free web hit counter Skocz do zawartości
Medikemos Clinic

Medikemos Dr Lupanzula, 1624 FUE, 29.04.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę niewyraźne zdjęcie to dopytam:

Jak oceniasz, jaka część z przeszczepionych włosów jak dotąd u Ciebie wypadła? U mnie chyba tak z 80%, niewiele ich zostało.

A jak zaczerwienienie, zauważyłeś żeby się zmniejszyło?

 

U mnie bardzo podobnie, gdybym miał procentowo szacować ile ich zostało również podałbym taką liczbę. Zaczerwienienie jest mniejsze ale nadal widoczne, choć ktoś kto nie jest w temacie na pierwszy rzut oka pewnie nie zwraca na nie uwagi, ja nie widzę żeby ten "półksiężyc" na głowie przyciągał wzrok jak jestem wewnątrz jakiegoś budynku (na zewnątrz noszę czapkę z daszkiem) także czuję się całkowicie komfortowo. Zdjęcia donora nie wrzucałem bo jest całkowicie zagojony - pewnie przy ścięciu na zero byłoby coś widać ale przy kilkumilimetrowych suchych włosach nie da się dostrzec nawet różnicy gęstości miedzy bokami (miałem pobierane tylko z jednego i z części tyłu głowy).


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jutro kończę sesję i mam ostatnie egzaminy na uczelni, zdjęcia wrzucę Wam jutro wieczorem, najpóźniej w sobotę Krótki opis sytuacji: odrostów brak, wszystkie przeszczepiony grafty wypadły, zaczerwienie już prawie niewidoczne. Pozdrawiam

 

UPDATE: Foty wrzucę jutro, dzisiaj nie ma mi ich kto zrobić a byle jak robionych selfie nie chcę zamieszczać


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam nowe zdjęcia. Dzisiaj mija dokładnie 2 miesiące od dnia zabiegu:

2.thumb.JPG.1500aa8adadeabb84cb20d8f6658428c.JPG

 

Ślady w obszarze biorczym jak wspominałem wcześniej są już niemal niewidoczne. Jestem bardzo zadowolony z szybkości gojenia się miejsca przeszczepu. Co mnie natomiast martwi - widoczny przerzedzający się tył - stosuję finasteryd już ponad rok i ostatnio dostrzegam z tyłu głowy pogorszenie sytuacji. Oczywiście trzymam się w dalszym ciągu konsekwentnie stosowanej kuracji i zachowuję spokój ale zaczynam się zastanawiać czy to nie najwyższa pora na duta 0,5mg lub dołożenie RU w KB solution. Co na ten temat myślicie?

1.thumb.JPG.262c36e35d14a5eae1b6e43c5f63f553.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche zle światło i nierywaźne zdjecie żeby coś konkretnie ocenić.

 

Korona u ciebie dobrze sie trzyma ? Moze mi sie wydaje ale wyglada jak przerzedzenie na 1 zdjeciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche zle światło i nierywaźne zdjecie żeby coś konkretnie ocenić.

 

Korona u ciebie dobrze sie trzyma ? Moze mi sie wydaje ale wyglada jak przerzedzenie na 1 zdjeciu

 

Miałem sporo problemów ze zrobieniem wyraźnego zdjęcia - przy naturalnym świetle stojąc przy oknie na fotografii widać było jedną wielką jasną plamę, przy białej ścianie kawałek od okna niewiele lepiej, zdjęcie w łazience wyszło w miarę akceptowalnie dlatego takie też wrzuciłem ...

 

Jeśli chodzi o przerzedzenie - przy mocnym świetle i krótkich włosach jest ono widoczne. Włosy są u mnie przerzedzone na obszarze NW5 i nie ma co się oszukiwać że jest inaczej, jest ich nadal sporo ale widać wyraźnie różnicę gęstości między bokami a środkiem głowy, choć w dużej mierze ta różnica jest spowodowana w mojej ocenie nie liczbą włosów na cm2 a ich miniaturyzacją która została finasterydem zatrzymana i do pewnego stopnia odwrócona. Przez miniaturyzację wiele włosów jest cieńszych i ma jaśniejszy kolor co powoduje gorszy efekt wizualny. Inną sprawą może być shedding - w marcu/kwietniu wypadało mi sporo włosów które mam nadzieję odrosną mocniejsze, było ich widać sporo na podłodze i podczas kąpieli, teraz włosy wypadają szacuję że max do 20 dziennie.

