free web hit counter Skocz do zawartości
qwert12

Proszę o ocenę stadium łysienia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie macie dość ciągle podobnych tematów, ale sami rozumiecie, jak to jest...

 

Prosiłbym o ocenę stanu moich włosów. Załączam linki do zdjęć.

Mam 24 lata. Problemy z łysieniem zaczęly się może od 19-20 roku życia. Kiedyś moje włosy były grube, gęste. Od gimnazjum nosiłem dłuższe włosy, bo lubiłem taką fryzurę. Niestety często je męczyłem prostowaniem i stylizacją... Używałem do tego wiele ochronnych środkówdobrych firm, np. Farouk.

 

Od około 3 lat nie używam prostownicy. Włosów staram się nie suszyć. Pozostawiam do wyschnięcia, przeczesując palcami, jednak prawie codziennie je układam gumą i utrwalam lakierem, kiedy gdzieś wychodzę.

 

Szampony jakie używałem, to dopiero może od roku zacząłem używać czegoś na wypadanie. Zawsze myłem zwykłą męską schaumą.

Od roku używałem Vichy Dercos z Aminexilem. Zużyłem może 3-4 opakowania. Po czym kupiłem na próbę Vichy Neogenic, taki fioletowy. Zużyłem jedną butelkę i kupiłem znów Vichy Dercos z Amiexilem, jednak strasznie zaczęła swędzieć mnie po nim skóra głowy (Trwa to jakieś 3 tygodnie) Mam do tego czerwone plamki na czubku głowy i czasami zdarzy się strupek. Aktualnie przerzuciłem się na szampon Dermena Men, swędzenie jakby ustaje, ale nadal odczuwalne.

 

Włosy myję codziennie, bardzo mi się przetłuszczają. Za dnia może nawet i tak mocno nie, ale jak rano wstanę, to normalnie mam rosół...

 

Co do diety, to nie jem słodyczy prawie w ogóle, ale lubię czasami niezdrowo pojeść- Mcdonald, jakieś zapiekanki, hamburgery itp. Codziennie spożywam dużo sera żółtego, jem normalne obiady. Piję wode, ale często sięgam też po Cole czy Pepsi. Nie palę, alkoholu totalnie zero. Nie smakuje mi to w żadnych stopniu.

 

Ojciec łysieje, jednak zaczęło się to u niego po 30. Brat ma 22 lata nie łysieje ani trochę. Dziadek ze strony ojca w wieku 27 lat miał już znaczne zakola i gniazdko - oczywiście całkiem łysy. Dziadek ze strony mamy bujne włosy przez wiele lat, zaczął łysieć w późniejszym wieku, zdaje się, że po 40.

 

Teraz do sedna, kilka pytań na które prosiłbym odpowiedzieć

 

1) Jaki jest wg Was stan zaawansowania mojego łysienia?

2) Jest szansa na zahamowanie lub odrost?

3) Od ponad miesiąca łykam Prostatan -opinie mieszane.... trochę mnie to doluje. Czy komuś w ogóle pomógł?(Mam blisko 24 lata)

4) Czy odżywka Wax wspomoże walkę z łysieniem? (Czasami stosuję, jednak należy podgrzewać włosy suszarką, aby zadziałała, więc tutaj znów jedno wyklucza drugie, niszczymy włosy grzaniem)

5) Czy stylizacja włosów, guma oraz lakier przyczyniają się do łysienia? Używam Schwarzkopf Osis+ oraz lakier Wella. Stylizacja polega na poczochraniu włosów niewielką ilości gumy, lekkim ich podniesieniu, noszę grzywkę zaczesaną w górę, zaczesaną na bok. Martwi mnie, że za chwilę nie będę miał co zarzucać...

6) Jakie jeszcze zakupić środki, aby wspomóc walkę lub opóźnić proces łysienia?

7) Co drugi dzień ćwiczę hantlami 10kg i 15kg. Różne ćwiczenia i różne serie z różnymi ilościami podnoszeń. Czy to też wpływa na łysienie?

 

Jeśli chodzi o to co używam, to dziennie myję włosy szamponem Dermena Men. Raz na kilka dni myję glowę Nizoralem. Codziennie łykam 2 tabletki prostatanu od ponad miesiąca.

