free web hit counter Skocz do zawartości
Daniel87

Finsteryd czy Dutasteryd ? Co bardziej efektowne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co daje najlepsze efekty ?? może ktoś z was ma jakieś doświadczenia ja osobiscie zażywam Nezyr ( finasteryd ) od jakiś 7 miesięcy i widze poprawę ale może lepiej działa ten drugi lek i działa również lepiej na zakola

 

Czekam na wasze opinie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz że działa, to czekaj do 9 miesiaca wtedy maksiumum efektu powinno byc, ps jakies uboki czy nic ? Masz małe odrsoty jakieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale działa tez na odrost ? przerzedzonych miejsc ? i czy nie ma większych efektów ubocznych od fina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden bloker nie działa na odrost, ewentualnie może ci wzmocnić włosy, a część która była ledwo widoczna się pogrubi, uboki wg. badań ma minimalnie mniejsze choć w granicach błędu statystycznego, jak chcesz mieć odrosty to do blokera musisz dorzucić po miesiącu np. minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj blad balem sie tego minoxa i przyjmowalem fina 7 miesiecy ... mam na zakolach przerzedzone wlosy w ciagu roku tak sie zrobilo minox powinien je pogrubic i zagescic juz nawet nie mowie o odroscie...m ale chociaz to co mam aby zagescilo do grubego wlosa a nie taki jak jest teraz cienki dlugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup foligain P5 i N5 ze zmniejszoną zawartością alkoholu i zobacz który ci lepiej pasuje, z tego co się orientuję to ten bez alko się szybciej wchłania ale skleja włosy, a z alko to wiadomo bo taki sam jak loxon co pewnie masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardziej efektowny zdecydowanie jest fin - ze względu na niebieską barwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem. Pytałeś co bardziej efektowne to Ci odpisał. Następnym razem zapytaj co bardziej efektywne bo to jednak spora różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie co daje najlepsze efekty ?? może ktoś z was ma jakieś doświadczenia ja osobiscie zażywam Nezyr ( finasteryd ) od jakiś 7 miesięcy i widze poprawę ale może lepiej działa ten drugi lek i działa również lepiej na zakola

 

Czekam na wasze opinie

 

Pozdrawiam

Co to znaczy najlepsze efekty ? I co to znaczy ten drugi lek? - Jaki drugi ?... - nie ma żadnego drugiego leku zatwierdzonego do leczenia tego działającego tym samym mechanizmem co fin. Cyba że masz na myśli minoxidil , pisz dosadnie! (o co chodzi)

 

-- 17 maja 2016, 7:57 --

 

oczywiście że dutasteryd jest lepszym i bardziej nowoczesnym lekiem

 

Prawda.

 

-- 17 maja 2016, 8:01 --

 

Ok, ale działa tez na odrost ? przerzedzonych miejsc ? i czy nie ma większych efektów ubocznych od fina ?

 

Tego Ci sam ksiądz nie odpowie. Odrost zależy od wielu czynników, od tego jak długo miejsca te były łyse i czy już się zabliźniły ujścia włosowe i mieszki obumarły całkiem. Od tego ew. (przy lepszym stanie) jak bardzo posunięty jest proces miniaturyzacji. Od indywidualnej reakcji na leki, Od siły natężenia tzw. wrażliwości mieszków na DHT i inne, czyli potocznie zyebania genetycznego. Od poziomu hormonów itd... Jak ktoś przy androgenówce ma jaki kolwiek odrost to już może mówić o wielkim szczęściu.

 

-- 17 maja 2016, 8:07 --

 

żaden bloker nie działa na odrost, ewentualnie może ci wzmocnić włosy, a część która była ledwo widoczna się pogrubi, uboki wg. badań ma minimalnie mniejsze choć w granicach błędu statystycznego, jak chcesz mieć odrosty to do blokera musisz dorzucić po miesiącu np. minoxa.

