free web hit counter Skocz do zawartości
tunczyk

23 lata, czy da się jeszcze coś z tym zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post na forum. Zarejestrowałem się głównie dlatego, że mam jeszcze nadzieję na przywrócenie przynajmniej części czupryny pomimo iż patrząc na moich męskich przodków z rodziny, jest raczej walka z wiatrakami.

 

Moja historia wygląda mniej więcej tak: mając 16 lat zaczęło mi wypadać coraz więcej włosów (a miałem kiedyś nawet grzywkę). Wybrałem się z tym problemem do Pani dermatolog w wieku 17 lat, przepisała mi Loxon 5%, który tak na prawdę zacząłem dopiero regularnie używać grubo po 18stce, kiedy szybkość wypadania rosła do potęgi. Stosowałem go raz dziennie wieczorem. W klasie maturalnej wyglądałem tak:

 

http://zapodaj.net/8b9f935512938.jpg.html

 

Jechałem na tym Loxonie przez ponad 2 lata, korzystałem również na zmianę z różnych szamponów typu dermena, dx2 itp. Efekt może nie był rewelacyjny ale generalnie i tak wiedziałem co mnie czeka więc za bardzo się nie przejmowałem. Na poniższym zdjęciu mam lat 21:

 

http://zapodaj.net/4a2b2b732d846.jpg.html

 

Jednak pewnego razu kiedy jak zwykle poszedłem do lekarki rodzinnej po receptę na Loxon, przekonała mnie że nie pomaga mi to za bardzo i że szkoda mojej kasy itp itd. Ja głupi jej uwierzyłem i stwierdziłem że w sumie nie ma jakichś cudów jeśli chodzi o efekty więc go odstawię i będę sobie wcierał we włosy taką kurację Seboradin Men Forte. Poniższe zdjęcie zrobione było gdzieś po 2 miesiącach od odstawienia:

 

http://zapodaj.net/552501195a3cb.jpg.html

 

Wystarczyło pół roku i na wiosnę, mając 22 lata wyglądałem już tak:

 

http://zapodaj.net/8be9707bf54f1.jpg.html

http://zapodaj.net/b3fee854234d1.jpg.html

 

Jak widać pomimo stosowania Loxonu tylko raz dziennie przez ponad 2 lata może nie powodował on odrastania ale przynajmniej trochę oddalał nieuniknione- nie liczyłem na cuda i przez to że nie miałem jakiejś strasznej łysiny to trochę wtedy miałem to w dupie. Od odstawienia minął juz rok, pomimo załamania psychicznego związanego z nagłą utratą włosów (w wieku 23 lat mam prawie tyle włosów co ojciec starszy o 30 lat) stwierdziłem że spróbuję jeszcze raz i znowu wróciłem do minoxidilu 5%, tym razem już 2x dziennie plus szampon z kofeiną. Nie wiem czy jestem w stanie cofnąć swój błąd, gdyby nie to że mam odstające uszy i praktyczny brak zarostu to bym się opierdzielił na pałę i miałbym to gdzieś. Ale niestety nie mam takiej możliwości więc trochę mi to wszystko siadło na psychice. Dlatego chciałbym usłyszeć od ludzi mających doświadczenie w tej walce czy w moim stanie jest jeszcze szansa przynajmniej na powrót do stanu z przed odstawienia minoxu i czy w ogóle jest sens żebym go dalej stosował. Wiem, że to pewnie przekreśla moje szanse ale nie chce stosować fina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, pewnie niezłego doła psychicznego miałeś jeśli w takim tempie tak Ci się stan na głowie zmienił.

Na pewno musisz bloker DHT stosować. RU lub CB, albo fin lub dut + minox, moze saba. Wydaje mi sie, ze skoro tak niedawno miales jeszcze tyle włosów to możesz na takim połączeniu sporo odzyskać. Chociaż nigdy nie wiadomo...


