free web hit counter Skocz do zawartości
acidofilny

Różnice w ilości grafów - czy to możliwe???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość jeśli zły dział.

 

Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów.

Jestem na etapie wybierania kliniki i jażdej z nich wysłałem te same zdjęcia. Odpowiedzi się różnią:

Serkan Aygin:

3600-3800 grafów (polski konsulant FlyMedica) 1 zabieg na przód i czubek głowy

Turecki konsultant (What'sApp) wg niego 2 sesje w odstępie 6 miesięcy. Kiedy napisałem do polskiego konsultanta że dostałem inna informację od tureckiego - turecki przesłał mi zaktualizowaną prognozę - jak to powiedział: "doktor ponownie przeanalizował zdjęcia i jedna sesja możliwa - 4000 grafów.

 

Arenamed: 5500 grafów i gwarantują maksymalne zagęszczenie.

Maral - około 3000 grafów i na pytanie czy 1 zabieg wystarczy na przód i czubek odpowiedziano mi że dopiero na miejscu przed operacją mozna to oszacować.

 

 

Pytanie: Czy oni naprawdę te zdjecia przeglądają? 3 osoby z tej samej branży a tak rózne oceny. Patrząc na moje zdjęcia - kto mówi prawdę i czy 1 wizyta jest mozliwa? Wolę usłyszeć prawdę niż bajki.

 

Arenamed 500 euro tańsza od Marala - mało recenzji ale ci co piszą to chwalą.

Maral - sporo recenzji i ludzie piszą że bajek nie wciska.

 

500 euro to spora róznica. Nie mogę znależć jednak na tyle wiarygodnych i przekonywujących recenzji żeby się bez wahania zdecydować.

Czy jest ktoś kto tam robił i może doradzić? Dziękuję i pozdraiwam wszystkich

Moja głowa:

image1.thumb.jpg.0e65aa022eea3709679daccb5d79f4f6.jpg

IMG_3743.thumb.jpg.e6651570f0e5f471799dd62d19e46d0a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz hajs w zabieg, którego nie możesz cofnąć i nie dysponujesz nieograniczonym donorem. Przemyśl jeszcze raz czy 500 euro to taka różnica. Maral sprawdzony na tym forum. Serkan w sumie tyle o ile też. Arenamed chce Ci zrobić 5500 graftów w jednym czy w dwóch zabiegach? Ja bym się jednak z tej trójki skłaniał ku Maralowi - najwięcej relacji. Ilość 3-4k grafów rozumiem, ale 5-6k bym się nie zdecydował - szkoda donor tak orać od razu, jeszcze jak nie wiadomo jaka to klinika i co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega zrobił 4500 graftow wiec tez gigant przeszczep i narazie wszystko chyba ok wiec może nie ma co się bać przeszczepu dużego niż mieć 2x zabieg 2x ból 2x męczyć się podróżą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tylko zrozumieć dlaczego jedni mówią 3000 a drudzy 5500.

Dodatkowo wszyscy zapewniają o gwarancji maksymalnej gęstości.

Więc jak z tą maksymalną gęstością jak jedni dadzą tylko 3000 a inni 5500?

 

Dal tych co się znają - jaki numer łysienia ja mam? I ile wg was potrzebuję żeby zrobiź czubek i przód?

 

Mój donor jest dobry czy słaby?

 

Dodatkowo Arenamed nie jest sprawdzona. Bardzo mało recenzji, relacji nawet na zagranicznych forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wszystkie te kliniki robia mechaniczne fue, czyli czesc graftow sie marnuje, widocznie arenamed niszczy ich wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę że to za mało na przód i czubek.

U Marala mi powiedzieli ze 3000 i pokrycie przodu.

Sądzisz ze te 3000 jest a mało nawet na przód i zakola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przed zabiegiem powinieneś z miesiac brać codziennie duta wtedy będzie lepszy efekt, a po zabiegu brać go co 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy takim łysieniu idziesz niechybnie na NW6/7 tak wiec często te włosy które jeszcze są traktuje sie jak by ich nie było bo pewnie w ogromnej większości i tak juz są objęte miniaturyzacja i za jakiś czas wypadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Myslę podobnie dlatego zdecydowałem się spróbować i jak najlepiej podjąc decyzję. Co radzicie? Maral 3000 grafow i potem zobaczymy?

