free web hit counter Skocz do zawartości
salvadorek

Dermatolog czy Trycholog?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Od pewnego czasu zauważyłem dość spore przerzedzenie swoich włosów, toteż postanowiłem coś z tym faktem zrobić Moim zamiarem jest udanie się do lekarza aby poznać przyczyny oraz zacząć walczyć z tą "chorobą" i tutaj pytanie do Was, tak jak w temacie: czy lepiej jest udać się do dermatologa czy od razu uderzać do trychologa? Czytałem że trycholog to osoba zajmująca się stricto włosami. Ogólnie czy warto w ogóle udawać się do lekarza czy rozpoczynać jakąś kurację we własnym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po recepty nie daj sobie wmowic ze szamponikami czy innnymi duperelami uda ci sie zatrzymac lysienei fin minox, nizoral, ewentualnie RU ( z forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! ;p Ale nadal nie wiem czy wybrać się do dermartologa czy lepiej trychologa? Chodzi mi bardziej o kompetencje i wiedzę danego lekarza z zakresu łysienia androgenowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ani jeden ani drugi jeśli idzie o androgenowe.

Ale jeśli już "musisz" to dermatolog, jako, że ten przynajmniej może wypisać ci receptę na finasteryd i minoxidil. Poza tym ci nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o lekarzy i androgenówkę to nie warto iść? Żaden nic nie poradzi i trzeba rozpoczynać kurację we własnym zakresie? masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trycholog w ogóle nie jest lekarzem.

Natomiast recepty (a tylko po to warto iść) to może wypisać nawet lekarz rodzinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bo lekarze lysienia androgenowego nie uznaja za chorobe,ogolnie nie jest to uznawane za chorobe stad wola pozwolic kazdemu z osobna wylysiec niz podjac ryzyko leczenia finasterydem i minoxem. Nawet nie zdaja sobje sprawy jak bardzo lysienie wplywa na psychike,ale klada na to lage. Ewentualnie czasami jakis sie trafi co recepty wypisze na fina czy duta a to juz sporo pomocne w naszej walce.


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet jeśli zdają sobie sprawę to pamiętaj, że mają wielu pacjentów każdego dnia, a to dla nich tylko robota a nie zbawianie świata.

Oni też mają swoje rodziny i swoje problemy, więc logiczne, że nie przejmują się cudzymi.

Nikt do sądu lekarza za to, że przez nieudolne leczenie pozwolił mu wyłysieć nie pozwie. Bo byłoby to absurdalne.

Lekarzowi wręcz lepiej machnąć ręką niż się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Panowie a co sądzicie o tym?

 

http://www.hairmedica.pl/jak-leczymy/ef ... -leczenia/

 

Są tam podane efekty leczenia łysienia androgenowego (zdjęcia przed i po), aczkolwiek zdaję sobie sprawę że może to być czysty marketing Jakoś nie chce mi się wierzyć w takie efekty jakie osiągnął ten Pan pierwszy od góry

 

Bo nie osiągnął. Pan pierwszy od góry miał przeszczep włosów w FuseHair - zerknij na HairMedica, a potem zerknij tu: http://fusehair.com/portfolio-posts/sub-gallery-newmane/

Zdjęcia są jakoś dziwnie podobne do tych z HairMedica, nieprawdaż ?

 

A temat już był: http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=2342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dermatolog - trycholodzy to tacy kosmetolodzy, co Cię naciągną na swoje nic nie dające zabiegi.

 

Tak bo lekarze lysienia androgenowego nie uznaja za chorobe,ogolnie nie jest to uznawane za chorobe stad wola pozwolic kazdemu z osobna wylysiec niz podjac ryzyko leczenia finasterydem i minoxem. Nawet nie zdaja sobje sprawy jak bardzo lysienie wplywa na psychike,ale klada na to lage. Ewentualnie czasami jakis sie trafi co recepty wypisze na fina czy duta a to juz sporo pomocne w naszej walce.

A wszystkie łysiaki to kibole. Serio? Wrzucasz wszystkich lekarzy do jednego worka? Co za głupoty. Moja dermatolog jak najbardziej uznaje to za chorobę i nie jest jedyna, bo konsultowałem się z paroma.


Moje rady i opinie należy traktować, jako pierwszej przypadkowej osoby z internetu i nie podejmować na jej podstawie decyzji dot. leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie musialo sie to zmienic na przestrzeni 8-10 lat , wiec nie dziw sie , ze wtedy mialem takie doswiadczenia z nimi. Przez tyle lat mogli zmienic troche podejscie...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opisze Wam swoja historie i polece ze swojego doswiadczenia jednak trychologa!Mam 33 lata i od dłuższego czasu borykam się z problemem łysienia. Jakiś czas temu trafiłem w ręce pani trycholog ze Szczecina Marty Keczmer. Po wizycie, która była bardzo wyczerpująca pod względem wiedzy pani Marty jak i zleconymi badaniami wyszedłem bardzo podbudowany, że moje włosy uda się uratować. Została przeprowadzona bardzo profesjonalna konsultacja, szczegółowe badania krwi, hormony, płytki krwi i inne. Dopiero po analizie wyników pani Marta dobrała mi terapię. Leczenie trwa u mnie już ponad 3 miesiące, ale już na samym wstępie pani trycholog powiedziała, że bedzie ona trwała ok 6-7 mcy. Po miesiacu moje włosy przestały mi wypadać garściami jak dotychczas miało to miejsce. Dodatkowo po 2 miesiącach pojawiły się nowe, i jest coraz lepiej.

Polecam, gdzyż naprawdę będąc u róznych !LEKARZY!nikt mi nie dawał szans na uratowanie włosów, i niestety nie zostałem nigdzie tak przebadany jak w tej klinice.Moja terapia jest dodatkowo połączona wraz ze zmianą diety. Jestem pełny nadzieii i cierpliwości na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem u tryhologa. Udało mu się ode mnie wyciągnąć parę stówek za trochę pachnidełek. Jego diagnozą było to że za bardzo mi się poci głowa. Jak można być taką lamą żeby nie rozpoznać andro w nw3v...

Dermatologow typowych zaliczyłem trzech. Najlepsze co udało mi się od nich wyrwać do minox 5% i szampon z ciclopirox (który podobno in vitro jest inhibitorem PGE2).

Dopiero udało mi się dogadać z lekarzem który oprócz dermatologii miał specjalizację w medycynie estetycznej. Pierwszy który był w temacie obeznany. Na start dostałem fina i ostrzeżenie żebym nie próbował tracić kasy na żadne szampony czy odżywki na wypadanie włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jednak trychologow niż dermatologów, może nie każdy jest dobrym specjalistom, ale z mojego doświadczenia polecam Trycholog Karolina Czyżowska. Na którą trafiłam. I pewnie więcej bym nie poszła do dermatologa - byłam u 4 to zalecali albo Spironol albo finasteryd. No i oczywsice loxon max dla mnie. A trycholożka przeprowadziła ze mną obszerny wywiad, dobrała zabiegi i pielęgnacje w domu (okazało się że mam stan zapalny naskórka - skóra swedziala, włosy wypadały i po wprowadzeniu zaleceń przestały. Jestem zła na siebie, bo stwierdziłam, że trycholodzy nie pomogą i tylko lekarze. Polecam pójść i do trychologa i do dermatologa i posłuchać kto co może zaproponować. Ja zmarnowałam tylko czas. Ale cieszę się że bardzo dużo włosów udało się odzyskać i przestały wypadać. Uważam że włosy to ważny problem więc lepiej zweryfikować specjalistów i ich wiedzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...