free web hit counter Skocz do zawartości
Mumacz

Long hair FUE - prosba o doswiadczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was robil moze FUE na dlugich wlosach? Jesli tak to jaka jest roznica w przeszczepie? Czy da sie tak samo precyzyjnie przeszczepic grafty w obszar z dlugimi wlosami, jak przy glowie wygolonej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was robil moze FUE na dlugich wlosach? Jesli tak to jaka jest roznica w przeszczepie? Czy da sie tak samo precyzyjnie przeszczepic grafty w obszar z dlugimi wlosami, jak przy glowie wygolonej?

 

Pytanie to kieruj raczej do ludzi na różnych forach zagranicznych bo z tego co wiem nikt na tym forum raczej nie ma doświadczenia w tej kwestii.

 

Osobiście jednak wydaję mi się że poziom precyzji nieco spada, ale są kliniki w tym wespecjalizowane które oferują odpowiednio drożej takie zabiegi.

 

W zasadzie to bardziej chodzi o donor i o to aby równomiernie rozłożyć ilość pobieranych graftów a nie dłubać w jednym miejscu oraz żeby dobrze zweryfikować które grafty są najlepsze do przeszczepu - to tyle reszta to tylko czasochłonność takiego zabiegu.

 

Jeśli chodzi natomiast o wszczepianie pomiędzy istniejące włosy na obszarze biorczym to przypadki takie często mają miejsce w tradycyjnym przeszczepie FUE czy nawet FUT gdy wygolona jest tylko część głowy z tyłu w przypadku FUE albo wycinany pasek w przypadku FUT i gdy na okolicy biorczej np. z przodu czy na vertexie włosy nie są ani golone ani jakoś skracane. Więc jeśli chodzi o obszar biorczy to takie przypadki są też na tym forum jak widziałem.

 

Przyznam że sam się zastanawiam nad metodą LHFUE ale nie wiem czy fundusze mi pozwolą i zresztą nie mam zamiaru jeszcze teraz w tej chwili robić HT.

O ile też mi wiadomo ''Long'' to nie tak całkiem ''Long'' bo zazwyczaj (jak wiedziałem na filmach z zabiegów) włosy mają długość kilku centymetrów podczas zabiegu a nie np. kilkudziesięciu - i tutaj się zastanawiam czy mimo tego że metoda nazywa się ''Long'' to wymagana jest długość włosów kilku centymetrów czy byłoby też możliwe żeby przeprowadzać taki zabieg przy znacznie większych długościach.

 

Z pewnością na to pytanie nikt z tego forum Ci dosadnie nie odpowie z własnych doświadczeń, a jedynie na podstawie, tego co gdzieś widział czy czytał, albo na podstawie własnych wysnuwanych hipotez co do tego.

 

W sumie dobre pytanie i ogólnie temat na tym forum... przyznam że sam chciałem o to zapytać.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Long Hair przeszczepia się najczęściej w sytuacjach gdy w przeciągu kilku dni masz jakieś ważne wydarzenie i chcesz na nim mieć włosy np. ślub, żeby fryzura zaistniała na zdjęciach. Zabieg jest dłuższy i wymaga większej precyzji, pobiera się włosy o różnych długościach, cena zawsze jest większa a po tygodniu włosy zaczynają wypadać by po około 3 miesiącach rozpocząć proces odrastania. Gra nie warta świeczki, jeśli podchodzi się do sprawy łysienia w sposób dojrzały Odpowiadając na Twoje pytanie odnośnie gęstości to kliniki stosujące tą ekstrawagancję są w stanie przeszczepić dokładnie taką samą liczbę graftów na cm jak przy goleniu i wszczepiać każdą długość włosów

 

Poniżej kilka zdjęć świeżo po zabiegu:

 

https://talizi.com/hair_transplant/long ... nt#gallery

 

4000 graftów

patient87_pic1.jpg

 

2000 graftów

patient108_pic1.jpg

 

3000 graftów

patient64_pic1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra nie warta świeczki,

 

Właśnie że gra warta świeczki bo np. osobiście to nie chciałbym golić nawet donoru.

Jeśli chodzi o fakt że te przeszczepione włosy i tak wypadną i później będą w ich miejsce rosły nowe to jest oczywiście jasne i ma się sytuacja tak samo jak w przypadku zwykłego przeszczepu FUE czy STRIP.

