free web hit counter Skocz do zawartości
kornik83

Przeszczep czy niechirurgiczne uzupelnienie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ok 10 lat moje łysienie nie postępuje więc postanowiłem że czas na uzupełnienie, Braki mam głownie z przedniej części, ostała się jedynie wystająca wysepka włosów

W grę wchodzi przeszczep włosów lub uzupełnienie niechirurgiczne. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty handsome man (niechirurgiczne uzupełnianie) mam jednak pewne wątpliwości na ile takie uzupełnienie jest wygodne i trwałe. Handsaome man promuje się stosowaniem innowacyjnych technologii ale podczas wizyty kilka dni temu w ich siedzibie w Bielsku okazało się, ze jest to zwykła peruka przyklejana na taśmie dwustronnej - ot cała innowacja. Z jednej strony obawiam się chirurgicznego przeszczepu ale z drugiej strony nie wiem czy takie doklejane wstawki są wygodne, zwłaszcza podczas uprawiania sportu gdy głowa się poci. Będę wdzięczny za jakieś opinie osób które miały z tymi metodami jakąś styczność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ale podczas wizyty kilka dni temu w ich siedzibie w Bielsku okazało się, ze jest to zwykła peruka przyklejana na taśmie dwustronnej - ot cała innowacja...

 

chyba sobie sam odpowiedziales na pytanie


3500 FUE (Dr. Maral) - 2016.08.19 - http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2490

Avodart - 1x co 2 dni od HT

Minoxidil 5% - 2x dziennie od 10.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi to że jest to peruka, ciekaw jestem jak się to sprawdza w praktyce. Ktoś stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie systemy to szrot z kilkukrotnie zawyzona cena. Udaj sie na northwestlace i poczytaj tamtejsze forum


genetic garbage (manlet aka heightcel, baldcel, post-acnecel, aspie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko zależy od ubytku i donoru. Dla przykładu: jeżeli ktoś ma duży ubytek, to interwencja chirurgiczna będzie ogromnie kosztowna i da mierne efekty.

Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę że peruka się zużywa oraz trochę cię ogranicza(np. basen).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ze to całe Micro Derme 2 z HM nie jest dla mnie, źle bym się czuł mając świadomość tego że mam na sobie jakąś przylepioną perukę, nawet jeśli dotyczy to tylko części głowy to obawiałbym się czy pod światło nie widać różnicy między włosami naturalnymi a tą wstawką. Swoją drogą po wizycie w ich placówce zdałem sobie sprawę czemu ani na swojej stronie ani w materiałach informacyjnych które rozsyłają nic nie piszą nt technologi wykonania, jakby potencjalny zainteresowany wiedział, że chodzi o zwykłą perukę nalepianą na taśmie dwustronnej to pewnie nawet by się nie fatygował z przyjazdem...

Mam ubytek z przodu głowy, który bez problemu udaje mi się zaczesywać bo mam gęste włosy tam gdzie nie wypadły, myślę że wystarczyłby pasek ok 1-2 cm aby nieco zmniejszyć obszar bez włosów więc chyba przeszczep byłby dobrym rozwiązaniem, pytanie jaką klinikę w Polsce warto wybrać? Przepraszam jeśli to pytanie już się pojawiało na forum, zależy mi na aktualnych informacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób, to sam się przekonasz.

Będziesz później to naprawiał za 3x większe pieniądze, przez lata i przez kilka zabiegów.

 

Ja do dziś nie rozwiązałem wszystkich skutków partacza z PL (została jeszcze widoczna blizna), a zabieg tam miałem w 2006.

 

Jest gorzej niż źle i nigdy nie widziałem przypadku, który by doprowadził do zmiany moich poglądów.

 

Oczywiście możesz zrobić w Polsce FUE - nie będziesz miał blizny, ale zjadą ci miejsce dawcze, więc jeszcze gorzej niż blizna.

