free web hit counter Skocz do zawartości
raffde

Avodart i Minoxidil - problemy z nadmiernym wypadaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Prosze o ocene i pomoc. Wiek 41 lat. Od 10 lat brałem proscar 1/4 tab. oraz od 5 lat Minoxidil kirklanda 5 % wewnętrznie - od 6 miesięcy miałem pauzę. Od miesiąca przesiadka na Avodart i znowu zacząłem ponownie brac 2x dziennie wewnętrznie minoxidil. Zauważyłem bardzo nadmierne wypadanie włosów z całej głowy - nie tylko z miejsc zagrożonych łysieniem. Czy takie są następstwa zmiany leku proscar na avodart. A może ponowne zażywanie Minoxidiu. Czy może powinienem odstawić te leki i powrócić do proscaru? Sam nie wiem co robić a włosów z każdym myciem ubywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..od 6 miesięcy miałem pauzę. Od miesiąca przesiadka na Avodart...

pewnie proscar JUZ przestal dzialac a Avodart JESZCZE nie zaczal...

 

a mowiac "z calej glowy" masz na mysli gore czy tez boki i tyl?


3500 FUE (Dr. Maral) - 2016.08.19 - http://pokonajlysienie.com/forum/viewtopic.php?f=23&t=2490

Avodart - 1x co 2 dni od HT

Minoxidil 5% - 2x dziennie od 10.2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. Proscar brałem codzinnie rano. Avodart raz na 4 dni. Włosy lecą z całej głowy. Boki, tył itd... jak na Misu

 

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Włosy,które wypadły odrastają później ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywałeś farmakologicznie włosy, które naturalnie już dawno pewnie by wypadły. Teraz po odstawieniu nawet 6 miesięcznym to co miało wypaść kiedyś zaczyna wypadać teraz. Tak na logikę. Zrób badanie DHT co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Utrzymywałeś farmakologicznie włosy, które naturalnie już dawno pewnie by wypadły. Teraz po odstawieniu nawet 6 miesięcznym to co miało wypaść kiedyś zaczyna wypadać teraz. Tak na logikę. Zrób badanie DHT co się dzieje.

 

Ale odstawiłem Minoxidil , nie odstawiałem blokarów. Proscar brałem ( 1 x dziennie ) do ostatniego dnia przesiadki na Avodart. Teraz zacząłem brać od miesiąca Avodart ( co 4 dni) z dnia na dzień po Proscarze i powróciłem do Minoxidilu. Włosy lecą nawet z tylnej i bocznej cześć glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 4 dni to ciutke za mało bierz codziennie i zmniejszaj w miarę stabilizacji np jak przestanie wypadać zacznij brać co 2 dni i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odstawiłem Minoxidil , nie odstawiałem blokarów. Proscar brałem ( 1 x dziennie ) do ostatniego dnia przesiadki na Avodart. Teraz zacząłem brać od miesiąca Avodart ( co 4 dni) z dnia na dzień po Proscarze i powróciłem do Minoxidilu. Włosy lecą nawet z tylnej i bocznej cześć glowy.

 

Wychodzi na to, że mocno zaszkodziło odstawienie minoxidilu. Jesteś teraz w fazie lnienia pewnie. BTW, jaki był powód brania minoxidilu wewnętrznie? Bo jak dla samych włosów to niezbyt to było mądre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawienie minoxa(do tego wew, co mialo dzialanie na calosc owlosienia glowy), zrezygnowanie z fina(ktory ma dzialanie natychmiastowe) i wejscie na duta(ktory rozpedza sie w zolwim tempie i czesto powoduje tez linienie). To wszystko moglo sie przyczynic do tego jak jest obecnie


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odstawiłem Minoxidil , nie odstawiałem blokarów. Proscar brałem ( 1 x dziennie ) do ostatniego dnia przesiadki na Avodart. Teraz zacząłem brać od miesiąca Avodart ( co 4 dni) z dnia na dzień po Proscarze i powróciłem do Minoxidilu. Włosy lecą nawet z tylnej i bocznej cześć glowy.

 

Wychodzi na to, że mocno zaszkodziło odstawienie minoxidilu. Jesteś teraz w fazie lnienia pewnie. BTW, jaki był powód brania minoxidilu wewnętrznie? Bo jak dla samych włosów to niezbyt to było mądre.

 

1ml łaczyłem z 9 ml alko. Taki roztwór wg mnie nie ma jakiegoś wpływu na organizm. Powód ? Prozaiczny. Denerwowały mnie sklejane włosy po wcieraniu minoxidilu w skórę głowy.

 

Odstawienie minoxa(do tego wew, co mialo dzialanie na calosc owlosienia glowy), zrezygnowanie z fina(ktory ma dzialanie natychmiastowe) i wejscie na duta(ktory rozpedza sie w zolwim tempie i czesto powoduje tez linienie). To wszystko moglo sie przyczynic do tego jak jest obecnie

 

Co radzicie Panowie ?

Brać dalej ten zestaw, wplatając fina dawka codzienną aby potem 9 gdy włosy przestaną wypadać ) go odstawić i zostać przy samy Avodarcie? A może zwiększyć dawkę avodartu np 1 x 2 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz co się dzieje jak bierzesz minox systemowo i go odstawiasz. Cała głowa się sypie. Kardiologicznie się badasz okresowo? Minox systemowo trzepie serce. To nie jest obojętny lek dla organizmu. Abyś nie narobił sobie problemów zdrowotnych albo uzależnił organizm od minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emigrant. Ale dopiero zaczeła się sypać cała glowa po zmianie fina na avodart. Minoxa odstawiłem 6 miesięcy temu i nic się nie działo. Dziwna ta sytuacja jest. Chyba dzis uzupełnię leczenie o fina . Czyli Minox 2 x dziennie , Avodart 1 co 4 dni, Proscar 1 co 2 dni. a poźniej odstawię fina i zwiększę częstotliwość Avodart abym brał go 1 na 3 dni.

Nic innego sensownego nie przychodzi mi do glowy.

PS serce mam zdrowe. Jedyny minus przy braniu minoxa wewnętrzenie to ciemniejsze włosy, zarost stawał się gęstszy oraz na skroniach pojawiały się włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to po odstawieniu minoxa nic się nie dzieje tak do 3 miesięcy. U Ciebie to trwało do 6 miesięcy. Po tym czasie czar pryska. Tu nie tylko chodzi o Ciebie, tylko tak byłoby u każdego. Moim zdaniem sypanie się włosów jest tylko od minoxa. Finasteryd czy dutasteryd nic tu nie ma do rzeczy bo jak pisałeś bloker brałeś cały czas. Bloker tylko zapobiega żeby nie dochodziło do zwłóknienia mieszków, ich zaniku całkowitego. Za sztuczne utrzymanie włosów żeby nie wypadały, przedłużenie fazy anagennej odpowiada minox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba masz racje. Dlatego powracam do minoxa. Mam nadzieje ,że zahamuje to wypadanie włosów. Jak myślisz czy włosy powrócą do stanu przed wylinką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...