 

-- 31 sty 2017, 20:15 --

 

Tutaj przykładowy film z zabiegu Long hair FUE , pytanie tylko takie czy ten facet ma rzeczywiście długie włosy

 

 

-- 31 sty 2017, 20:55 --

 

Tutaj filmik z zabiegu na trochę dłuższych włosach, właściwie to tylko pokaz wyciągania graftu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=C3mElQ933y4

 

-- 31 sty 2017, 21:00 --

 

Tu jeszcze filmik pokazujący proces na dość długich włosach.

 


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że gra nie jest warta świeczki, ja napisałem że gra nie jest warta świeczki jeśli podchodzi się do kwestii łysienia w sposób dojrzały

 

Jeśli powód nie golenia włosów przed zabiegiem jest na tyle istotny to można się w takie coś bawić, jeśli nie jest to bez sensu utrudniać chirurgowi pracę a siebie skazywać na wydłużony czas zabiegu i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia graftów przy pobieraniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie napisałem że gra nie jest warta świeczki, ja napisałem że gra nie jest warta świeczki jeśli podchodzi się do kwestii łysienia w sposób dojrzały

 

Jeśli powód nie golenia włosów przed zabiegiem jest na tyle istotny to można się w takie coś bawić, jeśli nie jest to bez sensu utrudniać chirurgowi pracę a siebie skazywać na wydłużony czas zabiegu i większe prawdopodobieństwo uszkodzenia graftów przy pobieraniu

 

Ha ha Co to znaczy w sposób dojrzały ? Czy to znaczy że łysienie jest dojrzałe do stanu NW 7 ? chyba nie bo wtedy to i przeszczepy nie są w stanie odtworzyć fryzury.

Wiesz ja podchodzę do tego nawet w sposób wyjątkowo przejrzały i chcę żeby to było jak najlepiej co oczywiście nieraz stwarza wielki kompromis ale to inna sprawa.

Myślę że nie każdy chce golić łeb, co też widać po wielu przypadkach ludzi którzy do przeszczepu nie golą całej głowy a tylko np.obszar dawczy ( i ew. miejsce gdzie transplanty mają być wszczepione).

 

Natomiast tutaj się jak najbardziej zgadzam w 100% że jeśli powód nie jest istotny bądź komuś nie zależy na tym czy ogoli łeb czy nie to nie warto się w to bawić i po co wydawać znacznie więcej, po co utrudniać pracę chirurgowi - to chyba najbardziej istotna kwestia bo właśnie przez to utrudnienie mogą być spowodowane większe niedoskonałości na donorze - właśnie nawet i uszkodzenie graftu podczas pobierania, jak i na miejscu wszczepów.

Wydłużony czas zabiegu też z pewnością wpływa na jego jakość a tym samym na końcowy efekt.

 

Jednak myślę że kliniki/chirurdzy którzy tę sztukę opanowali i mają praktykę w tym na co dzień, to robią tego typu zabieg całkiem dobrze - ale wiadomo jeśli chodzi o całokształt i końcowe rezultaty to ryzyko przy tego typu zabiegach jest znacznie większe. Moim zdaniem najważniejsze żeby lekarz miał w tym wprawę a na pewno nie każdy ma.

 

Jestem też przekonany że skoro ktoś założył taki temat to zależy mu na tym żeby jednak nie golić makówy.

 

Myślę też tutaj jeśli chodzi o tego typu zabiegi to podobnie jak przy skrajnym obniżaniu linii przykładów raczej trzeba szukać na forach czy stronach o HT gdzie są przedstawiane przypadki kobiet, bo tam się więcej znajdzie.

 

Osobiście mając pieniądze czy nawet nie mając - mniej istotne, miał bym dylemat którą technikę wybrać jeśli o metodę FUE chodzi i jeśli miałbym gwarancje że przeszczep LHFUE zostanie wykonany na takim samym poziomie precyzji i taką samą czy chociaż zbliżoną dokładnością co zwykłe FUE (wymagające golenia) to wybrałbym na pewno LHFUE - niestety takiej pewności nie ma a są uzasadnione podejrzenia że robiąc tym sposobem można spowodować gorszą jakość i rezultat końcowy.

Na dobrą sprawę myślę że ciągle jest zbyt mało przykładów efektów uzyskiwanych tą metodą żeby chociaż móc porównywać a co dopiero wyciągać wnioski czy stawiać hipotezy. To jedynie nasze domysły, ale niestety wydają się być realistyczne.

