free web hit counter Skocz do zawartości
slowik1985uk

Moja 10 letnia walka z łysieniem, wielka prośba i pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Trochę żałuję że nie trafiłem na to forum wcześniej bo pewnie inaczej wyglądałaby moja walka z łysieniem androgenowym. Moje łysienie i walka z nim zaczęło się ok 10 lat temu i obecnie jestem w stanie NW3.

 

Moja kuracja którą prowadzę w ciągu tych 10 lat to:

minox 5%

proscar 1,25 mg

szampony: Biowax, Nizoral,Regenepure Dr

ojekek Rycynowy

 

Niestety ale z racji mojej pracy, stylu zycia i związanego z nią permamentnego braku czasu nie miałem okazji żeby powaznie przysiąść na problemem moich włosów i zastanowić sie nad bardziej kompleksową kuracją, a do środków które tyle lat stosuje po prostu się przyzwyczaiłem. W ciągu tych wszystkich lat zauważyłem że znacznie wyhamowałem wypadanie włosów (obecnie to ok 50-70/dzień), korona głowy jest ok. tutaj widac dużą poprawę, ale linia włosów i zakola stale sie cofają. Na linii włósów mam bardzo dużo nowych tzw. 'baby hair' które za nim nie mogę zmienić w normalne włosy.

 

Przeczytałem w ostatnim tygodniu wiele wątków tego forum, podziwiam Was za wiedzę do której doszliście metoda prób i blędów, i chciałbym Was prosić o pomoc w skomponowaniu dla mnie odpowiedniej kuracji.

 

Mój plan to :

 

Rano:

-Minox % 5 ( miło jakbyście wskazali czym możnaby go wzmocnić - może AHK-cu ? )

-RU 5% w KB 3 ml

 

Wieczorem:

- Minox 5%

- Saba z Hydro (co 2-3 dni)

- EMU + olej rycynowy ( w dni kiedy nie będę używał Saba )

 

+ proscar

+ biotyna 7,5 mg

 

Moje obawy odnoście Fina, czy stosowanie go razem z RU jest bezpieczne ? Nie chciałbym z niego rezygnować, bo boję się że stracę to co na Nim wypracowałem.

 

Wiem że na każdego działa co innego, ale mam glęboką nadzieję że dzięki Waszej wiedzy, doświadczeniu i znajomości tematu uda Nam się stworzyć optymalną dla mojej kurację. Będę wdzięczny za pomoc i udzał w dyskusji.

 

Dodaj zdjęcie tak jak prosiłeś.

glowa.jpg.f5bc274bd3a7758b0ed9dcd933a4e6d2.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc jakies fotki mysle ze stosowanie fina i ru nie jest niebezpieczne jezeli nie masz ubokow zandych po finie


RU KB Solution 5% 1,2,5ml dziennie ( 21.11.13 ) zaczne w tym tyg spowrotem

Saba Gel Betha 1x dziennie przez miesiac codzien od 10.11.14

Olejek arganowy,olejek rycynowy,sawpalmetto

Szampon z keto 2-3 x w tyg w dni bez saba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fina możesz stosować razem z ru. Efekty powinieneś mieć nawet jeszcze lepsze.

Kuracja wygląda bardzo ciekawie. Zobaczymy efekty po kilku miesiącach systematycznego stosowania. Zakola Ci raczej nie odrosną, jednak środek języka może się poprawić.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim wieku zacząłeś łysieć i kiedy rozpocząłeś stosowanie fina? Jak oceniasz sytuację na głowie po tylu latach w porównaniu do stanu początkowego - jest lepiej niż 10 lat temu/ tak samo czy jednak jest lekki regres? Ogólnie sytuacja po tylu latach wygląda znakomicie - przód po pewnym czasie u większości osób zaczyna się sypać, ale środek i tył wygląda rewelacyjnie. Nie myślałeś o przeszczepie? 2500-3000 graftów rozwiązałoby u Ciebie problem całkowicie.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim wieku zacząłeś łysieć i kiedy rozpocząłeś stosowanie fina? Jak oceniasz sytuację na głowie po tylu latach w porównaniu do stanu początkowego - jest lepiej niż 10 lat temu/ tak samo czy jednak jest lekki regres? Ogólnie sytuacja po tylu latach wygląda znakomicie - przód po pewnym czasie u większości osób zaczyna się sypać, ale środek i tył wygląda rewelacyjnie. Nie myślałeś o przeszczepie? 2500-3000 graftów rozwiązałoby u Ciebie problem całkowicie.

 

Fina zacząłem stosować ok 6 lat temu razem z Loxonem 5%. Co do korony głowy to nastąpił tu znaczny postęp i jest lepiej niż kilka lat temu, natomiast na przodzie i zakolach widać jednak stały regres i coraz większe przerzedzenie. Pewnie spowodowane jest to tym że mój oragnizm przyzwyczaił się do działania Loxonu, a ja nie miałem czasu zająć się znalezieniem wydajniejszej kuracji ( o dziwo nigdy nie zauważyłem negatywnych skutków ubocznych stosowania minoxa i fina).

 

Tak jak pisałem na przedzie głowy i na linii włosów mam bardzo dużo baby hair, a jako że jest to pewnie wszystko co mogę wyciągnąć z mojej obecnej kuracji, to postanowiłem z Waszą pomocą i doświadczenie zacząć walczyć z łysieniem poważniejszą amunicją. Obecnie najbardziej zależy mi na zagęszczeniu przodu głowy bo zakola pewnie pozostaną a przeszczep to jak na razie dla mnie sprawa nierealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że po tylu latach 0,25mg fina dziennie to trochę mało, możesz spróbować zwiększyć dawkę do 1,25mg (tabletka Proscaru podzielona na 4 części). Jak fin po upływie czasu przestaje działać to zazwyczaj zwiększa się stosowaną dawkę bądź zmienia kurację na dutasteryd który blokuje znacznie więcej DHT w skórze głowy.


Damian - Medikemos Consultant for Poland

 

E-mail: damian@medikemos.com

 

MeDiKemos Hair Transplantation Clinic

263, Avenue Brugmann

1180 Brussels

Belgium

 

WWW: http://www.medikemos.com/en

Odwiedź nasz profil na Facebooku | Sprawdź nasz kanał na YouTube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...