free web hit counter Skocz do zawartości
matt3045

Kilka pytan przed HT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1. Czy chirurdzy sadza wlosy na bliznach, jest to normalny proces, czy wymaga to jakiegos specjalistycznego podejscia (W tym przypadku chodzi o Emirsoy'a)? Mam kilka znamion na glowie (tzw pieprzyki) ktore myslalem ze mozna usunac przed HT?

 

2. Po HT - czy istnieja jakies ograniczenia jesli chodzi o sporty, glownie mam na mysli bieganie oraz silownie, jesli tak to jak dlugo? Jak ze spozywaniem alkoholu po HT, mam np na mysli lekko zakrapiana imprezke powiedzmy 1-2 tyg po HT.

 

3. Czy istniejace wczesniej slabe/rzadkie wlosy obumieraja po posadzeniu w to miejsce nowych?

 

4. Ktore kliniki poza BHR oraz A's oferuja BHT, chodzi mi o dobry stosunek jakosc/cena i w miare mozliwosci aby bylo to nie na koncu swiata.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1. Tak, ale blizny mają gorsze ukrwienie i czasem odrost może być niepełny (w skrajnych przypadkach nawet zerowy).

Oczywiście blizny bliznom nierówne.

Możesz ew jechać przez kilka miesięcy bliznę dermaroller'em 1,0 mm lub 1,5 mm - dla poprawy jakości skóry oraz lepszego ukrwienia, a potem dopiero robić zabieg.

 

2. Większość zaleceń pooperacyjnych obejmuje okres pierwszych 2 tygodni po zabiegu. Dłuższe ograniczenia są dla basenu (chlorowana woda) - 3 miesiące oraz dla opalania się (z uwagi na możliwe przebarwienia na skórze) - 6 miesięcy.

Żadne zalecenia pooperacyjne nie sięgają jednak powyżej pół roku.

 

3. Jeśli przeszczepiasz w to samo miejsce to tak - poświęcasz włosy, które rosły tam wcześniej.

 

4. BHT naprawdę dobrze (w sensie megasesje) to robi chyba tylko kilka klinik na świecie m.in. dr Umar, dr. Poswal, dr. Cole i chyba Feriduni. Skald albo Migdal będą wiedzieli lepiej.

BHR też robi, ale nie bardzo megasesje.

Ogólnie jeśli nastawiasz się na duży BHT to szukaj kliniki się w tym specjalizującej, a jeśli BHT ma być tylko dodatkiem do FUE to możesz trochę poluzować wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujaca odp

 

chcialem jeszcze zapytac o finasteryd, czy jest sens stosowac przed zabiegiem w celu poprawy donoru? - czy srodek ten dziala tylko doraznie ? z tego co wyczytalem poprawia donor tylko na czas stosowania, czy nie bedzie jednak tak ze po przeszczepieniu stan wlosa wroci do poprzedniego stanu? Jesli tak to Dlaczego wiec niektorzy lekarze zalecaja kuracje nim przed zabiegiem?

 

Tak wyglada moj stan po 26 dniach niestrzyzenia. Ile wg Was da sie wyciagnac z donoru?

 

http://i.imgur.com/mC5FD74.jpg

http://i.imgur.com/PKRv6pm.jpg

http://i.imgur.com/qIWDB8c.jpg

http://i.imgur.com/yVOXEvY.jpg

http://i.imgur.com/8zU0g16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wzmocnienie włosów na czas transpalnatacji, tak aby zwiększyć ich szanse przeżycia podczas i po zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stosuje tylko minox 5%, jakich innych srodkow poprawiajace stan donoru moglbym jeszcze uzyc, termin mam za 3 miesiace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekan: zabieg bedzie u dr Demirsoy'a, po przeslaniu dokladnych zdjec doktor szacuje ze mozna wyciagnac 4000-4500 graftow, wspomnial ze jesli chce polepszyc donor to moge uzyc minoxidil finasteride oraz biotin, jak dotad uzywam tylko regaine minox 5%.

Jesli chodzi o oczekiwania to chce sie skoncentrowac na lini wlosow i pokryc gore, zostawic gniazdo i ewentualnie kiedys zrobic bht.

Myslalem by wrzucic fina i btn chociaz na 1-2 mies przez zabiegiem, czy moge to dostac w UK, jesli nie to gdzie w PL, ewentualnie co jeszcze moglbym uzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie chociażby rady od norda

- bierzcie fina conajmniej miesiąc przed co pomoże wam uniknąć w dużej mierze shock lossu gdyż włosy mocniej siedzą

- po zabiegu koniecznie unikajcie słońca (dostaniecie od nich kapelusik) i bądźcie w tym wytrwali bo tak jak ja miałem słabość i wystawilem się na 5-10 min i później miałem przez jakiś czas kaca moralnego

 

Np z tego forum z kupie/sprzedam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem wczesniej ten post norda.

 

porozgladam sie i zaopatrze sie w oba srodki.

 

1. jak stosowax fine i biotyn, jakie stezenia oraz ile przed HT odstawic?

 

2. bht - jesli wlosy z donoru maja nieco inny odcien, czy po HT kolor sie 'dostosuje' czy zawsze bedzie rozny, z tego co kojarze czytalem gdzies na tym forum cos na ten temat, nie potrafie jednak sobie przypomniec i przytoczyc watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te preparaty są odpowiednie również dla dziewczyn? Bo może "muzyka gra" w parze z testosteronem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz czy masz już ustalony termin zabiegu ? Ponoć Stambuł jest teraz niebezpiecznym miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam termin na 27 pazdziernika, wlasnie o tym samym myslalem i mam mieszane mysli. depozyt 500 e juz poszedl.

 

panowie powiedzcie, mam recepte na fina, czy kupic oryginaly propecia czy polowe tanszy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jestem w Istambule, nie ma tu oznak paniki.

 

Pewnie media nadmuchały jak to zwykle bywa : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu udalo mi sie nabyc Fina (zamiennik z apteki, recepta od dermatologa, dla informacji lek nie w zadnym stopniu finansowany przez angielaki NHS, recepta prywatna, cena £51 za 3 opakowania po 28tab/1mg), jak rozplanowac dawkowanie zakladajac ze data zabiegu wypada 27.10?

 

1. Kiedy lykac, stala dawka czy progres, kiedy odstawic? Za tydzien bede w PL i zamierzam tez kupic biotyn, jak sie z tym obchodzic?

 

2. Dr Demirsoy zaklada z donoru wyciagnie 4-4,5 tys gr, HT ma byc przeprowadzony przy jednej jednodniowej sesji.

 

3. Czy sugerowalibyscie sadzic gesto od poczatku i kiedys dodac BHT na gniazdo, czy moze lepiej rownomiernie a nastepnie zagescic?

 

4. Jakie jeszcze inne wspomaganie przed / po powinienem uwzglednic, chcialbym sie juz powoli zaopatrzac.

 

5. Jesli chodzi o donor, jakie sa najmniejsze i najwieksze zageszczenia na cm2 oraz ile mniej wiecej procentowo mozna pobrac w moim przypadku .

 

6. Czy doktor jest w stanie rozpoznac przed ekstrakcja czy graft bedzie jedno czy wiecej wlosowy?

 

pozdrawiam

mateusz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...