free web hit counter Skocz do zawartości
JayBravura

31 lat, czas na reset.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem tu nowym forumowiczem, a raczej moze starym bo wcześniej działałem na foru lysienie.info, ale nie udzielałem się tak bardzo, więc mniejsza z tym.

Nie łysieje tak bardzo, do tego stopnia ze rok temu postanowiłem całkowicie to odstawić szczególnie blokowanie DHT.

 

Teraz mam 31 lat i jednak wrócłbym do stosowania czegoś, ale musi to być całkowicie przemyślane i pewnie bedzie sie opierało tylko na stymulacji bądz blokowaniu receptorów androgenowych.

Dzisiaj stwierdzam ze przez lata stosowania blokerów DHT popsułem sobie hormony.

Co stosowałem jako blokade DHT ?nic takiego - na zmianę:

soję - mleczko sojowe

zielona herbata

wierzbownica

saw palmetto

i krem z fitrem UV

 

Najwieksze spustoszenie w moim organizmie myślę że zrobiłem soją i kremami z filtrem UV.

Co ciekawe to to ze jestem geodeta i codziennie nacierałem sie kremem z fitrem UV - wiele z filtrów tam zawartych działa jak żeńskie hormony płciowe i w dodatku przedostaje sie to do krwiobiegu wiec skutecznie obnizało mi to teścia i pomagało w walce z łysieniem, do czasu kiedy uswiadomiłem sobie ze z takim stanem psychiki i zmian na ciele nie da się życ.

Obniżone libido i to bardzo, senność, niska samoocena, lekka ginekomastia. Musiałem to odstawić wszystko, bo wiem, że to wszystko są oznaki zbyt niskiego poziomu meskich hormonów a zbyt wysokiego żenskich hormonów. Skad to wiem? nie wiem co tam mówią badania naukowe, wiem natomiast ze doprowadziłem sie do stanu ze musiałem wyeliminować wszystko co w jakiś sposoób obniża testosteron czy DHT. Wszystko co obniza te hormony zaraz wyczuje pogorszeniem nastroju i sennoscia lub lekkim bólem cycków, bądz prostaty - nawet szklankę głupiej zielonej herbaty teraz bym wsponinał ze dwa dni!. Jak ognia boje się czegoś zawierającego soję bo zaraz bede miał doła - nie wiem dlaczego ale własńie w ten spośob na to reaguje. Kupię coś zjem - nastrój się pogarsza - idę z powrotem do sklepu paczę na opakowanie a tam pisze ze zawiera soję - to jakiś obłęd - mógłby być jak pies tropiący blokery DHT i sbstancje działajace jak żeńskie hormony. Jak nic tego typu nie jem to jest ok.

 

Byłem u lekarza rodzinnego aby mi dał skierowanie do endokrynologa to się ucieszył bo pewnie się podbudował ze ktoś młody ma takie problemy jak on i powiedział mi ze to normalne- napewno nie jest to normalne.

Hormony mam testosteron w normie, estradiol w górnej granicy. podejrzęwam chociaz się nie znam zupełnie, że zablokowałem sobie 5-ar tak ze juz część na stałe nie bedzie przekształcac testosteronu w DHT i przez to jest za dużo testosteronu w organizmie więc ulega aromatyzacji do estradiolu.

 

Teraz we wcierakach nie mam nic co blokuje DHT stosuje tylko wspomagacze wzrostu.

 

Mam wiec prośbę do was dwojakiej postaci:

1. czy miał ktoś z was taki problem? Jak go rozwiązał?

2. chciałby stosować blokery receprtorów androgenowych w skalpie - tylko pytanie czy nie przedostają się one do krwiobiegu bo nie chce ryzykować np. spironolakton lub RU lub Eucapil - nie stosowałem nigdy tych rzeczy. Czy jeśli by się przedostały czy obniżyły by poziom meskich hormonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę potwierdzić, że soja podwyższa poziom estrogenu, a co za tym idzie u facetów powstaje ginekomastia i zniewieszczenie. Są na to badania, tylko trzeba by było poszukać.


_____________________________________________________________________________________________________________________

RU 3%/1ml codziennie (od 25.02.2016)

Saba gel 2-3/tydzień (od 12.02.2016)

Nizoral 2-3/tydzień (od początku lutego 2016)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, co Ci doradzić, ale 1. czy wg Ciebie rzeczywiście zielona herbata ma jakiś znaczący wpływ na DHT? ile jej piłeś? 2. czy mógłbyś zrobić badania testosteronu? ciekawe, czy to, co piszesz, ma odzwierciedlenie w jego poziomie 3. myślę, że gdybyś wrzucił tu zdjęcia obecnego stanu to łatwiej byłby bardziej doświadczonym Ci pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wpadasz trochę w paranoje, Zielona herbata , saw palmetto , wierzbownica oprócz blokowania 5AR blokuje także aromatazę wiec cięzko jest sie dorobic na tych środkach ginekomastii , Ja na twoim miejscu napewno nie rezygnowałbym z zielonej herbaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. czy wg Ciebie rzeczywiście zielona herbata ma jakiś znaczący wpływ na DHT? ile jej piłeś?

