free web hit counter Skocz do zawartości
max81

35 lat - Ostatnia walka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Sporadycznie śledzie różne tematy na tym forum (już od dwóch lat) i chciałbym przedstawić swój przypadek i zapytać o poradę.

 

Mam 35 lat, łysienie się zaczęło w wieku 19 i powoli ale stabilnie niszczyło fryzurę.

 

Od 25 roku życia systematycznie biorę witaminy (vitapil, cynk+magnez+wapn) i loxon 2% i wiem zaraz każdy mi powie ze z 2% nic nie daje ale 5% mi strasznie drażniło skore i musiałem odstawić (co jest trochę dziwne bo 2% mogę lać litrami i skora się nawet nie zaczerwieni).

Wiec moje pierwsze pytanie: czy zna ktoś przypadek gdzie loxon 5% podrażniał skore a jakiś inny minox 5% nie?

 

Są może opinie o Foligain N5?

http://allegro.pl/minoxidil-5-3x60ml-ly ... 33245.html

 

Druga faza mojej walki zaczęła się ok. 2 lata temu jak dołączyłem fina do kuracji, w postaci Propecii. Efekt był super ale pojawiły się tez uboki. Musiałem zmniejszyć dawkę do 0.5mg/dzień i uboki ustąpiły a łysinie mniej postępowało (przynajmniej tak mi się wydaje) wiec było ok.

 

Natomiast od jakiś dwóch miesięcy strasznie mi się zaczęła sypać grzywa i czuje ze jak nic nie zrobię to będzie koniec walki łysieniem. Czytałem opinie ze po dwóch lata fin przestaje działać bo receptory się robią bardziej wrażliwe na dht.

 

Wiec chce na razie zwiększyć dawkę fina do 1mg/D i dołączyć jakiś bloker, mianowicie RU albo CB, i później stopniowo odkładać fina.

 

Teraz pytania:

 

1. Który środek jest bardziej skuteczny? - gdzieś przeczytałem że RU jest silniejszy natomiast na forum odnosiłem wrażenie ze CB jest mocniejsze.

2. Jaka ilość tych środków muszę wylać dziennie na głowę zęby kuracja 'miała sens'? zdjęcie w załączniku (nie wiem jak to wkleić).

3. Gdzie można kupić CB czy idą jakieś grupowe zamówienia, i jaka jest obecnie cena/g?

4. Jakieś rady?

 

Pozdrawiam!

Nofryz.thumb.jpg.1fa14222582524e10d1d7f8b3528ba9c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alopexy 5 % zamaist loxonu

 

-- 14 kwie 2017, 17:33 --

 

fin działą tak długo jak bierzesz, na zachodnich forach ludzi e po 14 lat łykają i włosy dalej mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze nie miales agresywnego, skoro praktycznie do 25 nic nie stosowales a pozniej bardzo znikoma kuracje , ktora mogla cokolwiek pomagac.

Jak w rodzinie z NW stoja, lysi czy jakie NW?

Znam ten bol kiedy kuracja przestaje dzialac i grzywka sie sypie. Fin teoretycznie ma zatrzymac lysienie do momentu kiedy sie go stosuje, ale niekoniecznie tak bywa.

Na 16 lat lysienia wyglada to bardzo przyzwoicie, z takim lysieniem i lajtowa kuracja jaka miales do 33 warto ht robic. Jak juz lysiec to tak delikatnie

1. Moim zdaniem i z wlasnego doswiadcznia CB

2. 2-3 ml

3. Grupowe zamowienie jest zakonczone, z mojej strony moze bedzie jakies w niedalekiej przyszlosci, a jak nie to na pewno okolo stycznia najpozniej.

4. Na poczatku sprobowalbym z dodaniem RU i saba, jezeli to nie pomoze to wtedy pomysl nad CB, ewentualnie zamiana fina na duta


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje standartowe blokery u ciebie już nie pomogą nawet jakbyś brał duta to front poleci, ale nie myślałeś o przeszczepie ? u ciebie ok 3000 graftów powinno dać dobry efekt w Turcji ok 11 tys wyniesie cię całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakąkolwiek farmakologię już za późno. To będzie tylko marnowanie kasy i zdrowia. Tyle w temacie. Finasteryd trzeba było wdrożyć 10 lat temu a nie jak już jest za późno. W obszarach łysych masz już raczej mieszki włosowe dawno zwłókniałe/martwe/zaniknięte. Daj sobie spokój z witaminami i finasterydem także, szkoda kasy. Jak masz kasę to zrób HT a jak nie masz odkładaj i za kilka lat sobie zrób przeszczep.

 

Loxona nie powinno się brać bez blokera. Mimo, że stymulowałeś wzrost włosa i przedłużałeś fazę anagenną to DHT i tak doprowadzało mieszki włosowe do zwłóknienia i zaniku. Nie wiem kto tak mądrze podpowiedział żeby stosować sam Loxon bez blokera przez taki długi okres czasu. Takie leczenie było bez sensu.

 

Zbadaj sobie poziom DHT ~60pln i się dowiesz co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma sensu, zeby stosowal kuracje?? Co mu z ht jak reszta poleci? HT nie leczy lysienia- ostatnio chyba taka moda panuje na tym forum, ze zrob se panie ht (kuracja juz niepotrzebna) i po problemie, za 5-10 lat najwyzej powtorzysz. Ta...


Dut 0.5 mg E4D

CB-03-01 2% 1ml ED

Witaminy:Biotyna,Cynk,Żelazo,Wapń,Magnez,D3

Zoxin Med

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...