free web hit counter Skocz do zawartości
TPN

Zabieg w Polsce a Turcji

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladam od kilku dni forum po 8-10 godzin dziennie.

 

Wszedzie jest mega duzo negatywnych opinii o Polsce i bardzo duzo opinii pozytywnych o Turcji.

 

Dr Saifi z Wroclawia - 11 zł za graft ( jak na PL drogo) ,

Czlowiek bardzo ceniony na forach zagranicznych, widzialem tez pozytywnych opinii na innych portalach polskich.

 

Czekac trzeba na zabieg około 6 miesięcy... czyli klientów jest sporo i dużo zagranicznych. Nawet gdyby robil 2 zabiegi na tydzien tzn ze 50 osob czeka w kolejce..

 

Minusem jest pewnie ilosc wszczepianych wlosow na 1cm kwad, jak w kazdej pl klinice.

 

 

Turcja..cena dużo nizsza, lepsza jakosc niz " OGÓLNIE w Polsce". Ale tez na tym forum znajdowalem wpisy, ze bywają ludzie niezadowoleni ( choc rzadko ) po klinikach znanych w Turcji.

 

Na zabieg mozna sie umowic juz za 2 - 3 tygodnie... Czy to nie krótko ?

 

Teoretycznie pol Europy powinno tam jezdzic skoro Polaka na to stac.

 

 

W Turcji wszczepiaja niby 2x wiecej wlosow. Ale jesli tam wszczepia 70 na 1cm a tu wszczepia 30 na 1cm , i w PL nie przyjmie sie 5 szt a tam nie przyjmie sie 25 szt kazdy powie ze jest duzo lepiej.

 

Ale czy ktos kiedys policzyl po Turcji jaki im sie procent przyjal ?

 

 

Ja rozumiem, ze mamy tu wiele przypadkow potwierdzonych w Turcji, i wiele przypadkow potwierdzonych zla robotą w Polsce.

Ale czy mozemy tu uogolniac? Ze kazdy w Polsce nie umie...

 

Czy ktos poda mi opisane negatywne przypadki Saifiego i wyjasni mi czemu u nie go trzeba tyle czekac i czemu na zagraniczych forach jest czesto wspominamy?... Na forach gdzie cicho o MH , Poznaniu czy Bialystoku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gorszy bo po tej cenie masz marasa i innych robiacych lepiej od niego


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Turcji nie lata pół Europy, a lata cały świat. Poprostu jest najkorzystniejsza relacja ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale każdy pisze ze robi gorzej ale nie ma konkretnych argumentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio co kilka dni, ktoś wyskakuje z pretensjami, że wszyscy krytykują polskie kliniki, a nie mają argumentów, ,,uogólniają". No nuż się w kieszeni otwiera. Są relacje z polskich klinik, są zdjęcia zjechanych donorów, wystarczy poświęcić kilka minut, albo nawet nie, bo jest wątek, który zawiera wszystkie relacje z zabiegów z tego forum.

Chłopie wszyscy Ci radzą jednakowo, ale jak nie chcesz, to idź, zrób w Polsce u tego Saifiego czy jak mu tak i przestań spamować.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdzie nie widziałem na świecie w jakichkolwiek zestawieniach, gdziekolwiek, żeby polscy chirurdzy się liczyli

Tureccy i owszem.

Wiadomo, że w Turcji są lepsze (np dr. Keser, dr. Koray), średnie i gorsze kliniki. U nas są tylko średnie i gorsze.

Podobnie jest w Indiach, ale do Indii jest daleko i przelot dużo kosztuje. Więc często się to po prostu nie kalkuluje.

 

To co natomiast jest korzystne to różnica gospodarek tych krajów, która przekłada się na różnicę w cenie.

Tureckie kliniki nie są tańsze w tym sensie, że taniej pracują. Po prostu kraj jest biedniejszy, co powoduje niższą cenę dóbr niehandlowych (takich jak właśnie usługi chirurgiczne).