Miałbym dylemat czy FUE czy LHFUE, ale jednego jestem pewien że STRIP'a bym nie zrobił a jeśli już to nie tradycyjnego STRIP'a tylko raczej redukcję czoła czyli chirurgiczne obniżenie linii poprzez wycięcie paska skóry, i dałoby mi to jeszcze większą oszczędność graftów niż połączenie STRIP'a i FUE.

 

Trzeba też przyznać że LHFUE jest dobrym sposobem jak ktoś potrzebuje właśnie szybki efekt (choć krótkotrwały ale natychmiastowy) żeby mieć dobrego fryza na jakąś okazję.

 

Tak czy tak i nie ważne od powodu/ów wybrania tej metody każdy powinien sam zdecydować.

Technika istnieje, nie ma problemu, kto chce i kto uważa to za słuszne w jego przypadku niech korzysta z tego.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ha ha Co to znaczy w sposób dojrzały ? Czy to znaczy że łysienie jest dojrzałe do stanu NW 7 ? chyba nie bo wtedy to i przeszczepy nie są w stanie odtworzyć fryzury.

 

Przeszczep włosów to pewnego rodzaju sztuka sama w sobie.

 

Sztuką jest:

- zaprojektowanie fryzury - trzeba mieć wizję jak pacjent ma docelowo wyglądać,

- wyszukiwanie graftów - trzeba odpowiednio wyselekcjonować grafty wielowłosowe (które dają najlepszy efekt) oraz tak wybierać żeby jak najmniej przerzedzić donor,

- odpowiednie ich pobranie - żeby nie uszkodzić, żeby nie uszkodzić sąsiednich, żeby nie było mikroblizn,

- odpowiednie ich wszczepienie - odpowiedni kąt wzrostu włosów, grafty jednowłosowe na przednią linię w dużej ilośći, itp.

 

Chirurgowi łatwiej prawuje się na głowie zgolonej, z krótkimi włosami. Każdy etap zabiegu robi mu się łatwiej.

W ten sposób może skupić się całkowicie na swojej robocie, bez utrudnień w postaci długich włosów.

 

Dla ciebie zaś to wyższa gwarancja dobrego efektu (100-procentowej gwarancji nie ma nigdy).

 

Jeśli zaś dla kogoś zgolenie włosów to problem większy niż zabieg, którego efekty będą do końca jego życia i którego błędów i niedoróbek nie da się już cofnąć, to moim zdaniem ma coś nie tak z priorytetami.

Ale to tylko moje zdanie.

 

Osobiście mając pieniądze czy nawet nie mając - mniej istotne, miał bym dylemat którą technikę wybrać jeśli o metodę FUE chodzi i jeśli miałbym gwarancje że przeszczep LHFUE zostanie wykonany na takim samym poziomie precyzji i taką samą czy chociaż zbliżoną dokładnością co zwykłe FUE (wymagające golenia) to wybrałbym na pewno LHFUE

 

Takiej gwarancji nie masz nigdy.

 

Przecież nawet przeszczep na zgolonej głowie może być nieudany w tym sensie, że nie przyniesie spodziewanych oczekiwań. W najlepszych klinikach też trafia się te 1 do 5% niezadowolonych.

Przyczyn tego może być wiele: miniaturyzacja w miejscu dawczym, zbyt cienkie włosy, źle dobrany plan walki z łysieniem, źle zaprojektowany obszar przeszczepu, nieprzestrzeganie zaleceń pooperacyjnych, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ha ha Co to znaczy w sposób dojrzały ? Czy to znaczy że łysienie jest dojrzałe do stanu NW 7 ? chyba nie bo wtedy to i przeszczepy nie są w stanie odtworzyć fryzury.

 

Przeszczep włosów to pewnego rodzaju sztuka sama w sobie.

 

Sztuką jest:

- zaprojektowanie fryzury - trzeba mieć wizję jak pacjent ma docelowo wyglądać,

- wyszukiwanie graftów - trzeba odpowiednio wyselekcjonować grafty wielowłosowe (które dają najlepszy efekt) oraz tak wybierać żeby jak najmniej przerzedzić donor,

- odpowiednie ich pobranie - żeby nie uszkodzić, żeby nie uszkodzić sąsiednich, żeby nie było mikroblizn,

- odpowiednie ich wszczepienie - odpowiedni kąt wzrostu włosów, grafty jednowłosowe na przednią linię w dużej ilośći, itp.

