free web hit counter Skocz do zawartości
kulu

Minoxidil - co jest wart?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Na forach zachodnich w większości to podstawowy element kuracji. Minoxa używam od 2 lat, początkowo Loxon 5%, a od stycznia 2012 Kirkland. Powiem szczerze, ze efekt to tylko pojawienie się meszku. Jak to u Was wygląda i bardzo mnie ciekawi, dlaczego na zachodzie jest tak polecany minox.

 

Właśnie skończył mi sie minox - stąd powstanie tego wątku, i zastanawiam się czy dalej kontynuować kurację, czy może zastąpić czymś innym (czym?) lub nieco podrasować minoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minox to jeden ze stymulatorów wzrostu włosa, no i łatwo dostępny, dlatego jest tak często używany inna stymulatory są dostępne dużo ciężej.

Jednak Minox po odstawieniu słyszałem że powoduje spustoszenie... a bez blokerów może być naprawdę źle (ja coś czuje że moje nadmierne agresywne wypadanie powstało dzięki minoksowi wcześniej branemu)

 

Dodatkowo sam minox nic nie daje, ale po stopce widzę że masz Proscar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem ci tak - w zapobieganiu łysieniu, raczej niewiele, mimo iż trafiają się szczęśliwcy, którym sam minox powstrzymuje łysienie na parę lat.

 

Niezależnie od łysienia jednak, włosy które zostają (te które nie wypadły), są dzięki minoxowi grubsze i mają wydłużoną fazę wzrostu. I to jest fakt właściwy dla wszystkich.

 

Ogólnie to minoxa należy traktować jako jeden ze składników kuracji. Jeśli chcesz mieć odrosty na przodzie, to wzmocnij go przynajmniej flutamid'em (lub RU) oraz AHK-Cu (jak masz pieniądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stosowałem minoxa 1,5 roku i kompletnie nic mi nie pomógł na łysienie.

 

A wiem że nic nie dał bo to była moja pierwsza kuracja składająca się własnie z minoxa tylko.


łysienie - poradnik dla newbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dał wiele, ale w połączeniu z blokerem. Jak odpuściłem blokera i na dodatek zrobiłem przerwę z minoksie, to po wróceniu do niego (bez blokera) strasznie spieprzyłem sobie zakola. Niestety. Mam nadzieję że w połączeniu z Ru odzyskam to co straciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, czy warto kupować znów minox Oprocz fluta czym można go wzmocnić, piperyną - czy może coś innego? Myślałem nad zastapieniem minoxa acj9 j9, ahk-cu lub ru - co polecacie z tej trójki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem, czy warto kupować znów minox Oprocz fluta czym można go wzmocnić, piperyną - czy może coś innego? Myślałem nad zastapieniem minoxa acj9 j9, ahk-cu lub ru - co polecacie z tej trójki?

 

AHK-Cu zdecydowanie jeżeli o mnie chodzi.


Jestem reprezentantem Dr. A's HRC, najlepszej na świecie kliniki transplantacji włosów wg #HairSite.com.

http://www.fusehairpolska.blogspot.com

 

Wszelkie opinie wygłaszane na tym profilu są prywatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnym z wymienionych nie zastąpisz minoxa, bo są to zupełnie różne środki, zwłaszcza RU oraz ASC które maja za zadanie powstrzymać postęp łysienia.

 

Możesz ewentualnie eksperymentować z AHK, który ma jakieś działanie stymulujące, ale głownie odpowiada za zatrzymanie apoptozy oraz odwrócenie fibriozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Minoxa uzywalem tylko na zakola, teraz szukam także czegos na całą górę (drobne przerzedzenia) - czy ahk rowniez zda tu egzamin? Iiii..wiadomo kiedy bedzie jakiś zakup grupowy AHK, pytam bo nie mam dostępu do działu;)

 

Do tego czasu chyba kupię jeszcze Minoxa, także pytanie - czym warto go wzmocnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jakieś 6 miesięcy. Będzie informacja w dziale "nowości i dyskusje ogólne", do działu zamówień mają dostęp tylko osoby które się zadeklarują, a po zakończeniu zamówienia ten dostęp tracą (tak też będzie ze zrealizowanymi zamówieniami, gdy tylko znajdę więcej czasu)

 

Popytaj na forum może ktoś Ci odsprzeda.

 

Poza tym czytaj forum, wszystko co tu napisałem było już podawane, wątek o wzmocnionym minoxie też już jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...