free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

[list=]

witam,

dostalem wczoraj receptę na avodart od znajomego lekarza a w dwóch aptekach doatałem informację, że lek został wycofany ze sprzedazy. Czy ktoś wie więcej na ten temat ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma bo wszystkie wykupiłem.

 

A tak poważnie to avodart jest niestety nie często spotykany w aptekach i nawet jak kiedyś pytałem to w jednej aptece aptekarz nie wiedział nawet co to jest i po co i z czym to się je, oraz ile kosztuje. A nawet nie miał w komputerze. Bywa też nieraz że po prostu zbywają klienta jak czegoś nie mają na stanie a sprowadzenie tego stanowi dla nich kłopot bądź/i jest nieopłacalne.

Ale w sumie pierwsze słyszę że avodart wycofany, jeśli tak będzie na prawdę to będzie trza sprowadzać sobie z zagranicy na własny użytek. Albo generyki avodartu też z zagranicy.

Jeśli chodzi o avodart to powiem jeszcze że często w przeszłości miały miejsce sytuacje takie że avodartu nie było nawet w hurtowniach, a jeśli mam aktualne dane (bo to się mogło obecnie zmienić a interesowałem się tym kilka lat wstecz) to hurtowni współpracujących z GSK (wytwórcą leku avodart) jest tylko cztery w PL.

 

Loniten (minoxidil w tabletkach) też jest w PL wycofany, a za granicą można go kupić.

 

Ja szukałem żelu estreva i też chyba jest wycofany bo tak samo mówią w aptekach a nawet w niektórych internetowych w takich w których był widnieje napis że jest niedostępny w sprzedaży. Ale tego żelu to już nie było od dłuższego czasu i trudno było gdzieś go kupić. Ale avodart .... choć wszystko jest możliwe.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

chwile minęło zanim odpisuję ale miałeś rację co do dostępności, w kolejnej aptece dostałem bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa. Apteka Ziko. Nie mieli na stanie , ale bez problemu zamówili w hurtowni i dwa dni później go dostałem.


Avodart 0,5 mg - co 3 dzień

Minox - 2 x dziennie

RU 2% - raz dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...