 

Chirurgowi łatwiej prawuje się na głowie zgolonej, z krótkimi włosami. Każdy etap zabiegu robi mu się łatwiej.

W ten sposób może skupić się całkowicie na swojej robocie, bez utrudnień w postaci długich włosów.

 

Dla ciebie zaś to wyższa gwarancja dobrego efektu (100-procentowej gwarancji nie ma nigdy).

 

Jeśli zaś dla kogoś zgolenie włosów to problem większy niż zabieg, którego efekty będą do końca jego życia i którego błędów i niedoróbek nie da się już cofnąć, to moim zdaniem ma coś nie tak z priorytetami.

Ale to tylko moje zdanie.

 

Osobiście mając pieniądze czy nawet nie mając - mniej istotne, miał bym dylemat którą technikę wybrać jeśli o metodę FUE chodzi i jeśli miałbym gwarancje że przeszczep LHFUE zostanie wykonany na takim samym poziomie precyzji i taką samą czy chociaż zbliżoną dokładnością co zwykłe FUE (wymagające golenia) to wybrałbym na pewno LHFUE

 

Takiej gwarancji nie masz nigdy.

 

Przecież nawet przeszczep na zgolonej głowie może być nieudany w tym sensie, że nie przyniesie spodziewanych oczekiwań. W najlepszych klinikach też trafia się te 1 do 5% niezadowolonych.

Przyczyn tego może być wiele: miniaturyzacja w miejscu dawczym, zbyt cienkie włosy, źle dobrany plan walki z łysieniem, źle zaprojektowany obszar przeszczepu, nieprzestrzeganie zaleceń pooperacyjnych, itp.

 

Zgadzam się z tym wszystkim co napisałeś zresztą sam nieraz o tym mówię, np. że bardzo ważna jest selekcja graftów, że na linie jednowłosowe, odpowiednie kąty itd.

 

Ale nie zgodzę się w 100% co do priorytetów czy do tego że ktoś ma coś nie tak bo np. odrost włosów do mega długości trwa całe lata po drugie jeśli ktoś chce miec długie włosy to na dalszy plan schodzą niedoskonałości w donorze (tak samo sprawa wygląda przy metodzie STRIP której to metody nie polecają komuś kto ma zamiar golić czachę na 3 mm.)

A fakt że jednak chirurdzy coraz częściej się podejmują LHFUE i że jest to powoli coraz bardziej popularne mimo okropnie wysokich cen (bo ceny za graft LHFUE sięgają nawet i 12- 15 $ USD) mówi o tym wyraźnie że zapotrzebowanie na tego typu zabiegi i zainteresowanie się nimi rośnie. A do niedawna była jeszcze mowa i przekonanie że FUE jest niemożliwe do zrobienia na długich włosach, co też nadal wielu chirurgów bredzi. Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie o których jeszcze nie wiemy że są możliwe albo takie które wydają się nam niemożliwe.

Tak jak też sam powiedziałeś że ważna jest wizja jak docelowo pacjent ma wyglądać i jaka to ma być fryzura - jest to kluczowe i z pewnością może być decydujące o wyborze metody. A np. jeśli chodzi konkretnie o mnie to wiem że zawsze będę miał długie włosy i nawet jak bym wyłysiał to bym w najgorszym przypadku kupował perukę o odpowiedniej długości i przyklejał na kropelkę nawet chyba łysina jest nie tolerowana przeze mnie, tak samo jak i blond kolor czy jakieś wypierdki włosowe skrojone na kilka mm zwane przez wielu fryzurą. Tyle ja już wybrałem i mimo że będę chciał zrobić HT jak najlepszej jakości to również swoje priorytety będę brał wysoce pod uwagę. Bo w końcu robimy to wszystko żeby być szczęśliwym i zadowolonym - przynajmniej ja tak robię.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam LHFUE bo mam problem z pojawieniem sie w pracy po zabiegu sciety na zero ze sladami po zabiegu. Nigdy nie mialem krotkich wlosow wiec od razu buloby widac ze cos kombinowalem. Dla mnie osobisvie jest to duzy problem. Moje watpliwosci co do LH wynikaja z info., uzyskanego z konsultacji z transplatoalogiem o ryzykach zwiazanuch z LH np. Wieksze ruzyko uszkodzenia sasiadujacych wlosow, nie ta gestosc. Na podstawie zdjec ocenil mi HT na 1000-1600 graftow. Nie mniej jednak troche odstraszajaco to brzmia ryzyka no i cena x2 zwykle FUE.(LHFUE 5 eur w Turcji)

 

Widzialem, ze u Koraya robia LH, znacie jeszcze inne kliniki, ktore to robia? Na jakim zagranicznym forum moge znalezc wiecej info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Rozwazam LHFUE bo mam problem z pojawieniem sie w pracy po zabiegu sciety na zero ze sladami po zabiegu.

