free web hit counter Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest ktos kto bierze/pije minoxidil doustnie? u mnie juz jest bardzo zle to w sumie ostatnia deska ratunku zawsze wcieralem minox raz dziennie przed snem, obecnie z rana jedna kropla minoxa na jezyk a wieczorem wcierka, robie juz tak od ok 2-3tygodni, ale nie wiem sam ile powinienem wypijac tego minoxa? czy jedna kropla to nie za malo? poki co nie zauwazylem jakis skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam, jest ktos kto bierze/pije minoxidil doustnie?

 

Kilku takich było - na starym forum, co pryskali do pyska. Ponoć nawet glikol (zawarty we wcierkach) nie jest zbyt szkodliwy w niewielkich ilościach.

Efekty są ponoć lepsze, ale daje po sercu (jak to minox). Można nawet mix (zew + wew).

 

Możesz też zaopatrzyć się w tabletki Loniten, jeśli uda ci się je zdobyć.

 

Jednakże jeśli to dla ciebie ostatnia deska ratunku, to nie brzmi dobrze. Bo nie bardzo wiem co chcesz osiągnąć. Jeśli nie zatrzymałeś łysienia bez minoxa, to z nim też raczej ci się to nie uda.

Mimox jest głównie na odrost i poprawę kondycji włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jest ktos kto bierze/pije minoxidil doustnie? u mnie juz jest bardzo zle to w sumie ostatnia deska ratunku zawsze wcieralem minox raz dziennie przed snem, obecnie z rana jedna kropla minoxa na jezyk a wieczorem wcierka, robie juz tak od ok 2-3tygodni, ale nie wiem sam ile powinienem wypijac tego minoxa? czy jedna kropla to nie za malo? poki co nie zauwazylem jakis skutkow ubocznych.

 

Ja biorę w tabletkach (Loniten). Standardowe stężenie preparatów na skórę to 5% czyli 50mg na każdy ml (50 mg doustnie to na prawdę spora dawka) zatem ''kropla'' może być ok w sensie wielkości dawki jako doustnie branego minoxa (bo minimalne dawki minoxa w tabletkach to 2,5, 5, 10 mg na dobę), choć praktyki takie (pić preparat do użytku zewnętrznego na skórę) nie są raczej dobrym wyborem i nie są praktykowane dlatego że roztwór taki zawiera np. glikol oraz czasami wiele innych substancji których nie powinno się brać doustnie - raczej. Trudno też zdefiniować ile to jest kropla tak na oko i obliczyć dawkę w miligramach, a wiesz w razie uboków (czyt. nie uboków tylko w skutek normalnego działania minoxa) to wiadomo że z ciśnieniem żartów nie ma, a pikawa to nie dydek który nawet jak ma dysfunkcje w działaniu od antyandrogenów/lub inhibitorów 5AR to człowiek może żyć z tym dalej.

Był tu ktoś na forum kto mówił że pije minoxa ale już nie pamiętam kto i gdzie to pisał, w każdym razie pisał że pije sporo jak pamiętam 1 ml czyli 50 mg i twierdził także że glikol propylenowy w dawce chyba 1 kg czy litra (nie pamiętam) może być dawką śmiertelną.

Ja bym nie polecał brania wewnętrznie/doustnie preparatów do użytku zewnętrznego które są na bazie glikolu itd. innej różnej chemii czasami.

 

-- 21 cze 2017, 11:03 --

 

Witam, jest ktos kto bierze/pije minoxidil doustnie?

 

Kilku takich było - na starym forum, co pryskali do pyska. Ponoć nawet glikol (zawarty we wcierkach) nie jest zbyt szkodliwy w niewielkich ilościach.

Efekty są ponoć lepsze, ale daje po sercu (jak to minox). Można nawet mix (zew + wew).

 

Możesz też zaopatrzyć się w tabletki Loniten, jeśli uda ci się je zdobyć.