 

 

Nie prawda! Bo bloker blokerowi nie równy - to po pierwsze! Po drugie nieraz wystarczy samo blokowanie receptorów albo tylko enzymu/ów 5AR żeby zastopować proces miniaturyzacji i odwrócić ten proces powoli. Usuwając przeszkodę która uniemożliwia wzrost defacto przyczyniamy się/możemy przyczyniać do ponownego wzrostu włosa a jego stopień zależy od wielu czynników które opisałem wyżej. Jeżeli jednak chodzi o typowe wydłużenie fazy wzrostu włosa to oczywiście bloker tego nie powoduje bo od tego są stymulatory wzrostu a minox najbardziej chyba efektywny (jak i efektowny ), najpopularniejszy i najtańszy (co nie znaczy że ma same superlatywy, ale to inna bajka).

 

-- 17 maja 2016, 8:15 --

 

moj blad balem sie tego minoxa i przyjmowalem fina 7 miesiecy ... mam na zakolach przerzedzone wlosy w ciagu roku tak sie zrobilo minox powinien je pogrubic i zagescic juz nawet nie mowie o odroscie...m ale chociaz to co mam aby zagescilo do grubego wlosa a nie taki jak jest teraz cienki dlugi.

 

Żaden błąd! To prawidłowe podejście najpierw zacząć używać blokera a później minoxa, zatem kolejność dobra. Włosów nie da sie pogrubić jeżeli są cienkie z natury! Można tylko ew. używać witaminek z grupy B oraz H, MSM żeby zaczęły rosnąć trochę lepsze czyli być może nieco grubsze - lecz najważniejsze jest żeby DHT nie miniaturyzowal (nie ''wychudzal'' włosów) tego bo wtedy żadne ilości biotynki nie pomogą. Jeżeli chodzi o wizualne tylko pogrubienia a właściwe złudzenia optyczne efektu pogrubienia - to na rynku jest wiele preparatów, żeli, szamponów, masek itp, spray'ów, dających ten efekt wizualnie, minusem będą posklejane włosy co przy tragicznym stanie (jak ktoś już taki ma) i zaawansowanej łysinie przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego, czyli wizualnie będzie to gorzej wyglądać niż na suchych włosach nie obrzyganych żadnymi cudactwami.

 

-- 17 maja 2016, 8:18 --

 

kup foligain P5 i N5 ze zmniejszoną zawartością alkoholu i zobacz który ci lepiej pasuje, z tego co się orientuję to ten bez alko się szybciej wchłania ale skleja włosy, a z alko to wiadomo bo taki sam jak loxon co pewnie masz teraz

 

Prawda że te bez alko czy w mniejszym stężeniu, oraz te bez PG słabiej sklejają, co nie zawsze znaczy że słabiej się wchłaniają czy gorzej działają bo np. pojazd żelowy jakiś do minoxa jest bardzo dobry i może nawet lepszy od tradycyjnego. Jak komuś zależy na szybkim wysychaniu to pianki są najlepsze ale najgorsze w działaniu niby. Choć niektórzy twierdzą że stosowanie minoxa w piance pomogło im nawet na zakola.

 

-- 17 maja 2016, 8:20 --

 

Bardziej efektowny zdecydowanie jest fin - ze względu na niebieską barwę

 

Tak to prawda, większość ludzi podnica się niebieskim że aż im cieknie z kut..a ale dla niektórych lepszy będzie żółty.

Niestety nie każdy fin jest ''niebieski z wierzchu'' bo np. antiprost ma barwę białą.

 

-- 17 maja 2016, 8:26 --

 

EFEKTYWNE ! przeoczenie ale tak czy siak zrozumiałeś o co chodziło .. więc ? ?

 

To w ogóle głupie pytanie od samego początku. Na forach i w intenecie jest mnóstwo na ten temat zatem tylko nieznaczna odrobina wysiłku w przeczytanie kilku zdań na 3 stronach i nawet najgorszy laik będzie to wiedział.

 

Tu http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?2063 porównanie fina i duta bezpośrednio od doktorków w urologii zatem powinno chyba rozwiać największe wątpliwości w tej kwestii (co mocniej działa). Żeby ktoś zara nie wyskoczył że to o prostacie a nie o łysieniu - otóż w obu przypadkach zasada i mechanizm działania jest ten sam - im mniejszy poziom DHT tym lepiej!.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...