 

Tydzień urlopu przynajmniej i tak musisz wziąć, a po dwóch to już raczej na bank nie będziesz miał śladów, które wskazywałyby zabieg.

To się naprawdę szybko goi, co nie znaczy, że nie trzeba o grafty dbać przez te pierwsze krytyczne dni.

 

Wieksze ruzyko uszkodzenia sasiadujacych wlosow, nie ta gestosc.

 

No bo JEST gorzej/trudniej. I dziwię się, że cię to nie przekonuje. Poza tym przeszczepione włosy i tak po 2 tygodniach wypadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzialem, ze u Koraya robia LH, znacie jeszcze inne kliniki, ktore to robia? Na jakim zagranicznym forum moge znalezc wiecej info?

 

Szukaj wszędzie gdzie się da (bo to nie jest jeszcze popularny temat), na różnych forach, tu masz wykaz najbardziej znanych for

viewtopic.php?f=23&t=39

 

Na tradycyjnych forach jak i tu raczej będą odradzać tę metodę.

 

Albo po prostu wpisuj odpowiednie hasła w np. google czy w innych dobrych wyszukiwarkach, wpisuj np. Long Hair FUE Results itd. z pewnością znajdziesz jakiś trop prowadzący do zdjęć, filmów, a tym samym do adresów odpowiednich klinik i specjalistów.

Jednak mocno mi się wydaję że Turcja jednak będzie najtańsza tak samo jak porównywać w kwestii zwykłego FUE. Fakt, jest dosyć drogo nawet te 5€ za graft.

 

Ja też dopiero zaczynam się interesować tematem.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, bede drazyl temat. Jak dowiem sie czegos ciekawego to sie podziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, znalazłeś coś ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem w Europie, Dr. Mwamba, ale to chyba jedyny lekarz w EU który wykonuje takie zabiegi. Cena jednak 10€ za graft, i limit 500 -750 graftów w jednej sesji z racji stopnia trudności i precyzji takiego zabiegu, a tym samym wolniejszej pracy co przekłada się na możliwą małą liczbę graftów do przeszczepienia w określonym czasie.

Jednak u tego doktora nie jest to nazwane LH-FUE tylko U-FUE, i głównie chodzi o to aby zabieg był przeprowadzony bez golenia donoru ani cięcia włosów na obszarze donoru, a nie o to aby wszczepiany włos na obszar biorczy był długi, zatem tylko włosy z każdego grafta zamierzonego do pobrania, są przycinane jakimiś specjalnymi nożyczkami tuż przy skórze, przed ich pobraniem.

 

Więcej info tutaj:

 

http://www.ufue-hairtransplant.com/price-costs.html i tutaj: http://www.ufue-hairtransplant.com/info ... women.html

 

Jest to opcja bardzo ciekawa dla ludzi którym zależy na tym żeby nie golić ani nie ścinać włosów na obszarze donoru jak i w ogóle. Innymi słowy: jest to najlepsza opcja dla ludzi którzy po HT nie chcą nosić przez 10 lat (czy ile tam lat- zależnie od preferowanej długości) peruki, aż włosy odrosną do naturalnej i pożądanej długości.

Zrobienie ta metodą większej ilości grafów nie jest problemem bo można rozłożyć na dwie sesje (dwa dni) czy nawet na więcej sesji w jakichś odstępach czasowych - co też ma swój plus bo przy tak wysokiej cenie koszt HT rozkłada się niejako wówczas na raty.

