free web hit counter Skocz do zawartości
MEDMIX

Konsultacje MD MEDMIX

Rekomendowane odpowiedzi

to zdjecie wysylalem do wyzej wymienionych klinik, kontury lini sa po stripie z zabiegu 700 gr w kolasa w 2008 r

Zdaje się, że dostałeś propozycję 3200 graftów, nie po to aby pokryć tylko same zakola, ale również zagęścić włosy na szczycie i "języku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zdaje się, że dostałeś propozycję 3200 graftów, nie po to aby pokryć tylko same zakola, ale również zagęścić włosy na szczycie i "języku".

 

 

nie, tylko zakola zeby wyrownac gestosc z reszta wlosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wykonując jakiś zabieg, płacisz za pojedynczy graft, prawda ?

To jakie znaczenie ma dla ciebie czy zrobisz jeden przeszczep 3000 graftów albo dwa po 1500 ?.

Być może liczba określona przez jakąś klinikę nie jest wyznacznikiem potrzeb, ale możliwości przerobowych na jeden zabieg ?

Być może zrobili ich jeszcze o 1000 za mało i nie potrafią zrobić ekstracji 3000 graftów w 3 godziny, selekcja w godzinkę, przerwa na amciu i sadzonki w kolejne 3 tak by skończyć przed kolacją . Niektórzy i tyle nie wytrzymują. Pacjent operowany po mnie na około 3000 odjechał im w trakcie zabiegu na krześle dwukrotnie.

 

W Indiach te przeszczepy z kosmiczną ilością rozkładają na kilka dni.

 

Zdjęcie jakie załączyłeś woła o pomstę do nieba. Nie widać na nim nic poza zarysem głowy. Nie da się po nim stwierdzić jakie są w rzeczywistości braki i jaką masz realną gęstość włosów. Jedyne co widać to że łysienie postępuje. Dostałeś standardową wycenę klinik, jaką otrzymuje większość klientów bez jakiegokolwiek zdjęcia. Opierać na jej podstawie decyzję co do wyboru... to błędne postępowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
To jakie znaczenie ma dla ciebie czy zrobisz jeden przeszczep 3000 graftów albo dwa po 1500 ?.

 

ogrome znaczenie ma w czasie i w cenie, cena dwoch zabiegow po 1500 gr to 15 tys zl, a 3000 gr okolo 2000 euro

 

pozatym 1500 gr to strata czasu i peniedzy, poniewaz jedyny efekt jaki mozna osiagnac ta iloscia to efekt zapalek powbijanych w gowno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam! Ja miałam trochę więcej, niż 1500 w zakola i aż tak radośnie, jak piszesz nie wyglądam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja np 1500 gr nie chcialbym za darmo

 

Nie przesadzaj jak masz male ubytki i tyle potrzebujesz to po co masz robic i pozbywac sie w to miejsce 2.5k??!! Wszystko zalezy od sytuacji i danego przypadku, wiec nie wiem po co takie okreslenia, ze 1500 graftow bys nie chcial za darmo.

Kazdy graft na wage zlota


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
No ja np 1500 gr nie chcialbym za darmo

 

Nie przesadzaj jak masz male ubytki i tyle potrzebujesz to po co masz robic i pozbywac sie w to miejsce 2.5k??!!

 

Trochę tam racji ma, bo ja masz takie małe ubytki to często zabiegu w ogóle się nie robi.

Ludzie najczęściej robią jak już jest konkretny powód, a ten prawie zawsze wymaga więcej niż 1500 gr.

 

To, że niektórzy chirurdzy proponują 1500 gr na stosunkowo rozległe obszary, to już inna kwestia. Na dobrą sprawę możesz sobie przecież nawet całą górę pokryć 1500 graftami, a nawet 500 graftami. Warto jednak się rozeznać jaki realny efekt daje dana liczba graftów.

1500 graftów to dobra ilość na gęste pokrycie jednego zakola.

