free web hit counter Skocz do zawartości
gimbus3000

Witajcie, wiecie co to jest? FOTO

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam 19lat i tez juz mi zakola idą "równo" ciężko mi z tym ale takie mam geny niestety. Chciałbym sie zapytac was, a mianowicie na skorze głowe mam takie przebarwienia-podraznienia z ktorymi sie zmagam jak mogę, ale zaden szampon nie daje sobie z tym rady, począwszy od babydream, a skończywszy na nizoralu. No i jeszcze mam łupież (łzs). Strasznie te podraznienia czuje jak fryzjer mi jedzie grzebieniem po glowie, aż musze zaciskac zęby- a problem mam juz z rok i ten problem wystepuje tylko na gornej czesci włosow, bo tył i boki są zdrowe, a nawet to jest przyjemne jak mocno jade po nich grzebieniem. A no i wypada mi grubo ponad 100wlosow dziennie

 

1) http://imageshack.com/a/img845/3696/skb6.jpg - tak wiem ze wygląda jak błachostka, ale mam tego pełno na głowie i jest naprawde odczuwalne podraznienie nawet jak zawieje wiatr.

2) http://imageshack.com/a/img20/3538/6z4g.jpg - a tutaj... no wlasnie sam nie wiem co to jest ale wiekszosc wlosów mam tym pokryte i te ktore wypadają mają wlasnie to cos przy cebulce, na donorze nic takiego nie mam. Wiecie co to?

Włosy myje codziennie. Proszę o jakieś rady, opinnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest łój. Byłeś u lekarza? Jak tak to może idź do jeszcze jednego? Może prywatnie do jakiegoś specjalizującego się w skórze głowy? Bo nie każdy dermatolog dobrze ogarnia temat. Ja proponuję selsun blue. Rewelacyjny szampon. Dla mnie lepszy od nizoralu, który też mnie zaczął podrażniać i strasznie wysusza/niszczy włosy. W aptece masz Selsun Blue w stężeniu 1% a w necie możesz kupić 2/5%. Zacznij od tego w aptece, nie jest drogi, około 27zł za chyba 100ml. Do tego możesz dorzucić żel anty-zapalny SABA, który kupisz tutaj na forum, ale wpierw poczytaj o nim viewtopic.php?f=22&t=342

I może niech inni się wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Tak też przypuszczałem ze to łój bo wlosy mi sie szybko przetluszczają. Selsun blue w sumie jeszcze nie miałem wiec kupie moze jeszcze dzisiaj. Byłem u 1derma ale za free, a tacy zazwyczaj chcą cie spławić jak najszybciej. Byłem też u trychologa u tej "dominiki trocińskiej"- jest już coś na tym forum o niej. No i stwierdziła łojotok i zakazała mi czekolady, tlustego itp. i przepisała oczywiscie jakis magiczny produkt do pryskania, marki DsD Luxe za 200zl, ktory nic nie dał. A o tym SABA to poczytam ale tego jest ponad 60stron! a ja zaraz mam mature a ostatnio jedyne co robie to przegladam rózne fora...

 

A i jeszcze pytanie do ciebie Eryk: miałes cos podobnego na glowie i wlosy tez ci sie przetluszczały szybko? jak czesto uzywasz selsun blue i po jakim czasie ci pomogł? Dodam ze wlosy mi sie przetluszczaja od 1 gimnazjum więc taka moja natura chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne, nawet kiedyś wklejałem zdjęcie tego, niestety nic mi na dłuższą metę nie pomogło, włosy jak wypadają to właśnie z taką kulką na końcu...

I też miałem, że z jednej cebulki wyrastały dwa, trzy włosy...


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...