free web hit counter Skocz do zawartości
Medikemos Clinic

Medikemos Dr Lupanzula, 1624 FUE, 29.04.2014

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pare pytań

1. Po jakim czasie od rozpoczęcia stosowania fina zauważyłeś poprawę? W którym miesiącu gdy spojrzałeś w lustro mogłeś być pewien że masz odrost?

2. Czy minoxa (drugie podejście) zacząłeś stososować w tym samym czasie co fina? Jaką markę minoxa używasz, ile razy dziennie?

3. Czy uważasz że byłbyś w stanie osiągnąć taki odrost bez minoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pare pytań

1. Po jakim czasie od rozpoczęcia stosowania fina zauważyłeś poprawę? W którym miesiącu gdy spojrzałeś w lustro mogłeś być pewien że masz odrost?

2. Czy minoxa (drugie podejście) zacząłeś stososować w tym samym czasie co fina? Jaką markę minoxa używasz, ile razy dziennie?

3. Czy uważasz że byłbyś w stanie osiągnąć taki odrost bez minoxa?

 

1. Pierwszy efekt jaki zaobserwowałem to zmniejszenie wypadania włosów, odrastające włosy zaczęły pojawiać się później. Co do dokładnych przedziałów czasowych naprawdę bardzo trudno to szacować - sądzę, że najbardziej miarodajne będzie przejrzenie zdjęć, które umieszczałem w tym wątku.

2. Tak, stosuję Loxon 5%, 1 raz dziennie choć powinno się aplikować go 2 razy w ciągu dnia. Niestety przy zalecanym sposobie stosowania mam problem z włosami rosnącymi na skroniach, czułem się również bardziej senny co wynikało zapewne z obniżonego ciśnienia krwi.

3. Finasteryd i minoxidil działają w inny sposób komplementarnie wobec siebie. Z jednej strony nigdy nie stosowałem minoxidilu na koronę głowy, gdzie efekt odrostu mam najlepszy, z drugiej aplikowałem go na zakola i frontalną część głowy gdzie efekty, które również się pojawiły, były jednak mniej spektakularne i przełomowe, bez zabiegu chirurgicznego na tym obszarze wiele więcej bym już nie osiągnął. Z całą pewnością nie ma sensu stosowanie samego minoxidilu bez blokera DHT, jest to tylko odwlekanie tego co mamy zapisane w kodzie genetycznym w czasie, proces łysienia będzie nadal postępował, natomiast sam finasteryd z pominięciem minoxidilu jak najbardziej można stosować, w mojej ocenie efekt bez minoxidilu miałbym porównywalny, zajęłoby to zapewne nieco więcej czasu ale nie przypisuję Loxon'owi kluczowej roli w odwróceniu procesu łysienia. W tej chwili stosuję 50% zalecanej dawki dziennej i nadmiernego wypadania włosów z tego powodu nie obserwuję.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: 11/07/2015

 

Korzystając z możliwości podczas przebywania poza stałym miejscem zamieszkania wykonałem dzisiaj kilka zdjęć aktualnego stanu włosów przy lustrze z 4 żarówkami o mocy 25W każda, tak aby przedstawić sytuację przy mocniejszym świetle niż wcześniej (w swoim mieszkaniu wszędzie mam świetlówki energooszczędne). Zdjęcia wykonywane 10 min po kąpaniu, włosy są więc lekko mokre. Dodatkowo wrzucam kilka zdjęć zgromadzonych na przeciągu ubiegłego miesiąca, widać na nich jak modeluję włosy, bez ich ułożenia gdy są one dłuższe nie ruszam się z domu, taki jest niestety urok charakterystyki moich włosów. Dwa ostatnie zdjęcia pokazują jak włosy wyglądają obecnie na zdjęciach selfie: pierwsze z Mediolanu robione przy pełnym słońcu, drugie wykonane zostało po kilkugodzinnej jeździe na rowerze, również w pełnym nasłonecznieniu.

Uprzedzając pytanie które zapewne padnie: na przedostatnim zdjęciu zaznacza się niewielki prześwit za linią włosów na prawym zakolu. Nie jest to kwestia zbyt niskiej gęstości włosów, bo jest ich tam naprawdę sporo, ale na tym że włosy natywne są zminiaturyzowane w dużym stopniu, zawierają mniej pigmentu niż pozostałe, są jaśniejsze i cieńsze, przez to przy większym nasłonecznieniu nie dają rady pokryć tego obszaru tak dobrze jak włosy przeszczepione znajdujące się obok. Przede wszystkim jest to również miejsce, gdzie znajduje się przedziałek i włosy rozchodzą się w przeciwnych kierunkach, przez co nie zachodzą na siebie co poprawiłoby efekt wizualny. Dla mnie nie stanowi to żadnego problemu, obszar ten planuje dogęścić podczas drugiego zabiegu, który czeka mnie niewątpliwie za jakiś czas

1.thumb.JPG.40737f9d06053e4746cc233898c85c2b.JPG

2.thumb.JPG.298e671c40036049d5703e2eb21cbf7b.JPG

4.0.thumb.JPG.d4a4ab5e7ac7901742a96867e031b90a.JPG

4.1.thumb.JPG.dc2804a1438f19c4fb9128f73312f01b.JPG

4.2.thumb.JPG.2cef8980b3ed5969367d29723dacfe66.JPG

4.3.thumb.JPG.614951565519c57227a61d12a1b7f0e8.JPG

4.4.thumb.JPG.ba774001fde8376ace216a4c053c7ba7.JPG

5.thumb.JPG.b507e95a0d84c890895893c2c10d5f32.JPG

7.thumb.JPG.c6b8e4b750e685ab729b1164d5224cb2.JPG

8.thumb.JPG.95471a9a6ac54431728f9a84b721dc88.JPG

9.thumb.JPG.5b11bb6eac65d322c021aca7e12bff11.JPG

10.thumb.JPG.3b3b8b68239bfafc26e2ae78e399aa9f.JPG

11.thumb.JPG.0e5f274200f161cdb061d340dbcbcb86.JPG

12.thumb.JPG.fc00286c92d2c40b9a1da7d4baede408.JPG


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gtrafty wielowlosowe w pierszej linni?

 

Niemal wyłącznie jedynki i dwójki, grafty trzywłosowe były umieszczane od 0,5 cm za linią włosów i dalej wgłąb.

Graftów zawierających ponad 3 włosy miałem niespełna 3,7% (60 z 1624) z całości pobranych, parametr średniej liczby włosów w grafcie jest akurat wadą mojego obszaru dawczego


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...