 

Właśnie w związku z koroną zapytałem się czy w tej sytuacji zalecaclibyście przejście na dutasteryd bądź modyfikację obecnie stosowanej kuracji. Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie, szczególnie od osób które mają doświadczenie z dutem a nalepiej również z finem i mogą na podstawie własnych doświadczeń coś mi podpowiedzieć


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używająć finasteryd około roku i go potem odstawiająć łysienie zazwyczaj zatrzymuje się czy leci wszystko to co było hamowane finem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow leci to co bylo zahamowane plus to co by wylecialo bez jego stosowania przez ten okres czasu.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie z bliska przodu, chcę zobaczyć jakie masz zaczerwienienie


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj po 4 miesiącu... po 3 miesiacach dopiero się wyłaniają włosy (o ile nie ma opóźnień).


1547 FUT - Styczeń 2011 - Medical Hair - dr Pietruszko
2930 FUT - Maj 2012 - BHR - dr Bisanga
1645 FUE, 356 BHT - Luty 2013 - BHR - dr Bevin
1237 FUE, 1350 BHT - Maj 2014 - BHR - dr Bisanga
1000 FUE, 370 BHT - Styczeń 2022 - BHR - dr. Bisanga / dr. Kovas
---

8359 graftów (FUE/FUT) + 2076 BHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wrzucę foty za kilka dni, w tej chwili nie mam w mieszkaniu 2 osoby która mogłaby zrobić mi zdjęcia. Sytuacja wizualnie bez większych zmian, ale tak jak napisał kolega Aisop przy dokładnym przyjrzeniu się przed oświetlonym lustrem widoczne są odrosty przy samej skórze, ciężko to oceniać procentowo bo mam w tych miejscach jeszcze trochę natywnych włosów co utrudnia rzetelną ocenę sytuacji.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w tym roku przymierza sie do zabiegu w Medikemos ?

Czy promocja wciaz obowiazkuje powyzej 1000 graftow czy wrocili juz do 3,5 euro za sztuke za pierwsze 1000 graftow ???

 

Danny009 ile wyszy Cie wszystkie badania przed zabiegiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę nad zabiegiem w tym roku w medikemos, z tego co pamietam promocja była do końca czerwca, teraz są reguralne ceny. czekam na photos kolegi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zdjęcia po 3 miesiącach i kilku dniach po zabiegu - jakość zdjęć nie powala ale nic lepszego aparatem iPhone'a 4 nie wyczaruję, zdjęcia robione przy intensywnym świetle, przy świetle dziennym jakość zdjęć jest sporo gorsza. Na zdjęciach zakoli z bliska widać jaki jest mniej więcej stan - zaczerwienienie jest jeszcze lekko widoczne ale absolutnie nie zwraca to uwagi otoczenia. Włosy które są widoczne na zakolach to jeszcze nie odrosty tylko włosy natywne, w pewnym stopniu maskują obszar biorczy, jak pojawią się odrosty efekt będzie na pewno rewelacyjny choć do pełni sukcesu jeszcze daleka droga przede mną z następnymi zabiegami w perspektywie kilku lat. Czy ktoś byłby mi w stanie coś doradzić w kwestii duta? Niepokoi mnie nadal obszar z tyłu głowy, stan na pewno się nie pogarsza ale nie dostrzegam tam również poprawy. Kurację stosuję taką jak wcześniej, nie dokonywałem w międzyczasie żadnych zmian.

 

Danny009 ile wyszy Cie wszystkie badania przed zabiegiem ??

Nieco ponad 100 zł, najwięcej koszuje badanie na obecność wirusa HIV i badanie przeciwciał na zółtaczkę, reszta to niewielkie kwoty.

 

4.thumb.JPG.22991549f41c1f0e0749c102d053b98d.JPG

2.thumb.JPG.7e778eb487eb7839e7411cf6d121ef7b.JPG

3.thumb.JPG.fb08bf93ebf38f409c197ba8dd0d5000.JPG

1.thumb.JPG.5151a16f8e0432b79ae118d02c740037.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde w BHR mialem 1 badanie krwi i kosztowalo ok 40 euro tutaj tyle badan. U nich zrobienie tych badan wychodzi 70 euro.

Najgorsze jest to ze nie mam czasu bo caly czas pracuje i mieszkam za granica.

