free web hit counter Skocz do zawartości
pozarek89

Owłosienie na ciele

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukałem ale nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi zwiazanych z usuwaniem zbędnego owłosienia Czy znane na tym forum kuracje walczące z łysieniem androgenowym są w stanie zmniejszyć owłosienie na reszcie ciała? Mam tutaj na myśli kombinację fin/dut + flut. Wiem, że gólne owłosienie zależy od gospodarki hormonalej oraz wrazliwości receptorów. Ale pytanie moje brzmi czy jest szansa żeby ograniczyć porost na ciele (prócz głowy oczywiście )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć!

Szukałem ale nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi zwiazanych z usuwaniem zbędnego owłosienia Czy znane na tym forum kuracje walczące z łysieniem androgenowym są w stanie zmniejszyć owłosienie na reszcie ciała? Mam tutaj na myśli kombinację fin/dut + flut. Wiem, że gólne owłosienie zależy od gospodarki hormonalej oraz wrazliwości receptorów. Ale pytanie moje brzmi czy jest szansa żeby ograniczyć porost na ciele (prócz głowy oczywiście )

 

Jakaś tam szansa jest żeby ograniczyć porost włosów na ciele ale raczej można o tym zapomnieć żeby to było jakoś bardzo skuteczne na typowych kuracjach przeciw łysieniu (czyli np. na finie 1mg), choć fin czy dut jak i flut może zmniejszać owłosienie ciała i jest napisane to w ulotkach.

 

Ja np. na hardcorowej kuracji zauważyłem przede wszystkim znaczne spowolnienie szybkości wzrostu zarostu (powiedzmy że to co normalnie urosło by w 3 dni to teraz rośnie w ponad tydzień czy nawet prawie w 2 aby wyglądało jak kilkudniowy zarost) jak i wypadanie włosów z brody (a tego wcześniej nie miałem) to znaczy oprócz tego że zauważyłem mniejszą gęstość to widzę wszędzie te włosy z brody jak się walają, na stole na biurku, na klawiaturze, i nawet czasami po przejechaniu ręką po brodzie jakiś tam zostanie czy 2-3 w ręce (ale to jest nic w porównaniu z tym jakie ilości się sypią z głowy mając łysienie), również podczas mycia wypadają.

Owłosienie rąk też chyba troszeczkę cofnęło mi się w kierunku nadgarstków bo tak jakby mniejsza gęstość w obrębie łokci niż nadgarstków. To samo tyczy się nóg, im wyższa partia tym mniejsza gęstość a na dupie to już w ogóle mam miniaturyzację owłosienia tak że nieraz mówię/śmieje się że to jest łysienie estrogenowe na dupie. Na klacie też chyba musiały wypaść te kilka co miałem ale cały czas jest taki meszek gęsty nawet.

Ale wiesz ja też nigdy nie byłem ''małpiszonem'' i będąc blondynem miałem zawsze bardzo słabe i rzadkie owłosienie ciała nawet za nim w ogóle zacząłem brać leki w celu leczeni ałysienia, no.... na rękach i nogach tylko tak w miarę gęstawo było i zarost oczywiście.

Choć ostatnio zauważyłem znowu tak jakby lepszą jakość w sensie gęstość i długość włosków na rękach i nogach ale to na pewno zasługa minoxa oral jak i tego że używam teraz dużo słabszej kuracji.

 

Jeśli ktoś jest z natury ''małpiszonem'' to nawet najsilniejsze leki antyandrogenowe i estrogenowe nie pomogą za wiele w tej materii a i chyba mija się z celem używać takich leków w tym celu, zatem pozostaje jedynie używać plastrów, wosku, lasera, depilacji, tych urządzeń elektrycznych które wysyłają jakiś impuls do mieszków (nie wiem niestety jak się nazywają), czy choćby normalnie golić niechciane owłosienie

Wcierki antyandrogenowe stosowane zewnętrznie mogły by może coś pomóc i nie szkodziły by może tak bardzo jak brane doustnie (zresztą to ta sama zasada co stosowanie ich na skalp) ale z koleji minox nawet używany zewnętrznie jako wcierka na skalp mniej lub bardziej ale raczej wspomaga i nasila owłosienie ciała czy może nasilać bo nie zawsze i u każdego tak się dzieje.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawia mnie ta kwestia. Wiem, ze podejmowano z dobrym skutkiem próby flutamidu jako leczenie hirsutyzmu u kobiet. U facetów ten mechanizm wygląda nieco inaczej niestety zobaczymy, mija dopiero tydzien na ducie + minox z flutem. Oczywiście moim celem jest poprawa owłosienia na głowie. Ewentualne zmniejszenie owłosienia na ciele będzie pozytywnym skutkiem przy okazji Bardzo zarośnięty nie jestem ale wiadomo, że z wiekiem "niechcianego wołosienia" przybywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...