free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest w ogóle jakiś wewnętrzny stymulator na porost włosów.Czy wszystkie są do zewnętrznego stosowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam co zewnętrzny czyli minoxidil w tabletkach. Nie do kupienia w PL bo po prostu nie ma go w wykazie leków nawet w kraju. Poza granicami jak najbardziej dostępny i nawet często wykorzystywany do leczenia łysienia właśnie (oczywiście na własną rękę go używają ci co używają, bo żaden lekarz nie zapisze go, gdyż jest to lek zatwierdzony tylko do leczenia nadciśnienia).

Oryginał Loniten, generyki: np. Lonitab, Minoxidil, Loxidil, Noxidil.

I ew. odmiany ''Forte''.

 

Na koniec dodam bo może nie wiesz że minoxidil pierwotnie był wykorzystywany (i nadal jest w większości krajów) do leczenia nadciśnienia, lecz zupełnie przypadkiem zauważono że ludziom leczonym minoxidilem włosy stają się dużo lepsze a nawet odrastają w przypadku łysiejących i ktoś wpadł na pomysł żeby lek ten wykorzystywać w formie zewnętrznych wcierek stosowanych miejscowo na skalp w celu leczenia łysienia. I właśnie dzięki temu mamy i znamy dostępny minoxidil pod postacią pod którą go zazwyczaj znamy.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dzięki za wytłumaczenie.A myślisz,że stosowanie halidoru leku na rozszerzenie naczyń krwionośnych może jakoś pomóc,bo dermatolog mi go przepisał do którego chodzę i mi powiedział,że może pomóc,a zaszkodzić nie zaszkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem dzięki za wytłumaczenie.A myślisz,że stosowanie halidoru leku na rozszerzenie naczyń krwionośnych może jakoś pomóc,bo dermatolog mi go przepisał do którego chodzę i mi powiedział,że może pomóc,a zaszkodzić nie zaszkodzi?

 

Teoretycznie może pomóc trzeba przyznać, ale trzeba też zganić lekarza za to że powiedział że nie zaszkodzi - BO LEK TEN MOŻE ZASZKODZIĆ I TO BARDZO i lekarz powinien o tym poinformować.

 

Tutaj wykaz możliwych skutków ubocznych:

 

W czasie leczenia lekiem Halidor mogą wystąpić następujące objawy:

 

Zaburzenia układu nerwowego

 

Rzadko (więcej niż 1 na 10 000 a mniej niż 1 na 1 000 pacjentów): przemijające splątanie, omamy.

 

Bardzo rzadko (mniej niż 1 na 10 000 pacjentów): ogniskowe objawy ze strony OUN.

 

Częstość nieznana (nie można ustalić częstości na podstawie dostępnych danych): niepokój ruchowy, bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia chodu, drżenie, senność, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci.

 

Istotne przedawkowanie może powodować napady drgawkowe toniczno-kloniczne.

 

Zaburzenia serca

 

Częstość nieznana: tachykardia (przyspieszona czynność serca) przedsionkowa lub komorowa (głównie wtedy, gdy jednocześnie stosuje się inne leki powodujące zaburzenia czynności serca).

 

Zaburzenia żołądka i jelit

 

Częstość nieznana: suchość błony śluzowej jamy ustnej, bóle żołądka, uczucie pełności, nudności, wymioty.

 

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

 

Częstość nieznana: reakcje alergiczne.

 

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

 

Częstość nieznana: złe samopoczucie

 

Badania diagnostyczne

 

Przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych ASPAT i ALAT, zmniejszenie liczby białych krwinek, zwiększenie masy ciała.

 

Mogę wiedzieć czy zapisał Ci go w postaci tabletek czy zastrzyków ?

 

Co to są za lekarze ci dermatolodzy.... avodartu czy fina 5mg zapisać nie chcą a tu takie leki jak widać zapisują .


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oo to nie za ciekawie .W tabletkach 1 tabletka dziennie.

 

Tu masz jeszcze linki takie http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1004

http://www.egis.pl/24/nasze-leki/20/hal ... ni-fumaras

 

jak widać lek ten może powodować zaburzenie mowy nawet. Osobiście to mi się mocno wydaję że niektóre skutki uboczne tego leku są bardziej dotkliwe niż minoxidilu nawet.

 

Ale fakt, może to być dobry stymulator i może ten lekarz o tym wie doskonale, jednak dziwne że dermatolog zdecydował się na wypisanie tego leku. Jak widać zapisał też w mniejszej dawce czyli 1 raz dziennie.

Trzeba też powiedzieć że ilościowo dawki są sporo większe niż minoxidilu ,chociaż jak wiadomo minoxidili w skrajnych przypadkach nadciśnienia (żeby natychmiast skrajnie zbić ciśnienie) może być również stosowany w dawce 100 mg, co dla zwykłego zdrowego człowieka a już nie wspomnę o niskociśnieniowcach może być niebezpieczne.

