze względu na strukturę włosa, która jest inna niż tych z głowy (zwłaszcza dla typu włosów kaukaskiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerd a po co filmiki?

zdjęcia wystarczą. Dobrze jest dokumentować i dzielić się na forum co jakieś 2 miesiące lub rzadziej, jak widać jakiś postęp albo brak postępu.

 

Co do proscaru to mam nadzieję że dzieliłeś te tabletki? chyba nie połykałeś całych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerd to blondyn , więc BHT będzie słabo wyglądać . Nie sądzę , aby chciał farbować włosy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propo. W Medikemkos usłyszałem, ze mam dobry donor :o

 

Nie do końca blondyn. W dodatku jak ścinam włosy i lezą w kepkach na podłodze to są dużo, duzo bardziej ciemniejsze. Taki ciemny brąz.

 

W ogóle próbuje zdiagnozować czy to Ru na mnie działa i czy zatrzymuje czy przyspiesza postęp (w przypadku kiedy ru nie działa to ziom pisał, ze pojazdy mogą przyspieszać).

 

Eh. Coś czuje, ze nie będzie dla mnie ratunku

 

 

Plus muszę zrobić badania tarczycy. Mama: rak tarczycy. Babcia ciocia brat: choroba hoshimoto

 

-- 14 sty 2015, 4:57 --

 

Ewentualnie. Zrobić przeszczep z mniejszym zagęszczeniem i stosować ru?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz że po RU obszar Ci się dogęści, bo jest to bardzo mało prawdopodobne.

 

Gdy już decydujesz się na przeszczep wart bardzo dużo pieniędzy to trzeba go zrobić porządnie, a nie decydować się na jakieś półśrodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co znaczy porządnie zrobić? Chyba nie może być lepiej niż np. mój donor prawda?

 

I miałem na myśli, żeby zrobić zakola, dogęścić trochę grzywkę (przód) i brać Ru na utrzymanie reszty. Taki efekt by mnie zadowolił.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogos kto bedzie chcial wydebic tylko hajs od Ciebie bez wzgledu na Twoje dobro to bedziesz mial super donor a lysienie sie zatrzymalo i juz nie postapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziom odniesiesz się do mojego powyższego posta?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziom odniesiesz się do mojego powyższego posta?

 

Ale w jakim sensie mam się odnieść. Uważam po prostu że jeśli wydaje 30-50 tys. zł to robię to porządnie, a nie rozważam czy zrezygnować z 500 włosów więcej w któreś miejsce bo chcę zaoszczędzić trochę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...