 

Jest to znany efekt ekonomiczny - tzw. efekt Balassy-Samuelsona (w skrócie: w krajach bogatych usługi niehandlowe drożeją):

 

Wzrost produktywności pracy w sektorze dóbr niehandlowych (np. usługi stomatologiczne) jest zwykle wolniejszy niż wzrost produktywności pracy w sektorze dóbr handlowych (np. motoryzacja). Wzrost produktywności w gałęziach wytwarzających dobra handlowe szybko się zwiększając, powoduje ciągły wzrost płac w tych gałęziach. To z kolei powoduje wzrost presji płacowej w sektorach wytwarzających dobra niehandlowe (w innym przypadku pracownicy z gałęzi wytwarzających dobra niehandlowe przenieśliby się do gałęzi wytwarzających dobra handlowe), przy tym tempo wzrostu płac w tych sektorach przewyższa tempo wzrostu produktywności pracy. Jedynym sposobem sfinansowania rosnących wynagrodzeń są więc podwyżki cen dóbr niehandlowych. Można ich dokonać, gdyż dotyczą właśnie dóbr niehandlowych, które nie podlegają presji konkurencyjnej ze strony zagranicy.

....

Nawet jeśli poziom cen dóbr handlowych w krajach bogatych jest zbliżony do poziomu cen takich samych dóbr w krajach uboższych, poziom cen dóbr niehandlowych w krajach bogatych znacznie przewyższa poziom cen tych dóbr w krajach ubogich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On nie jest Polakiem, on jest hindusem.

Wcześniej robił przeszczepy za granicą.

 

Jest dyplomowanym członkiem American Board of Hair Restoration Surgery oraz International Society of Hair Restoration Surgery

oraz 1 z 8 dyrektorów międzynarodowego programu szkoleniowego chirurgów transplantacji włosów.

 

Pracowal w Nowym Jorku, Filadelfii, San Juan i Dubaju

 

Jest o nim wiele na www.hairrestorationnetwork.com czy www.europesurgery.uk.com

 

Więc nie jest jakims tam lojtkiem , tylko jakies doswiadczenie mam.

 

Jeszcze raz zaznacze, pytam o nie go bo nie widze na tym forum KONKRETNIE o nim negatywnych opinii, a jesli chodzi o inne kliniki jest ich wiele.

 

RADEK:

 

Nie pytam o opinie zrobienia przeszczepu w Polsce a opinie zrobienia u niego, wiec chcialbym o wypowiedzenie sie kogos kto u nie go cos robil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On nie jest Polakiem, on jest hindusem.

Wcześniej robił przeszczepy za granicą.

 

Jest dyplomowanym członkiem American Board of Hair Restoration Surgery oraz International Society of Hair Restoration Surgery

oraz 1 z 8 dyrektorów międzynarodowego programu szkoleniowego chirurgów transplantacji włosów.

 

 

ehe ehe Kolasiński ma podobne tytuły pierdu pierdu i nagrody a ht u tego gamonia to podwójna depresja


24c8pok.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ja to na Twoim miejscu nie patrzyłbym na brak relacji z nieudanych zabiegów, tylko na relacje z udanych. Ja też nigdy nie spieprzyłem przeszczepu, a chyba nie chcesz żebym Cię operował, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz.... napisalem do Marala... Dostane propsy zamiast hejtu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie propsy, jakie hejty? Robisz to przecież głównie dla siebie. A to tu, to nie są hejty. To forum jest taką swego rodzaju grupą wsparcia (przynajmniej ja tak to widzę). Ludzie, którzy negują Twoje zdanie to nie są hejterzy-hobbyści, tylko osoby, które chcą Ci pomóc. Nikt tu nikomu nie życzy traumy z powodu spierniczonego zabiegu, dlatego ludzie odradzają niepewne kliniki. To nie musi być Turcja - jak jesteś gotów zapłacić 12zł za graft, to lepszą opcją jest raczej Dr Maras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wlasnie pytanie czemu dr Maras skoro o Maralu tez kazdy wypowiada sie bardzo dobrze ?