W praktyce jednak prawie zawsze wybiera się pewien kompromis między gęstością, a możliwościami (uwzględniając potrzeby także w przyszłości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja np 1500 gr nie chcialbym za darmo

 

Nie przesadzaj jak masz male ubytki i tyle potrzebujesz to po co masz robic i pozbywac sie w to miejsce 2.5k??!!

 

Trochę tam racji ma, bo ja masz takie małe ubytki to często zabiegu w ogóle się nie robi.

Ludzie najczęściej robią jak już jest konkretny powód, a ten prawie zawsze wymaga więcej niż 1500 gr.

 

To, że niektórzy chirurdzy proponują 1500 gr na stosunkowo rozległe obszary, to już inna kwestia. Na dobrą sprawę możesz sobie przecież nawet całą górę pokryć 1500 graftami, a nawet 500 graftami. Warto jednak się rozeznać jaki realny efekt daje dana liczba graftów.

1500 graftów to dobra ilość na gęste pokrycie jednego zakola.

W praktyce jednak prawie zawsze wybiera się pewien kompromis między gęstością, a możliwościami (uwzględniając potrzeby także w przyszłości).

 

1500 graftów na jedne zakole? Wzór jest prosty. Trzeba przyjąć, że w dobrych klinikach wszczepiają ok. 60-70 graftów na cm2. Przykładowo zakole 10 cm2 to średnio 650 graftów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiesz, kiedyś najlepsze na świecie kliniki robiły zabiegi metodą punch. Czy to znaczy, że punch dawał dobre efekty ?

Nie, to znaczy, że po prostu nic lepszego nie było.

 

To ile oni przeszczepiają to jedno, a ile byłoby potrzeba żeby uzyskać naturalną fryzurę to zupełnie co innego.

 

Ja miałem już na pierwszej konsultacji wyznaczone 3500 graftów na linię i zakola, a nie miałem łysych zakoli, bo na nich rosły włosy od Kolasińskiego (rzadkie bo rzadkie, ale zawsze).

 

Teraz kiedy mam tyle mniej więcej wpakowane, nadal nie są załatane w całości. Tyle, że nie widać tego w realnym świecie i imitacja normalnej fryzury jest dość dobra.

I taki jest też cel - nie naturalna fryzura, tylko jej imitacja. Różnica jest taka, że naturalne włosy nawet rozkopane i deszczu wyglądają gęsto, natomiast przy imitacji da się odsłonić niedostatki fryzury.

 

PS.

Georgis, który miał przeszczepiane kilkanaście tysięcy graftów, a więc ma doświadczenie o wiele większe niż ktokolwiek z was nowicjuszy-teoretyków. Też kiedyś napisał na starym forum, że 1500 graftów kolosalną różnicę może zrobić tylko przy zrobieniu jednego zakola.

Wiem, że to burzy wasze wyobrażenia oparte na zdjęciach w sieci i obietnicach klinik, ale trudno. Każdy wierzy w co chce.

Ja wierzę w weteranów, którzy wszystko oceniają już na chłodno bez początkowych ochów, achów oraz we własne doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lion, ale Ty nie musisz ocenic po innych , widzisz po swoich doswiadczeniach i po swoich ht jak jest naprawde i to wystarczy;]

Gdyby ht bylo takie super, kazdy by robil i bylo by po problemie- ht jest tylko pomoca w tej calej wojnie to taka pomoc , po ktora nalezy siegnac kiedy inne srodki zawodza.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, kiedyś najlepsze na świecie kliniki robiły zabiegi metodą punch. Czy to znaczy, że punch dawał dobre efekty ?

Nie, to znaczy, że po prostu nic lepszego nie było.

 

To ile oni przeszczepiają to jedno, a ile byłoby potrzeba żeby uzyskać naturalną fryzurę to zupełnie co innego.

 

Ja miałem już na pierwszej konsultacji wyznaczone 3500 graftów na linię i zakola, a nie miałem łysych zakoli, bo na nich rosły włosy od Kolasińskiego (rzadkie bo rzadkie, ale zawsze).

 

Teraz kiedy mam tyle mniej więcej wpakowane, nadal nie są załatane w całości. Tyle, że nie widać tego w realnym świecie i imitacja normalnej fryzury jest dość dobra.