 

Nie wiem czy chcę brać jakiekolwiek specyfiki. Jak ma kiedyś wypaść to wypadnie. Natury się nie oszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natury się nie oszuka.

 

Ależ oszuka. Żaden problem, oszukuje już naturę od jakiegoś czasu.

 

-- 15 lip 2017, 10:07 --

 

Ja chcę tylko zrozumieć dlaczego jedni mówią 3000 a drudzy 5500.

Dodatkowo wszyscy zapewniają o gwarancji maksymalnej gęstości.

Więc jak z tą maksymalną gęstością jak jedni dadzą tylko 3000 a inni 5500?

 

Bo widzisz jedni chcą i umieją gęściej sadzić a inni robią słabszą gęstość na dany obszar i stąd mogą też wynikać różnice.

Jedni biorą pod uwagę oszczędzanie graftów na przyszłość i nawet bardzo kurczowo się tej zasady trzymają, starając się robić jak najmniejszymi ilościami unitów za cenę słabszej gęstości oraz np, wyższej linii itd, a inni preferują bardziej spektakularne efekty gęstości po swojej robocie, a oszczędność graftów schodzi na drugi plan. A są jeszcze i tacy którzy próbują naciągać na jak największą ilość graftów za jednym razem, na jakieś mega sesje zwłaszcza wtedy kiedy cena uzależniona jest mocno od ilości graftów. I to nie jest nic dziwnego że różni lekarze wystawiają tak różne od siebie oceny jednego danego przypadku.

 

Nie oszukujmy się, w Twoim przypadku najlepszy efekt byłby jednak gdyby posadzić te 5500 gr ale to byłoby kosztem jak to już powiedzieli przeorania donoru już za pierwszym razem.

Leków nie chcesz brać żadnych to jest wielce prawdopodobne że łysienie jeszcze postąpi i pójdzie dalej, także jeśli chcesz chociaż przez jakiś czas (kilka lat może kilkanaście) mieć względnie dobrą gęstość a przy tym zabezpieczyć jakiś zapas w donorze na przyszłość to trzeba iść na wysoki kompromis. Ale moim zdaniem jakieś 3500 gr to skrajne minimum żeby było stosunkowo dobrze, bowiem nieraz taką tylko ilość pakuję się w samą linię i w zakola.

 

Zdjęcia są ciemne ale wydaję mi się że donor masz względnie dobry dla którego te 1000 gr nie byłoby jakąś kosmiczną różnicą w te czy wew te ale Twój wybór. Jedni mówią że żyję się raz i wolą zaszaleć z efektami twierdząc że np. potrzebują dobrego efektu teraz a nie na starość, inni zaś twierdzą że najlepiej jest czekać 30 lat żeby być pewnym że łysienie już dalej nie postąpi zbytnio mając NW 6-7 i preferują zrobić linię NW 4 w wieku 60 lat przeżywając najlepsze swoje lata i pełnię swojego życia z łysiną i de facto dalej też mieć łysinę czołową.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antydhtor -- dzięki za rozsądną odpowiedź.

 

Specyfiki pomagają przez jakis czas a natura i tak wygrywa. To miałem na myśli.

Próbowałem. Stosowałem minoxidil (rogaine itd) i na początku był efekt ale po 2-3 miesiącach przestało pomagać. Pewnie podobnie jest z innymi specyfikami.

Myślę podobnie - dalej będę łysiał i część tego co mam zgubię. Ale chcę spróbować żeby nigdy nie żałować że nie spróbowałem. Jak się nie uda to i tak będę łysy. Zero ryzyka poza stratą kasy. Dlatego myślę że te 3000-3500 grafów na początek to rozsądny wybór. Zobaczymy czy w ogóle to się u mnie przyjmie.