 

Maral odpisal mi wlasnie ze potrzebuje 1500 - 3000 graftow. Spora rozbieznosc no ale zdjecia to tylko zdjecia.

 

No ale czy min czy max to cena 2100 Euro.. U Marasa by wyszło z 8 tys Euro max.

 

Straszna to jest roznica i tez tego nie mogę pojąc .

 

W Pl robia za 6 zł za 10 zł za 12 zł no ale nie za 24 zł czyli 4x wiecej od najtanszej.

 

Dziwne , ale nie neguje, bo sa przyklady zmieniajace ta odpowiedz w prawde.

 

Chyba bede smigał w listopadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też próbuję się doliczyć i nie mogę. Czemu Maras? Bo akurat robi po stawkach jakie chciałeś zapłacić w Polsce. Wiesz, przy mechanicznym FUE jest większe ryzyko straty na graftach niż przy manualnym. Maras robi Manualne, Maral mechaniczne. U Marasa (jak dobrze kojarzę) cena za graft to 3€, więc według wyliczeń Marala wychodziłoby 4500-9000€. U Marala cena jest stała - bulisz to 2100€ i przeszczepiają Ci tyle ile potrzeba. No i przy manualnym FUE ponoć lepiej "obierają" graft ze zbędnej tkanki - przez to wolniej się regeneruje i zabieg jest droższy (bo więcej z tym roboty), ale też dzięki temu można gęściej sadzić. Ja bym na Twoim miejscu kopnął się do Turcji i tam zrobił bo taniej i ponoć szybciej z odrostem niż przy manualnym FUE. Potem jak będziesz niezadowolony z gęstości, to zawsze możesz dogęścić manualnym FUE (chyba, że są jakieś przeciwwskazania do wszczepiania graftów pomiędzy wszczepione grafty - o czym nie słyszałem, ale jeśli są to niech mnie ktoś poprawi i wyprowadzi z błędu). Może napisz PW do forumowiczów, którzy mieli HT u chirurgów, których rozważasz. A nuż się okaże, że któryś z nich mieszka rzut beretem od Ciebie i spotka się z Tobą w realu żebyś mógł ocenić efekt? Nie musi oczywiście tak być, bo to jest jednak jakieś wpuszczenie kogoś obcego do tej swojej słynnej "strefy komfortu" i nie każdy jest na to chętny, ale jakaś szansa jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tys wlosow u Marala to 2100 EUro

3 tys wlosow u Marasa to 9000 Euro

czyli ponad 4x wiecej

 

1 wlos w Bialymstoku to 6zł

Wiec adekwatnie gdyby inna klinika robila w Polsce 4x drozej ( tak jak w Turcji) to wlos musialby kosztowac 24 zł, a takiej chyba nie ma.

 

 

 

Szalom.... oglądałem wlosy zarowno od Marala i od Marasa. Nie znalazlem ani 1 watku w ktoryms , ktorys z nich by cos mega spier....., duzo watkow jest ludzi zadowolonych i kazdy wg mnie wyglada tak, ze spokojnie moze sie na ulicy pokazywac....nawet z usmiechem na twarzy...

 

No ok niech się u jednego goi miesiac , a u drugiego 3... ale jaka roznica w kasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wiec adekwatnie gdyby inna klinika robila w Polsce 4x drozej ( tak jak w Turcji) to wlos musialby kosztowac 24 zł, a takiej chyba nie ma.

 

 

W Turcji nie jest 4 x drozej a taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze w Polsce jest 4x drozej tylko ze u Marasa jest w moim przypadku 4x drozej niz u Marala....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bo u Marasa jest fue manualne, a u Marala mechaniczne, stad taka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestescie pewni ze w HDC jest 3 eurosy za graft? Taka byla cena w tamtym roku w tym juz bodajze zwiekszyli na 3.2 czy nawet do3.5, ale nikt chyba o tym nie bardzo wspomina?


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a skad takie info ze zwiekszyli ? konsultant w opisie ma dalej 3 €

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...