free web hit counter Skocz do zawartości
adam24

25 lat i coraz szbysza utrata włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dodaję kolejne zdjecia postepowania łysienia. Tym razem widoczne juz jest szybkie posypanie prawego jak i lewego zakola, oraz duze przezedzenie lini wlosow na czole

 

adae6708cd20e31dmed.jpg

 

2c31b907465cf3c6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wku.....ja mnie lekarze ktorzy bez zadnych badan wypisuja finasteryd . na jakiej podstawie stwierdzaja ,ze masz za wysoki dht. idziesz do takiego dermatologa a on wciska ci fina . idziesz do trychologa a on wciska ci fina. idziesz do klinki hair transplant a tam juz czeka recepta na fina. i za kazdym razem tylko mowia musze pana poinformowac o mozliwych skutkach ubocznych czyli pindol nie podnoszacy sie na widok kobiety czy tez rosnace cycki. zdania sa podzielone czy brac czy nie brac czy dziala czy nie. ja bralem krotko bo przez 3 miesiace i po takim czasie chyba nie mozna nic stwierdzic. jedyne co zauwazylem to zmniejszone libido .jezeli o mnie chodzi wyrzucilem to do smieci. czytalem tez na innych forach zagranicznych o skutkach ubocznych tego swinstwa.facet stracil nawet rodzine bo po co kobiecie facet impotent. ja mowie zycia nikomu ukladal nie bede i szanuje to ,ze bierzecie po kilka specyfikow naraz. kazdego indywidualny wybor. ja wole nature. a jak widze te zdjecia jak z prawie lysego faceta robi mu sie las na glowie to rozkladam rece i zastanawiam sie jak reklama wplywa na nas wszystkich. nastepny mega dobry lek minox czy jakos tak. gdzies tu wyczytalem na tym forum ,ze go pikawa napi....la ,ale smialo bierze dalej. na innym forum czytam ze gosc wyladowal na kardiologii i zmniejszyl dawke.

 

pokazcie mi udokumentowany przypadek ,ze te finy czy inne minoxy dzialaja bo podobno niektorzy wyhodowali sobie niezle czupryny?

 

kolego poczytaj i sam zdecyduj .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskają fina, bo nic innego nie jest zatwierdzone do walki z łysieniem. A obniżając poziom dht, który możesz mieć średni albo niski w pewnym stopniu spowalniasz łysienie. Przecież żaden lekarz nie poleci Ci Ru czy CB albo stepi. Co najwyżej wizytę u psychiatry i akceptacje łysienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wku.....ja mnie lekarze ktorzy bez zadnych badan wypisuja finasteryd . na jakiej podstawie stwierdzaja ,ze masz za wysoki dht. idziesz do takiego dermatologa a on wciska ci fina . idziesz do trychologa a on wciska ci fina. idziesz do klinki hair transplant a tam juz czeka recepta na fina. i za kazdym razem tylko mowia musze pana poinformowac o mozliwych skutkach ubocznych czyli pindol nie podnoszacy sie na widok kobiety czy tez rosnace cycki. zdania sa podzielone czy brac czy nie brac czy dziala czy nie. ja bralem krotko bo przez 3 miesiace i po takim czasie chyba nie mozna nic stwierdzic. jedyne co zauwazylem to zmniejszone libido .jezeli o mnie chodzi wyrzucilem to do smieci. czytalem tez na innych forach zagranicznych o skutkach ubocznych tego swinstwa.facet stracil nawet rodzine bo po co kobiecie facet impotent. ja mowie zycia nikomu ukladal nie bede i szanuje to ,ze bierzecie po kilka specyfikow naraz. kazdego indywidualny wybor. ja wole nature. a jak widze te zdjecia jak z prawie lysego faceta robi mu sie las na glowie to rozkladam rece i zastanawiam sie jak reklama wplywa na nas wszystkich. nastepny mega dobry lek minox czy jakos tak. gdzies tu wyczytalem na tym forum ,ze go pikawa napi....la ,ale smialo bierze dalej. na innym forum czytam ze gosc wyladowal na kardiologii i zmniejszyl dawke.

 

pokazcie mi udokumentowany przypadek ,ze te finy czy inne minoxy dzialaja bo podobno niektorzy wyhodowali sobie niezle czupryny?

 

kolego poczytaj i sam zdecyduj .