DSC_0755.thumb.JPG.bc9a91563098a70b31fee972a3ff3d25.JPG

DSC_0756.thumb.JPG.6e21a9459e45fe97ffeb5aab6f3afe9a.JPG

DSC_0760.thumb.JPG.25638901d4696ee4980e1be7e749e110.JPG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jak potoczy sie walka o Twoje wlosy zalezy tylko i wylacznie od Cb. Takze najpierw zastanow sie jak bardzo Ci zalezy na wlosach a pozniej wez pod uwage , ze to jest walka bardzo dluga i czesto nie jest tak jak chcemy , ale da sie w wielu wypadkach z tym walczyc chociaz spore koszta tez czesto trzeba wziac pod uwage.

Jezeli chodzi o Twoj przypadek to - stan nw 2.5 z przerzedzeniami na nw 3. Calosc rowniez sie przerzedza w szczegolnosci korona takze bez fina/duta sie nie obejdzie w Twoim przypadku, poczytaj sporo o tych srodkach, bo tutaj bedzie to podstawa, chociaz da sie tez bez nich walczyc, ale nie w takim zaawansowanych stopiniu.

Co do pytan:

1.Odpowiedzialem wyzej.

2Spora szansa na zatrzymanie odrost rowiez, zalezy jak mocno uderzysz.

3.Nie wiem ,nigdy nie stosowalem.

4. Uzywalem, ale nie uwazam , ze pomaga za bardzo wiec po 2-3 miesiacach skonczyla sie z tym moja zabawa.

5.Lepiej przy lysieniu takich odzywek, gum itd unikac szczegolnie w przypadku kiedy lysienie dotyka sporego obszaru.

6. Tak jak wspomnialem 1 co bym zrobil w tym przypadku to uzywal fina/duta i z czasem ewentualnie mozna dodac jeszcze RU czy Saba Żel, ale porzadny bloker dzialajacy na calosc to podstawa tutaj.

7. Jest temat zalozony tutaj, sa rozne opinie ogolnie nie widze roznicy a cwicze w domu i sporo sportu uprawiam takze nie bralbym tego na powaznie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[pyt.] A samo RU nie sprawdziloby się jako podstawowy bloker plus oczywiscie saba itp?


RU 100mg w KB

Minox foam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6. Tak jak wspomnialem 1 co bym zrobil w tym przypadku to uzywal fina/duta i z czasem ewentualnie mozna dodac jeszcze RU czy Saba Żel, ale porzadny bloker dzialajacy na calosc to podstawa tutaj.

.

 

Fin czyli Finasteryd jakim jest Propecia? (To od razu odpada, nie chcę takiego czegoś) Co to jest ten Dut? To jest pełna nazwa czy jakaś skrócona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[pyt.] A samo RU nie sprawdziloby się jako podstawowy bloker plus oczywiscie saba itp?

 

RU/CB uwazam za zajebiste srodki, ale nie na takie stadium jak Twoje. Niestety bedac realista- blokery wewnetrze jedynie moga pomoc w takim przypadku, zewnetrzne, jezeli sytuacja jest stabilna i walczy sie o pewne miejsaca a nie calosc jak tutaj.Po 1 nie bylo by to praktyczne a 2 bardzo drogie, bo musialbys stosowac RU na calosc wiec jakies 2 ml dziennie to jest koszt hmm okolo 200 zl miesiecznie na sam bloker biorac pod uwage jeszcze pojazd, chyba nie chcialbys takich pieniedzy wydawac na sam bloker?

 

qwert12 fin tak jak napisales finasteryd a masz tutaj sporo tez informacji o ducie czyli dutasterydzie.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AngelOnTheEarth

Mówisz do mnie,że 200zł kuracja miesięcznie by mnie wyszła by coś ogarnąć?

 

 

PS. Rano mam bardzo tłuste włosy. WIeczorem spoko, ale jak sie obudze, to masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej w Twoim przypadku dobrze sprawdziłby się finasteryd (są generyki - zamienniki, jest proscar).

