free web hit counter Skocz do zawartości
mali118

Slady po ht

Rekomendowane odpowiedzi

folder uwierz mi ze to nie jest tak fajnie jak wyglada na zdj. Zaczes na mokro do tylu nadaje grubosci a wlosy sciete na zero tez fajnie wygladaja. Sadze ze juz mam wiekszy problem niz Ty i obmyslam plan jak z tego wybrnac. Za jakis czas opisze to szegolowo.

 

 

uwierz mi, że nie ma większego problemu niż NW7 , miałem wrzucić fotki ale niecałe 4000 graftów na takiej powierzchni nie wygląda zbyt dobrze (choćby HT robił sam Gandalf )i nie ma się czym chwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzie chodzilo mi o braku postepu lysienia przy nw7 i nie musisz sie martwic co bedzie za lat kilka. Zdawalem siebie sprawe ze bede musial zrobic drugi zabieg w przyszlosci i pokrycie samego przodu by mnie statysfakcjonowalo z korona bede mial problem ( tak wynika z historii przodkow) okolo 60'tki zreszta jest dla mnie malo wazna, wolalem miec gniazdo niz czolo do samej dupy. Niestety "shit happens" i teraz uwierz mi mam problem, ale o tym po pelnym odroscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale mi powiedzieli po operacji żebym za dlugo nie zwlekał z usunięciem strupów bo mogą zostać jakieś plamy. Mówili żeby usuwać już w 7 dniu tak do 10, 11 dnia. Jeżeli odpadły w tym terminie to napewno nie są to plamy spowodowane późnym usunięciem strupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wrzucić te fotki inaczej?

Mam problem z otwarciem a sam zastanawiam się nad zabiegiem u nich.

Z góry dziękuję.

Czy polecasz ta klinikę?

Czy jesteś zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donor wygląda delikatnie mówiąc słabo. Ja miałem podobne problemy nad lewym uchem, ale o dziwo sytuacja się trochę poprawiła . Resztę donoru dogęszczę przy następnym zabiegu .

 

Przy takim przetrzebieniu donoru jak u Ciebie , pozostaje jedynie golenie boków i tyłu na 1 mm + ewentualnie mikropigmentacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mm wyglada jeszcze gorzej, albo min. 6mm i wiecej albo absolutne zero maszynka do golenia, przypomne ze bylo to tylko 1800 graftow. Tak wlasnie wyglada donor po Dr.Lupanzuli, dodatkowo dochodzi brak, absolutny brak zainteresowania ze strony kliniki nieznikajacymi sladami co dodakowo sklania mnie do myslenia ze dla Dr L liczy sie tylko kasa a reszte ma w glebokiej dupie, typowe polskie podejscie za pieniadze w walucie euro. Mialem sie wstrzymac z ocena bo myslalem ze donor sie zagesci i slady zejda ale nic z tego w wieku 28 lat mam sp.....olene zycie i zamiast zapomniec a lysieniu teraz nie ma dnia zebym nie myslal o sladach po ht wykonczonym donorem i zadnych szans na inne zbiegi zakrywajace postepujace lysienie. Od 8 miesiecy niewychodze bez czapki z domu co pewnie juz sie nie zmieni. Dodam ze grisha ktory mial 3 tys graftow wyciagane mechanicznie ma lepiej wygladajacy donor. Poczekam do pelnych 12 miesiecy i stworze temat z opinia bo mam niestety wiecej do opisywania jak wyglada zabieg w Medikemos i moze jakims cudem Dr zainteresuje sie sladami po moim ht bo nawet na zero sie sciac nie moge tu apeluje do Marcina ktory jest konsulatantem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1mm wyglada jeszcze gorzej, albo min. 6mm i wiecej albo absolutne zero maszynka do golenia, przypomne ze bylo to tylko 1800 graftow. Tak wlasnie wyglada donor po Dr.Lupanzuli, dodatkowo dochodzi brak, absolutny brak zainteresowania ze strony kliniki nieznikajacymi sladami co dodakowo sklania mnie do myslenia ze dla Dr L liczy sie tylko kasa a reszte ma w glebokiej dupie, typowe polskie podejscie za pieniadze w walucie euro. Mialem sie wstrzymac z ocena bo myslalem ze donor sie zagesci i slady zejda ale nic z tego w wieku 28 lat mam sp.....olene zycie i zamiast zapomniec a lysieniu teraz nie ma dnia zebym nie myslal o sladach po ht wykonczonym donorem i zadnych szans na inne zbiegi zakrywajace postepujace lysienie. Od 8 miesiecy niewychodze bez czapki z domu co pewnie juz sie nie zmieni. Dodam ze grisha ktory mial 3 tys graftow wyciagane mechanicznie ma lepiej wygladajacy donor. Poczekam do pelnych 12 miesiecy i stworze temat z opinia bo mam niestety wiecej do opisywania jak wyglada zabieg w Medikemos i moze jakims cudem Dr zainteresuje sie sladami po moim ht bo nawet na zero sie sciac nie moge tu apeluje do Marcina ktory jest konsulatantem.