Na mnie zielona herbata zawsze "dobrze" działała - w sensie pilem jedna szklanke dziennie i wypadanie zawsze sie zatrzymywalo a włosy odrastały naswet na zakolach, po odstawieniu sytuacja na głowie sie stopniowo powoli pogarsza. Ale tak jak mowie nie wypadały mi włosy znacznie, nawet jak przyszedłem pierwszy raz do dermatologa po loxon to lekarka powiedziała mi ze nie widzi i mnie oznak łysienia.

 

 

2. czy mógłbyś zrobić badania testosteronu? ciekawe, czy to, co piszesz, ma odzwierciedlenie w jego poziomie

Badania mam takie jak mowie ze testosteron w normie zato estradiol w górnej granicy

 

Myślę że wpadasz trochę w paranoje, Zielona herbata , saw palmetto , wierzbownica oprócz blokowania 5AR blokuje także aromatazę wiec cięzko jest sie dorobic na tych środkach ginekomastii , Ja na twoim miejscu napewno nie rezygnowałbym z zielonej herbaty

 

Ginekomasti dorobiłem sie przede wszystkim na soi i filtrach UV. Myslę ze te ostatnie (filtry) to dopiero jest "środek" na łysienie, a dopiero wyszło to na jaw bo rzadko kiedy facet stosuje takie środki, a laskom to nie miesza tak bardzo w hormonach bo to są dla nich podobne działające hormony, chociaż i one teraz coraz częsciej widzą ten problem.

 

Wiem natomiast, że teraz po jednej szklance zielonej herbaty przez dwa dni prawie nie zauważam ładnych lasek. Nawet z ciekawosci sprawdzalem kilka dni temu bo myslalem ze moze juz mi nie bedzie tak szkodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej firmy jest ta herbatka ?

 

Podbijam. Jaka to herbata? Chętnie będę pił nawet kilka razy dziennie taką cudowną herbatę choć myślałem o wierzbownicy.

Może nawet odstawię leki jak ta herbata rzeczywiście okaże się taka skuteczna w obniżce DHT. Pytanie jest poważne i nie jest to sarkazm mówię z góry.

 

Jeszcze jak byś mógł powiedzieć jakiego tego kremu dokładnie używałeś byłoby super.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba sobie jaja robicie z ta ''magiczną'' herbatą

 

Pokrzywa Wspomaga wydalanie z organizmu szkodliwych substancji, takich jak złogów kwasu moczowego dlatego moze poprawic stan włosow i cery ale nie zaczyma wypadania wlosow ktore jest spowodowane z przyczyn androgenowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłem 4 zielone herbaty dziennie. Przez około rok. Dosyć mocno parzone. Mogę stwierdzić, że nie pomaga w niczym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herabata zielona pomaga - jej pozytywne działanie na zdrowie jest udowodnione naukowo od wielu lat.

Przez fitosterole i w ogóle jej działanie na cały organizm na pewno ma wpływ na włosy, ale nie w takim stopniu, żeby zahamować łysienie, spowodować odrost itd. Sami przecież czytacie to forum i musicie zauważyć, że wielu wystosowuje ciężkie działa (ru, saba, fin/dut) i wielokrotnie efekty nie są zadowalające, więc liczenie, że herbata to cudowny "lek" to absurd.

Wydaje mi się, że warto ją pić, już nawet nie na włosy, ale w ogóle: http://authoritynutrition.com/top-10-ev ... green-tea/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idźcie do sklepu w stylu "herbaty świata" i kupujcie najbardziej naturalną, najbardziej eko.

Jak nie ma tego u was w okolicy to najzwyklejsza sypana (nie w torebkach!) tetley, loyd etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś polecić jakąś konkretnie ? Dzięki z góry

 

Nie chodzi o to , żę to jakas szczegolna herbatka tylko , że ja juz tak na naia reaguję. Z testów wiem, że dobra jest z BioActive sypana, ale nasilniesza jaką piłem byla taka w zielonym sześciokątnym opakowaniu prawie w całości z chinśkimi literami, można ją było dośtać w sklepie z herbatami tylko.

 

W jaki sposób filtry UV mają się przyczynić do podwyższania estrogenów?

 

Wiele filtrów UV szczególnie tych tanich działa po prostu jak żeńskie hormony, z resztą wiele innych składników kosmetyków zaburza w ten sposób dziłanie hormonów. Dlatego coraż czesciej jest parcie na kosmetyki eco bez parabenów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...