free web hit counter Skocz do zawartości
Pabl0

Moja walka o włosy | Pabl0 29 l.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniami oraz zasięgnąć opinii doświadczonych użytkowników forum w kwestii walki o moje włosy.

Problem z wypadającymi włosami zaczął się jeszcze w liceum (chociaz z perspektywy czasu to nie był istotny problem). Trafiłem do dosyć ogarniętego dematologa, który próbował mi pomóc. Pamiętam, że dostałem Loxion 2% i jakiś inny preparat. Generalnie włosy szybko przestały wypadać i nawet miałem odrost po loxionie. Problem zniknął więc zignorowałem dalsze leczenie.

 

Włosy zaczęły ponownie lecieć jak miałem 23-24 lata. Wtedy trafiłem na jedno z forów polskich, które z tego co się dowiedziałem juz nie istnieje.

Ogarnąłem sobie naturalną terapie w oparciu o Palmę Sabałową i inne suplementy, ketakonazol w szamponie i tabletkach.

Znowu pomogło włosy przestały lecieć, stały się grubsze, ogólnie doprowadziłem głowę do stanu, że byłem zadowolony z tego co jest i nie trudno było to utrzymać.

 

Od ok roku jednak problem wrócił, bo znowu przestałem sumiennie trzymać się terapii dającej efekty, zamiast Palmy Sabałowej spróbowałem korzenia pokrzywy i to był chyba mój największy bląd

Obecnie moje włosy wyglądają tak:

20160106_123928.jpg20160106_123959.jpg20160106_124322.jpg20160106_124329.jpg

 

Moja obecna kuracja wygląda następująco:

- SABA GEL (prednizon)- ED na noc

- Ekstrakt Saw Palmeto - ED 2g - na mnie na pewno działa

- Korzeń pokrzywy - 1g ED (póki nie dokończe co mam, ale na mnie nie działa, a może nawet szkodził?)

- Zoxin Med - szampon z ketokonazolem - E3D

- Naturalny szampon ziołowy - ED

- MSM - 1,5g ED

- Biotyna - 10mg ED

- Wit C - 1g ED

- Wit E - 400 ui tokoferole - ED

- Cynk - 50 mg ED

 

Mam zamówiony EMU oil.

Generalnie bardzo dobrze podziałał na mnie SABA GEL, w momentach wzmożonego wypadania włosów towarzyszy temu zazwyczaj w moim wypadku łupież. Po SABA GEL łupież zniknął po 2 tyg, skóra głowy nie swędzi, włosy nie lecą. Myślę nad ograniczeniem użycia E2D na zmianę z EMU Oil.

 

Teraz pojawiają się moje pytania i wątpliwości:

Jestem na 85% zdecydowany na minox. Czy zacząć od Loxiona 2%? Jak pisałem po kuracji dawno temu był odrost na zakolach, ale wiadomo miałem 18 lat, młody organizm itp. Generalnie najbardziej bym preferował Rogaine w formie pianki, wstaje do pracy codziennie o 5 30 i nie mam czasu czekać aż się minox w płynie wchłonie.

Kolejna kwestia do dodatkowy bloker. Jeśli chodzi o fina i duta - to póki co odpada, za dużo o tym czytałem i boję się skutków ubocznych. Ewentualnością jest RU i mogłoby nie być to głupie jak drugi zewnętrzny bloker. Czy po RU można liczyć na odrosty? Bo samo Saw Palmetto powinno utrzymać stan taki jaki jest.

 

Na koniec jeszcze zdjęcia sprzed 4-5 lat:

Image_1.jpg Image_3.jpg Image_5.jpg

Pogorszenie stanu od tego sprzed 4-5lat nastapiło w ciągu ostatnich 9-12mies od odstawienia Saw Palmetto, biotyny, wit C i E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saw za slaby, zamien go na Ru.

Co do minoxa zdecydowanie 5% jezeli sie juz zdecydujesz.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pabl0 moglbys napisac wiecej o tej terapii w oparciu o Palme Sabalowa? Generalnie tez wolalbym walczyc o swoje wlosy za pomoca takiego podejscia bez blokerow ze skutkami ubocznymi. Moglbym rowniez prosic o jakies linki do SABA GEL i do ekstraktu Saw Palmeto? Bo widze, ze jest ich duza ilosc np. na allegro. Tak jak Ty zastanawiam sie rowniez nad minoxem, ale reszta kolegow pisala, ze minox bez blokera nie ma zadnego sensu... Z gory dziekuje! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saw palmetto to słabizna. Trzeba mieć mega fuksa żeby zadziałało choćby minimalnie. Lepiej chyba już pokroić nezyr na małe kawałeczki i tak zażywać. Saw ma takie samo działanie, tylko x razy słabsze. Nikt z większą wiedzą o łysieniu tego nie używa, ani nie poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saw Palmetto za słabe. Też to przerabiałem, tylko kasa z włosami w błoto. Gdybym wiedział to wcześniej wsiadłbym na duta albo inny bloker z prawdziwego zdarzenia.

 

Każda blokada DHT wiąże się z ubokami, a przynajmniej stwarza ich ryzyko - niezależnie czy naturalna czy nie.

Jakby istniał jakiś mocny naturalny bloker, powiedzmy od mnichów tybetańskich (itp. podobne chwytliwe bajery czary mary) to też mięlibyście uboki / większe ryzyko uboków, bo większy % DHT mięlibyście z głowy : P

Tymczasem Saw Palmetto jest s ł a b e, więc efektów pożądanych i niepożądanych uświadczyć nie sposób albo są marginalne. Ale spoko, można stosować jako dodatek gdy ma się więcej kasy.


Wew:

- Dut 0,5 mg co 4 dzień

Zew:

- Olej lniany / arganowy

- dermaroller 0,5 mm

dodatki / suplementy:

- Biotyna 5 mg dziennie

- cynk 10 mg dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Jak widać po zdjęciach SAW u mnie calkiem fajnie blokowal DHT, na tyle, że status quo przy niezbyt rygorystycznej terapii był zachowany.

Po odstawieniu włosy zaczely zdecydowanie szybciej leciec, chociaż nie moge potwierdzić badaniami, że to było powodem.

W leczeniu postawię na ewolucję bardziej niż rewolucję.

 

Jak będzie względnie bez zmian / minimalnie lepiej po 3-4 miesiącach to dorzucę RU + Minox z rana codziennie, bo aktualnie to co jest na włosach nakładam na noc (SABA na zmiane z EMU Oil), a na dzień też można coś pomyśleć, o ile nie będzie to masakrycznie wyglądało.

SABA Gel na pewno usunał stan zapalny, zlikwidowałem całkowicie łupież w ciągu 2-3 tyg stosowania, tak że teraz szampon przeciwłupieżowy z keto co 3-4dni wystarczy (kiedyś codziennie średnie efekty dawało).

Ogólny stan zatem jest coraz lepszy, włosy nie lecą, może coś zatem z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...