Kazdy by chcial, zeby byl na to lek, ktory eliminuje problem z glowy, ale tak nie ma i albo pchasz sie w walke z tym ch..em, albo maszynka i lysinka. Dobrze, ze chociaz ta opcja prob jest i poswiecen,kiedys nawet tego nie mieli


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze za kilka-kilkanascie lat znajda cos na wypadanie. dołujące jest to jak czlowiek patrzy na lecace wlosy i nic nie moze z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze za kilka-kilkanascie lat znajda cos na wypadanie. dołujące jest to jak czlowiek patrzy na lecace wlosy i nic nie moze z tym zrobic.

 

Jak wspomnialem, mozesz probowac, a noz cos zadziala na lata i to zatrzyma;]


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wziąć cos co może pomóc ale nie zaszkodzi. nie chce walczyc z łysieniem a nabawić się jakiejś choroby albo komplikacji. Załączam zdjęcie na któym widać jak szybko postępuje łysienie. Takie tempo zauważyłem gdzieś od marca - wcześniej było bardzo powolne. Nie wiem co może być przyczyną takiego przyspieszenia.

czy możliwe jest że przy łysieniu androgenowym przerzedzają się włosy po bokach i z tyłu głowy? tak właśnie dzieje sie u mnie.

 

8cb915f6c5012440gen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załączam zdjęcie na któym widać jak szybko postępuje łysienie.

Nie widać łysienia. Jesteś przewrażliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy pierwszym a drugim zdjęciem nie widać żadnej różnicy. Możliwe, że na trzeciej focie jest lekka miniaturyzacja, albo po prostu tak fryzjer Cie obciął, że masz więcej krótkich włosów.

Myślę, że trochę panikujesz. Do walki trzeba podejść na spokojnie. Masz świetne włosy. Skoro uważasz, że stan się pogarsza to powinieneś zacząć stosować ru i nic poza tym- przy takim stanie. Myślę, że tak 1/1.5ml ru by Ci wystarczyło.


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba zacząć od SABA z hydro i stosować 3x tygodniowo (np. wt/czw/sob), w pozostałe dni EMU oil.

 

Być może to po prostu jakiś problem skórny a nie łysienie androgenowe. Dopiero jeśli po kilku miesiącach takiej kuracji będzie się pogarszać to może znaczyć że AGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walkę z łysienim należy zacząć wtedy jeśli się stwierdzi, że wogóle występuje.

miedzy pierwszym a drugim zdjęciem nie widać żadnej różnicy. Możliwe, że na trzeciej focie jest lekka miniaturyzacja, albo po prostu tak fryzjer Cie obciął, że masz więcej krótkich włosów.

Zobacz na daty tych zdjęc, między 2 a 3 zdjęciem jest ok. 2 tygodni. Aby zauważyć miniaturyzacje, włos musi przejść przez swoje cykle wzrostu, co z pewnością nie zajmie dwóch tygodni.

 

@adam24

Rób zdjęcia co jakiś czas (np. co 2 msc.) i je porównuj. W ten sposob bedziesz wstanie dostrzeć zobaczyć czy łysienie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz zwiększonej ilości włosów na rękach czy po prysznicu to monitoruj sytuację co pół roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kąpieli w wannie sa dziesiatki wlosow, tak jak i na dloniach przy myciu glowy. wiem ze zdjecia nie odzwierciedlaja rzeczywistego stanu w pelni, ale nawet fryzjerka do ktorej chodze mniej wiecej co 3 tygodnie byla zdziwiona ze tak poglebiaja mi sie szybko zakola. nie wiem czym jest spowodowane tak szybkie postepowanie i najgrosze jest to ze w okolicy bylem juz u wszystkich dermatologow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wrzucam kolejne zdjęcia. Łysienie nadal postępuje w dość szybkim tempie. Linia czoła z tygodnia na tydzień idzie ku górze, a także widoczne jest przerzedzenie włosów po bokach jak i z tyłu głowy. Podczas kąpieli w wannie jest coraz wiecej wlosow, a podczas przeczesania ich ręką niekiedy na dłoni zostaje ich 10+.

 

2531812f161edd6c.jpg

 

05ec71d17f06d273.jpg

 

66a057242a8806e6.jpg

 

2ab118e68c931264.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos, jakby rzeczywiscie sie zaczelo dziac, dobrze ze to monitorujesz!