Aktualna Kuracja (data rozpoczęcia)

RU 5% w KB 2 ml dziennie ( 9.08.12)

Biotyna 10 mg (22.01.14)

MSM 1.5g (15.01.18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jeśli wrócisz szybko do minoxa, to jest spora szansa na odzyskanie wielu włosów. W przypadku dodania jakiegokolwiek blokera tę szansę znacznie zwiększysz. Odstawiałem minoxa kilka razy tracąc wiele włosów, tak jak Ty, ale powrót powodował szybką poprawę. Jeśli nie miałeś skutków ubocznych, to jak najszybciej kupuj minoxa i nawet się nie zastanawiaj. Co do szybkiego wyłysienia w młodym wieku, to doskonale wiem co czujesz i jakie to jest dołujące, ale kuracja, a zwłaszcza mocna daje jednak nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za porady i słowa pocieszenia. właśnie to najbardziej mnie dołuje że mam dopiero 23 lata, młodą twarz a na górze takie dwa fiordy minoxa już mam zapas półroczny z ebaya (kirkland), jeszcze kupię jakiś szampon z ketokonazolem jako uzupełnienie. Wiem, że bloker by pewnie mega pomógł ale po prostu obawiam się długotrwałych skutków (podobnie moja dziewczyna, wiadomo jak to może być z niektórymi sprawami ). Przy minoxie nie miałem praktycznie żadnych uboków i dość dobrze u mnie działał. Do tego dochodzi kwestia że jestem studenciakiem i nie mam możliwości wydawać 200zł miesięcznie na kurację, co też ogranicza pulę specyfików. Spinam się w takim razie i nie dam za wygraną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki za porady i słowa pocieszenia. właśnie to najbardziej mnie dołuje że mam dopiero 23 lata, młodą twarz a na górze takie dwa fiordy minoxa już mam zapas półroczny z ebaya (kirkland), jeszcze kupię jakiś szampon z ketokonazolem jako uzupełnienie. Wiem, że bloker by pewnie mega pomógł ale po prostu obawiam się długotrwałych skutków (podobnie moja dziewczyna, wiadomo jak to może być z niektórymi sprawami ). Przy minoxie nie miałem praktycznie żadnych uboków i dość dobrze u mnie działał. Do tego dochodzi kwestia że jestem studenciakiem i nie mam możliwości wydawać 200zł miesięcznie na kurację, co też ogranicza pulę specyfików. Spinam się w takim razie i nie dam za wygraną.

 

Bez blokera to szkoda zaczynac walke. Sorry ale albo zaczniesz z blokerem albo szkoda zachodu. Skoro nie chcesz fina sprobuj z RU. Z minoxem i RU w 100 zl miesiecznie powienienes sie zmiescic.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie bez blokera szkoda czasu i kasy Avodart wychodzi 150zł opakowanie co drugi dzień tabletka to 75 zł na miesiąc, ale to działa, a co do libido są pewne zasady aby nie było skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w wieku 17 lat lekarka mi zaproponowala propecie ale wtedy bylo troche za wcześnie, potem jakos z automatu odrzuciłem te opcję bo balem sie uboków. Hmm, skoro wszyscy tak uważacie to musze jeszcze raz przemyśleć sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co naprawde nie masz sie co zastanawiac poki nie jest za pozno.. chcesz uratowac to co na glowie to nie masz innego wyjscia jak finasteryd i minox.. sam sie zastanawialem za i przeciw brania tej chemii nawet przy inmej sytuacji na glowie bo dopiero zaczalem tracic wlosy i zakola sie robily.. i wiesz co.. gdybym mogl cofnac czas to zaczalbym brac samego fina rok temu ale skad mialem wiedziec ze wlosy mi sie przerzedza i zrobia sie zakola.W sumie i tak szybko zareagowalem niz mialem czekac a mam 25lat.. jak tak minox dzialal na Ciebie to z blokerem moze byc duza nadzieja.. ja tez caly czas w niej zyje ale moja kuracja trwa prawie 2 miesiace wiec nie mam sie co wymadrzac ale radze Ci jako czlowiek z tym samym problemem.. o uboki sie nie martw..duzo ludzi wyolbrzymia ale przechodzi a jak bedzie za bardzo irytujace to odstawisz i bedziesz probowac z innym blokerem dht kuracja nie bedzie za droga bo ja za paczke fina 5mg daje 30 zl i dziele na 4 wiec i tak dobrze.. jedynie minox. Takze dzialaj i zycze powodzenia


hair mogged baldcel

 

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz uratowac to co na glowie to nie masz innego wyjscia jak finasteryd i minox..

 

Jeśli obawia się fina, to może spróbować z RU.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...a co do libido są pewne zasady aby nie było skutków ubocznych.

 

co masz na myśli? jakie zasady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...