 

Moim zdaniem zabieg i efekty wyglądają super, masz co prawda lekką tendencję do white dotsów ( ja też mam i w odróżnieniu od Ciebie ja muszę golić się na zero albo 1-2mm bo inaczej wyglądam jak kaktus albo minionek, jak lubi mi podpierdalać moja złośliwa baba ) ale i tak po 12 miesiącu będzie to wyglądać lepiej. Nie wpadaj w panikę i cierpliwie czekaj, sam przechodziłem przez ten etap dość ciężko i moja w/w miała mnie naprawdę dość. I pamiętaj jeszcze jedno, przeszczep to jednak operacja i nie ma cudów coś musi być widać, ważne, że cywile nigdy tego nie zauważą . Nie rób scen i czekaj , wszystko jest ok a nawet lepiej niż ok (pokazałem Twoje fotki mojej i zapytała o co Ci w ogóle chodzi ) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem , że Lupanzula posadził u Ciebie min. 2500 graftów . Jeśli jest mniej to znaczy, że za linią włosów wszczepił grafty z przeciętną gęstością .

Ja miałem zabieg na trochę mniejszym obszarze niż miał Danny i miałem posadzone więcej graftów niż Danny .

 

Jak na 1800 graftów gęstość obszaru biorczego oceniam na bardzo dobrą .

Zaczerwienienia powinny zniknąć z czasem . U mnie mija 10 miesiąc od zabiegu i dopiero teraz pozbyłem się tego kłopotu , więc myślę , że i u Ciebie to z czasem zniknie .

 

U Ciebie donor jest niestety straszliwie przetrzebiony . Ja miałem posadzone niewiele mniej graftów , ale aż takich problemów z donorem nie mam . Chociaż swój donor oceniam jako bardzo słaby ( 2200 graftów natywnych ) i też powinny występować znaczne przerzedzenia po zabiegu .

 

Nie patrz na Grishę . On ma dobry donor, podobnie jak Alexy . Są osoby , które mają pobierane 4 tys graftów z donora i nie widać wielkiej różnicy w gęstości . U niektórych 2,5 tys wystarczy , aby nadmiernie przetrzebić donor . Tutaj ważną rolę odgrywa chirurg , który powinien pobrać optymalną ilość graftów , aby nie wyrządzić szkody dla obszaru dawczego .

