free web hit counter Skocz do zawartości
Medikemos Clinic

Medikemos Dr Lupanzula, 1624 FUE, 29.04.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Włosy są uczesane do przodu zgodnie z kierunkiem w którym naturalnie rosną, nie w bok, wtedy rzeczywiście można wiele ukryć a'la Bobby Charlton. W tej chwili włosy są dłuższe, u fryzjera ostatni raz byłem ponad miesiąc temu, na krótszych efekt byłby na pewno gorszy. Przed momentem zrobiłem zdjęcia z mokrymi włosami (bez wody ciężko je nawet uczesać ku górze), jak chcesz zobaczyć niedostatki to teraz są dobrze widoczne, pytanie jak często jest to dostrzegalne w ciągu dnia - zwykle przez kilka minut po wyjściu spod prysznica i raz na jakiś czas w czasie korzystania z basenu, na suchych włosach kontrast gęstości trzeba chcieć zobaczyć. We wcześniejszych postach pisałem że zmierzam w kierunku NW5 i takie są fakty, na szczęście fin na razie daje radę. W realu przez 23h z minutami w ciągu doby głowa wygląda tak jak na wcześniejszych zdjęciach, chyba że zaskoczy mnie deszcz a nie mam przy sobie parasola

 

Na marginesie: zaczerwienienia przed linią włosów są spowodowane używaniem żyletki, poza nową linią włosów w niektórych miejscach rośnie kilka włosów na krzyż, nie skracając ich każdego dnia wygląda to źle, przy okazji następnego zabiegu który czeka mnie w bliżej nieokreślonej przyszłości poproszę o ich usunięcie punchem

13.thumb.JPG.9d13f3e99f1a81b7566c09a468e452c2.JPG

14.thumb.JPG.1f5dbdb564a563cf44b256621048d994.JPG

15.thumb.JPG.33a785777239501a2e5ef94e480e3adf.JPG

16.thumb.JPG.d8bd2ae7b4e35fdbd503c0a8a167b1df.JPG

12.thumb.JPG.66cdf88852c18c37fc0e421a1ea57f76.JPG

11.thumb.JPG.e71db4887ecde4f03405750aa8a6e90e.JPG

10.thumb.JPG.fd4bd4ac402cb334203e010077c9e4c8.JPG

IMG_1707.thumb.JPG.47cf1af68ed2389581992009c60d6240.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danny, a nie masz po finie side effects, jaka dawke bierzesz?

 

1,25 mg, efektów ubocznych brak.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x dziennie Minox wieczorem, ale mniejsze dawki niż zalecane, bo inaczej pojawiają się włosy na skroniach. do tego wyciąg z korzenia pokrzywy z firmy Now Foods (gdzieś przeczytałem że może coś pomóc, w każdym razie na pewno nie szkodzi). Dochodzi jeszcze kwestia wpływu minoxa na serce, o czym pisał kolega Lion, przy większych dawkach czułem się zmęczony i sądzę że stosowanie Loxonu w większych dawkach 2x dziennie miało odczuwalny wpływ na ciśnienie krwi w organizmie.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście diamteralna różnica między włosami na sucho a na mokro. Chyba to nie jest 100% odrost bo ale nie wiem dlaczego zawsze u większości przypadków linia jest bardziej gęsta niż to co jest za nią :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie ten 100 % odrost ?

Maksymalną gęstość masz po 6 - 7 miesiącach od zabiegu . Przychylę się do teorii Aisopa , że po tym okresie włosy wchodzą w naturalny cykl ( wypadanie, spoczynek, anagen ) , więc trudno oczekiwać po roku lepszej gęstości niż np. po 6 miesiącach . No chyba , że ktoś ma predyspozycje do opóźnionego wzrostu przeszczepionych włosów . Ale to już inna kwestia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by tu 3000 graftów pytam z ciekawości i na przyszłość bo ten 1600 troszkę mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież on miał do pokrycia na oko 20 cm2 - 22 cm2 . 1624 : 22 = 73,81 graftów - średnia na cm2 . Ilość graftów jak na taki obszar jest dobra . Pytanie tylko ile z nich przetrwało transplantacje .