 

Jednakże jeśli to dla ciebie ostatnia deska ratunku, to nie brzmi dobrze. Bo nie bardzo wiem co chcesz osiągnąć. Jeśli nie zatrzymałeś łysienia bez minoxa, to z nim też raczej ci się to nie uda.

Mimox jest głównie na odrost i poprawę kondycji włosów.

 

Było, i są tu, na tym forum, tylko coś milczą na ten temat. I jak napisałem powyżej: jeden napisał w jakimś poście że dawka śmiertelna glikolu to tam kilogram czy litr (nie pamiętam dokładnie) i że nie ma się czym przejmować wynikało z tego.

Fakt że efekty zazwyczaj są lepsze przy stosowaniu wewnętrznie/doustnie ale najlepsze są gdy się stosuje i doustnie i miejscowo na skalp - co też wielu robi na zagranicznych forach, szczerze to sam też tak robiłem przez chwilę ale musiałem odstawić zewnętrzny preparat, może kiedyś wrócę do takiej praktyki i będę brał i tabletki minoxa i stosował go zewnętrznie.

 

Oryginalny Loniten można kupić tu: https://www.inhousepharmacy.vu/search.a ... rm=loniten - sam stamtąd kupuję.

Jak i wiele zamienników/generyków w necie, np. Lonitab, Noxidil, Minoxidil Pills/Tablets...

 

Dkładnie tak, jeżeli łysienie postępuje nadal na nic stosowanie samego minoxa bez blokera choćby inhibitora 5AR tylko.

Minox tylko przedłuża fazę wzrostu i poprawia ukrwienie i odżywianie się mieszków włosowych, a stosowany jako solo (bez blokerów) przy mocnym agresywnym łysieniu (wysoka nadwrażliwość mieszków na androgeny genetycznie uwarunkowana plus do tego wysoki poziom hormonów) może nawet zaszkodzić bardziej gdyż wraz z lepszym odżywianiem zachodzi paradoks lepszego dostępu DHT/androgenów do mieszków włosowych czyli szybsza ''śmierć'' mieszków włosowych de -facto.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugeruje sie tym co bylo kiedys - minox dawal rade, ale od jakiegos roku moje lysienie sie zmienilo stalo sie dosc agresywne i troche wlosow polecialo glownie z czubka glowy i postanowilem wlaczyc minoxidil doustnie o glikolu czytalem, ze ponoc nie jest jakis szkodliwy dla czlowieka na pewno nie w takiej ilosci chodzilo mi glownie o dawke tego minoxa czy dawac jedna/dwie krople, inhibitor 5AR czyli...nie siedze mocno w temacie, kiedys chcialem brac finasteryd ale po przeczytaniu skutkow ubocznych zrezygnowalem tylko nie wiem czy to inhibitor 5AR hehe dodam, ze zawsaze jak mam fazy lysienia to czasem czuje takie specyficzne swedzenie glowy hehe ostatnio tego nie ma moze cos sie uspokoilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to jest normalne. Minoxidil działa krótkotrwało bez blokera. Nie ma sensu katować serca po to żeby przeciągać to co i tak nastąpi.

 

Co do finasterydu to połowę tych skutków ubocznych możesz z miejsca pominąć.

Na ulotkach leków jest wypisane wszystko jak leci (bo musi być), ale słowo klucz to PRAWDOPODOBIEŃSTWO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedys chcialem brac finasteryd ale po przeczytaniu skutkow ubocznych zrezygnowalem

 

Jeśli boisz się uboków po finie , to muszę Cię poinformować , że skutki uboczne po minoxie są znacznie gorsze niż po finie .

 

Jeśli chodzi o uboki to czasami nawet lepiej jest zapodać minoxa doustnie , niż stosować zewnętrznie . Wchłanianie minoxa stosowanego zew. jest w rzeczywistości większe niż jest to powszechnie przyjęte, więc duża część użytkowników przyjmuje systemowo większą dawkę minoxa niż gdyby łykali 5 mg Lonitenu 1 x dziennie .To jest właśnie zgubne poczucie bezpieczeństwa przy stosowaniu wcierek .

