free web hit counter Skocz do zawartości
Heymi

Loxon minoxidil i wysuszone włosy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

Mam do was pytanie odnosnie Loxonu 5%. Używam go dwa razy dziennie i gdy już naloze go na głowe to mam strasznie przesuszone w tym miejscu wlosy i skórę głowy. Też macie taie coś ?

Dlatego też chciałem się dowiedzieć czy po jakimś czasie od nałożenia myjecie głowę zeby te włosy normalne były albo może coś stosujecie do tego aby te włosy nie były takie suche pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według sugestii producenta ( Kirkland w plynie) głowę możesz umyć dopiero po 4 godzinach od aplikacji - nie mniej lepiej jest trzymac jak najdluzej. Produkty stylizujace, czy nawilżające mozesz nakladac tuz po aplikacji minoxa na skore - trzeba jednak wziac pod uwage 2 aspekty. Primo- moze sie zdarzyc, ze zwiekszysz absorbcje systemowa ( przy natluszczaczach - badania na temat emu i nawilzaczach - sugestie o nakladaniu plynu na sucha skore). Secundo - ten wybór to opcja pudrowania trupa - problem nierozwiazany, ale fasada lśnii. Część osób zle reaguje na alkohol, czesc na PG zawarty w plynie i tutaj jest pierwotny problem.

 

Osobiscie nie znalazlem srodka, ktory pozwolilby mi zniwelowac wysuszenie i łupiez (na forum masz mój wątek w tym temacie- ostatecznie nie probowalem oleju kokosowego - moze ty sprobuj ). Z lenistwa przeszedlem na piankę z rana i płyn z wieczora - to rozwiazuje ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loxon jest jednym z najbradziej wysuszających skórę minoksów.

 

Na wysuszenie skóry polecam olejki takie jak ojej z wiesiołka, z ogórecznika albo emu. NIE używać rycynowego ani kokosowego bo one wbrew pozorom jeszcze bardziej wysuszają - kokosowy w długotrwałej perspektywie zatem może dawać mylące rezultaty a później amba...., a castor to wiadomo wysusza od razu. Wyjątkowo dobre jest masło SHEA.

Do mycia delikatny szampon bez agresywnej chemii - to wiadomo.

Emulsja Emolium do suchej skóry też fajnie działa - jeśli chodzi o leki/chemię.

 

Możesz spojrzeć w mój wątek i sam się przekonać w jakim stanie była moja skóra i ocenić efekty jak poradziłem sobie z tym, a powiem że stosowałem bardzo mało i bardzo krótko i nie regularnie - właściwie rzadko w/wym. produkty.

 

-- 12 kwie 2017, 11:06 --

 

Dobrym rozwiązaniem może być też zrobienie pojazdu (na bazie np. jakiegoś kremu) do minoxa pod siebie ale to zabawa i wiedza, oraz trzeba poświęcić czau i eksperymentować. Np. zamiast glikolu propylenowego użyć gliceryny - jest wyjątkowo dobra na suchą skórę ale niestety obficie przetłuszcza włosy - ja stosowałem duta zew. na bazie etoh-gliceryna to wiem.

 

Ja stosowałem gotowego polarisa na żelu aloesowym ale nawet i on (zresztą w nim zawarte jest też sporo innej chemii mimo że pojazd jest raczej przyjazdny skórze) po kilku miesiącach ciągłego stosowania skrajnie wysuszył mi skórę.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...