free web hit counter Skocz do zawartości
gamertr9

22 lata - duże przerzedzenie w krótkim czasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 22 lata i od jakiegoś czasu dość szybko przerzedziły mi się włosy, głównie na czubku głowy. Pół roku temu jeszcze tak nie miałem dlatego jestem zdruzgotany, że to tak szybko poszło i boję się co będzie za kolejne pół roku. Zacząłem brać witaminy, biotynę, żelazo, wierzbownicę (podobno pomaga na łysienie ale efektów za bardzo nie widzę. W dodatku często - chociaż muszę przyznać, że ostatnio mniej, swędzi mnie głowa lub szczypie a przez jakiś czas miałem wrażenie jakby bolały mnie cebulki włosów. Zmieniłem szampony na łagodniejsze i jest trochę lepiej z tym ale ostatnio raz użyłem znowu zwykłego szamponu i podczas czesania się wypadły mi włosy ze skórą - kilka włosów z kawałkiem skóry i cebulkami. Nie mam pojęcia już co robić a patrzeć nie mogę na to co mam na głowie, jak to jeszcze jakoś zaczeszę to tak nie widać ale wystarczy, że przyjdę z dworu i zdejmę czapkę i wszystko widać. Może jest ktoś w stanie mi jakoś pomóc, doradzić czy cokolwiek powiedzieć.

 

Zacząłem zastanawiać się czy nie zacząć stosować jakiegoś szamponu an porost włosów, np. Piloxidil 2%.

 

Daję też 2 zdjęcia jak to wygląda.

 

https://drive.google.com/file/d/0B9V7Q4 ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9V7Q4 ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9V7Q4 ... sp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety i Ciebie trafilo. ojciec dziadkowie jakie maja wlosy? sam minoxidil nie polecam. albo cos z tym robisz: finasteryd + minox 5% albo pogodz sie ze sprawa i tnij


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rodzinie lysienie przejawia sie czesto? Sa cali lysi czy jaka skale wedlug Nerwoda maja ?

 

Boisz sie co moze byc za pol roku/rok. Niestety bez walki i to mocniejszej nic sie nie da zdzialac z lysieniem. Ono atakuje nas za mocno, zeby witaminki, zdrowy tryb zycia mogl cos tu bardziej pomoc.

Pisalem wielu osobom na poczatku to samo i napisze tez tutaj. Walka z lysieniem jest strasznie upierdliwa, kosztowna i nie zawsze ma sie efekty, ale samopoczucie, ze sie cos robi w tym kierunku jest mega wazne. Poczytaj forum o blokerach , bo jego potrzebujesz i wtedy zdecydujesz co dalej.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często łysienie nie występuje raczej. Chociaż przyznam, że też ciężko mi to ocenić, bo ojciec się goli na łyso od parunastu lat i nie wiem właściwie jak to u niego wygląda, chociaż wiem, że coś tam odrasta bo narzeka, że musi to golić ale jak i gdzie to nie wiem dokładnie. Jego ojciec który ma ok 70 lat nie jest zupełnie łysy, według skali będzie gdzieś pomiędzy przedostatnim etapem a ostatnim ale nie wiem czy u niego też to nie wiek a nie wiem jak w młodości u niego to wyglądało, nie mam żadnego zdjęcia jego. Drugi dziadek natomiast w wieku 66 lat miał włosów bardzo dużo, według skali miał coś na etapie pomiędzy 3 a 4. Tak to wszyscy mają włosy ok i gęste, no może poza babcią która może łysa nie jest ale ma bardzo cienkie włosy i też trochę przerzedzone ale nie aż tak by były łyse place.

 

Poczytam o tych blokerach i zobaczę które zło jest najmniejsze i by coś zadziałało. mam nadzieję, że w razie czego mogę liczyć na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...