Sa podzielone opinie na temat tego czy lysiejesz czy nie- najlepiej to wiesz sam. Jezeli nic nie stosujesz zacznij sobie od RU 1ml na dzien i saba 2x na tydzien.

Jezeli nie chcesz nic stosowac, przekonamy sie z czasem czy to lysienie czy nie:)


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w następnym tygodniu mam wizytę u dermatologa - jedyny rzetelny w okolicy. po wizycie zdecyduje czy zaczac kurację która podales wyzej. szybko przetluszczaja mi sie wlosy i to ma pewnie duzy wplyw na ich wypadanie. tak jak juz wspominalem kilka postow wczesniej, dziwi mnie ze przy potencjalnym lysieniu androgenowym przerzedzaja sie wlosy po bokach glowy. w porownaniu do zdjec z przed roku jest katastrofa - wtedy wlosy po bokach byly geste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bokami jest dziwna sprawa, bo patrząc na łysiejących mam wrażenie, że one lecą ostatnie i dopiero goście z NW6 mają rzadkie boki. Zresztą nawet niektórzy z wysokim stopniem wyłysienia mają je bardzo gęste. Zawsze mnie niepokoiło moje słabnięcie tych stref, bo wydawało mi się, że to prognoza całkowitej łysiny. Twój przypadek jest jeszcze bardziej zastanawiający, bo górę masz dobrą, raczej bez większych oznak miniaturyzacji, a boki faktycznie trochę rzadkawe. Z drugiej strony jeszcze nigdy nie widziałem nikogo z dobrą linią, a łysymi (o ile nie zrobił irokeza ) bokami. Obserwuj na spokojnie sytuację, bo myślę że jeśli masz jakikolwiek problem z łysieniem, to niezbyt agresywny.

Przypomniało mi się, że mówiłem kiedyś o tych bokach dermatolog i powiedziała, no faktycznie trochę to dziwne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylysialek i na jakim etapie wypadanie bokóch zatrzymało sie u Ciebie? ja porównując zdjecia sprzed roku - półtorej, zauważam że boki miałem gęste. Teraz rzadkość włosów po bokach wymusza na mnie ciągłe ich skracanie bo wyglądaja w pewnym czasie tak:

 

053beec24298f70emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Przede wszystkim idź do dermatologa. Możesz mieć łojotok.

Zanim zaczęły mi wypadac włosy na zakolach w wieku 17 lat to najpierw przerzedziły mi się włosy na skroniach. To może być androgenowe.


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wylysialek i na jakim etapie wypadanie bokóch zatrzymało sie u Ciebie? ja porównując zdjecia sprzed roku - półtorej, zauważam że boki miałem gęste. Teraz rzadkość włosów po bokach wymusza na mnie ciągłe ich skracanie bo wyglądaja w pewnym czasie tak:

 

053beec24298f70emed.jpg

 

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy wypadanie boków się u mnie zatrzymało, bo od lat nie byłem zbyt długo bez blokera doustnego. Nawet jeśli się pogarszały, to po zastosowaniu fina/duta trochę się poprawiały, chociaż nigdy nie wróciły do czasów sprzed łysienia. Ostatnio używałem tylko Ru na górę i znowu zaczęły lecieć, dlatego teraz smaruję też boki. Jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają, to wejdź na moją historię. Ostatnie fotki pochodzą z sierpnia, ale myślę że teraz stan aż tak bardzo się nie różni. Boki zaczęły lecieć później niż zakola, czyli jakieś 10 lat temu, więc całkiem nie wyłysiały. Jeśli chcesz zobaczyć jak by wyglądały bez blokera, to gdzieś na początku mojego wątku są fotki stanu po jakichś 2 miesiącach przerwy od blokera. Góra jest kiepska, ale boki w miarę znośne. Co do strzyżenia, to ja też ostatnio zostawiam je na kilka mm, bo jedynie wtedy wyglądają w miarę normalnie. U Ciebie faktycznie porównując górę wyglądają dość słabo, ale wydaje mi się, że bardziej nie powinny polecieć. Przypadki tak dobrej góry, a łysych boków raczej się nie zdarzają, więc tak jak pisałem obserwowałbym, ale nie przejmował się za bardzo, zwłaszcza że teraz krótkie boki są modne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...