free web hit counter Skocz do zawartości

krzysieksr

Members
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O krzysieksr

  1. Jeżeli dobrze rozumuję, to gdyby następca PTD-DBM byłby kosmetykiem, to ominęły by go długotrwałe procedury rejestracji jako lek i przyśpieszyłoby wprowadzenie go na rynek?
  2. To znaczy, że BMD4722 może być następcą PTD-DBM, który jest prostszym peptydem i tańszym w produkcji??
  3. Ludzie z USA zamierzają używać tego w mniejszym stężeniu (teraz widziałem, że mowa o 1mg/dzień). Peptyd nie jest tani i z racji na to mało kogo byłoby stać na stosowanie takiej ilości (6mg). Tak, 16-17 sierpnia ma być konferencja, mam nadzieję, że Choi będzie miał na niej dobre wieści do przekazania....
  4. Laboratorium nazywa się Novazym. W tym tygodniu ludzie USA mają dostać peptyd i zacząć go testować. W takim razie wstrzymałbym się z zamanianiem parę tygodni, aż pierwsi testerzy zaraportują jak skuteczne jest to leczenie. Przypuszczam, że z kwasem walproinowym nie będzie problemu.
  5. krzysieksr

    PTD-DBM

    Hej, Zorientowałem się jak wygląda sprawa syntezy PTD-DBM u nas w kraju. Polskie laboratorium jest w stanie wyprodukować peptyd o czystości 95% w cenie 1700 USD za 1 gram (ewentualne kolejne zamówienia byłyby tańsze). Przy potrzebnych 20mg peptydu miesięczny koszt leczenia wynosiłby nie więcej niż 130zł. - Trwałość peptydu w formie proszku to ok. 2-3 lata. - Po rozpuszczeniu peptydu w roztworze etanolu, wody i glikolu należałoby go przetrzymywać w zamrażarce, ze względu na to, że nie wiadomo, czy byłby stabilny w tej formie. Można by więc przygotowywać sobie porcje lekarstwa co np. tydzień na każdy dzień i pakować je do zamrażarki. - Czas jaki laboratorium potrzebowałoby na syntezę peptydu to ok. 2 tygodnie. Zakup 1 grama dla pojedynczej osoby byłby dużym kosztem, jednak przy zakupie grupowy (np. co najmniej 10 osób) cena wydaje się w zasięgu. Byłby ktoś zainteresowany takim rozwiązaniem?
  6. Jako że już wcześniej zacząłem interesować się tematem dostałem właśnie wycenę syntezy PTD-DBM. Polskie laboratorium jest w stanie wyprodukować peptyd o czystości 95% w cenie 1700 USD za 1 gram (ewentualne kolejne zamówienia byłyby tańsze). Przy potrzebnych 20mg peptydu miesięczny koszt leczenia wynosiłby nie więcej niż 130zł. -Dowiedziałem się, że trwałość peptydu w formie proszku to ok. 2-3 lata. - Po rozpuszczeniu peptydu w roztworze etanolu, wody i glikolu należałoby go przetrzymywać w zamrażarce, ze względu na to, że nie wiadomo, czy byłby stabilny w tej formie. Można by więc przygotowywać sobie porcje lekarstwa co np. tydzień na każdy dzień i pakować je do zamrażarki. -Czas jaki laboratorium potrzebowałoby na syntezę peptydu to ok. 2 tygodnie. Zakup 1 grama dla pojedynczej osoby byłby dużym kosztem, jednak przy zakupie grupowy (np. co najmniej 10 osób) cena wydaje się w zasięgu. Byłby ktoś zainteresowany takim rozwiązaniem?
  7. Licząc, że gram kosztowałby nawet i 5000 zł przy wysokiej czystości peptydu cena za 1mg wynosiłaby 5zł. Z tego co przeczytałem na HLT.com dziennie potrzebowalibyśmy 0,5mg, czyli na miesiąc 15mg. Czyli miesięczny koszt wyniósłby ok. 75 zł. Jeśli się mylę proszę wyciągnijcie mnie z błędu:)
  8. Czy w Polsce jest jakaś grupa, która podjęła się zamówienia PTD-DBM? Gdzieś na reddicie czytałem, że koszt wytworzenia 1 grama peptydu to 2000$, wiec po przeliczeniu wychodzi stosunkowo tanio(u nas może byłoby jeszcze taniej).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...