free web hit counter Skocz do zawartości
kulu

BIG3 - dalszy ciąg z lysienie.info

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

witajcie,

spróbuje i tu napisać co nieco o mojej walce, słyszę opinie że tu na forum jest więcej merytoryki - a tego mi właśnie trzeba!

mój stary wątek: http://lysienie.info/forum/viewtopic.php?t=7706

 

chyba jeszcze nikt nie wrzucał pełnej galerii, no cóż..jest na nich wszystko. Ja sam narazie wstrzymam się z opinią, chciałbym aby znawcy wypowiedzieli się pierwsi.

 

Galeria:

  • październik 2011
    styczeń 2012
    marzec 2012
    kwiecień 2012

 

kuracje big3 rozpocząłem z początkiem grudnia (3.XII), jakieś 1,5msc temu zrezygnowałem z maseczki WAX i dorzuciłem biotynę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maseczka wax to jest straszny syf, jest tam więcej wypełniaczy aniżeli henny która ma mieć własnie te zbawienne właściwości w niej, więc bardzo dobrze zrobiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz mój stan włosów na dzień dzisiejszy? Nie wiem, może się mi wydaje, ale czuje jakbym miał mniej u góry.. - a może jestem przewrazliwiony.

Proponujecie coś dodać do kuracji, zależy mi bardzo na tej górze właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś na granicy nw 2. Jeżeli nie masz żadnych uboków po finie to bierz dalej na pewno pomaga. Co mógłbyś dorzucić? Hmm w Twoim wypadku wiele mógłby pomóc ASC-J9 , ale na dzień dzisiejszy raczej tego nie dostaniesz;/


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorę możesz dorzucić jakiś słabszy bloker androgenowy w kremie, np. spiro, wiem że LION miał zamiar robić zamówienie na czysty proszek, także wyszłoby to dość tanio. Ewentualnie pobawić się we wcierki naturalne - jest o tym wątek na forum

 

Co do ASC-J9 to mam niewielki zapas z zamówienia dodatkowego, to mogę Ci zrobić w kremie na próbę 100g. Akurat 1ml byś pokrył najbardziej narażony obszar objęty łysieniem przez prawie 4 miesiące. Jest jedna osoba która przy kombinacji ASC+minox odbudowała linię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziom1990, wybacz że tak ucichłem. ten asc j9 to pewny specyfik?, bo nie chciałbym sobie pogorszyć. wydaję mi się, że już coś o nim słyszałem na lysienie.info, ale musze doczytać. najważniejsze: masz jeszcz jakiś zapasik?

 

co do skutów ubocznych po proscarze, to brak ich. co prawda nie robilem jeszcze prob wątrobowych, ale zamierzam to zrobic jeszcze przed wakacjami. warto brać proscar z jaką osłoną - ktoś bodajże na lysienie.info brał coś, ale czy warto, czy to nie spowoduje słabszego wchłaniania fina?

 

a powiedzcie mi jeszcze czy proscar moze spowodać odwrotny efekt, tzn. może wspomóc wypadanie włosów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na łysienie info każdy eksperymentalny środek uważają za "cukier puder z chin"....

 

Mam niewielki zapas, może na 3 kremy które mogę gotowe odsprzedać.

Co masz na myśli przez pewny środek? Nikt Ci nie powie że użyjesz coś i odzyskasz włosy Znamy jednak zasadę działania (poczytaj wątek o ASC) i zdecyduj czy byłby dla Ciebie dobrym dodatkiem do kuracji

 

Dobrze brać coś na wątrobę gdy przyjmuje się leki, nie tylko a łysienie ale antybiotyki, suplementy itp. Ja stosuje do tego celu sylimaryne (dodatkowo lekkie działanie anty-androgenowe). I mi np. proscar łysienie nie zatrzymał, jeśli już to jedynie nieznacznie spowolnił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o niespodziewane skutki uboczne po asc j9 jak np. wzmożone lysienie. Jak narazie nie stosowałem nic na na górę. Minox wedrowal tylko na zakola. Poczytam jeszcze o asc i dam Ci znać.

 

Co do zdjęć, to co myślicie na temat tych małych włosków. Pojawiły sie jakoś po miesiącu brania fina - fryzjer stwierdził, ze to odrosty, hmm..