 

Ps. Ale jak masz 50-60 lat to może rzeczywiście z Polski będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawialem nad przeszczepem w Polsce - ale to nie ma NAJMNIEJSZEGO sensu

bo

-ani nie jest taniej

-ani nie jest lepiej

niz zagranica

 

stosunek ceny do jakosci jest poprostu tragiczny


3500 FUE (Dr. Maral) - 2016.08.19 - http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2490

Avodart - 1x co 2 dni od HT

Minoxidil 5% - 2x dziennie od 10.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś myślałem że te wszystkie tzw. systemy włosów, sztuczne uzupełniania są czymś cudownym, ale jak zacząłem bliżej węszyć za tym to czar prysł i okazało się że to wszystko jest tak naprawdę przyklejaną peruką lub przyklejanym kawałkiem peruki i już trochę mniej ważne czy jest to przyklejane na taśmę dwustronną czy na klej. Także mniej ważne (choć ważne) jest to z jakich materiałów zrobiona jest baza czy też to czy same włosy jako takie są naturalne czy sztuczne itd. W jakiej technologi wykonana całość itp. Oraz mało ważne jak jest nazwane to przez producenta wytwórcę i sprzedawcę. Bez względu na to wszystko zawsze to będzie jednak atrapa, choć nieraz to jedno z najlepszych rozwiązań w niektórych przypadkach bo np. jeśli ktoś ma NW 7 czy w ogóle jest cały łysy to żadne przeszczepy oraz żadne kuracje nie są w stanie przywrócić mu gęstości futra na głowie. Zatem w sumie wszystko zależy od wielkości ubytków w owłosieniu, stanu aktualnego i przebiegu i efektów bądź braku leczenia, oczekiwań, preferencji a także niestety od możliwości finansowych.

 

Ogólnie prawie zawsze przeszczepy są uważane za lepsze rozwiązanie gdyż po prostu (nawet pomimo dużo słabszej gęstości efektu końcowego) zapewniają to że to będą to prawdziwe, swoje i rosnące włosy, ale systemów włosów nie można też przekreślać bo nieraz są najlepszym wyjściem i najbardziej spektakularny efekt dadzą choć są również drogie i upierdliwe w eksploatacji oraz nie są wieczne, a nawet trzeba powiedzieć że dość szybko się zużywają co generuje również spore koszta w perspektywie długoterminowej.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sam kiedyś myślałem że te wszystkie tzw. systemy włosów, sztuczne uzupełniania są czymś cudownym, ale jak zacząłem bliżej węszyć za tym to czar prysł i okazało się że to wszystko jest tak naprawdę przyklejaną peruką lub przyklejanym kawałkiem peruki i już trochę mniej ważne czy jest to przyklejane na taśmę dwustronną czy na klej. Także mniej ważne (choć ważne) jest to z jakich materiałów zrobiona jest baza czy też to czy same włosy jako takie są naturalne czy sztuczne itd. W jakiej technologi wykonana całość itp. Oraz mało ważne jak jest nazwane to przez producenta wytwórcę i sprzedawcę. Bez względu na to wszystko zawsze to będzie jednak atrapa, choć nieraz to jedno z najlepszych rozwiązań w niektórych przypadkach bo np. jeśli ktoś ma NW 7 czy w ogóle jest cały łysy to żadne przeszczepy oraz żadne kuracje nie są w stanie przywrócić mu gęstości futra na głowie. Zatem w sumie wszystko zależy od wielkości ubytków w owłosieniu, stanu aktualnego i przebiegu i efektów bądź braku leczenia, oczekiwań, preferencji a także niestety od możliwości finansowych.

 

Ogólnie prawie zawsze przeszczepy są uważane za lepsze rozwiązanie gdyż po prostu (nawet pomimo dużo słabszej gęstości efektu końcowego) zapewniają to że to będą to prawdziwe, swoje i rosnące włosy, ale systemów włosów nie można też przekreślać bo nieraz są najlepszym wyjściem i najbardziej spektakularny efekt dadzą choć są również drogie i upierdliwe w eksploatacji oraz nie są wieczne, a nawet trzeba powiedzieć że dość szybko się zużywają co generuje również spore koszta w perspektywie długoterminowej.

 

Można jeszcze do tego dodać, że niektórzy nie mają możliwości wykonania przeszczepu np. ze względu na chorobę lub inny typ łysienia. Wtedy z pomocą przychodzą system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...