 

Pytanie:

Myślisz ze czekać jeszcze aż bardziej wyłysieję czy teraz jest dobry czas żeby spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będziesz czekał. Carpe diem... Rob teraz. Niech ci Maral nasadzi jak tylko gęsto umie traktując te włosy które masz jak by za chwile miało ich nie być. Przejebie ci donor jak cholera ale trudno. Jak chcesz tanio, dużo to tylko mechanicznie a to troche bardziej wieje spustoszenie. Za manualne FUE i tyle graftow trzeba mieć 10k ojro... A odnosząc sie do minoksa to powiem ci że bez blokera stosowanie go nie ma większego sensu, ba nawet są osoby które twierdzą ze na glowie mieli gorzej po samym minoksie bez np.fina.

Wybór i tak podejmiesz Ty ale pamietaj że jesteś młody teraz i teraz chcesz wyglądać tak żeby być z tego zadowolonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez blokera ja bym sobie dał spokój w ogóle z zabiegiem u ciebie za dwa lata będziesz wyglądał podobnie jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antydhtor -- dzięki za rozsądną odpowiedź.

Pytanie:

Myślisz ze czekać jeszcze aż bardziej wyłysieję czy teraz jest dobry czas żeby spróbować?

 

Ja nie będę nikomu rządził. Osobiście jednak uważam że śmiało możesz robić już teraz.


Ruch wyzwolenia mieszków włosowych spod okupacji androgenów!

Łysienie łysienie to moje wkurwienie, biorę draże kokosowe, mam spokojną o to głowę.

Biorę draże kokosowe i mam włosów pełną głowę. Biorę żelki cytrynowe i mam ciągle włosy nowe. Piję także loxoniadę i łysieniu dałem radę.  

Ale i tak nie ma żadnego lepszego lekarstwa niż własne odbicie lustrzane, a w nim ''łómnisz herlajn''. Jest ''łómnisz herlajn'' to morda faluje, aż chciało by się porzucić wszystkie drażetki. Medytacja mogłaby trwać nawet kilkanaście godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez blokera ja bym sobie dał spokój w ogóle z zabiegiem u ciebie za dwa lata będziesz wyglądał podobnie jak teraz.

 

No to jeśli jest prawdą co mówisz to jaki jest sens robienia tego?

 

Poza tym z innych wątków tego forum pacjenci Marala wyraźnie pisali że on nie poleca stosowania żadnych blokerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez blokera ja bym sobie dał spokój w ogóle z zabiegiem u ciebie za dwa lata będziesz wyglądał podobnie jak teraz.

Matias sam miałeś dużo gorszy stan a zabieg zrobiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez blokera ja bym sobie dał spokój w ogóle z zabiegiem u ciebie za dwa lata będziesz wyglądał podobnie jak teraz.

Matias sam miałeś dużo gorszy stan a zabieg zrobiłeś...

 

bo lepiej sadzić na łysą glacę niż między istniejące włosy, poza tym istnieje ryzyko, że natywne włosy wypadną i nie odrosną, dlatego zalecany jest bloker ja nie rozumiem dlaczego się tak tego boicie zawsze można przestać to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wszystkie porady.

Nie wiem czy jest sens w takim razie.

Pewnie że jest sens. Skoro teraz o tym myślisz to znaczy że źle się czujesz we własnej skórze. Rób zatem tak żeby to zmienić, życie jest tylko jedne, tak jak młodość. Nie zaryzykujesz to i tak nadal nie będziesz się czuł dobrze... No chyba że zaakceptujesz stopniowo u siebie że łysiejesz bo "taka twoja uroda". Na tym forum nikt tego nie akceptuje dlatego się tu znalazłeś. Rób HT i tyle... Takie mam zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez blokera ja bym sobie dał spokój w ogóle z zabiegiem u ciebie za dwa lata będziesz wyglądał podobnie jak teraz.

A ty bierzesz obecnie czy tylko na czas ht brałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Mariusx zapytanie. Minęły 3 lata od jego przeszczepu i na forum pisał ze przed brał trochę Fina ale po już nic.

Koray mu mówił ze po 2 latach wróci jeśli nie będzie brał. Chyba nie wrócił bo nic nie pisze.

Zastanawiam się. Jeśli jak tu pisze kolega mam za jskis czas wyglądać jak teraz to szkoda zachodu.

Specyfików nie będę brał. Smarowalem głowę Rogaine i po 2-3 miesiącach efekt WOW się skończył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co na niego patrzeć. U każdego łysienie przebiega inaczej.


Fin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...