free web hit counter Skocz do zawartości
blue

Ocet jabłkowy na włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o tym?

https://portal.abczdrowie.pl/ocet-jablk ... a-i-wlosow

http://naturalnekosmyki.bloog.pl/id,340 ... aid=614fe6

 

Ja stosuję od 2 miesięcy.

W tej chwili nie mam linku do strony, na którą 2 miesiące temu natrafiłem. Stosuję tak jak było tam podane, czyli:

- proporcja 2/3 wody i 1/3 octu jabłkowego w rozpylaczu. Świetnie się do tego nadaje np. buteleczka po Loxonie.

- rozpylam od razu po umyciu włosów i spłukuję wodą po 10 minutach.

Efekt: włosy błyszczące i wyglądające zdrowiej. Może minimalnie spada objętość, ale za to nie ma puszącego się siana, co w moim przypadku jest na plus.

Nie wiem jak działa na łupież i stany zapalne, bo nie mam tego problemu od kiedy odstawiłem Loxon...

 

W każdym razie polecam wypróbować. Taniocha


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wzmożonego łupieżu i łojotoku to po co stosujesz ocet? Przecież ta substancja jest polecana głównie na tą dolegliwość i wielu łysiejących obawia się jej stosowania, bo może i łojotok niszczy, ale może odbić się też na włosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co odstawiłem lub stosuję bardzo rzadko.

Włosy po nim mam lepiej wyglądające, ale obawiam się właśnie, że może mieć negatywny wpływ na ich stabilność.

Doszedłem do wniosku, że nie mam potrzeby stosować octu, bo mam wręcz za mało łojotoku. Skóra bez stanów zapalnych i łupieżu.

Mógłbym nawet nie myć 3 dni, a i tak nie byłyby tłuste; troche mnie to niepokoi.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że nie mam potrzeby stosować octu, bo mam wręcz za mało łojotoku. Skóra bez stanów zapalnych i łupieżu.

Mógłbym nawet nie myć 3 dni, a i tak nie byłyby tłuste; troche mnie to niepokoi.

 

 

Bierzesz duta , który ogranicza łojotok . To normalne przy takiej kuracji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim brałem duta miałem podobnie, o ile nie tak samo jeżeli chodzi o skórę głowy.

Poza tym łojotok mam na czole, może delikatnie ograniczony, ale mam sporo.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue...panowie zaraz Cię obśmieją za tak proste, naturalne metody walki z problemami. Bo przecież, jakieś octy, rycyna muszą przegrać z tymi wszystkimi Ru-sru.

Przecież Natura, to słabizna...wierzymy w moc intelektualną człowieka i jego wyroby farmaceutyczne.

Jestem onkologiczna i powiem Wam: ta cała zajebista chemia słabo działa, natomiast w niektórych przypadkach dużo lepiej ładowanie się mega dawkami witaminy C. W naszym środowisku mamy ogromny szacunek do metod naturalnych...logika po prostu do tego prowadzi.

A wypadanie włosów w zestawieniu z rakiem, to cicha msza przy bocznym ołtarzu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, natomiast w niektórych przypadkach dużo lepiej ładowanie się mega dawkami witaminy C.

 

To prawda, czytałem nawet o dożylnych wlewkach witaminy C, natomiast nie widzę związku jeśli chodzi o walkę z łysieniem.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś na forum zapytał o wcierki z jakiegoś zioła (sorry, nie pamiętam) i został obśmiany. Takie sobie porównanie zrobiłam, co w tym niezrozumiałego?

Na forach włosomaniaczek (tak się same nazywają), furorę robią wcierki z kozieradki.Jasne, nie mówimy tu o łysieniu andro, ale ta wciera wyparła wszystkie apteczne przeciw wypadacze. Chociaż ja osobiście, nawet gdybym łysiała, najpierw dałabym szansę naturze. Ale to moje zdanie. Może to już defekt mózgu, że fatalnie reaguję na słowo chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stosuję ocet jabłkowy ale jako płukankę. Wlewam trochę octu do butelki po szamponie 200 ml, a resztę uzupelniam zimną wodą. Po myciu i spłukaniu wszystkiego, na sam koniec polewam tą płukanką. Łuski włosa są domknięte, więc tworzy się z nich tafla. Polecam i kobietom i długowłosym mężczyznom.


Moim zda­niem to nicze­go nie jes­tem pe­wien, jed­nak wi­dok gwiazd spra­wia, iż zaczy­nam marzyć. - Vincent van Gogh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...