 

3000 graftów : 22 = 136 graftów na cm2 . To jest średnia jaką chciałby bzbe . Pytanie tylko kto mu posadzi grafty z taką gęstością .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczyło by tu 3000 graftów pytam z ciekawości i na przyszłość bo ten 1600 troszkę mało

 

Nie wiem co ty oczekujesz? HT nigdy nie da naturalnej gęstości, a na mokrych włosach efekt zawsze jest gorszy niż na suchych. Kolega jak zaznaczył będzie dążył do NW5 także te 1600 graftów na samą linie w 100% wystarczy, bo w przyszłości będzie musiał poświęcić dużo więcej na zapełnienie środka i korony. Moim zdanie bardzo dobrze to wygląda i jak fin wszystko będzie trzymał to jak na razie nie musi się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bzbe

 

Już Ci kiedyś pisałem : Jak masz jeszcze włosy , to o nie dbaj ( stosuj kurację ) . Jeśli pozwolisz, aby wszystkie zagrożone androgenówką wypadły , to już przepadło.

Nigdy nie odzyskasz naturalnej gęstości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra trochę za dużo wymagam od transplantacji wiem że to jest poprostu iluzja podoba mi sie linia Beckhama https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 8d1f00a542 zresztą on też miał transplantację chyba bo jak był młodszy to inną linie miał, czy jest możliwość włąsnie przy takiej długosci jak na tym zdjęciu jak on ma postawionymi do góry żeby nie było widać przerzedzeń chodzi mi o kliniki Poswala bądź

HDC strip ( za rok dopiero jak coś ) fue zostawie na kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwe jeżeli masz NW1 i wszczepią ponad 2000 gratów, które będą dobrze komponowały się i zmieszają się z naturalnymi. Oczywiście przy suchych włosach. Nie licz na to że transplant dałby tobie naturalną gęstość. 70 graftów na linii do dobra gęstość, a naturalna jest powyżej 100 na cm (zależy u kogo). Jeżeli masz duże łysienie to zapomnij o gąszczu.Jedynie osoby z obniżeniem linii włosów mogą sobie na to pozwolić. Drugi aspekt to grubość,struktura,kolor włosów itp.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież on miał do pokrycia na oko 20 cm2 - 22 cm2 . 1624 : 22 = 73,81 graftów - średnia na cm2 . Ilość graftów jak na taki obszar jest dobra . Pytanie tylko ile z nich przetrwało transplantacje .

 

3000 graftów : 22 = 136 graftów na cm2 . To jest średnia jaką chciałby bzbe . Pytanie tylko kto mu posadzi grafty z taką gęstością .

 

Gęstość z jaką umieszczono grafty to 45-50 graftów/cm2, jak sam stwierdził doktor "niezbędne minimum" żeby wyglądało to przyzwoicie, obszar przeszczepu był większy, ponad 30cm2. W niektórych miejscach miałem jeszcze zminiaturyzowane włosy natywne więc docelowo gęstość w tym miejscu powinna być nieco wyższa niż wynikałoby z zabiegu.

 

Rzeczywiście diamteralna różnica między włosami na sucho a na mokro. Chyba to nie jest 100% odrost bo ale nie wiem dlaczego zawsze u większości przypadków linia jest bardziej gęsta niż to co jest za nią :/

 

Na tym właśnie polega sztuka tworzenia iluzji dzięki transplantacji. Linia powinna być zrobiona najgęściej, a następnie grafty sadzi się rzadziej w kierunku korony głowy. Ja miałem zabieg tylko na linii, reszta to włosy natywne, w dużej mierze odrosty po finasterydzie i minoxidilu. Każdy kto łysieje w stopniu zaawansowanym, nieważne ile zabiegów przeszedł na zmoczonych włosach będzie miał różnicę gęstości, mniejszą lub większą ale kontrast zawsze będzie występował. Często widać to nawet u osób, które pozornie z włosami problemów nie mają ale np. na basenie rzuca się w oczy mniejsza gęstość na obszarze NW


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pokrycia od podstaw ( od zera ) miałeś tylko prawe zakole i część lewego zakola . Spójrz na swoje zdjęcie z narysowaną linią włosów .

Front był tylko delikatnie dogęszczony ( nie ma możliwości , aby doktorek upchał tam 45 dodatkowych graftów na cm2 ) . To samo dotyczy lewego zakola ( tuż przy froncie ) . Tam też poszło tylko delikatne dogęszczenie . Tak samo trójkąt nad prawym zakolem . Obszar robiony od zera obejmuje nie więcej niż 25 cm2 . No chyba ,że masz bardzo dużą głowę i ten obszar , który ze zdjęć wydaje się nieduży, w rzeczywistości jest większy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda ok. Pozbyłeś się zakoli a to już duży progres. W dodatku masz te włosy w dużo lepszej kondycji niż na zdjęciu PRZED. Szczerze mowiac, pomijajc styl fryzury to chciałbym mieć taki stan włosów na głowie jak Ty teraz


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak się przyjrzałem to faktycznie zrobili ci praktycznie sama linię. Dlaczego nie pokryli tego rzadszego obszaru za linią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do pokrycia od podstaw ( od zera ) miałeś tylko prawe zakole i część lewego zakola . Spójrz na swoje zdjęcie z narysowaną linią włosów .