 

I teraz musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy zależy Ci na włosach ?

 

Jeżeli tak to relatywnie duże szanse w zatrzymaniu i nawet w odroście w Twoim przypadku powinien dać finasteryd + dodatki (szampon z Ketokonazolem i jak nie chcesz bawić się w robione specyfiki to razem z finasterydem pomoc może Chronostim, Crinagen - gotowe produkty).

 

Oczywiście musisz być świadom , że mogą pojawić sie skutki uboczne finasterydu a i gwarancji efektu nie ma.

 

Wszystko masz opisane na forum. My rzuciliśmy Ci tylko pare haseł co może pomóc. Decyzję musisz podjąć sam czy chcesz spróbować. Dodałbym, że jak chcesz zachować przyzwoite włosy to dla Ciebie to ostatni dzwonek, bo w tej chwili jeszcze masz w miare dobre włosy - jest o co powalczyć.

 

Ale miej świadomość tego, że to ostatni dzwonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finasteryd czyli tylko propecia, tak?

 

Skutki, to zaburzenia erekcji itd...Niby nie każdy ma skutki uboczne, ale zawsze można odstawić i problemy ustaną.

 

Szampon z Ketokonazolem czyli Nizoral nadal?

 

Muszę koniecznie do tego CHronostim używać? Jest cholernie drogi... Niby fundusze mam, ale jednak skoro mam wykładać tyle kasy i ma mi to nic nie dać, to wolę odkladać na HT.

 

Co to jest ten Crinagen? I ile kosztuje? Nie umiałem znaleźć info na polskich stronach.

 

Wg Ciebie prostatan coś daje?

 

I co sądzisz o szamponie Lawendowym? Będzielepszy niż Dermena Men?

 

PS. Rano się budzę i dalej mam takie tłuste włosy, że masakra...Może przez Nizoral? Czytalem, że w początkowym stosowaniu może być przetłuszczanie.

 

-- 25 cze 2014, 10:50 --

 

Dodatkowo zamieszczam jeszcze dodatkowe fotki, może one jeszcze coś wam podpowiedzą

Oceńcie. Włosy delikatnie wilgotne.

DSC_1006.thumb.JPG.7799fd69c5db36df31c6b2a11abd785e.JPG

DSC_1007.thumb.JPG.ba3b79395c5cacb5fb9a0e4f9630ec25.JPG

DSC_1008.thumb.JPG.03e9efdbe586c0680527176661505505.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale zawsze można odstawić i problemy ustaną." - otóż nie, poczytaj o post finasteride syndrome, niektórym nawet po kilku dniach stosowania skutki uboczne nie minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, zakola nw 2, ale korona strasznie sie przerzedza. Zdecydowanie potrzebujesz tutaj wewnetrzego blokera, jezeli obawiasz sie fina to sprobuj duta raz na tydzien. Sam mialem uboki po finie i jestem na RU, ale w przyszlosci dorzuce duta raz na tydzien zeby wzmocnic calosc, bo ru dziala miejscowo a na calosc stosowac to męka by byla i strasznie spore koszta.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malkolm- daj spokój . Nie każdego stać na RU , zawłaszcza jeśli ma łysienie na rozległym obszarze. Ja mam miniaturyzację na obszarze NW6 i stosuje 2 ml RU na dzień. 3 gramy RU wystarcza mi na miesiąc .

Koszt kuracji RU przez pół roku to 1100 zł , a przecież stosuje także minoxa i Sabę. Sam chyba zdajesz sobie sprawę, że efekty działanie RU pojawiają się zazwyczaj po ok 6 miesiącach stosowania , więc koszt kuracji będzie duży . Większości studentów na tym forum po prostu nie stać na taką kurację , więc niech ratują się tak jak mogą . Nawet finem , czy dutem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży, dlatego jade na 2 miesiące do niemiec, wróce z 7k zł pewnie i mi w wystarczy na jakiś czas. Oczywiście, jak ktoś nie ma takich możliwości to pozostaje fin, pisałem już to wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem wypadania u mnie jest taki, że mam czerwone plamy na koronie? Swędzenie oraz lekkie strupki.