 

Danny009 fajne efekty. Widze ze korone masz w dobrym stanie. Przymierzam sie do bardzo podobnego zabiegu co Twoj.

We wrzesniu jade do nich na konsultacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde w BHR mialem 1 badanie krwi i kosztowalo ok 40 euro tutaj tyle badan. U nich zrobienie tych badan wychodzi 70 euro.

Najgorsze jest to ze nie mam czasu bo caly czas pracuje i mieszkam za granica.

 

Danny009 fajne efekty. Widze ze korone masz w dobrym stanie. Przymierzam sie do bardzo podobnego zabiegu co Twoj.

We wrzesniu jade do nich na konsultacje.

 

Badania robiłem w prywatnej klinice, stawki w szpitalu publicznym zapewne byłyby niższe ale zależało mi na czasie bo wyniki muszą być aktualne (do max 2 lub 3 tyg przed zabiegiem - w dokumentach jest to wyszczególnione). Robienie badań na ostatnią chwilę to pomijając zawyżone koszty niepotrzebny stres i pośpiech przed zabiegiem, jeśli masz możliwość polecam załatwić to wcześniej

 

Z koroną na tę chwilę nie jest źle, ale widać jednak wyraźnie że jest to obszar objęty łysieniem, rok temu to miejsce wyglądało dużo gorzej a mam dopiero 23 lata, gdyby nie bloker liczba potrzebnych graftów w moim przypadku wynosiłaby pewnie nie 1500 a 5000 jeśli nie więcej ... Dlatego też zastanawiam się jak w długim horyzoncie czasu podejść do tej kwestii.

 

Mam jeszcze następujące pytanie do wszystkich: czy spotkaliście się z przypadkiem na forach, żeby ktoś wyłysiał w znacznym stopniu stosując cały czas bloker (rozumiem przez to fina lub duta)? Nie mam na myśli powolnego przerzedzania się włosów lecz utratę włosów do poziomu >=NW5 z poziomu powiedzmy NW2-NW3 łykając cały czas tabletki z blokerem DHT. Wiadomo ze na niektórych te specyfiki działają lepiej, u innych są mniej skuteczne ale ja osobiście nie znalazłem nigdzie przypadku zeby ktoś biorąc te leki doświadczył jakiejś drastycznej utraty włosów, są oczywiście historie osób które doświadczają przerzedzenia włosów po jakimś czasie ale jest to poziom nazwijmy to umożliwiający doprowadzenie sytuacji do przyzwoitego stanu za pomocą transplantacji, szukam przypadków w których proces łysienia pomimo brania leków postąpił do takiego stopnia, że współczesne możliwości HT nie są w stanie istotnie poprawić sytuacji.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stan chyba? z grudnia 2013 - wygląda o wiele lepiej niż te fotki po przeszczepie O.o

 

http://pokonajlysienie.com/forum/download/file.php?id=949&mode=view

 

o co kaman, czyżby po dobrej reakcji na kuracje teraz stan się znacząco pogarszał?

 

Nic złego się nie dzieje, absolutnie nic się nie pogarsza Wręcz przeciwnie, obszar pozabiegowy stopniowo się zagęszcza, do ostatecznego efektu jeszcze potrzeba kilku miesięcy ale już teraz jestem bardzo zadowolony, jest jeszcze stosunkowo rzadko z przodu ale jako tako się to prezentuje pamiętając że niedawno rosło tam kilka włosów na krzyż. Czasami mam problem z obszarem pomiędzy zakolami, włosów nie mam tam mało ale sporo jest zminiaturyzowanych w różnym stopniu; kilka godzin po umyciu głowy gdy stają się one tłuste i zaczynają się do siebie przyklejać brakuje nieco gęstości, fin zdaje się trzymać to co mam ale nie poprawia już chyba jakości zminiaturyzowanych włosów. Z tyłu czasami tez widać różnicę gęstości, nic na to już nie poradzę, plan docelowy przed zabiegiem był taki: ratować lekami jak najwięcej tego co jest (fin i ewentualnie dut), docelowo wykorzystać ok. 5500 FUE które można wyjąć z donora + ew. BHT i zapewnić pokrycie na przeciętnym poziomie (35-45 graftów/cm2). I tego planu się trzymam, w żadnym razie nie zamierzam panikować nawet gdyby sprawy zaczęły się układać nie po mojej myśli.