 

#ps. ktoś ma kontakt do admina lysienie.info, mam problem z logowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zaobserwować po ASC-J9 to zahamowanie wypadania włosów, raczej w drugą stronę nie słyszałem żeby się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej chodziło mi o niespodziewane skutki uboczne po asc j9 jak np. wzmożone lysienie. Jak narazie nie stosowałem nic na na górę. Minox wedrowal tylko na zakola. Poczytam jeszcze o asc i dam Ci znać.

 

Co do zdjęć, to co myślicie na temat tych małych włosków. Pojawiły sie jakoś po miesiącu brania fina - fryzjer stwierdził, ze to odrosty, hmm..

 

#ps. ktoś ma kontakt do admina lysienie.info, mam problem z logowaniem.

 

na zdjęciach ciężko zauważyć odrosty, ale skoro osoba postronna to zauważyła to bardzo realne.

 

poczytaj dokładnie wątek o ASC-J9, o różnych pojazdach etc. tam jest większość odpowiedzi na Twoje pytania jeśli jednak będzie coś jeszcze Cie nurtować to pytaj właśnie w tamtych wątkach

 

co do Admina z lysienie.info to on się pojawia tylko gdy ma w tym jakiś interes, jeśli masz problem ze swoim kontem to bardzo prawdopodobne że już go nie odzyskasz - ja w ten sposób straciłem pierwsze konto (zmiana adresu e-mail), pisałem że wystąpił problem ale odpowiedzi się nie doczekałem. Chyba że Admin czyta nasze forum to wtedy będzie reakcja żeby pokazać że się mylę i skontaktuje się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to odrosty, to czy to w ogóle realne aby pojawiły sie po miesiącu od rozpoczęcia kuracji? Boje sie, ze może to być miniaturyzacja. Te włoski utrzymują sie już od pól roku (wydaje mi sie ze trochę podrosły).

 

Martwię sie o te górę..pod słońcem widać niewielkie prześwity ;/ Dlatego chciałbym zaatakować czymś skutecznym. Co możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego przeczytałem Twój wątek na łysienie.info i jest to wszystko delikatnie mówiąc niepoukładane. Swoją drogą uzupełniłbyś tutaj w swoim wątku co bierzesz i od kiedy oraz ile masz lat. Napisz pod jaką postacią zażywasz finasteryd (w sensie Propecia, Proscar czy jakiś generyk), jaki minoxidil, jaki szampon, jakie witaminki. Jeżeli te wszystkie informację znajdą się w jednym poście każdemu będzie łatwiej ocenić kurację i postępy.

 

Druga sprawa to właśnie ocena. Na podstawie zdjęć wstawionych przez Ciebie trudno ocenić postępy. Zdjęcia rób z tej samej perspektywy (kąt, odległość), przy tym samym świetle, zawsze mokre lub suche (lub oba rodzaje ale wyraźnie je oznacz). Nikt z nas nie powie Ci czy nowe rosnące malutkie włoski to odrosty czy miniaturyzacja jeżeli nie dasz zdjęć bardzo blisko. Zrób zdjęcie w miejscach których wydaje Ci się, że coś się dzieje, oznacz sobie z 3-4 charakterystyczne punkty (najlepiej pojedyncze charakterystyczne włoski) i rób tak co 2-3 miesiące. Wklej te zdjęcia i wtedy można oceniać jak na Ciebie działa kuracja.

 

Poza tym BIG3 nie stosujesz od października tylko gdzieś od grudnia (chyba wtedy dorzuciłeś fina?), czyli w zasadzie max 7 miesięcy. Wytrzymaj przynajmniej 5 miesięcy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po małej przerwie,

Co do mojej kuracji, to wyglądała następująco:

  • - od października 2011: minox + maseczka wax + szampon z keto +Vitapil z biotyną (wtedy był to ketinn forte, teraz nizoral)
    - na początku grudnia 2011 dodałem do powyższej kuracji proscar (dzielony na 5 części)
    - w kwietniu małe zmiany: wyrzuciłem maseczke WAX i Vitapil, a zastąpiłem to Biotyną 5mg

 

Możliwe, że może to okazać się ważne:

Luty-marzec 2010 - w tym okresie przebywałem w szpitalu, wylądowałem tam z innego powodu, ale organizm miałem bardzo osłabiony, miałem niedobór m.in. żelaza...co było widać bo włosy wypadały mi niemal garściami oprócz tego dostawałem silne kropłówki tzw. sterydy.

