free web hit counter Skocz do zawartości
faf

Leki na łysienie androgenowe

Rekomendowane odpowiedzi

W tak razie zadam pytanie, które padło wiele razy i zapewne odpowiedź nie jest radosna ale z ciekawości zapytam

Nie da rady owego eqolu do organizmu dostarczyć?

 

Nota bene u mnie problem z wypadaniem pojawił się przez łojotok. Przez parę lat bez absolutnie żadnej poprawy chodziłem po dermatologach (aczkolwiek nigdy nie dostałem żadnej kuracji doustnej). Spróbowałem szamponu catzy heling zielonego do włosów tłustych i błyskawicznie mi skórę wyczyścił. I była czyściutka przez 1,5 roku. Potem wrócił. Zaczął mi pomagać znów szampon do włosów tłustych. Tym razem alpecin med.

 

Od dwóch miechów stosuję sabę i nizoral. Niestety mam jakby łuszczenie naskórka i (chyba) łupież od tego.

 

-- 15 cze 2014, 12:43 --

 

No i rozpocznę kurację terbinafiną bo mam już tego dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie da rady owego eqolu do organizmu dostarczyć?

 

Nie no da radę, są syntetyki. Myśmy nawet to kupowali, ale nie pamiętam skąd było zamówienie grupowe. Pamiętam, że wychodzi to na pewno drożej niż fin lub dut, choć w sumie powinno być to lepsze (bo equol blokuje DHT bezpośrednio, a nie pośrednio poprzez blokowanie enzymu 5-AR).

Trochę nawet jeszcze mam tego w lodówce, ale niezbyt wiele. Brak nam przetartych szlaków zaopatrzenia po przystępnych cenach, bo u Kane'a tego jak widać nie ma.

 

Nota bene u mnie problem z wypadaniem pojawił się przez łojotok.

 

Raczej łojotok towarzyszy wypadaniu niż wypadanie jest przez łojotok. Było sporo dyskusji na HairLossTalk i teoria, że wypadanie jest od łojotoku była obalana.

 

Przez parę lat bez absolutnie żadnej poprawy chodziłem po dermatologach (aczkolwiek nigdy nie dostałem żadnej kuracji doustnej).

 

Nie mam doświadczenia z łojotokiem, bo mnie bezpośrednio nie dotyczył. Ale z tego co mi się obiło o uszy chodząc po forach, to poza kuracjami doraźnymi jak np szampony stieprox/sebiprox czy nizoral, zauważyłem, że ludziom pomagają:

 

- antyandrogeny lub blokery 5-AR: flutmaid, dutasteryd,

- izotretoina doustna,

- i właśnie terbinafina.

 

Te 2 ostatnie to hardcore, ale i szansa na trwalsze pozbycie się problemu z tego co piszą ludzie. Stosujesz jednak na własne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem Lion,można oczywiście dywagować nad tym ale jak dla mnie to na intuicję jak jest taki nazista na głowie to włosy mają auschwitz birkenau.

Nie zauważałem osobiście u siebie problemu z wypadaniem bez łojotoku.

 

Ta kuracja terbinafiną wydaje mi się być bardziej spoko. Rafael ją dokładnie opisał. Mnie osobiście wydaje się być bezpieczniejsza od izotretoiny.

 

A ten eqoul nie znajduje się w jakimś pożywieniu? Gdzieś coś kiedyś było o potrzebie łączenia izoflawonów z zieloną herbatą. Nie wiem czy dzwoni mi w tym kościele co trzeba akurat.

 

-- 15 cze 2014, 18:01 --

 

Widzę, że z tym equol to już dawno wojowano

http://www.laboratoriumurody.pl/forum/e ... t1313.html

 

-- 15 cze 2014, 18:07 --

 

No i tu coś nowego ale za słabo znam angielski aby się połapać

 

http://www.raysahelian.com/equol.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, Mam pytanie odnośnie kremu nizoral na łysienie androgenowe, słyszałem, że zawarty w kremie kektonazol jest dobrym blokerem dht. Noszę się z zamiarem rozpoczęcia kuracji z nizoralem, szkoda forsy na witaminki, saw palmetta i inne tego typu pierdoły. Nie wiem tylko czy sam krem będzie wystarczający aby zahamować proces łysienia oraz w walkę o ewentualny odrost.

Jak sądzisz czy warto do kremu nizoral dołączyć jakiś bloker wewnętrzny np w postaci finisterydu? Czy wystarczy na sam początek tylko ten krem?

 

 

 

Jak sądzisz czy łączenie obu środków ( kremu nizoral oraz finisterydu ) nie spowoduje większego prawdopodobieństwa wystąpienia efektów ubocznych? Zaznaczam, że chciałbym rozpocząć kuracje z finem o dawki rzędu 0,5 mg. Mam jeszcze pytanie odnośnie kremu nizoral a mianowicie jak należy go stosować? Bardzo proszę o radę i podpowiedź w kwestii używania tego kremu.

 

 

Btw enigma specjalnie dla Ciebie postarałem się o paragraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o kuracji saba i krem nizoral dzień po dniu na zmianę.

Tylko właśnie też nie wiem ile można kremu nałożyć jednorazowo. Jeśli np. 2 gramy to tubka starczyłaby na miesiąć.

 

Osobiście nie jestem jednak zbyt zadowolony z szamponu nizoral. Nie wiem czy on oby napewno na mnie dobrze działa.

Rzecz jasna wrażenia po kremie mogą być inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na hairloss forum jest temat o tym i ponoć aby było skuteczne musisz zażywać 50-100 mg eqolu na dzień. W tym suplemencie jest 6 na tabletkę...

 

Musiałbyś jeść 10-15 dziennie co daje koszt kuracji 10 usd/dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, moglbys napisac czy w Twoim przypadku equol zdal egzamin? Tak, wiem ze w teorii to dziala lepiej niz fin, ale interesuje mnie praktyka (a opinii na ten temat niestety jak na lekarstwo...)


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos stosował Pantostin?Jakie efekty?Czy warto?Czy lepiej loxon lub alpicort albo neril?

 

 

W przypadku kobiet podobno skuteczny, jest nawet kilka polskich relacji, łatwo wyszukać, co do mężczyzn nie wiem, bo najwięcej jest relacji w j. niemieckim.

Ja tam nie stosuję regularnie tylko jak mi się przypomni, zresztą jak wszystko obecnie, więc swojej oceny nie dodam na ten temat.


Aktualna kuracja:

Polaris Lab 10

Pantostin

Minovivax 5%

Ketoxin forte

NIZORAL 2% Krem

PURITAN'S PRIDE Włosy, skóra i paznokcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...