free web hit counter Skocz do zawartości
wylysialek

Worki po oczami

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy urosły mi dość spore worki pod oczami. Jeśli ktoś nie śledzi mojego tematu, to napiszę że regularnie od kilku miesięcy używam duta E5D. Te wory miałem od dawna, ale całkiem normalnej wielkości, a od jakichś kilku miesięcy stały się wielkie jak u starszego gościa. Wcześniej używałem fina i było z tym ok. To może być od duta, czy szukać przyczyny w jakichś niedoborach ? Ewentualnie jakich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zdarzało się to bardzo szybko podczas kuracji minoksidilem. Dosłownie w przeciągu 1-2 tygodni. Stosujesz go może oprócz duta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Worki pod oczami oznaczają gorszą pracę wątroby.

 

Mam zespół Gilberta - genetycznie uwarunkowany syndrom polegający na podwyższonej produkcji bilirubiny przez wątrobę. Może to od tego ? Chociaż lekarz o takim skutku nic nie mówił. Jedyny problem z tym, to ewentualne zażółcanie białkówek lub ekstremalnie skóry, które zresztą nigdy mnie nie dotknęło. Jakby ktoś nie wiedział bilirubina, to barwnik.

 

W moim przypadku zdarzało się to bardzo szybko podczas kuracji minoksidilem. Dosłownie w przeciągu 1-2 tygodni. Stosujesz go może oprócz duta?

 

Stosuję minoxa 2 % od jakiegoś tygodnia, ale to nie od niego, bo od tego czasu wielkość worków się nie zmieniła. Miałem ponad 5-cio miesięczną przerwę od minoxa i w tym czasie wory urosły, a nie zmalały, czyli na mnie chyba tak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie miałem może worków, ale cienie i było to połączone z ogólnym osłabieniem.

 

Jedyne co zmieniłem to obniżenie stężenia RU z 5 do 3% oraz suplementacja żelazem. Po jakimś czasie problem znacząco się załagodził i samopoczucie się poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem je już przed kuracją Ru. Jutro kupię żelazo i zobaczę, czy coś się poprawi. Lion możesz polecić jakiś dobry suplement, czy może być jakiekolwiek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzieś słyszałem, że najlepsze jest płynne. Ja stosuję Loma Vital żelazo+cynk, a kupuję na allegro.

 

PS. Na efekty będziesz musiał trochę poczekać, bo to jest jakby budulec do odnowy komórek.

Natomiast warto sobie ew zrobić badania poziomu żelaza oraz ferrytyny, bo jeśli masz gdzieś pośrodku normy, to problemu szukaj gdzie indziej. Ja miałem ferrytynę w dolnej granicy tuż po rozpoczęciu suplementacji żelazem. Zakładam, że teraz będzie lepiej.

 

EDIT: I pij przez słomkę, bo zabarwia zęby (to powszechnie znany fakt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie lepiej najpierw porobię badania, a dopiero w razie ewentualnych braków pomyślę o suplementacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem i zastanawiam się czy nie jest to również przyczyną zbyt długiego siedzenia przed ekranami? przecież większość czasu spędzamy dzisiaj przed ekranami, telewizja, komputer (zwłaszcza jeśli pracujemy w biurze) a nawet wyświetlacz w komórce... regularnie uzupełniam witaminy, trzymam się diety i ciągle mam z tym problem


pms - akcesoria medyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że można to zlikwidować szybko i skutecznie ostrzykanięciem ich jakąś substancją, nie pamiętam jaką, oczywiście w gabinecie medycyny estetycznej. Nie wiem na jak długo to pomaga i ile kosztuje. Zacząłem się natomiast przyglądać jak to wygląda u wielu osób i stwierdziłem, że często ludzie o dobre kilka lat młodsi, którzy nie stosują żadnej kuracji i prowadzą zdrowszy tryb życia mają większe opuchnięcia ode mnie, więc postanowiłem się przestać tym nadmiernie przejmować.

Wyświetlacze na pewno zdrowe nie są, ale trudno powiedzieć, czy powodują takie skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zespół Gilberta - genetycznie uwarunkowany syndrom polegający na podwyższonej produkcji bilirubiny przez wątrobę. Może to od tego ?

 

Też to mam i co prawda nie mam worków, ale bardzo mocne cienie pod oczami. Nigdy nie wiązałem cieni z pracą wątroby, ale to może być dobry trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worki pod oczami to problem nerek nie wątroby. Problemy z nerkami przekladaja sie na zaburzenia hormonalne (w tym łysiene), nerwice, depresje, lęki, zmęczenie, problemy ze snem, sprawy krążeniowe, opuchlizne i wiele innych. Pomocne są 2 zabiegi: mezoterapia bezigłowa najlepiej na urządzeniu firmy BTL (odprowadza limfe pod oczami, pobudza krążenie) oraz mezoterapia igłowa specjalnym koktajlem Light eyes, Dark Circle Solution, Eye Bag Solution, RRS EYE (ja miałam Light eyes łączoną z którąś jeszcze ale nie pamiętam). Generalnie robiłam zarówno mezoterapie bezigłową jak i igłową - obie mogę polecić jako skuteczne. Aktualnie robie bezigłową na całą twarz, bo ma rowniez efekt liftingujący (300 zł raz w miesiącu). Natomiast igłowa z tego co pamiętam kosztuje 350 zł ale nie pamietam w jakich odstępach robiłam początkowo, poźniej tak co trzeci miesiąc utrzymywał się efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...