 

Na dodatek cholernie przetłuszczające się włosy. Rano wręcz smalec.

 

Może tutaj jest coś innego głównym powodem łysienia, a nie 100% androgenówki?

 

Może jakieś badania zrobić i wyjdzie coś co jest głównym powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może masz łojotokowe zapalenie skóry, które często towarzyszy MBP, w tym wypadku także odpowiedzialna jest zbyt duża ilość receptorów androgenowych na głowie przez co dostaje się tam dużo DHT.

 

Kiedyś gdzieś czytałem, że osobie z mocnym łysieniem adrogenowym wykonano biopsję skóry z okolic dotkniętych łysieniem i okazało się, że ilość receptorów jest znacznie większa, dlatego często osoby z MBP mają hormony w normie, a nawet czasami niskie, a i tak tracą włosy. Dochodzi jeszcze ta genetyczna nadwrażliwość mieszka włosowego, ale dokładnie sam nikt nie wie, bo gdyby wiedzieli to już by powstał lek.

 

Z RU i finasterydem jest też jeszcze jeden problem. Mianowicie po pewnym czasie organizm zaczyna się bronić i zwiększa ilość DHT lub receptorów, krótko mówiąc można jeszcze podkręcić łysienie, ale prawda jest taka, że kiedy włosy lecą z głowy to nie przestaną same, więc wtedy staje się przed dylematem albo utracę je za 2 lata czy rok albo spróbuję i zatrzymam na więcej lat.

 

W ogóle zastanawia mnie jedna sprawa. Gdyby zrozumieć ten mechanizm to można by się łatwiej bronić. Wiele jest starszych facetów z gniazdkiem malutkim i lekkimi zakolami, tyle samo też jest totalne łysych, ale co sprawia, że ktoś zaczyna łysieć w wieku 17 lat, a inny w wieku 30 tak samo agresywnie, ale sytuacja kiedy ktoś łysieje latami, podczas mycia nie zauważa utraty włosów, tylko z biegiem czasu powiększają się zakola czy gniazdko.

 

Sam zastanawiam się nad propecią, choć kiedy pierwszy raz zacząłem czytać o tym problemie od razu ją przekreśliłem. Jednak minęło pół roku (łysieję od 9 miesięcy) i sytuacja jest dramatyczna. Myślę też o RU, mógłbym aplikować te 2 ml na miesiąc, trudno motor pójdzie się je*^^%^ć.

 

Zastanawiam się też czy wzmożony atak na propecie (ja wierzę w te skutki uboczne) nie jest związany z pojawieniem się czegoś nowego niedługo (okres 1-2 lat), taka zagrywka marketingowa, choć mogę się mylić. Zastanawiam się nad tym finem na początek 0.25 mg, ale kurcze to dosyć poważna sprawa, gdyby było tak, że po odstawieniu jest ok to spoko, no ale gdyby było fajnie to nikt by nie łysiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duta ? przecież to gorszy środek od fina, to jak strzelić sobie shotgunem w łeb zamiast pistoletem

 

Stosowales go kiedykolwiek?? Przy stosowaniu 1x na tydzien nie koniecznie musi byc gorszy od fina. Fin u mnie odpada, dlatego bede probowal z dutem, niestety walczac z lysieniem trzeba kombinowac...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi.

 

Na dodatek nie widzę by włosy mi leciały, nie widzę ich na poduszce, podczas kąpieli itd. A jak już są, to bardzo rzadko od kilku lat. Nigdy nie miałem wysypu. Z tego co piszecie, to łysieję dość dziwnie, więc może faktycznie ŁZS mnie tutaj niszczy, a androgenówka lekko go wspomaga?

 

Czy dobry dermatolog, który zajmie się problemem ŁZS i postara się wyleczyć ten problem może sprawić, że jednak korona sama z siebie odrośnie lub nie będzie się zwiększać? (Oczywiście zakładając, że to ŁZS w głównej mierze robi u mnie łysienie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę .

 

Jeśli to ŁZS i włosy wypadły niedawno to jest szansa, że odrosną. Musisz wiedzieć i pewnie już czytałeś, że ŁZS to podstępna choroba z tendencją do nawracania a i metody leczenia są różne (dieta może też mieć znaczenie, polecam ograniczyć węglowodany i nabiał - poczytaj o diecie kwaśniewskiego, ale to taka rada ogólna dla zdrowia).

