free web hit counter Skocz do zawartości
ja1922

Komórki macierzyste

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,temat ciekawy wiec otwieram,Na początek w wielkim skrócie co to są komórki macierzyste :Komórki macierzyste bardzo często funkcjonują również pod nazwą komórki pnia. Pod hasłem tym kryją się komórki, które mają zdolność do niekończącej się liczby podziałów. Są więc komórkami, które mają dwie główne cechy: nieśmiertelność oraz odnawialność. Komórki macierzyste charakteryzują się również umiejętnością różnicowanie się względem innych typów komórek. W praktyce oznacza to, że komórki macierzyste posiadają możliwość przekształcania się w każdy dowolny zarówno rodzaj tkanki jak i organ. Zdolności komórek macierzystych do różnicowania nie są takie same, dlatego też wyróżnia się pewne ich rodzaje. W celu osiągnięcia takiej transformacji wymagają jednak specjalnych warunków, które będą regulować ich wzrost oraz rozwój. Dzięki takim umiejętnością komórki macierzyste okazują się być niezwykle pożądane w medycynie. Dzięki ich właściwościom możliwe jest wyleczenie wielu różnorodnych schorzeń. Przykład mogą stanowić tu takie choroby jak cukrzyca, choroby serca, stwardnienie rozsiane czy też udary mózgu(miejmy nadzieje ze łysienie równiez) Wklejajcie ciekawe linki związane z komórkami macierzystymi i oczywiscie zachęcam do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie komórek macierzystych to już jakiś czas temu śledziłem gdzieś wątek o nich (nie potrafię podać źródła bo było to dawno) i sam jestem bardzo zaciekawiony takim sposobem leczenia, z tym że jednak długa droga w tym kierunku aby osiągnąć efekty. Największym problemem będzie pewnie zarejestrowanie oraz mnóstwo długich badań klinicznych, więc w najbliższych latach się tego nie spodziewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komórki mam i stosuje ,zacząłem je stosować w zupełnie innym celu ,na poprawe skóry na twarz ale potem wyczytałem właśnie o ich zastosowaniu na włosy, tylko ,że ja tyle rzeczy stosuje ,że ciężko już mi powiedzieć co konkretnie i jak działa,wiem ,że roślinne komórki macierzyste mozna dostać na mazidla.com ale czy to właśnei takie jak trzeba tego nie wiem ,jedno wiem,mi nic nie leci z góry/nie objeta przeszczepem/ wręcz się plepszyła, a nie stosuję ani mocnego blokera ani fina ,włosy mi rosną bardzo szybko a kiedyś przed kuracja koszmarnie powoli


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majette, dokształciłem się żeby nie być gołosłowny i wynika te komórki roślinne są niewłaściwe na nasz problem z włosami. Być może nie potrafią skutecznie się różnicować w to co powinny. A tematy roślinnych komórek macierzystych na zagranicznych forach o włosach sięgają 2009 roku.

 

Fajnie byłoby znać koreański i poszukać czy oni nie mają już czegoś zrobionego z embrionalnych komórek macierzystych.

 

 

Co do naszych rodzimych MIC-1

Nowa informacja:

http://stemcellsspin.com.pl/upload/html ... 042012.pdf

Całkiem pocieszająca ... Cholera, jak ja chce wierzyć, że to będzie remedium na odrost zminiaturyzowanych kudłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy virusska w końcu na forum

 

z tymi komórkami macierzystymi to już jakiś czas śledziłem temat, ale od ok początku 2011 mało co się zmieniło w tym temacie

 

Cholera, jak ja chce wierzyć, że to będzie remedium na odrost zminiaturyzowanych kudłów

 

Aby zminiaturyzowane włosy mogły przekształcić się w pełnowartościowe trzeba "odwrócić" proces apoptozy, pisałem już o tym na forum, AHK-Cu jest w tym przypadku dla nas dużą nadzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat bo mamy już prawie czerwiec a produkty miały wejść w pierwszej połowie roku, ale niestety nie ma żadnych inforamcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą że w najbliższych tygodniach,uzyskali czwarty patent na Stany Zjednoczone,produkcja pójdzie też tam,także trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@majette, dokształciłem się żeby nie być gołosłowny i wynika te komórki roślinne są niewłaściwe na nasz problem z włosami. Być może nie potrafią skutecznie się różnicować w to co powinny. A tematy roślinnych komórek macierzystych na zagranicznych forach o włosach sięgają 2009 roku.

 

Fajnie byłoby znać koreański i poszukać czy oni nie mają już czegoś zrobionego z embrionalnych komórek macierzystych.