Front był tylko delikatnie dogęszczony ( nie ma możliwości , aby doktorek upchał tam 45 dodatkowych graftów na cm2 ) . To samo dotyczy lewego zakola ( tuż przy froncie ) . Tam też poszło tylko delikatne dogęszczenie . Tak samo trójkąt nad prawym zakolem . Obszar robiony od zera obejmuje nie więcej niż 25 cm2 . No chyba ,że masz bardzo dużą głowę i ten obszar , który ze zdjęć wydaje się nieduży, w rzeczywistości jest większy .

 

Przyjrzałem się, zakola były do zrobienia niemal od podstaw, wrzucam 2 zdjęcia z dnia zabiegu i zdjęcie z konsultacji w Medikemos z grudnia ubiegłego roku na których to zobaczysz. Na linii z przodu włosów było bardzo niewiele, niemal wszystkie mocno zminiaturyzowane. Co do obszaru - głowę mam dużą, proporcjonalną do mojego wzrostu czyli prawie 1,90m

 

Jak dla mnie to wygląda ok. Pozbyłeś się zakoli a to już duży progres. W dodatku masz te włosy w dużo lepszej kondycji niż na zdjęciu PRZED. Szczerze mowiac, pomijajc styl fryzury to chciałbym mieć taki stan włosów na głowie jak Ty teraz

 

Linię włosów mam, delikatnie mówiąc, kłopotliwą. Nic na to nie poradzę że włosy rosną mi w taki sposób, mam mocno ograniczone pole manewru w kwestii doboru fryzury

 

Teraz jak się przyjrzałem to faktycznie zrobili ci praktycznie sama linię. Dlaczego nie pokryli tego rzadszego obszaru za linią ?

 

Ponieważ na tę chwilę sytuacja nie jest zła, włosy są rzadsze ale gdy są suche różnica jest niemal niezauważalna, stworzenie iluzji czyli cel zabiegu na tę chwilę dla mnie został osiągnięty. Poza tym muszę oszczędnie dysponować graftami.

W lecie liczyłem sobie dokładnie wielkość całego obszaru który jest u mnie objęty miniaturyzacją, od zrobionej linii włosów do górnej części korony (na dolnej części miniaturyzacji nie mam w najmniejszym stopniu) czyli na obszarze NW5. Sprawdzając miarką długości boków ze wszystkich stron, wykorzystując wzory na pole prostokąta i pole koła (na koronie i na zakolach) wyszło mi ok. 210cm2, z czego ponad 30cm2 zostało już zrobione. Na tę chwilę (jeżeli obszar nie rozszerzy się na dolną część korony) pozostaje w przyszłości do zrobienia ok 180cm2, z donoru wg Medikemosu metodą FUE można wyciągnąć u mnie 5500 FUE, wyjęto już 1624 więc na pokrycie reszty w przyszłości zostaje około 22 graftów/cm2 + BHT.

O stripie już pisałem że definitywnie wykluczam tego typu zabieg u siebie, więc muszę walczyć o utrzymanie jak największej części włosów które mam bo przy całkowitym wyłysieniu tyle graftów nie wystarczy na rozsądne pokrycie całości, wtedy będę musiał godzić się kompromisy w obszarze korony.

 

Przy okazji: za bardzo dobry przykład HT uważam przeszczep u Caluma Besta, zrobił już 2 zabiegi FUE po około 1200 graftów w UK, efekty moim zdaniem są bardzo dobre, media niedawno pisały że przygotowuje się do trzeciego zabiegu. Zabiegi robi etapowo, finasterydu brać nie chce więc jak widać nawet przy dość rozległym łysieniu niewielka liczba graftów może zrobić istotną różnicę. Kilka linków:

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... years.html

http://www.crownclinic.co.uk/exclusive- ... transplant

http://www.hishairclinic.com/calum-best ... ransplant/

DSC_8123.thumb.jpg.627da5a6670132f8c455e6ae74a07a96.jpg

DSC_8124.thumb.jpg.7801aa3e864dad1f6f2c0de4dd615fbd.jpg

58650863_photo1.JPG.e28168bcf1efb383cb65c73579699e79.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dotyczył Cię problem swędzenia (tzw. MBP itch) i zaczerwienia skóry głowy? Jeżeli tak, to czy po finie ustąpił i po jakim czasie?

