free web hit counter Skocz do zawartości
fighter

Jak przyciemnić naturalnie włosy?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, znacie jakieś naturalne sposoby, żeby przyciemnić i pogrubić włosy? Jakieś olejki, szampony lub suplementy?

Jak chodzi o "pogrubiacze" to na pewno dobra jest biotyna 5mg oraz MSM. Bardziej chodzi o przyciemnianie, wiadomo- farba nie wchodzi w grę ;D


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olejek rycynowy, ale nie oczekiwałbym cudów, niemniej powinieneś pewien efekt osiągnąć (oparte na własnych doświadczeniach).


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olejek rycynowy odpada, hehe ;D To z nim zaczynałem przygodę z łysieniem. Beznadziejnie się go rozprowadza- można przy tym dużo włosów stracić, raczej potem odrosną, ale jednak ;P Poza tym, mnie interesuje trochę lepszy efekt przyciemniający- olejek rycynowy takiego na pewno nie zapewnia ;]


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie możesz używać naturalnych substancji koloryzujących, jednak de facto ich działanie będzie zbliżone do farby. Niestety innego skutecznego środka nie ma, poza jeszcze możliwym przyciemnieniem przez minoxidil, ahk-cu/ inne stymulatory.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że super w tej w kwestii jest szampon sunnah. Ktoś tego używał?


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem o indyjskich ziołach, że mają takie właściwości, sam stosowałem ale zbyt krótko: eclipta alba itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć przyciemnia. Sam stosowałem 5mg biotyny przez parę miesięcy i szczerze mówiąc nie zauważyłem tego- w każdym razie nie była to zmiana o jaką mi chodzi. Mimo wszystko w najbliższym czasie jeszcze raz z nią spróbuję i dodam też MSM, bo na 100% przyspiesza wzrost, czy pogrubia włosy? Nie wiem, ale mam nadzieję, że razem z MSM będzie to dosyć widoczny efekt.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ziom, a w jakiej formie stosowałeś to: eclipta alba ? Bo tak patrze i najczęściej w formie herbaty jest to używane, ale czytałem też coś o olejku.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to używałem we wcierkach, robiłem napar i dodawałem zamiast fazy wodnej do wcierek ale to było dawno temu. Chyba picie dawałoby lepsze efekty i może się nawet skusze, bo przyciemnia również cerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam olejek indyjski -mieszanka "ZAWIERA EKSTRAKT Z BRAHMI, AMLI I INNYCH ZIÓŁ, A TAKZE OLEJEK KOKOSOWY, KASTOROWY" działanie jakieś jest ale bez wielkich rewelacji,podejrzewam ,że kupujac owe ziola i robiac wcierke albo płukanke byłby wieksze efekty

 

jest takze dobry odsiwiacz koloryzujący,naprawdę rewelka,nie widac zupelnie ,że jest coś koloryzowane, nazywa się Delia odsiwiacz dla męzczyzn, mojemu bratu fryzjerka robi tak: bierze szczyptę tego proszku i miesza z szamponem nastepnie wciera to na włosy aż się spieni ,pozostawia na około 20-30 sekund po czym spłukuje,efekt jest piorunujący,nie znam obecnie nic lepszego,nie ma efektu żadnego rudych włosów pod słońce itp jak po farbowaniu, trzeba jednak eksperymentować ,nie pozostawic na dluzej bo mogą być kruczoczarne aż ,więc trzeba uważać

http://www.delia.pl/produkty/show/odsiw ... a_mezczyzn, na allegro po 19-20zł


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dorzucę swoje 3 grosze. Włosy do 24 roku życia miałem krukoczarne, po czym powoli nastąpiło ich rozjaśnianie i przy okazji siwienie. Od ponad 4 miesięcy używam biotyny (5mg) oraz paby (500mg) i niestety muszę stwierdzić, że przez ten czas włosy dalej jaśnieją i tracą kolor. Wiem że to za krótki okres na dostrzeżenie pozytywnych zmian, jednak nie zauważyłem nawet spowolnienia tego procesu.

Półtora roku temu zacząłem stosowanie Propecii i po 5 miesiącach, jeżeli chodzi o barwę włosów, efekt był niesamowity - ale chyba większości po stosowaniu finasterydu włosy odzyskują kolor i blask. Niestety od 6 miesięcy włosy ponownie zaczęły delikatnie jaśnieć i jednocześnie bardzo siwieć dlatego też rozpocząłem kurację biotyną i pabą (póki co nieskuteczną).

Dzięki @majette, że wspomniałeś o tym odsiwiaczu i efektach jego stosowania. Sam ostatnio borykałem się ze znalezieniem tego typu środka, skutecznego i jednocześnie nieprzereklamowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kurcze jakis antybiotyk,nie chce mi sie teraz szukac ,nawet nie wiem czy sie da to znaleźć,na starym forum,ktos pisal,robiono badania z jakims antybiotykiem stosowanym miejscowo,ponoć świetne efekty jesli chodzi o siwe wlosy,efekt odsiwiania pojawił się jako efekt "przy okazji" ,tez mam pare siwych , sprawa jest baaardzo trudna, paba,folligain,biotyna, inyjskie olejki i ziola typu eclipte tez nie załatwiaja problemu ,a z tym odsiwiaczem tylko ostroznie,bo dosłownie chwilke sie trzyma na głowie,zeby wlosy nie byly za ciemne


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunięty przeze mnie


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...