 

Co do dermatologa na necie są rankingi lekarzy w moim wypadku za dużo to nie dało ale polecam wybrać najlepszych prywatnych dwóch co najmniej i zobaczyć co powiedzą.

 

Najlepiej jednak by było udać się do specjalisty i sprawdić miniaturyzacje.

 

Jeśli derm jest dobry to pewnie będzie chciał wyniki TSH FT4 (cały profil tarczycowy), witaminę D, testosteron, testosteron wolny i DHT więc jeśli masz fundusze to sobie zrób te badania, możesz też sprawdzić prolaktyne i kortyzol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że spożywam dużo sera żółtego, co drugi dzień spożywam po 3 banany (Duża dawka węgli) z racji skromnych domowych ćwiczeń z hantlami.

No i codziennie układam włosy do góry... To też pewnie tutaj robi źle i sie przetłuszczają. Używam gumę Goldwella.

 

Te badania zrobię. A trycholog nie załatwi wszystkiego swoim badaniem?

Oraz jeszcze sprawa taka, może wizyta u endykronologa by coś mogła wspomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby ale on też zleci Ci zrobienie wszystkich badań tarczycowych a sam wykona jedynie USG.

Ćwiczyć można na diecie białkowej (poczytaj) a słodzić np. Ksylitolem oczywiście jakaś ilość węgli będzie potrzebna ale nie na zasadzie 200 gram ryżu i 100 kurczaka ...

 

Ogólnie ta dieta zakłada że lepiej jest zjeść golonkę niż kurczaka z ryżem, energie dostarcza z tłuszczy (choć z drugiej strony to nie jest polecane p[rzy łojotoku, ale cukry także więc...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Trychologa.

 

Nie stwierdzono do końca androgenowego, ani łupieżu tłustego. Pani powiedziała, że androgenowe zaczyna się dopiero u facetów po 35roku życia.

 

Mam sporo mieszków, które spokojnie mogą wyprodukować włos, ale czegoś prawdopodobnie brakuje w moim organiźmie lub coś nie jest przyswajalne.

 

Mam wykluczyć z jedzenia ser żołty. Mam jeść więcej sera białego, jest dużo warzyw oraz owoców, ale te co rosną u nas, a nie zagraniczne, które są faszerowane chemią. Nie mam pić mleka (I tak go nie piję więc luz) Mam jeść też ryby. Zalecane też jest bieganie oraz masaże skóry głowy.

 

U mnie podobno łysienie też mogło wynikać przez zbyt silne leki na nadciśnienie, które brałem 3 lata temu i mogły one wpływać w jakimś stopniu na przyczynienie się.

 

Dodatkowo nie mam łykać Prostatanu, mam sobie odpuścić, bo nawet suple mogą mieć skutki uboczne, a każde suple to mimo wszystko chemia.

 

Szampon jaki mam używać to taki do codziennego stosowania na przemian z szamponem funkcyjnym, nie powinno się myć funkcyjnym głowy dzień w dzień, ponieważ przy tłustych włosach efekt może być odwrotny.Skórę głowy mialem czerwoną i swędziała, bo nie płukałem zimną wodą, a ciepłą.

 

Dostałem zalecenia do wykonania szeregu badań krwi, a jeśli tam nic nie wyjdzie, to badanie włosa, które kosztuje ponad 300zł

 

Gniazdko na 100% zarośnie jeśli będą wykonane badania i dobrane odpowiednie leki, ale nie propecie czy inne cuda. (To było jej stwierdzenie, które może zagwarantować)

 

PS. Jeszcze co do cienkich włosów, to powiedziała, że taka moja uroda i tak już będzie, mimo że w gimnazjum miałem grube włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie, że adngrogenowe zaczyna się po 35 roku zapaliło by czerwoną lampkę u każdego kto na tym forum:)...

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ha ha ha .

 

Dobra specjalistka widzę .

A co Cię tak śmieszy? Może uzasadnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...