 

Wygląd włosów zależy w dużym stopniu od tego jakie jest światło, kiedy zdjęcie jest robione (najlepiej 15min bo wysuszeniu włosów po kąpieli, najgorzej wieczorem) i jak długie mam włosy (na krótszych bardziej widać miniaturyzację dlatego efekt jest gorszy bo grubsze włosy mniej maskują przerzedzenia). Wiedziałem na co się decyduję, pierwszy krok został zrobiony, kolejne trzeba będzie wykonać za kilka lat trzymając się kuracji (lub zaczynając duta) i jestem przekonany że będzie dobrze.

 

Od jakiegoś czasu przebywam za granicą na kilka miesięcy i na wszystko brakuje mi czasu, postaram sie wrzucić jakieś zdjęcia w najbliższych dniach, moze uda mi sie nawet jutro, zdjęcia będę musiał zrobić sam, nie lubię wrzucać czegoś takiego bo nigdy nie będą porównywalne, ale z uwagi na okoliczności w jakich się znajduję wolałbym żeby nikt z moich znajomych w nowym miejscu nie dowiedział się że miałem robiony zabieg, do tej pory nikt nie zwrócił na nie uwagi i proszenie kogokolwiek jest wykluczone, szczęśliwie całe zaczerwienienie zeszło w samą porę.

 

Przeczytałem szerzące się na forum niepokojące opinie o Medikemos. Jako osoba, która przeszła tam zabieg po kilku miesiącach mogę wypowiedzieć się tylko pozytywnie o efektach (miejscami kąty wszczepień mogłyby być nieco inne, ale mam wyjątkowo kłopotliwą linię więc rozumiem brak idealnej precyzji), chociaż z drugiej strony po doświadczeniach Maliego (rozmawialiśmy też sporo na privie, kiedyś przed zabiegami spotkaliśmy się nawet na żywo) zacząłem mieć wątpliwości. Mam wielką nadzieję że miejsca pobrań jeszcze się zagoją i kiedyś uda się to naprawić, kolega Majette wyszedł z dużo gorszych opresji więc pewnie z dużym bólem i wysiłkiem ale kiedyś na pewno uda się to naprawić nawet jeśli zostałoby tak jak jest obecnie.

Edytowane przez Gość

Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia (6 miesięcy od zabiegu):

1.thumb.JPG.fe689d3f92ce52dc2727802fec603665.JPG

2.thumb.JPG.5fb7439000c4e8067477dcb7b2a1e891.JPG

3.thumb.JPG.deed240dd356b49b2f9adb79e97fc877.JPG

4.thumb.JPG.e6df551da799edb08f079790a9ef9b26.JPG

6.thumb.JPG.33558e2915c002c70a7fd87f337a969a.JPG

7.thumb.JPG.936bd4eac032cad4f18e634aa347aec2.JPG

 

Powyżej zamieszczam zdjęcia. Jakość niestety przeciętna, ale musicie wybaczyć, robiąc zdjęcia samemu "z ręki" trudno o precyzję, wychodzą albo zruszone albo obiektyw jest wycelowany nie tam gdzie należy, te i tak są wybrane po selekcji spośród kilkunastu. Mimo wszystko można zobaczyć to co najistotniejsze, brakuje jeszcze gęstości na zakolach ale wszystko powoli idzie do przodu, zdjęcia wykonane ok. 30 min po wysuszeniu umytej głowy, wtedy włosy wyglądają wg. mnie najlepiej, po kilku godzinach często zaczynają być widoczne niewielkie przerzedzenia na środku, jest to widoczne w zasadzie tylko przy mocnym świetle, ale różnica w gęstości jednak występuje na obszarze NW5 choć te zdjęcie tego nie pokazują. Wcześniej chyba nie wspominałem, od jakiegoś czasu minoxa stosuję tylko wieczorem, nie zamierzam go rzecz jasna całkowicie odstawiać ale zmniejszyłem dawkowanie (ok 3 miesiące temu), skutków ubocznych brak. Oprócz fina połykam też tabletki z wyciągiem z korzenia pokrzywy z Puritan's Pride, pewnie niewiele to daje ale istnieją badania pokazujące że korzeń pokrzywy jest inhibitorem aromatazy a zmagam się też ze sporym nadmiarem estradiolu, przy stosowaniu fina jego poziom pewnie jeszcze się podniósł, po powrocie na stałe do PL na początku przyszłego roku zrobię sobie ponownie badania hormonów żeby to sprawdzić.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...