Lupanzula ma właśnie problem z właściwą oceną sytuacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wszczepiane w linie wlosow i 2cm za (wrzucilem zdj w katalogu donor) prosilem dr o lekko zwiekszona gestosc niz 50gr/cm2 z racji tego ze mam jak to sam dr stwierdzil cienkie wlosy a patrzac na wyniki innych Dr. i ogolnych wiadomosci ze w tym rejonie sadzi sie glownie 1-2wlosowe liczylem ze zwiekszona lekko gestosc pozoli mi na fajna linie, niestety nie dostalem wiekszej gestosci tylko wszczepil mi 250-4wlosowych, 5-5wlosowych plus ponad 500-3wl i reszte, gdzie w samej linni 1wlosowych jest mniejsza gestosc a tam gdzie mialem jeszcze wlosy w tej chwili jest znacznie zwiekszona gestosc z graftami wlielowsowymi co daje efekt sciany i mocno odroznia sie od wlosow natywnych. Wnisokuje ze Dr nie potrafi sadzic gesciej i nadrabia to sadzac mnostwo wiewlosowych co wyglada jak typowe "plugy" z lat 80'tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder wybacz ale jak na 1800 graftow w "renomowaniej" klinice za spora kase spodziewalem sie znacznie lepszego rezultatu. Gdybym wybral polskiego chirurga za kilka zl nie bylbym wcale zaskoczony.

 

-- 14 wrz 2014, 19:31 --

 

Folder wybacz ale jak na 1800 graftow w "renomowaniej" klinice za spora kase spodziewalem sie znacznie lepszego rezultatu. Gdybym wybral polskiego chirurga za kilka zl nie bylbym wcale zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ folder - dla Ciebie jest to tylko 1800 graftów, ale nie bierzesz pod uwagę, że te 1800 graftów zostało pobrane tylko z lewego boku i tyłu głowy . Prawa strona pozostała nietknięta . Ja również tak miałem zrobione. 1800 graftów z stosunkowo małego ( 2/3 dostępnego donoru ) i słabego pod względem gęstości obszaru dawczego spowodowało nadmierne przerzedzenia . Są dostępne fotki i każdy może ocenić sam .

 

Po to przecież płacimy sporą kasę , aby wyglądać lepiej . Zdaje sobie sprawę , że donor po przeszczepie nie będzie wyglądał tak jak przed przeszczepem . Jednak w tym przypadku Lupanzula nie poszanował donoru pacjenta i pobrał za dużo graftów z tego obszaru . Te 1800 graftów powinno być pobrane z całości donoru . White dotsy i tak by pozostały , ale przynajmniej gęstość donoru była by lepsza ( przynajmniej w teorii ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po prostu uważam, że grubo przesadzacie , wyobraźcie sobie jak wygląda mój donor po wybraniu około 3720 graftów z wianka i uwierzcie mi, pomimo, że robiłem w Polsce i mam tendencję do przerostu blizn (white dots) nawet moja siostra która wiedziała o przeszczepie nie zwróciła na to uwagi, bardzo dziwnie mi się czyta wasze komentarze, a nawet nie minęło 12 miesięcy.

 

-- 14 wrz 2014, 23:49 --

 

myślę, że dr Lupanzula wie co robi, z tego co mówi mali, będzie potrzebował jeszcze nie jednego przeszczepu i na pewno jest jakieś proste wyjaśnienie takiego postępowania w jego i Twoim przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder daj spokój . Inaczej wygląda gość , który ma rzadko posadzone włosy tak jak ty i do tego przerzedzony wianek , a inaczej gość , który ma fajną czuprynę na koronie i przerzedzoną np. lewą stronę donoru , albo tył . Po prostu widać kontrast . A u Ciebie może to wyglądać inaczej np. w miarę równomierne przerzedzenie na całej głowie .

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia . To , że nie minęło 12 miesięcy nie ma aż takiego znaczenia , ponieważ Mali118 ma głównie problem z donorem i na tym się skupiam w tym momencie . Zakola mogą się jeszcze dogęścić ( odrost do 12 miesięcy po zabiegu ) , ale donor wcale nie musi się poprawić . I w tym problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to stwierdzic ale porzucilem nadzieje ze donor sie poprawi czy po 12 czy po 2 latach. Pozostaje jeszcze problem ze sladami ktore od dobrych kliku miesiecy nie ulegaja poprawie co w przyszlosci bedzie duuuzym problemem, Dr karmi mnie glodnymi tekstami ze wszystko jest ok( zreszta stwierdzil rowniez ze donor tez wyglada ok i nie widac zadnych sladow po ht).