 

Od kwietnia do teraz w kuracji nic się nie zmieniło - szczegóły w podpisie.

 

Ostatnie posty @Liona, o proscarze/propeci (m.in. o przestarzałej recepturze z lat 70 i o wyższości duta nad finem) dają mi dużo do myślenia. Nie jestem obecnie na bieżąco z różnymi specyfikami, ale z tego co się orientuje to może warto u mnie zaatakować z RU? Wydaję mi się, że muszę nieco przebudować moją obecną kurację. Teraz jestem świeżo po fryzjerze, i znowu usłyszałem od niego (po raz pierwszy mówił mi to już w lutym 2011), że mam dużo nowych krótkich włosków - nadal nie mogę w to uwierzyć i niestety wydaję mi się, że jest to miniaturyzacja...

 

Poniżej zdjęcia z lipca 2012, aktualne podeśle w tym tyg.

zdjecie 1

zdjecie 2(na zdjeciu po prawej widać te krótkie włoski - ich jest całkiem dużo)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej po dłuugiej przerwie,

 

Przypomnę przebieg mojej kuracji:

- luty 2011 - grudzień 2011: minox 5% (stosowany tylko na zakola) + Vitapil z biotyną

- od października 2011: minox 5% + maseczka wax + szampon z keto (wtedy był to ketin forte, teraz nizoral) + Vitapil z biotyną

- na początku grudnia 2011 dodałem do powyższej kuracji proscar (dzielony na 5 części) i odstawiłem minox 5%

- w kwietniu 2012 małe zmiany: wyrzuciłem maseczke WAX i Vitapil, a zastąpiłem to Biotyną 5mg (i tak do dziś)

- kwiecień 2012 - luty 2013: fin 1mg, Biotyna 5000mcg, Nizoral/Babydream

- marzec 2013 - kwiecień 2013: fin 0,5mg, Biotyna 5000mcg, Nizoral/Babydream/Paraderm - szampon z dziegciem sosnowym (walczę z przetłuszczającym się włosami), minox 5% ( znalazłem buteleczke na strychu )

 

Stan włosów na dziś możecie sprawdzić tutaj.

 

Z braku efektów po braniu fina (Proscar) przez rok i 3m-c postnowilem dokonać zmian w kuracji -> RU i saba gel z hydro.

Nie brałem żadnej osłony do fina, stąd uboki w postaci podwyższonego ALATU - 74,0/41,0 [u/I]. Badania krwi robiłem po raz pierwszy dopiero w tym roku pod koniec lutego. Od tego czasu brałem 0,5 mg fina i osłone Essentiale Forte (do marca), a tera zbiorę HEPAREGEN.

 

Dwa pytania do Was:

1. Z RU chciałbym zacząć jak najszybciej, zapisałem się na zamówienie grupowe, ale możliwe, że będę miał go już w przyszłym tyg. od kolegi z forum , nie chciałbym robić przerwy w kuracji, dlatego nie wiem co robić, bo fin dziś mi się skończył, więc kupić raz jeszcze fina i brać co 2-3 dni 0,5 mg?

2. Co polecacie dołożyć do mojej kuracji? Na początku mojej kuracji (luty - grudzień 2011) zaczynałem od minox (na zakola) i standardowo meszek się pojawił, ale nic więcej, teraz myślę nad tym minox sulfate, co myślicie? Może coś innego dla wzmocnienia kuracji?