 

 

Co do naszych rodzimych MIC-1

Nowa informacja:

http://stemcellsspin.com.pl/upload/html ... 042012.pdf

Całkiem pocieszająca ... Cholera, jak ja chce wierzyć, że to będzie remedium na odrost zminiaturyzowanych kudłów

 

 

wiem,niestety nie są, sprawdziłem ,za to odmładzają skórę


moja kuracja: mezoterapia igłowa 1x tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś jakieś nowinki na temat badań prowadzonych w kierunku odrostu włosów?? Już prawie koniec czerwca a niestety żadnych artykułów nie ma na ich oficjalnej stronie, jedynie wzmianka o jakimś walnym zgromadzeniu 29.06 . Chciałbym poruszyć dyskusję tego typu działania na stymulację włosów. Jak myślicie są jakieś szanse że okaże się to przysłowiowym strzałem w dziesiątke? Jakiś sens naukowy te komórki mają, ale łysienie jest spowodowane negatywnym skutkiem działanie DHT / 5AR2. A komórki mają za zadanie w sposób naturalny pobudzić mieszki do regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio artykuł z 2002 roku, gdzie podniecali się komórkami macierzystymi. I że niby lada chwila miało to wchodzić na rynek. Mija 10 lat i słyszę te same gadki, te same obiecywania.

 

Na lysienie.info w temacie o histogenie eryk zjebał mnie za pesymizm. Teraz sobie myślę, że z nowymi terapiami na łysienie jest jak z naszymi piłkarzami. Niby Nie ma co ferować wyroków zbyt wcześnie, ale i tak wszyscy wiedzą, że będzie kicha. To co teraz słyszymy nie różni się wiele od tego, co słyszeliśmy 10 lat temu. Że przełom, że już niebawem, że lada chwila. Dlatego jeśli pytasz o szanse na pojawienie się czegoś skutecznego, to najmądrzejszą odpowiedzią jaka przychodzi mi do głowy jest: albo się coś pojawi albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem ostatnio artykuł z 2002 roku, gdzie podniecali się komórkami macierzystymi. I że niby lada chwila miało to wchodzić na rynek. Mija 10 lat i słyszę te same gadki, te same obiecywania.

 

Na lysienie.info w temacie o histogenie eryk zjebał mnie za pesymizm. Teraz sobie myślę, że z nowymi terapiami na łysienie jest jak z naszymi piłkarzami. Niby Nie ma co ferować wyroków zbyt wcześnie, ale i tak wszyscy wiedzą, że będzie kicha. To co teraz słyszymy nie różni się wiele od tego, co słyszeliśmy 10 lat temu. Że przełom, że już niebawem, że lada chwila. Dlatego jeśli pytasz o szanse na pojawienie się czegoś skutecznego, to najmądrzejszą odpowiedzią jaka przychodzi mi do głowy jest: albo się coś pojawi albo nie.

 

Po prostu wszyscy czekają na wielką rewolucję, która najpewniej nie nastąpi. Według mnie możemy mieć jednak nadzieję na coraz lepsze leki, które w większym stopniu zapewnią spowolnienie, zatrzymanie, a być może nawet odrost. Powoli do celu więc


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maria22 ze starego forum:

 

Po ok 25dniach stosowania (preparat dostała jako zwycięzca konkursu na FB):

 

na wypadanie nie wpłynął, włosy urosły, mam sporo ciemnych baby hair, ale to raczej efekty poprzednich kuracji, to, że stały się widoczne, to pewnie za sprawą tego szybszego wzrostu. Ale ogólnie wrażenia pozytywne, tyle, że przetłuszcza włosy.

 

Tak się zastanawiam, może Ziom looknął by na skład - czy aby ich pojazd jest w miarę odpowiedni? Może idzie go dopracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z bólem przyznaję po zapoznaniu się z opisami produktów revitacell od stemcellsspin, że przesadziłem z wcześniejszym entuzjazmem. Można co prawda jeszcze liczyć na ich przyszłe leki (bo teraz wypuścili tylko kosmetyki i preparaty weterynaryjne) tak jak pisali, ale nie widać ich zainteresowania akurat łysienia. Mi nawet nie odpowiedzieli na maila...

 

Planowałem testowanie tego co wypuszczą, ale teraz szkoda mi kolejnej stówy na coś, co może dać mniejsze efekty niż końska dawka biotyny.

 

(Dawno już nie pisałem- a nie chcę zakładać nowego wątku Obecnie nadal i nieprzerwanie stosuję ru i cynk, a od trzech tygodni AHK-Cu. Sytuacja bez zmian od ostatnich fotek ze starego forum- czyli NW2 z gęstym meszkiem do idealnej linii włosów i lekkie przerzedzenia do NW6. Muszę golić się maszynką, żeby fajnie wyglądać W sumie mogę się cieszyć, że tyle utrzymałem. Nie wiem tylko nadal czy to zasługa ru, czy po prostu przejściowego lub daj Boże stałego zatrzymania progresu łysienia. Kiedy się nieco zapuszczę, nie zauważam żeby cokolwiek leciało. Niedługo się przekonam, bo jeśli AHK-Cu nic mi nie da [na co się zapowiada], mam zamiar zupełnie olać kurację i zainwestować w siebie by być może za kilka lat mieć kasę na jakiś przełom... No nie jestem już takim entuzjastą jak jeszcze niedawno Ale wam życzę wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za jakąkolwiek wcierkę jaka wpadnie wam do głowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam virus_ek a próbowałeś może na zakola minoxidil 15%?

Dwa lata temu przez 2 miesiące na włosy na zakolach kiedy jeszcze były, ale nie wzrastały ponad 1cm. Generalnie minox 15% nie dał MI już lepszych efektów niż minox 5%. I ten 15% strasznie skleja włosy, co wielu może potwierdzić. Więcej % nie znaczy lepiej Sorki za offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...