I taki jest też cel - nie naturalna fryzura, tylko jej imitacja. Różnica jest taka, że naturalne włosy nawet rozkopane i deszczu wyglądają gęsto, natomiast przy imitacji da się odsłonić niedostatki fryzury.

 

PS.

Georgis, który miał przeszczepiane kilkanaście tysięcy graftów, a więc ma doświadczenie o wiele większe niż ktokolwiek z was nowicjuszy-teoretyków. Też kiedyś napisał na starym forum, że 1500 graftów kolosalną różnicę może zrobić tylko przy zrobieniu jednego zakola.

Wiem, że to burzy wasze wyobrażenia oparte na zdjęciach w sieci i obietnicach klinik, ale trudno. Każdy wierzy w co chce.

Ja wierzę w weteranów, którzy wszystko oceniają już na chłodno bez początkowych ochów, achów oraz we własne doświadczenia.

 

Kwestia jaka powierzchnia jest do zrobienia. Nie kojarzę tego chłopaka Georgis ze starego forum, ale może tak napisał, że potrzeba 1500 graftów ponieważ zakole miało dużą powierzchnię. Jedno zakole ma 10 cm2, drugie 20 cm2 i w obu przypadkach potrzeba 1500 graftów? Inna sprawa i chyba ma to równorzędne znaczenie to jakość włosa. Tego w ogóle nie bierzecie po uwagę. Cienkie, blond włosy, w porównaniu z ciemnymi, grubymi włosami. Efekt przy tej samej ilości graftów na pewno nie będzie taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakie znaczenie ma dla ciebie czy zrobisz jeden przeszczep 3000 graftów albo dwa po 1500 ?.

 

ogrome znaczenie ma w czasie i w cenie, cena dwoch zabiegow po 1500 gr to 15 tys zl, a 3000 gr okolo 2000 euro

 

pozatym 1500 gr to strata czasu i peniedzy, poniewaz jedyny efekt jaki mozna osiagnac ta iloscia to efekt zapalek powbijanych w gowno

 

Zatem jak należy nazwać 700 ze stripa i jak ci się to nosi na czole ?

 

3000 u Belga czy Cypryjczyka to około 7 tyś ... Euro. Raczej rzadko widuje się takie ilości przeszczepiane u nich na raz. Ciekawe dlaczego ?

Najtaniej wyjdzie tupecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zatem jak należy nazwać 700 ze stripa i jak ci się to nosi na czole ?]

 

fatalnie, wrecz tragicznie mi sie to nosi, wygladam jak dziwoląg, 700 gr jest dobre zeby przeszczepic sobie na nos

 

jak nalezy nazwac ? jedyna sluszna nazwa czegos takiego to hujnia z pieczarkami

 

 

nie potrzebuje tupeciku, gole sie na zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i kolejny raz polskie kliniki do bani, chociaż nie ma żadnego wątku gdzie wypowiadają się faktyczni pacjenci tych Klinik.....

A co do gęstości to niech się nikt nie łudzi, że uzyska taka jak ma na normalnie owłosionej części głowy, nie ma szans.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) chociaż nie ma żadnego wątku gdzie wypowiadają się faktyczni pacjenci tych Klinik..... (...)

 

Forum to nie dżungla, jeśli przerasta Cię odszukanie wątków, relacji i dyskusji o polskich klinikach, to z takim roszczeniowym podejściem odechciewa się odpowiadać.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Relacje i dyskusje są. Zazwyczaj tych samych użytkowników, w tym samym temacie, oczywiście nie mających przeszczepów w Polsce i bez zdjęć.

\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem jeśli chodzi o 3 kliniki które mógłbyś polecić za granica gdzie faktycznie robią to dobrze za rozsądne pieniądze. Oczywiście mam na myśli cały koszt łącznie s transportem i noclegiem co w takiej sytuacji raczej jest nieuniknione.

Piszę o rozsądnych pieniądzach bo na forum jest sporo informacji, że przeszczep za granica jest w podobnej cenie ale graftów 2 razy więcej.

Idealnie było by również jeśli komunikacja byłaby w j. polskim.