 

Strasznie zależy mi na poprawie gęstości góry - to mój główny priorytet, zakola traktuje drugorzędnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan nieciekawy ;/ RU jest dobrym rozwiązaniem- tylko nie stosuj go oszczędnie. Jak chodzi o żel SABA to ja na początek wziąłbym wersje z beta, a po 2 miesiącach przeszedłbym na hydro- chodzi o to, żeby jakoś odbudować ten "język", bo go tracisz. Ewentualnie pomyśl nad minoxem sulphate, jednak jeśli zakola traktujesz drugorzędnie to skup się głównie na połączeniu ru i saba


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

W pierwszym poście są zdjęcia z poprzednich lat/miesięcy, jeśli możesz to zerknij w celu porównania, bo ja jestem nieobiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no według mnie sporo Ci poleciało przez ostatni rok. Ta

Koniecznie musisz coś zmienić w kuracji. Na pewno bardzo ważny jest mocny środek przeciwzapalny- tak jak pisałem SABA z beta przez miesiące/2 miesiące (potem hydro) codziennie stosowany + RU 5% w KB- tylko dosyć duże ilości i na duży obszar. (widziałem, że zamawiasz 10g- taka ilość nie ma prawa przy takim obszarze do pokrycia starczyć Ci na rok- a trzeba ru stosować długo i regularnie). Ja jeszcze pomyślałbym czy by do tego zestawu nie dodać duta, bo skoro fin okazał się za słaby to musisz cholernie to wzmocnić. Spróbuj może najpierw na samym ru i sabie.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. W tej chwili 10g to max jaki mogę zamówić..

A jak z odstawianiem fina? Wystarczy, że od marca do początku kwietnia brałem po 0,5mg? Już mi się skończył, więc nie wiem czy jeszcze kupować i brać co 2-3 dni, co myślicie? Na RU z zamówienia grupowego będę musiał poczekać, bo nie mam innego źródła zaopatrzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RU 5% + Saba Gel + Minox 5% + Szampon z keto przez minimum rok. Mi po 2 miesiacach wlasnie na takiej kuracji poprawia sie gniazdo, w takim razie Tobie tez powinno.

Jak u Ciebie z wypadaniem włosów ? Ile dziennie wypada ?


Aktualna kuracja:

zew:RU58841+ Loxon 5%, Polaris 11, Zoxin

wew: Biotyna, Witamina D + B12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak u Ciebie z wypadaniem włosów ? Ile dziennie wypada ?

20-30 włosów przy codziennym myciu.

 

Co z tym RU, serio te 10g nie starczy (aż do kolejnego zamówienia) pokryć tej góry wraz zakolami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką ilość będziesz używał i na jaką długość włosów.Ja używam Ru KB 5% rożnie. mam krótkie włosy. I tak na 3 mm używam ok 0.5ml, na 9mm , 1ml> i włśnie do 1 cm mam długość włosów. Potem znowu obcinam. Jakbyś tak stosował,to myślę ze 10g Ru wystarczy Ci na około roku. Z tego co wiem ziom , tez podobnie uzywa RU>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zależy jaką ilość będziesz używał i na jaką długość włosów.Ja używam Ru KB 5% rożnie. mam krótkie włosy. I tak na 3 mm używam ok 0.5ml, na 9mm , 1ml> i włśnie do 1 cm mam długość włosów. Potem znowu obcinam. Jakbyś tak stosował,to myślę ze 10g Ru wystarczy Ci na około roku. Z tego co wiem ziom , tez podobnie uzywa RU>

 

Nie powinno się tak stosować RU. Gdy masz włosy na 9mm stosujesz ok 50mg, później po ścięciu schodzisz z dawką do 25mg i tracisz to co mogłeś zyskać przy wyższej dawce. Wystawiasz się po prostu na niekorzystne wahania.

 

Trzeba się trzymać stałej dawki, ja używam non stop 50mg dziennie. Przy takiej dawce 10g wystarcza na 200 dni. Przy niższych dawkach nie widziałem tak fajnych efektów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesli rozpuszamy Ru w kb 5% to co to za róznica, jeśli substancja rozpuszaczona ma zawartośc 5% w roztworze?? przecież nie ma różnicy czy uzywamy np 0.5ml ru na 1cm długość włsów, czy jesli nam to nie wystarcza to uzyjemy 1ml na 1 cm długośc włosów. przeciez stęzenie bedzie takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stężenie tak, ale dawka nie. Zobacz na minoksidil, też niektóre osoby są w stanie pokryć obszary łysiejące ilością ~0,3ml, ale nie przyniesie to takich efektów jak 2x 1ml bo dawka jaką dostarczymy w skórę głowy będzie zbyt niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...