 

Wspomniałeś, że fin pomógł Ci z trądzikiem. Po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji zauważyłeś poprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dotyczył Cię problem swędzenia (tzw. MBP itch) i zaczerwienia skóry głowy? Jeżeli tak, to czy po finie ustąpił i po jakim czasie?

 

Wspomniałeś, że fin pomógł Ci z trądzikiem. Po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji zauważyłeś poprawę?

 

Problemów ze swędzeniem skóry głowy przed rozpoczęciem kuracji nie doświadczyłem, dotyczył mnie natomiast problem przetłuszczonych włosów. Jeżeli chodzi o zaczerwienienie skóry głowy rozumiem że pytasz o stan przed zabiegiem - nic takiego u mnie nie wystąpiło. Po zabiegu pełne zagojenie obszaru biorczego, tak aby kolor skóry całkowicie się wyrównał zajęło kilka miesięcy, jednak dużo wcześniej obszar ten przestał się rzucać w oczy, na podstawie zdjęć oceniam że nastąpiło to na przełomie lipca i sierpnia.

 

Zgadza się, finasteryd pomógł mi niejako "przy okazji" w zmaganiach z trądzikiem, który męczył mnie od wielu lat. Wcześniej żadne farmaceutyki, w tym leki sterydowe, ani regularne zabiegi czyszczenia twarzy nie pomagały na dłuższą metę, a problem pojawiania się nowych wyprysków na twarzy ciągle powracał. Od momentu rozpoczęcia stosowania finasterydu wypryski pojawiają się sporadycznie, do tego skóra twarzy jest zauważalnie mniej tłusta i wygląda nieporównywalnie lepiej. Poprawę zauważyłem bardzo szybko podobnie jak w przypadku włosów, nie stosowałem równolegle żadnej innej kuracji stąd moje przekonanie że finasteryd pomógł również na problemy z trądzikiem - faktem jest że nadmiar i genetyczna wrażliwość na DHT może odpowiadać zarówno za łysienie jak i za trądzik. Jeszcze bardziej skuteczne działanie powinien prezentować dutasteryd blokujący dodatkowo 5-alfa-reduktazę typu I, czyli izoenzym przejawiający aktywność w obrębie gruczłów łojowych.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt masz bardzo dobry. Widać, że zarówno przeszczep się udał jak i farmakoterapia działa na Ciebie lepiej niż dobrze.

 

Co do mocnych prześwitów przy mokrych włosach. Ludzie a kto ich nie ma ? Jak włosy są krótkie, mokre i postawione do góry to pod światło każdy ma prześwity do skóry. Każdy. Nawet jak ktoś ma gęstość powyżej średniej. Zresztą nie tylko jak są mokre, pod odpowiednim kątem i pod światło...

 

W tym przypadku nie można mówić o iluzji. Linia włosów została praktycznie odbudowana dzięki przeszczepowi a reszta włosów (korona, środek i tzw "język) uległa znacznej poprawie dzięki kuracji finem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 19/03/2015

 

Wrzucam serię zdjęć wykonanych w przeciągu ostatnich kilku dni: zdjęcia wykonane przed i po wizycie u fryzjera, tak aby można było dostrzec różnicę w ich obecnym wyglądzie w zależności od ich długości. Zdjęcia z różnych ujęć obrazują stan linii włosów, obydwu zakoli, części frontalnej , środkowej oraz czubka głowy.

1.thumb.JPG.ddbe655e8da26a406a235271ecb28d54.JPG

2.thumb.JPG.43bf2e9759a9670d571ead75c836053b.JPG

3.thumb.JPG.f6495d864c3cdfd4014f77a9bbc5e029.JPG

4.thumb.JPG.53a79c5da73aa0d0eecfb2a32295ea69.JPG

5.thumb.JPG.23292b5a61642f225716b9f1c1470200.JPG

6.thumb.JPG.dce00c1ec5765de90882c7fc4bddc4da.JPG

7.thumb.JPG.80d9bcf042531a2f8348019ad6da6cec.JPG

8.thumb.JPG.42317531f16a231adb4ef51f38541373.JPG

9.thumb.JPG.30eb6c45472ff1b78953779a12b3a599.JPG

10.thumb.JPG.fc23dabc715d3c7e570ca4a31ee8f331.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...