Widać też że doktor ten jest dumny z tego że oferuje taką opcje, bo jest to w ogóle rzadkością wśród klinik HT jeśli chodzi o świat, a co dopiero o Europę. Oczywiście wg opinii jest to bardo dobry lekarz, a nawet uważany przez niektórych za najlepszego w Europie.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zainteresowany ta metodą jednak ja mam bardziej problem z wygoleniem miejsca biorczego niż dawczego. Z tyłu i tak mam włosy dość krótkie więc nawet jak się wygolę z tyłu i po bokach (dla symetrii) to za miesiąc już i tak mogę wrócić do biura. Problem mam z częścią biorczą. Moje potrzeby oceniam na 3000-3500 (na podstawie Waszych relacji) i praktycznie wyłącznie na zakolach. Zastanawiam się więc czy ktoś w rozsądnej cenie (10 Euro to dla mnie przesada) jest w stanie takie zabieg przeprowadzić z wygoleniem części dawczej ale już nie biorczej.

 

Do tego mam jeszcze takie pytanie. Zakładając, że będę po takim właśnie zabiegu i, że wygojenie części biorczej potrwa max 3-4 tygodnie czy ktoś wogóle pozna, że miałem zabieg (nawet gdyby 100% pobranych włosów juz wypadło). Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z goleniem donoru, i bez golenia biorczego, to zrobisz bez problemu w większości renomowanych klinik, i za cenę sporo niższą niż 10 € za graft. Skoro nie potrzebujesz typowego LH-FUE/U-FUE to zabieg taki zrobisz nawet w BHR za chyba 3,65 € za graft, oraz tak jak powiedziałem w większości znanych i polecanych klinik, choć robiąc u Koray'a musisz z góry powiedzieć że chcesz LH-FUE, bo on albo robi tak że nie goli w ogóle (droższa opcja), albo że goli cały łeb bez względu na wielkość przeszczepu i nie robi czegoś takiego jak zabieg z częściowym goleniem głowy - co trochę dziwne, ale taką ma politykę w swojej klinice.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BHR wykonuje rowniez FUE na niegolonym obszarze biorczym, rowniez zostawiajac dlugie wlosy. Przyklad - dziewczyny, ktore chca dogescic srodek. Przeciez nie zgolimy ich do polowy glowy

Z tego co sie orientuje, nie ma roznicy w cenie pomiedzy przeszczepem w obszar golony lub niegolony. Nalezy jedynie wyraznie zaznaczyc przed operacja, ze "bez golenia". Nawet jak beda probowali tlumaczyc, ze tak lepiej, ze latwiej, to upierac sie przy swoim

Fakt ze wkladanie graftow pomiedzy dlugie wlosy wymaga wiekszego skupienia i wiekszego doswiadczenia, ale nie ma roznicy w rezultacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Justyno, ja mam takie pytanie:

Czy Dr. Bisanga nigdy nie zastanawiał się nad wprowadzeniem do oferty, metody FUE bez golenia donoru i bez żadnego skracania włosów w obszarze donoru, choćby to miało kosztować sporo więcej (tak jak np. Dr. Mwamba ma w ofercie taką opcję) ?

 

Klinika BHR jest bardzo popularna, i oprócz mężczyzn przerabia również i masę kobiet, także z pewnością klientów na tę (choć drogą) opcję, nie brakowałoby, zabieg w prawdzie trudniejszy i bardziej pracochłonny dla całego zespołu, ale możliwy przecież do wykonania, a hajs też adekwatnie większy z takiego zabiegu.

 

Jak bym się zdecydował na BHR, to rozumiem że jak na tę chwilę czy w ogóle (jeśli takiej opcji FUE bez golenia nigdy nie będzie w BHR), jeśli przeszczep miałby być zrobiony bez golenia żadnego obszaru, to tylko metodą STRIP ?


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Justyno prosiłbym o odp. też na powyższe moje pytania.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, umknelo mi

Konsultowalam to z Bisanga. Twierdzi, ze moze tak zrobic za np 10euro za graft, bo jest to baardzo czasochlonne. Ale z tego co slychac dookola, raczej chodzi o obnizenie ceny transplantacji, niz podwyzszanie.

Dla kobiet zawsze proponujemy stripa, jesli ilosc graftow ma byc wieksza. Przy mniejszych zabiegach na linii, podgalamy tylko dolny kawaleczek donoru.

Przeszczep przy niezgolonym obszarze biorczym nie jest skomplikowany, troszke bardziej czasochlonne ale zadna straszna filozofia.

Do przeprowadzenia FUE z dlugimi wlosami w obszarze dawczym trzeba uzyc specjalnego puncha i uwazac przy tym, zeby nie przeciac ani dlugosci wlosa, ani cebulki. To dosc trudne, wymaga czasu, dlatego i cena z kosmosu.

