free web hit counter Skocz do zawartości
Nerd

Stosowanie RU z minoxem 5% - jak pogodzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad stosowaniem minoxidilu 5% (Loxon).

 

Do tej pory używam RU na wieczór/na noc. Jak stosować minoxidil jeśli w zaleceniach dostałem dwa razy dziennie?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najlepiej dodać minoxidil lub minoxidil sulphate w proszku do KB solution z RU i stosować razem.

 

A jeśli nie możesz, to stosuj minoxidil raz dziennie, a po 30 minutach nakładaj RU w KB solution.

Ew daj niższe stężenie RU w KB i stosuj oba 2x dziennie, wg powyższego zalecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a stosowanie minoxidilu rano, następnie wieczorem i po 30min nałożenie jeszcze ru?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie?


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a stosowanie minoxidilu rano, następnie wieczorem i po 30min nałożenie jeszcze ru?

 

Mozesz sprobowac, wydaje sie dobrym rozwiazaniem, ale rano pametaj o myciu glowy przed nalozeniem kolejnego minoxa...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pomysl sredni, bo wlosy nie beda chronione w dzien.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem pomysl sredni, bo wlosy nie beda chronione w dzien.

Jakby nie zrobil nie beda chronione ciagle. Musialby stosowac ru 2x dziennie, ale to juz spore ryzyko z ubokami, takze przy stosowaniu tego typu srodkow trzeba pojsc niestety na kompromis...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja bym proponowal mocniejszy minox raz dziennie wieczorem po myciu glowy, a nastepnie RU. Ochrona bedzie dluzsza (co nie znaczy, ze na tym samym poziomie), skoro odpada koniecznosc mycia glowy rano w zwiazku z ponowna aplikacja minoxa.


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni też stosuję minox i Ru w KB (wcześniej Ru w loxonie). Jeśli ktoś zażywa dodatkowo fina lub duta to myślę, że fakt braku ochrony w dzień lub w nocy nie jest tak bardzo istotny. Jeśli natomiast Ru jest jedynym blokerem to trzeba do sprawy podejść poważnie. Dzięki mojej obecnej kuracji(dut, minox, Ru, czasem Saba 0.1 ml) udało mi się całkowicie zatrzymać łysienie, a nawet zagęścić nieco włosy. Chciałbym, żeby stan dalej się poprawiał i boję się wszelkich zmian w kuracji. Niestety ze względu na skutki uboczne będę musiał chyba w najbliższym czasie całkowicie zrezygnować z duta i zostanie mi tylko Ru.

Lektura forum przynosi następującą wiedzę: używanie Ru w pojeździe standardowym nie było badanie i może powodować skutki uboczne, stosowanie dwa razy dziennie tym bardziej, więc dla dmuchających na zimne raczej na dłuższą metę odpada. Używanie na noc podobno w teorii też jest nieco bardziej ryzykowne niż w dzień. (Ktoś raz o tym pisał) Poza tym nie można mieszać z Sabą/Emu/Nizoralem, które używamy na noc, więc mielibyśmy niepotrzebne przerwy w kuracji.

Najlepiej stosować w takim wypadku w systemie minox - Ru - minox. Mamy teraz dylemat przerwy między aplikacjami. Podobno im dłuższa, tym lepiej, ale z drugiej strony jeśli stosujemy Sabę/Emu/Nizoral, to najczęściej przed wieczorną aplikacją myjemy włosy(nizoral - tylko myjemy), czyli w efekcie Ru jest na głowie tylko kilka godzin. Pozostałą część doby mieszki nie są chronione. Dla mnie jest jeszcze jeden problem ze stosowaniem rano: zlepione włosy. Nie było tego problemu z samym loxonem. Teraz, kiedy stosuję najpierw kirkland, a potem Ru w KB(1.5 ml), moje rzadkie włosy wyglądają na jeszcze rzadsze i ciężko je rozczesać. Ten problem mogę ostatecznie zaakceptować, ale wcześniej wymienione wydają się nieco poważniejsze na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylysialek nie dziwie sie ze Ci sie udalo, jak dowaliłeś najcięższą artylerią ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...