 

Z góry dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od tematu ,, lista wykonywanych zabiegów " . Tam znajdziesz opinie, relację, informację o kosztach przeszczepu w poszczególnych klinikach itd. Każdy może polecać co innego, ale po przeczytaniu informacji o klinikach, powinieneś sam sobie wybrać, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.thumb.jpg.c54a4ee1cada7db283004645b092a043.jpg

 

4.thumb.jpg.aa7edf34f40ad34baf1c669844add72e.jpg

 

7.thumb.jpg.bea8a375caa5a12fa187b08264546cc0.jpg

 

 

Szanowni Panowie tego forum

 

 

mam 3o lat i od 5 lat leciały jak szalone

 

Bylem w Istambule 2 mc temu

zrobilem 3850gft (zakola + korona)

zaplacilem 3100 euro za : 4 dni pobytu , zabieg ,przelot, hotel, opieke medyczna, uslugę tłumacza, leki pozabiegowe - z wizą i pierdolami wyszlo 3300euro

 

bylem razem z kolega ktory mia zrobione 4000 gft za ta sama cene

 

W klinice serkana nie ma ceny za graft jest jedna cena ryczałtowa zeby "Cie" naparawic , ale max zrobia do 4500gft ( jesli Twojego donor wytrzyma )

 

dziabaly mnie graftami 3 pachnace laski przez 7 godziny a ja bylem pod wplywem jakiejs tabletki " for relax "

 

i jeszcze dostalem batonika i soczek w polowie zabiegu

 

batonik.thumb.jpg.f2a723d6d63915fe756eaac12252a78f.jpg

 

 

 

a po wszystkim jeszcze ciepla kolacje w klinice i busem kurs do hotelu

 

 

 

pisz priv a pokaże efekty na dzień dzisiejszy i odpowiem na wszelkie pytania

 

 

 

Pozdro dla wszystkich niepewnych i pełnych obaw forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A co do gęstości to niech się nikt nie łudzi, że uzyska taka jak ma na normalnie owłosionej części głowy, nie ma szans.....

 

W skrócie: gadasz głupoty.

 

Szerzej:

Współczesna technika pozwala na wykonaniem zabiegu absolutnie niewykrywalnego i z naturalną gęstością.

Można w sieci znaleźć przykłady - zgolone na zero, bez żadnych manipulacji zdjęciami.

 

Oczywiście chodzi o zabiegi na małą skalę - tj zakola.

Bo suma sumarum, to ograniczenia donoru i finansów są przeszkodą w uzyskaniu naturalnej gęstości, a nie techniczne możliwości upakowania graftów w miejscu biorczym.

 

A że wiele klinik nie potrafi sadzić gęsto to już zupełnie inna sprawa.

Oczywiście ci partacze nie mówią "nie potrafimy" tylko mówią "nie da się", "nie idzie".

 

Ja wiele bzdur słyszałem: że skroni nie da się zrobić, że zabieg nigdy nie będzie naturalny (zwłaszcza z przodu) i da się zauważyć, że to przeszczep, itp itd.

W dobrych klinikach przekonałem się, że to wierutne bzdury.

 

Jedyna prawda to donor - tutaj nie ma magika, który by go rozmnożył.

Jak nie ma skąd włosów pobrać to cudów się nie zrobi.

Ale to chyba każdy logicznie myślący człowiek rozumie, że skoro się znaczną część włosów straci w wyniku łysienia, to nie można tego odwrócić przesadzając pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo suma sumarum, to ograniczenia donoru i finansów są przeszkodą w uzyskaniu naturalnej gęstości, a nie techniczne możliwości upakowania graftów w miejscu biorczym.

 

Najczystsza prawda.


-------------------------------

Mój temat:Klik

 

Kuracja:

Nezyr: 0,5mg/dz (start 05.08.2016) zwiększone do 1mg

1 HT: 2407 graftów (front i zakola,2-3.06.2016, dwa dni zabiegu)

2 HT: 1002 grafty (12.01.2018 - poprawa lini prawego zakola i dogęszczenie przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...