Moim zdaniem nie warto. Przeszczepione wlosy i tak w wiekszosci wypadna, zostawiajac jedynie material genetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź, taka odpowiedź satysfakcjonuje mnie.

 

To świetnie jeśli doktor mógłby wykonać taki zabieg nawet jeśli cena za to miałby być te 10 € za graft. To się nazywa konkurowanie z najlepszymi i chęć rozwoju. Brawa i szacunek dla doktora za to.

 

A to czy warto czy nie warto robić HT tą metodą to już zależy od indywidualnego przypadku. Pani zdaniem nie warto a moim warto.

 

-- 01 maja 2018, 20:46 --

 

Przeszczepione wlosy i tak w wiekszosci wypadna, zostawiajac jedynie material genetyczny.

 

Ja doskonale o tym wiem, jednak mi w cale nie chodzi o to aby mieć cudowny efekt na obszarze biorczym natychmiast po przeszczepie, a chodzi mi o to aby nie golić ani nie ścinać, w żaden sposób nie skracać włosów w donorze, tzn wszystkich włosów do okoła pobieranych włosów, a te które mają być konkretnie pobrane mogą być ucięte nawet nawet i przy samej skórze takimi małymi nożyczkami - jak to robi np. Dr. Mwamba.

 

Podkreślam jeszcze raz (bo w niektórych przypadkach chodzi o to aby mieć efekt zaraz po HT), w moim przypadku akurat nie chodzi o to aby mieć efekt na biorczym zaraz po HT, tylko o to aby w ogóle nie golić ani nie skracać włosów w obszarze donoru, ani w ogóle na żadnym obszarze głowy (oprócz tych pojedyńczych indywidualnie z donoru, które są pobierane) - to jest sedno.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dr Bisanga robi nietypowe linie na specjalne życzenie jeśli podpisze się specjalne oświadczenie to czy analogicznie zrobiłby zabieg w młodym wieku ( czego nie jest skłonny robić normalnie) ?


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do przeprowadzenia FUE z dlugimi wlosami w obszarze dawczym trzeba uzyc specjalnego puncha i uwazac przy tym, zeby nie przeciac ani dlugosci wlosa, ani cebulki. To dosc trudne, wymaga czasu, dlatego i cena z kosmosu.

 

Tak, dokładnie tak, zgadza się, ale w przypadku gdy poszczególne włosy, te które są pobierane - są przycinane (każdy indywidualnie z osobna) przy skórze (zupełnie tak samo jakby całość była zgolona), to wówczas nie jest wymagane ani potrzebne użycie tego specjalnego puncha.

A jak wspomniałem, w ten sposób robi np. Dr. Mwamba, a ideą tego nie jest otrzymanie pożądanego efektu natychmiast na biorczym, tylko to aby pozostawić fryzurę/aktualną długość włosów bez zmian (nie ścinać ani nie golić włosów na żadnym obszarze głowy).

 

 

Przeszczep przy niezgolonym obszarze biorczym nie jest skomplikowany, troszke bardziej czasochlonne ale zadna straszna filozofia.

 

Wiem, i niektórzy lekarze wykonują zabiegi takie bez problemu, ale oczywiście i tak sporo drożej sobie za to liczą - to naciągane, a robi tak np. Dr. Koray Erdogan wielce reklamując się że robi LH-FUE podczas gdy tak naprawdę nie robi on prawdziwego LH-FUE ani tego bez żadnego skracania/golenia włosów bez względu na ich długość, ani tego jak np. Dr. Mwamba czyli bez żadnego ogólnego ścinania włosów, bez golenia żadnego obszaru, a tylko aby z ucinaniem każdego indywidualnego pobieranego włosa z konkretnego pobieranego graftu (oczywiście może zdarzyć się że przypadkowo utnie również jeden czy ze dwa sąsiadujące włosy z pobieranym graftem zwłaszcza przy gęstym donorze, ale to i tak jest niczym w porównaniu do tego golenia całego donoru, i akceptowalne), i właśnie dlatego to co oferuje Koray Erdogan można co najwyżej nazwać unshavenFUE a nie podciągać do rangi LH-FUE, a bardzo wielu lekarzy niestety tak to w taki sposób podciąga i tak się reklamuje. Nawet Dr. Mwamba nie nazywa swojej roboty ''LH-FUE'' - choć on mógłby już tak to nazwać, tylko nazywa ''My U-FUE''. I właśnie m.in dlatego uważam że taki lekarz jak np. Koray Erdogan jest przereklamowany co do tego jego ''LH-FUE'' i że jest to wysoce naciągane stwierdzenie że robi on LH-FUE.

