free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam 19lat, bylem dzisiaj u derma i przepisal mi propecie (nw1,25-1,5). Tak wiem wałkowany temat, ale mam pytanie: czy moge propecie dzielić na pól i tak stosować codziennie? Czy jest tu ktos kto stosuje fina juz dość długo? Jak wrazenia? bo widze ze dawno nikt sie nie udzielał w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję fin od 4 lat.Mnie też konował-samica potraktował propecia. Czy pomaga? jesli tak to niewiele, włosy i tak lecą łysienie sie posuwa a odstawić też nie bardzo bo nie wiem jak zareagują włosy.W twoim wieku bym się w to nie bawił bo nie watro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdole jaki/a dermatolog przepisuje 19-latkowi finasteryd?? Odpuść sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn Bylem u niej z lojotokiem , lupiezem ( łzs) i ona powiedziala ze wina lezy po stronie androgenow i ze jak bym byl dziewczyna to by mnie wyslala do endykrologa i po problemie, ale jestem chlopakiem i trzeba kombinować i mi wlasnie propecie na to dala- ma Pomoc Na lzs i lysienie androgenowe przy okazji. Zapewnia ze to bardzo bezpieczny lek i jak pracuje 20lat to nigdy nie spotkala sie z ubokami. Jestem juz pelnoletni wiec ona nie widzi przeciwwskazań

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnoletni pod względem prawnym, ale czy biologicznym? Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o gospodarke hormonalną? bo nie wiem co by sie jeszcze pod względem biologicznym miało u mnie zmienić. Wiadomo, że tok myślenia z czasem sie zmienia, ale patrząc chociażby po tym forum włosy chcą mieć zarówno nastolatkowie jak i panowie w wieku średnim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witajcie, mam 19lat, bylem dzisiaj u derma i przepisal mi propecie (nw1,25-1,5). Tak wiem wałkowany temat, ale mam pytanie: czy moge propecie dzielić na pól i tak stosować codziennie? Czy jest tu ktos kto stosuje fina juz dość długo? Jak wrazenia? bo widze ze dawno nikt sie nie udzielał w tej sprawie.

 

Możesz dzielić na pół, nawet na 1/4, ale ochrona będzie słabsza. Czy ta słabsza ochrona będzie wystarczająca ? Nie wiem. Nie znam twojego łysienia, nie znam też twojego organizmu (różni ludzie, różnie tolerują fina).

 

Uważam jednak, że fina najlepiej brać jak najwcześniej i jak najmniejsze dawki, które działają. Tzn musisz ustalić jaka najmniejsza dawka na ciebie działa (skutecznie hamuje łysienie).

Z tym, że uznaje się, że poniżej 0.2 mg/dzień to już raczej placebo.

 

To tak w skrócie, bo jak chcesz szczegóły (badania na temat poziomu blokady DHT), to było już na forum.

 

Pełnoletni pod względem prawnym, ale czy biologicznym? Wybór należy do Ciebie.

 

Dojrzewanie płciowe kończy się w wieku 17-21 lat. Ale pytanie: jakie teoretyczne zaburzenia może spowodować fin ? Moim zdaniem w tym przypadku prawie żadne i zgadzam się tu z lekarzem.

 

Żyją przecież ludzie z genetycznym niedoborem DHT (niedoborem od urodzenia aż do śmierci) i nie stwierdzono u nich istotnych zaburzeń w średnim i starszym wieku, a byli naprawdę gruntownie badani przez naukowców.

 

Z drugiej strony.... jeśli później zacznie walkę o włosy, to może być już pozamiatane. Wiadomo, że nie ma prawdziwie skutecznych leków na odrost (takich z prawdziwego zdarzenia), a są stosunkowo skuteczne leki hamujące proces łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie jakoś sprawdzić czy dojrzewanie płciowe już sie skonczyło? Są jakies objawy? Dodam ze od jakiegoś roku broda mi zaczyna stopniowo rosnąc co mnie akurat cieszy bo chce mieć w przyszłości ładny zarost. Tylko że robią mi sie te cholerne zakola, tak jakby wlosy z zakol przenosiły sie na brode . A co do fina, gdzies przeczytałem ze własnie może mieć wpływ na słabszy zarost. wiecie cos na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie daj se spokój 19lat... jeszcze gówniarzem jesteś.. fin może spowodować nieodwracalne skutki uboczne (bezpłodność, impotencja itd), jeszcze nie masz ukształtowanego systemu hormonalnego, nie wiesz czy będziesz chciał mieć dzieci, założyć rodzinę.

 

Łysienie to nie koniec świata, w przypadku gdy mam mieć łysą pałe i sprawny "sprzęt" lub NW0 i być impotentem wybieram opcje #1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bezpłodność to nie wiem skąd masz takie dane.

A impotencja może wystąpić u wszystkich, ale ryzyko jest statystycznie minimalne.

Na 99% nic mu się nie stanie.

 

Wysłane z mojego LG-E986 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi powiedzieć jak to jest z tą up-regulacją receptorów? To jest prawda, mit czy w ogole nie wiadomo? np. jeśli genetycznie mam max nw3, teraz zatrzymam finem, w przyszłosci porzuce fina, bo kiedys trzeba to grozi mi lysina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, to grozi ci NW3.

 

Wysłane z mojego LG-E986 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...