free web hit counter Skocz do zawartości
Gość RonPaul

Świecąca twarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich ,

 

Przejdę od razu do sedna sprawy . Mam sporą niedowagę - przy wzroście 190cm ważę tylko 66kg . Chciałbym się dowiedzieć czy nie ma jakiegoś powiązania pomiędzy sporą niedowagą a łysieniem .

 

 

Obecnie stosuje wysoką kaloryczną dietę . W 1 miesiąc udało mi się przytyć 6 kg ( z 60 do 66) i od razu pojawiły się problemy z cerą (zrobiła się tłusta i świecąca) i leci znacznie więcej włosów niż przy dawnej wadze ( wcześniej nie było żadnych problemów z cerą - zawsze była w stanie idealnym "bez dodatków" . Czy można coś z tym fantem zrobić ? Jakieś witaminki ? Dodam jeszcze , że przez ten 1 miesiąc z NW2 zrobiło się NW 2.5 .

 

 

Zamówiłem na razie vitapil z biotyna - czy można w jakiś sposób poradzić sobie ze świecąca twarzą ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oczywiście włosy do zdrowego wzrostu potrzebują witamin (zwłaszcza biotyny i B12), żelaza, trochę cynku, miedzi oraz aminokwasów i siarki organicznej (MSM).

Niedobór tych substancji wpływa na ich osłabienie. Ale pamiętaj, że łysienie androgenowe jest łysieniem wg wzorca, natomiast wypadanie wyłącznie z powodu niedoborów, powinno w miarę równomiernie rozkładać się po całej głowie.

 

Stąd sądzę, że nawet jeśli dieta ma wpływ (oczywiście może), to jest to wpływ drugorzędny w stosunku do genów - tzn. może przyspieszać start i przebieg łysienia.

 

Twoja budowa ciała pewnie po prostu odpowiada typowi ektomoficznemu i raczej nic z tym nie zrobisz, chyba, że dodatkowo coś podłapałeś (jakiegoś pasożyta, tasiemca). Ale żeby to stwierdzić, potrzebne są badania.

 

Poczytaj o ektomorfikach:

www.sfd.pl/Ektomorfik,_Endomorfik_i_Mezomorfik_Sylwetka_prawdę_Ci_powie_-t236043.html

www.kfd.pl/t,ektomorfik.html

 

PS.

Ponadto dołączam załącznik o witaminach, może się przyda.

witaminy.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lion bardzo dziękuje Ci za odpowiedź . Dodatkowe badania nie będą potrzebne bo wydaje mi się , że wszystko jest w porządku . Zwiększyłem ilość kalorii spożywanych w ciągu dnia i widać rezultaty . Martwi mnie tylko te przetłuszczanie się skóry twarzy , święcący nos - pewnie to wynika z przybierania na wadze . Można temu jakoś zaradzić ? Moja dieta nie zmieniła się za bardzo - tylko jem po prostu więcej , ale to samo .

 

 

Obecna dieta :

 

9:00 - 3 jajka / 50g twarogu /20g słonecznika/60g kasza manna

 

12:00 - owoce (jabłko ,kiwi) + duży jogurt naturalny

 

14:00 - 1 torebka ryżu brązowego +buraki+ 100g wołowiny gotowanej

 

15:00 - 1 godzina na rowerku

 

16:00 - 40g miodu prawdziwego

 

16:30 - 1 torebka ryżu brązowego +buraki+ 100g wołowiny gotowanej

 

22:00 - 200g twarogu + 30g pestki z dyni lub 200 g łososia (gotowany na parze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co dajesz ten miód po tak długim treningu aerobowy? Swoją drogą przy tak niskiej masie ograniczyłbym te aeroby , oraz zwiększył ilość kalorii bo bardzo mało ich masz, zwłaszcza węglowodanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
po co dajesz ten miód po tak długim treningu aerobowy? Swoją drogą przy tak niskiej masie ograniczyłbym te aeroby , oraz zwiększył ilość kalorii bo bardzo mało ich masz, zwłaszcza węglowodanów

 

 

Zapomniałem dopisać , że najpierw przez 30 min ćwiczę nogi a następnie przez kolejne 30 min jazda na rowerku . Najczęściej pije miód , jednak czasami jogurt naturalny z ananasami , czasami rozgotowany biały ryż .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód, biały ryż, owoce - to wszystko cukry proste (glukoza, fruktoza, maltoza). Tak naprawdę nie są one w ogóle potrzebne, ja jem je sporadycznie. A jak czasem zaszaleję, to efekt mam podobny jak u Ciebie - świecąca się twarz, trądzik.

 

Zastąp węglowadany proste złożonymi i zobaczysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jedna skuteczna rzecz na świecenie skóry twarzy,praktycznie jeden z niewielu kosmetyków ,który działa,jest robiony z jakiegoś grzyba tropikalnego, jest cholernie drogi,ok. 400zł ale uzywa sie 2-3 razy w tyg. , jest to firmy sisley - cmoplexe aux resines tropicales,mozna kupic w sefphorze kiedys bylo, naprawde działa,bo używałem,natomiast jest tez normaderm vichy,działa ale mniej skutecznie


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...