 

 

Ale z tego co slychac dookola, raczej chodzi o obnizenie ceny transplantacji, niz podwyzszanie.

 

A czy ja mówię o podwyższaniu ceny... ? Mówię o wprowadzeniu droższej opcji dla ludzi którzy taką opcję chcą i gotowi są zapłacić więcej.

Dla przykładu: Omawiany tu przeze mnie Dr. Mwamba (ten który wykonuje zabiegi FUE na ogólnie długich włosach bez golenia donoru i bez ogólnego skracania włosów, za 10 €/ graft w tej opcji) wykonuje również zabiegi FUE za 3,40 € w najtańszej opcji (z goleniem całkowitym donoru) i ze zniżkami za relacje pacjenta i zgodę na publikacje fotografii z zabiegu.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już konkretnie w poprzednich postach nt typowego LH-FUE / U-FUE - bądź zwał jak zwał tą metodę HT, a nie tylko z nazwy '''Long Hair FUE'' - jak ma to miejsce w wielu klinikach w których twierdzą że wykonują LH-FUE, a tak na prawdę mają na myśli krótkie włosy - takie do max 2 cm (które to przeszczepiają w max tej właśnie długości na obszar biorczy), i niezgolony donor.

Tym razem odświeżając przy okazji ten wątek, chciałem zaprezentować wizualnie na czym to polega (bo prawda jeden obraz mówi więcej i tak niż 1000 słów), i w związku z tym przedstawiam film. Co prawda nie znalazłem takiego filmiku pokazowego pobierania graftów przy niezgolonym donorze i przy definitywnie długich włosach od Dr. Mwamba, który to jest uważany za absolutny TOP w tej metodzie, ale znalazłem taki filmik z innej kliniki z Grecji. Na filmie widać że ludzie w tej klinice mają w tym wprawę bo im to dość szybko i sprawnie idzie, ciekawostką jest też to, że oferują do 1000 graftów w jednej sesji, a to więcej niż u wspomnianego wcześniej doktora Mwamba.

 

 

A na koniec dodam, że 1000 graftów na sesje przy tej metodzie, to już na prawdę dobrze, i oznacza to, że dla kogoś, kto potrzebuje 2,5 - 3kgr (tak jak w moim przypadku), wystarczyły by tylko dwa lub max trzy zabiegi (a nie 5 czy 6), przy czym w opcji dwóch (zakładając nawet ok. 3kgr), jeden musiałby być dwudniowy.

 

-- 17 lut 2019, 23:32 --

 

Tutaj natomiast film pokazujący jeszcze trudniejszą procedurę LH-FUE, czyli bez odcinania włosów z pobieranych graftów, i tu widać dopiero stopień trudności, potrzebną do tego wprawę, precyzję, maksymalne skupienie oraz mega zaangażowanie w procedurę w każdym momencie jej wykonywania.

 

 

Chociaż wątpię aby były to rzeczywiście długie włosy - i widać to częściowo na filmie, dlatego metoda przedstawiona w poprzednim filmie jest dużo lepsza, szybsza, oraz bezpieczniejsza dla graftów, no i co w sumie jest tu najważniejsze - przy metodzie przedstawionej w poprzednim filmie brak limitu długości włosów w donorze. Operacja może być przeprowadzona przy ekstremalnie długich włosach.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, jeszcze jeden film przykładowy pokazujący ekstrakcję graftów metodą FUE na nie zgolonym donorze:

 

 

Tutaj, jednak widać że lekarz kręci ręcznie obraca, a co z tego wynika - cała procedura widać trwa jednak dłużej niż w przypadku na tym filmie:

 

 

I zastanawiam się tylko co jednak lepsze, manual czy automat w przypadku U-FUE bo sama metoda i tak jest trudniejsza sama z siebie niż zwykłe FUE czyli bardziej czasochłonna, a czas jaki grafty są poza ciałem jest ważny. W sumie sporo zależy od ilości przeszczepianych graftów w jednej sesji, ale tak tylko dywaguję sobie i głośno myślę...


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...