 

Najgorsze jest to , że ewidentne ( odczuwalne ) uboki dają o sobie znać dopiero po latach stosowania minoxa . Niestety po wielu latach kuracji powrót organizmu do równowagi może być trudny, a nawet niemożliwy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też uważam, że minoxidil jest gorszy, a serce dla organizmu jest ważne jak silnik dla samochodu. Gdy szwankuje, wszystko szwankuje.

 

Btw Ktoś pisał, że swego czasu było spotkanie kardiologów i jednym z tematów była impotencja spowodowana niewydolnościami serca i układu krążenia. To daje do myślenia tym, którzy myślą że tylko fin wpływa na te sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też uważam, że minoxidil jest gorszy, a serce dla organizmu jest ważne jak silnik dla samochodu. Gdy szwankuje, wszystko szwankuje.

 

Btw Ktoś pisał, że swego czasu było spotkanie kardiologów i jednym z tematów była impotencja spowodowana niewydolnościami serca i układu krążenia. To daje do myślenia tym, którzy myślą że tylko fin wpływa na te sprawy.

 

No właśnie otóż to. A jednak w większości przypadków ludzie panicznie boją się fina/duta - jak ognia, a po minoxa (i już pomijam czy to w tabletkach czy zewnętrzny 5 czy nawet 15%) sięgają tak jakby to nic w ogóle nie było chemicznego i żadnych uboków nie mogło powodować i nie powodowało mimo że lista uboków na ulotkach też jest przecież długa i wyszczególniona. Ale gdy tylko coś jest wspomniane że może szkodzić (i nie że zawsze i każdemu szkodzi) na fiuta to to jest ZŁO, jakiś w ogóle ''kosmos'' i nie wolno tego brać - taka jest mentalność.

 

Prawda też przynajmniej poniekąd że skutki uboczne od fina mijają po odstawieniu a i dość często mijają lub maleją nawet w trakcie dłuższej perspektywy stosowania leku (choć są i tacy którzy twierdzą że maja PFS na stałe), a uboki od minoxa jak pisał @sugaar mogą się objawić nawet po wielu latach i być dużo bardziej poważniejszymi niż uboki od np. fina.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie łatwiej jest zauważyć uboki natury seksualnej , stąd też obawa przed finem / dutem . Z ubokami minoxa jest trochę tak jak z nadciśnieniem - w początkowej fazie nie odczuwasz nic niepokojącego , nic nie boli, a wystarczy zrobić badania i wszystko staje się jasne . Dziwne , że ludzie przejmują się dodatkowym owłosieniem na ciele czy zmarszczkami na twarzy , a nie zawracają sobie głowy ubokami systemowymi ( nawet jeśli nie są odczuwalne ) , które robią spustoszenie w organizmie człowieka . Poza układem krążenia , który cierpi najbardziej , dochodzi kwestia niekorzystnego wpływu minoxa na nerki .

Na minoxie ciężko będzie dożyć starości .

 

ale nie wiem sam ile powinienem wypijac tego minoxa? czy jedna kropla to nie za malo? poki co nie zauwazylem jakis skutkow ubocznych.

 

Odmierzaj wagowo , ewentualnie psiknięciami pompki od Loxonu lub Alopexy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh no i troche mnie zdemotywowaliscie..jakie sa uboki finasterydu dosc powszechnie wystepujace? Jutro z ciekawosci sprawdze i wazy jedna kropla hehe ale podejrzewam ze dawka wyjdzie sporo nizsza niz 5mg, chyba najwiekszym zmartwieniem dla mmie jest rzekome uposledzenie psycho-fizyczne ktore moze wystapic po minoxie a kiedy moge to smigam motocyklem, co do picia minoxa chce sobie dac z 2-3msc zeby sprawdzic czy to w ogole ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
jakie sa uboki finasterydu dosc powszechnie wystepujace?