 

-- 14 wrz 2014, 23:09 --

 

wszyscy ktorym wysylalem zdj i osoba ktora wie o zabiegu. Reszta znajomych nie widziala bo czapki nie zdejmuje od zabiegu wiec nie moga tego ocenic, zreszta skoro Sugar doparzyl sie ze mialem pobierane grafty z lewej strony i tylu to o czyms swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@folder

Co do Lupanzuli : Co z tego , że wyciągnął z mojej lewej strony maksymalną ilość graftów ( maksymalną według jego opinii ) jak teraz będę musiał ten donor z powrotem dogęścić BHT. Prawe zakole mam ładnie zagęszczone i nie odstaje od korony , ale na lewym sporo graftów nie wyrosło ( są puste miejsca, delikatnie poszarpana linia i wypustki , które robi na linii Lupanzula też są częściowo poniżej linii włosów, ponieważ część graftów łączących wypustki z linią włosów po prostu nie wyrosła ). Na lewe zakole też będę zmuszony posadzić dodatkowo BHT , jeśli w ciągu następnych 2 miesięcy włosy się nie zagęszczą . Tak to wygląda po 10 miesiącach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ma rzadka upakowana linie i zakola a w sama grzywke( po rogach i srodek) gdzie mialem jeszcze mocne wlosy Dr upakowal 250 4 wlosowych (wiem bo na konsultacji po wyrazeniu swojego niezadowolenia i obaw Dr tlumaczyl mi jaka ma strategie) co daje jeszcze wiecej graftow tym bardziej wlosow a nastepnie mam swoje wlosy okolo 60gr/cm2 tylko ze sa to grafty 2 wlosowe. Boje sie pomyslec co bedzie jesli to sie zagesci jeszcze bardziej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz dogęszczać donor??? po co i uwierz mi, że te 2 miesiące mogą wiele zmienić. Bądźcie realistami, oczekiwanie cudów nie jest wskazane i uwierzcie mi, że nikt nie zauważy przerzedzeń ani na donorze ani na obszarze biorczym bo z tego co widziałem dr Lupanzula to naprawdę dobry facher, a małe niedoskonałości są tak naturalne, że nikt nie zwróci na nie uwagi, pozdrawiam i więcej optymizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folder czy nie miales lub bedziesz mial zabieg u Lupazuli? Ja nie opisuje jak wyglada donor czy obszar biorczy wstawilem zdj z ktorych jasno wynika jak jest. Jestem w tym momencie ze wlasnie oczekiwanie cudow na poprawie donoru jest nierozsadne naiwne pozostaje kwestia nieszczesnych sladow.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
folder czy nie miales lub bedziesz mial zabieg u Lupazuli?

 

nie, najprawdopodobniej uderzam do Czech na multiplikację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli nie masz zadego biznesu w tym zeby slepo zachwalac Dr L. to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac zyciowego optymizmu. Ja jestem realista i widze jak jest naprawde. Wydajac swoje niemale ciezko zarobione pieniadze liczylem ze zapomne choc na chwile o wlosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jesli nie masz zadego biznesu w tym zeby slepo zachwalac Dr L. to nie pozostaje mi nic innego jak pogratulowac zyciowego optymizmu. Ja jestem realista i widze jak jest naprawde. Wydajac swoje niemale ciezko zarobione pieniadze liczylem ze zapomne choc na chwile o wlosach.

 

przykro mi to stwierdzić, ale chyba to ja jestem realistą, a Ty żyłeś w świecie w którym można zrobić zabieg chirurgiczny bez ryzyka powstania blizn i słabego odrostu. Wyjdź bez tej czapki z domu a zobaczysz, że nikt niczego nie zauważy bo wyglądasz po prostu dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nigdzie nie napisalem ze mam problemz odrostem czy tez zbyt duze blizny, a mocno i nierownomiernie przerzedzony donor, zbyt duza ilosc graftow wielowlosowych w obszarze biorczym i nieznikajace zaczerwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...