 

Jeśli chodzi też o minoxa w tabletkach to ludzie biorący go na łysienie dawkuję średnio od 2,5 mg do 10 mg na dobę zazwyczaj.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mam ok,bo chciałem sprawdzić.Biorę już prawie 3 tydz. halidor i ze skutków ubocznych to trochę głowa pobolewa(delikatnie),natomiast fina biorę już 4,5 miesiąca i ze skutków ubocznych to wiadomo libido spadło tak o połowę,ale jest ok bo miałem za wysokie i trochę przytyłem.Używam też co 2 dni stieprox i jako dodatek silica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skro formalnie Ci lekarz zapisał to stosuj (ale miej na uwadze ubki i monitoruj sytuację), lekarz może też nie chciał stwarzać efektu nocebo i dlatego powiedział że ''nie zaszkodzi'', może już to też praktykował wiele razy na pacjentach swoich (SWOJĄ DROGĄ TO CIEKAWE ŻE NIE MÓWIĄ W TEN SPOSÓB JAK ZAPISUJĄ FINA.... ), ale skoro masz lek w ręku to masz i ulotkę, także wszystko jasne powinno być bo czytać i rozumieć przecież umiesz.

Jak będziesz stosował ten lek to z pewnością będziesz niejako królikiem doświadczalnym na tym forum, także ciekawostką. Info to także być może stanie się przełomowe jeśli chodzi o wykorzystanie leku Halidor do leczenia łysienia, i być może inni będą pytać lekarzy o ten właśnie lek.

 

Lekarz skoro się zdecydował na zapisanie tych tabletek .... to kto wie.... gdy by minoxidil w tabletkach był dostępny w PL to być może by go właśnie wypisał.

Powodzenia. Trzymam kciuki aby okazał się to dobry stymulator i żeby faktycznie nie zaszkodził jak mówił ten lekarz.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udzielone wskazówki,widzę że się świetnie orientujesz w tej materii(łysienia),czytałem dużo Twoich postów i bardzo konkretnie wszystko objaśniasz.Ten lekarz jest niby jednym z lepszych dermatologów w moim mieście i dużo też ma przypadków z tą przypadłością naszą.Mam takie pytanie czy orientujesz się może czy wewnętrzny minox ma podobne działanie co zewnętrzny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za udzielone wskazówki,widzę że się świetnie orientujesz w tej materii(łysienia),czytałem dużo Twoich postów i bardzo konkretnie wszystko objaśniasz.Ten lekarz jest niby jednym z lepszych dermatologów w moim mieście i dużo też ma przypadków z tą przypadłością naszą.Mam takie pytanie czy orientujesz się może czy wewnętrzny minox ma podobne działanie co zewnętrzny?

 

Dokładnie takie samo działanie tylko że zewnętrznie jest ograniczona absorpcja bo minoxidil ma słabą bardzo wchłanialność przez skórę ( i dlatego też zatwierdzili tak wysokie dawki do stosowania zewnętrznego w porównaniu do tabletek), i w ten sposób jest ograniczanie efektów niepożądanych (czyli oddziaływanie na serce, ciśnienie itd.) a skuteczność zachowana na wysokim poziomie, zwłaszcza przy wyższych stężeniach, przy których nawet dawka wchłonięta może de-facto wynosić nawet ok 20 mg czy więcej jeśli ktoś stosuje więcej mililitrów niż zalecane.

 

Np. sam stosowałem m.in. Polarisa NR 10 (który działał bardzo dobrze) a ten produkt ma stężenie minoxa 16 % czyli 160 mg na mililitr. Używałem go nawet i po 1,5 ml dwa razy dziennie czyli dawało to aż 480 mg dawki dobowej stosowanej zewnętrznie, zatem zakładając zgodnie z teorią że wchłanialność minoxa przez skórę wynosi ok 4% zastosowanej dawki to z całości zostało zawsze wchłonięte codziennie 19,2 mg - i dawało to spoko efekty, naprawdę dobre.

Teraz biorę Loniten, obecnie tylko 5 mg na dobę (2 x po 2,5 mg) i działać chyba działa ale mam też trochę wątpliwości czy tak samo dobrze jak tamten minox zewnętrznie w większej dawce przy dawkowaniu takim jak stosowałem. Z drugiej strony miałem także problemy ze skórą, oraz biorę dopiero ponad miesiąc zatem nie będę skuteczności oceniał jednoznacznie gdyż wiem że nawet na 5 mg minoxa (oral) ludzie mają zazwyczaj (co ciekawe) dużo lepsze efekty niż ci co stosują zewnętrznie różne preparaty, czyli tak jakby ten stymulator(minox) działał jednak dużo lepiej brany wew. niż stosowany zew. pod postacią różnych preparatów. Co do tego to wypowiem się po dłuższym czasie. Na koniec tylko powiem że nigdy jako takich typowych uboków od minoxa czy to zewnętrznego czy wewnętrznego specjalnie nie miałem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za objaśnienie.Czyli wychodzi na to,że halidor powinien działać podobnie jak minox wewnętrzy,a nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...