 

U mnie przez pierwsze 2-3 lata nic nie było. I wg badań tak jest u zdecydowanej większości. Później może (nie musi) być osłabienie libido lub inne tego typu, ale wszystko wraca do normy 2-3 tygodnie po odstawieniu.

Taki jest typowy scenariusz. Generalnie przez pierwsze kilka lat można na tym spokojnie jechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie straszycie...

A ja leje minox na brode zeby ja zagęścić i dwa piskniecia do ust zawsze jak juz skora na zakolach nie dala rady i nie czuje zadnych ubokow. Co do fina to nie chce mi sie go dzielić i rozkruszam zębami i czasem 2 czasem 3 czasem 1 mg biore dziennie i tez nie widze roznicy w libido. Chyba ze ogolne zmęczenie depresja to zaluga tych srodkow


finsteryd 1.25 mg

dutasteride 0.5 mg

minoxidil 5%

nizoral 5%

biotyna/cynk/krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu sporo determinacji. Psikanie minoxem po zębach może nie być zbyt praktyczne. Minoksidyl jest substancją aktywną leku 'Loniten'. Właśnie przy stosowaniu tego preparatu, częstym wśród pacjentów był obserwowany odrost włosów.

 

Jednak perspektywa zniszczenia serca powinna odstraszyć każdego od kuracji Lonitenem, zwłaszcza że w większości przypadków odzyskane włosy były przez mężczyzn w ciągu paru miesięcy tracone. Istnieje cały szereg naturalnych środków mających działanie minoksidylu. Wprawdzie słabsze, ale w perspektywie lat o skuteczności paru solidnych miesięcy na 5 % minoxie. Polecam zainteresowanie się aktywnością kanałów potasowych zależnych od ATP, bo właśnie ten skutek indukuje Loniten i minox w nim zawarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istnieje cały szereg naturalnych środków mających działanie minoksidylu. Wprawdzie słabsze, ale w perspektywie lat o skuteczności paru solidnych miesięcy na 5 % minoxie. Polecam zainteresowanie się aktywnością kanałów potasowych zależnych od ATP, bo właśnie ten skutek indukuje Loniten i minox w nim zawarty.

 

Małe sprostowanie : nie ma czegoś takiego jak zamiennik minoxa . Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zastosowania innej substancji z podobnym skutkiem ( odrostem ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o substancje aktywujące kanały potasowe zależne od ATP, bo dokładnie na tej zasadzie działa minox. Tak, napisałem, że efekt nie jest tak piorunujący, ale w dłuższej perspektywie zauważalny.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/ATP-sensi ... um_channel

 

Aktywacja kanałów potasowych i odrost włosów to dwie różne sprawy .

Stosowałem tzw " zamienniki " minoxa i jedyne czego można się po nich spodziewać to odrostu włosów na plecach ( a i do tego trzeba mieć dużo szczęścia ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ethos.bl.uk/OrderDetails.do?uin= ... hos.553996

 

Investigations into the roles of potassium channels in hair growth : studies confirming the presence of several ATP-­sensitive potassium (K+ATP) channels in hair follicles and exploring their mechanism of action using molecular biological, cell culture, organ culture and proteomic approaches

 

Zemaryalai, Khatera

 

University of Bradford

 

Minox powoduje odrost właśnie przez aktywację kanałów potasowych zależnych od ATP, więc jeśli twierdzisz, że to dwie różne sprawy, to wrzuć link do jakiegoś badania. Jakie to zamienniki minoxa stosowałeś? Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze moje serce przetrzyma minoxa..hehe tylko dwie kropelki daje to nawet nie bedzie odpowiednik jednej tab lonitenu 5mg, a finasteryd w wcierce z minoxem co o tym myslicie? badz flutamid?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...