free web hit counter Skocz do zawartości
lukasz1234

26 lat, tragiczny stan włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Moje problemy z łysieniem zaczęły się jakieś 4-5 lat temu, jednak nigdy nie przywiązywałem do tego bardzo dużej wagi, bo mój stan włosów był zadowalający i nigdy nie narzekałem na zainteresowanie płci przeciwnej moją osobą.

 

3-4 lata temu zacząłem walczyć (proscar + minox) przez około 5-6 miesięcy za namowa dermatologa. Niestety zaniechałem walkę ze względu na druzgocące skutki uboczne (wypadanie włosów i skutki uboczne finasterydu), które teraz przez pryzmat czasu wydają mi się urojone (wymówiłem je sobie po przeczytaniu ulotki).

 

Dałem sobie spokój, żeby pózniej (2 lata temu) zacząć się znowu martwić i działać. Przebyłem serie 10 zabiegów mezoterapii mikroiglowej z preparatem dermaheal hl, żeby stracić masę włosów podczas zabiegów i zatrzymać wypadanie na maksymalnie 12 miesięcy.

 

Do stanu obecnego doprowadziłem w okresie ostatniego półrocza, gdzie przeżyłem duże podłamanie psychiczne trwające do teraz, z którym nie potrafię sobie poradzić. Skóra głowy nie dość ze jest strasznie sucha to jeszcze występuje na niej swego rodzaju szorstka skorupa. Za sprawą wyżej wymienionych czynników, włosy stały się suche jak siano, dające się układać jednym ruchem dłoni i oczywiście zaczęły wypadać na potęgę....

 

Pogodziłem się z tym, ze pięknej fryzury w swoim życiu juz nie bede nosił, ale do ogolenia na łyso jeszcze mi daleko. W sumie przez całe życie chodziłem w czapce i bardzo mi to pasowało, ale częściej teraz pokazuje się bez niej ze względów zawodowych. Moim skromnym marzeniem jest powrót do stanu, który miałem 6 miesięcy temu....

 

Jeżeli macie jakieś rady, bądź sugestie to proszę o pomoc.

 

a40b9171e018299197431a272765250a.jpga1c29f1c72e5196582bf050d0e3ec486.jpg

 

Jest dla mnie jakaś szansa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wybieram się do dermatologa, bo zauważyłem duże zaczerwienienie i efekt łuski na skórze głowy. Nasiliło się wypadanie włosów i oto mam taki stan jak wyżej.

 

Co możecie polecić, żeby przywrócić normalny stan skóry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnym tygodniu idę do dermatologa, wiec może on mi coś poradzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozno sie za to wziales . a dermatolog nie powie Ci nic ciekawego


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sądzisz ? Jeszcze 3-4 miesiące temu miałem zadowalający stan włosów. Pózniej momentalnie się posypały ze stresu i suchej skory głowy/ łuszczycy. Ciagle mam nadzieje, ze coś jeszcze z tego będzie, ale serio nie wiem od czego zacząć dlatego idę do dermatologa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On Ci nic wiele nie powie. Zależy na jakiego trafisz. Jeden Ci wciśnie jedynie jakis loxon i powie, że to jest jedyny "lek" na łysienie i w sumie tak naprawdę to trzeba się pogodzić z tym, że się łysieje i tyle. Drugi może bąknąć coś o finie (propecia pewnie, lub nezyr) i + loxon i to tyle. Mogą wciskać jeszcze jakieś mezoterapie igłowe i inne bzdety i to tyle. W Twoim przypadku na fina za późno, a duta raczej tam Ci nikt nie poleci, bo to jest domyślnie lek na prostatę i ciężko, aby dermatolog to przepisał. O wcierkach laboratoryjnych zapomnij.

 

Zaznajom się z całą tą wiedzą której jest mnóstwo na tym forum, pogadaj z dermatologiem i wtedy pewnie przepisze duta, a jak nie, to do rodzinnego. Tam raczej spokojnie.

Działaj póki jest o co walczyć, nie czekaj na zbawienie, że dermatolog przepisze cudowną pigułkę po której wyrośnie grzywa jak u Wodeckiego, bo to najgorsza głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, jednak chce iść do dermatologa, żeby dostać chociaż skierowanie na badania.

 

Co do Waszych sugestii nam jedno pytanie. To ze musze wyciągnąć ciężka amunicję to juz ustaliliśmy. Tylko którą ? Najlepiej zacząć z dutasterydem czy z RU ? Niestety na CB nie złożyłem zamówienia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeszcze młody, więc jest szansa, że mieszki włosowe są w fazie uśpienia a nie zwłóknienia. Ja bym zaatakował finasterydem plus minox 5% na 2 lata kuracja. Jak nie będzie rezultatów dałbym sobie spokój bo to już będzie zbędne wywalanie pieniędzy. Jedynie przeszczep zostaje.

Przed braniem leków badanie testosteronu i DHT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była jednie mowa o ducie i stwierdziliście, ze fin będzie zbyt słaby.

 

Wiec jednak dut/ru czy fin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wiesz czy fin bedzie za slaby , dopoki nie sprobujesz na sobie.

Fin zadziala szybciej niz dut stosowany nawet codziennie, z tym ze - musisz zdecydowac czego chcesz. Tzw. decyzja nalezy do Ciebie, ale jak z grubej rury to widze dwie opcje:

1. Fin codziennie, ru , minox 5%.

2. Duta co 1-5 dni w zaleznosci co chcesz osiagnac i na ile pozwola uboki(moze nawet byc ich brak stosowany codziennie, zalezy od danego organizmu, to juz ciezko doradzic cokolwiek, sam musisz zdecydowac), ru, minox.

Z czasem tzw po roku jak nie bedzie sporo odrostow to mozesz pomyslec i dodac polaris 10 ( to juz jest hardcorowa kuracja wtedy, ale efekty powinny byc z czasem )


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...